Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קניית רכב/המשך ליסינג מהעבודה

ramik33
שימו לב! השרשור הזה בן 2178 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים.

בקרוב אני אמור להחזיר רכב השכרה לטווח ארוך, ולקבל במקום פיאט טיפו חדשה לתקופה של שנתיים. אני טיפוס שמחליף רכבים די מהר מתחושה של מיצוי, והקביעות הזאת קצת מציקה לי.

ככל שהמועד לקבלת הרכב החדש מתקרב, מכרסמת בי ההתלבטות לגבי לקחת/לא לקחת.

בדרגת המס שלי, אני אשלם על הרכב בסביבות 1300-1200 שקל מהנטו.

בלי חלילה לזלזל בפיאט, שנראית כמכונית חמודה מאוד. בחישוב שנתי זריז הרכב הנ"ל יעלה לי בסביבות 15.5K.

יש לי חשק עז מאוד לקנות רכב יוקרתי יותר, כזה שיחזיר לי את החשק לעלות על ההגה, סביב ה50K-60 שקלים.

אגב, אני נוסע ממש ממש מעט בשנה. משהו כמו 5-6K.

תקנו אותי אם אני טועה, אבל בכמות הנסועה השנתית שלי וללא בלתמ"ים מיוחדים אין סיבה שאחרוג מעלות שנתית של 16K (וגם אם קצת יותר, לפחות זה יהיה אוטו שאני רוצה ולא כזה שנכפה עליי).

אני לא יודע אם להכניס לחישוב איבוד ערך או לא :roll:

כל דעה תתקבל בברכה. גם מהלומות שישכנעו אותי לשבת בשקט ולהמשיך עם הליסינג.

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הלוואי והייתה אפשרות.

הפיאט היא עובדה מוגמרת. הבעלים של החברה החליט כך.

הרבה רכבים נזרקו לאוויר בהתחלה, יונדאי איוניק, קיה נירו, קיה סיד סטיישן ועוד.

הוא כמעט החליט לתת לנו אוקטביות 1.4, אבל אז נתנו לו הצעה יותר אטרקטיבית על הפיאט והוא הסכים :(

אם הייתי נשאר עם הקליאו, יכול להיות שהייתי ממשיך איתה, אבל היונדאי והפיאט רכבים כ"כ משעממים :roll:

עריכה אחרונה על ידי ramik33
:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסכום שהזכרת נשמע ממש, אבל ממש נמוך. אתה בטוח שזה כל הסכום? רק שווי מס על רכב כזה יהיה סד"ג של 2,500₪ שמתווספים על הברוטו, ועוד עלות הרכב, סה"כ העלות בנטו אמורה להיות הרבה יותר גבוהה.

בוודאי שאפשר (בממוצע, אם לא נפלת על רצף תקלות דוקא בתקופת האחזקה שלך) להחזיק רכב פרטי משומש בנסועה נמוכה בעלות כזו. השאלה אם הוא יהיה עדיף על טיפו חדשה מבחינתך.

אם תציין מה אתה מעדיף, אפשר יהיה לחשוב על אפשרויות סבירות, אם ישנן.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משלם רק את המס השולי + 12 אחוז ביטוח לאומי על הרכב אם אינני טועה.

לא את כל שווי המס.

כאשר אני מוסיף את הסכום של ה2500 שקלים לברוטו הנוכחי אני קופץ דרגת מס, שמביאה אותי לתשלום של כ1300 שקלים על הרכב.

בכל מקרה כשאני בודק אם או בלי במחשבוני ברוטו נטו זה ההפרש שיוצא בכולם +-.

אני לא אשקר, אלפא 159 זה חלום. אבל גם מרצדס C ובמוו 320 ומעלה (אלא אם כן מדובר במנוע פרינס?) זה הכיוון.

פחות מתרגש משנתון נמוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא משלם על הרכב עצמו? או להיפך, אתה לא מקבל איזו תוספת אם אתה מוותר על הרכב? נשמע לי ממש מוזר.

את הדגמים שציינת אני לא מכיר, אבל זה נשמע לי קצת גבולי מבחינת תקלות וירידת ערך בתקציב שציינת. אני יותר חשבתי לכיוון של קליאו ידנית או 208 אוט', מקס' איזו פוקוס אקובוסט אם תמצא.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתלוש מופיע סכום לשווי מס - 2500 שקל.

הוא לא יורד כולו מהנטו אלא מתווסף לברוטו, ומופחת לי בצורה של מס בלבד.

לגבי הרכבים שהצעת, לא כ"כ התכוונתי לכאלה. יותר לרכבי יוקרה מזדקנים :) .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הירידת ערך אתה אכן צריך להכניס לחישוב.

במקרה הזה, אתה צריך לחשוב מה חשוב לך יותר? רכב חדש שלא צריך לדאוג בו על שום דבר, רק להכנס ולנסוע

או רכב מעניין יותר אבל ידרוש ממך יותר כניסות עצמאיות למוסכים, ואולי עלות גבוהה יותר במקרה של תקלות פתאומיות.

