Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התנהלות אחרי תאונת שרשרת

שימו לב! השרשור הזה בן 2201 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

לפני כמה שבועות לצערי מצאתי את עצמי מעורב בתאונת שרשרת. עמדתי סטטי בפקק בכביש החוף (מדרום לצפון, ליד אור עקיבא, אבל זה לא משנה כנראה) כשפתאום הרגשתי חבטה מאחור. כשיצאתי ראיתי מאחור שני רכבים מעורבים בתאונה. לקחנו פרטים זה של זה והמשכנו בדרכנו.

למחרת הגעתי למוסך הסדר של הביטוח שלי (יש לי מקיף) ובסוף הנזק עומד על

1. 11200 למוסך

2. 1000 לשמאי

3. 4500 ירידת ערך (טויוטה קורולה שנת 2015 מליסינג פרטי (אני קיבלתי אותו עם 0 ק"מ), מחירון כרגע סביב 75 אלף).

שני הרכבים שנכנסו בי הם רכבי חברה ולשניהם ביטוח צד ג.

זה שנכנס בי ("רכב 2") שייך להרץ, כנראה רכב ליסינג, ביטוח צד ג' בחברת כלל. הרכב האחרון ("רכב 3") שייך לאיזו חברה, ביטוח צד ג' במנורה.

נהג של רכב 2 אומר שרכב 3 נכנס בו קודם והוא נהדף עליי. נהג של רכב 3 אומר שרכב 2 קודם נכנס בי ורק אז הוא נכנס בו. אני לא יודע מי צודק. הרגשתי רק מכה אחת.

הסוכן שלי הגיש תביעה לביטוח של הרכב 3, אבל בשיחה לא רשמית לפני זה הם אמרו שידחו את התביעה בגלל דברי הנהג. זה מה שאמרו גם בהרץ לגבי רכב 2.

נשארו לי חודשיים לתבוע את הביטוח שלי במקרה וביטוח של רכב 3 באמת ידחה את התביעה, לכן אני רוצה להתייעץ מה לעשות.

אני כמובן לא מתכוון לוותר על 17 אלף שקל, אבל גם לא בא לי לתבוע את הביטוח שלי מכמה סיבות

1. התייקרות הפרמייה, אולם לא גבוהה יחסית (סה"כ 2500 בשלוש שנים)

2. אם אתבע אותם עוד פעם במשך שלוש שנים אהפוך לתובע סדרתי עם כל ההשלכות (זה מה שהסוכן אמר לי).

3. זה לא מוצדק. לא שאני מרחם יותר מדי על חברות הביטוח, אבל כן יש לי סוגייה אתית בסיפור הזה.

אם אני מבין נכון האופציה השנייה היא להגיש תביעה לתביעות קטנות, אשמח לתשובות בכמה שאלות

1. את מי תובעים? אני מבין שאת שני הרכבים, אבל את מטי בדיוק - בעלים, נהגים, ביטוחים?

2. האם יכולה להיות פה תוצאה שונה מ 100% פיצוי מבחינתי? כולם מסכימים שהייתה פה תאונה ולא נפל דופי בנהיגה שלי, הויכוח פה בין שני הנהגים מי אשם בנזק שנגרם לי. לי נראה שהתפקיד של בית משפט הוא לקבוע מי אשם באיזו מידה כך שסה"כ האשמה תגיעה ל 100 אחוז, אבל אני רגיל להפתעות מבתי משפט.

3. אני צריך לשכור עו"ד בשביל התביעה?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מגיש תביעה - אתה תובע את שני הנהגים.

הם לבד יצרפו את חברות הביטוח שלהם.

אם אין לך בעיה לשלם את הסכום למוסך (למרות שתנסה לבקש ממנו שיחכה עם הפקדת הצ'קים) - אז לך על תביעה ובסוף הצדק (והכסף) יגיעו.

אם זאת בעיה גדולה עכשיו להוציא את התשלום למוסך - אז אני כן ממליץ לך לתבוע את הביטוח שלך.

מהסיבה שאתה תקבל מייד את הכסף ואחרי זה חברת הביטוח תדאג להוציא אותו מצד ג'.

אחרי שחברת הביטוח תקבל את הכסף שלה בחזרה - עליית הפרמייה תבוטל. כמובן שיש סיכון שחברת הביטוח לא תקבל את כל הכסף ואז עדיין הפרמייה תעלה.

בגדול לגבי אשמים: החוק לא ברור 100%:

http://www.caraccident.co.il/%D7%AA%D7%90%D7%95%D7%A0%D7%AA-%D7%A9%D7%A8%D7%A9%D7%A8%D7%AA

http://www.fridmanwork.com/lawyers4185.html

http://www.what2do.co.il/Page10303.asp

http://www.fridman-adv.com/lawyers115797.html

http://www.lawyer-lawyer.co.il/lawyers105169.html

עריכה אחרונה על ידי Nakamichi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההגיון אומר: שאתה תובע רק את הרכב שנכנס בך ,ולא אף אחד אחר ...ואם היה תאונת שרשרת של 5 רכבים,ואתה הראשון, היית תובע 4 רכבים? אין סוף לדברים האלה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכה אחת הנהג השלישי אשם

שתי מכות הנהג השני נכנס בך וןאחכ הנהג השלישי נכנס בנהג השני

אבל אתה תובע את שני הנהגים הם יצרפו את חברות הביטוח שלהם ככל הנראה

לפי הסכום בית משפט לתביעות קטנות בה אין ייצוג לעורכי דין

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שעשיתי תאונה (רכב 1 פרץ לצומת, רכב 2 פגע בו ועף לנתיב שלי ואני נכנסתי ברכב 2) תבעתי את המקיף שלי קודם כל לתקן את הרכב, ולאחר כמה חודשים קיבלתי הביתה בצק את ההשתתפות העצמית וביטול פרמייה (אני לא אשם כלל בתאונה ואם לא הייתי תובע את המקיף עד שהתביעה לא תסתיים לא היה לי רכב)

בנוסף לפי המידע שהתקבל מחברת הביטוח שלי, חברת הביטוח של רכב 2 תבע את חברת הביטוח שלי וחברת הביטוח שלי הגישה תביעה כנגד חברת הביטוח של רכב מספר 1 על כל ההוצאות תיקון של הרכב שלי ובנוסף של רכב 2 שנכנסתי בו ותבע את חברת הביטוח שלי

הביטוח של רכב 1 שילם את הכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכה אחת הנהג השלישי אשם

שתי מכות הנהג השני נכנס בך וןאחכ הנהג השלישי נכנס בנהג השני

אבל אתה תובע את שני הנהגים הם יצרפו את חברות הביטוח שלהם ככל הנראה

לפי הסכום בית משפט לתביעות קטנות בה אין ייצוג לעורכי דין

רק רוצה להוסיף שבמידה וביטוח תובע ביטוח, מדובר בבית משפט השלום, בו יש ייצוג עורכי דין מטעם חברות הביטוח. ולא בבית משפט לתביעות קטנות שבו אדם פרטי כלשהו תובע עסק/אדם פרטי אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2201 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...