אם המטרה הייתה רכב עם פלפל יחסית צעיר אז אני במקומך הייתי קונה ומוותר על הליסינג, אבל במקרה של יוקרה מזדקן... אני לא בטוח כלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין מה אתה אומר, גם אני חושב על זה לא מעט.

עד לפני כמה חודשים היה לי רכב משלי, וכן היה קצת מעיק לתחזק אותו בעצמי, אבל ממש אהבתי את האוטו האחרון שמכרתי. (מונדאו טיטניום - לא אקובוסט)

כשאתה אומר רכב עם פלפל גם אתה מתכוון למשהו כמו קליאו ידנית או 208?

או משהו יותר מעניין?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא. 208 עדיין יותר מעניינת מטיפו אבל לא מעניינת מספיק בשביל לוותר על רכב חברה.

אם ברכבים ידנייים עסקינן הייתי מתעניין בכול משפחת 1.6 טורבו ומעלה. אופל OPC, סיאט לאון, פורד פוקוס. כמובן שתצטרך לרדת בשנתון ל-11-12.

אבל אני זה אני, ואתה זה אתה, שיקולים שונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, זה דווקא נשמע מעניין.

אני לא מכיר את הרכבים האלה כ"כ מקרוב (למעט הפורד), אני אחפור עליהם קצת.

אני שומר על ראש פתוח, גם בהצעות, וגם על המשך הליסינג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתלוש מופיע סכום לשווי מס - 2500 שקל.

הוא לא יורד כולו מהנטו אלא מתווסף לברוטו, ומופחת לי בצורה של מס בלבד.

לגבי הרכבים שהצעת, לא כ"כ התכוונתי לכאלה. יותר לרכבי יוקרה מזדקנים :) .

אתה לדעתי מפספס משהו מרכזי, החברה משלמת כסף על הרכב ליסינג.

אם אתה מוותר על הרכב ליסינג ולא מקבל את העלות שלו בהחזרי נסיעות אתה פשוט נותן לחברה שאתה עובד בה רכב בחינם(בדקת שזה מעשית המצב) .

התשלום של המס הוא שולי ביחס לאחזקת רכב ולכן כלכלית בחישוב כולל במידה ואתה מקבל ללא קשר להפרש מיסים 0 שקל מהחברה לא הייתי מוותר על הרכב.

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש החזרי נסיעות, אבל בגלל שאני עובד ממש קרוב לעבודה מדובר על משהו כמו 300 שקלים תוספת על נסיעות אם אוותר על האוטו של החברה (ככה היה כשהחזקתי רכב משלי).

ז"א שאם אוותר על האוטו הנטו שלי יהיה יותר גבוה בכ1600 שקל (בערך, יכול להיות שאני טועה קצת בחישוב לפה או לפה).

אני בכל מקרה לא ממהר לוותר על ההטבה. הייתי פעם אחת בסוכנות פיאט באשדוד, יש שם טיפו נחמדה בצבע ברונזה בתצוגה. די אהבתי. נראה לי שאקפוץ שוב כדי לקבל החלטה סופית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך לקחת בחשבון שהעלויות בשום מצב לא יהיו אותו הדבר.

לרכבים מזדקנים עם קצת יותר פלפל יש קצת יותר קפריזות שהעלויות שלהן לרוב לא זולות ובעקבות כך גם הביקוש הולך וקטן.

ככה שבמקרה של קניית רכב ב60-50k צפה לעלות חודשים של לפחות 2000-3000 ש"ח.

שתי אופציות שעלו לי לראש במקרה שלך:

פוקוס אקובוסט 1.6 ידנית עם 180 סוסים מתנהגת נהדר היגוי פנינה גיר נהדר מנוע בועט וחזק בקצרה חיית כביש יותר מכול משפחתית אחרת.

הבעיה העיקרית שזה רכב לא נפוץ עם מנוע מאוד בעייתי במקרה של תקלה במנוע אפשר בקלות להיפרד מעשרת אלפים זוזים ולהישאר בלי רכב לחודש בגלל זמינות החלקים.

אלפא מיטו קצת מיושנת אבל עדיין מרגשת יותר נפוצה בגרסאות ה120 כ"ס וה150 כ"ס היא מגיעה עם מנוע t-jet ותיק ואמין על הmultiair לא הייתי ממליץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח בחשבון שירידת ערך בשנה-שנתיים הראשונות תהיה סביב 8,000₪ בשנה, ביטוח נושק ל-4,000₪, והטסט לא רחוק מ-2,000₪. סה"כ לפני דלק וטיפולים מדובר על כמעט 14,000₪, שזה כנראה לא יתכנס לסכום שהגדרת.

הפוקוס אקובוסט באמת רכב נחמד מאוד (גילוי נאות: יש לי אחת כבר כמעט 3 חודשים) ולבעיה העיקרית שהיתה לו (התחממות לא מורגשת עקב דליפה של נוזל קירור) יצא ריקול לאחרונה. חלקים באמת לא תמיד זמינים, אבל זמן המתנה של חודש נראה לי הקצה העליון, לא משהו שתיתקל בו על כל נורה שתישרף.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2178 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...