Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה לגבי תקנה 38(א) נסיעה על מדרכה שלא לשם חצייתה...

שימו לב! השרשור הזה בן 2224 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום, קיבלתי דוח בהרצליה על זה שנסעתי עם האופנוע על המדרכה, ולטענת השוטר נסעתי שלא לשם חצייתה כדי להכנס לחצרים או לצאת מהם, דבר המהווה עבירה לאור תקנה 38 (א) לתקנות התעבורה.זה כל מה שכתוב בדוח שהשוטר נתן לי ואמרתי לו שדווקא כן נסעתי על המדרכה וזאת על מנת לרדת ממנה.(וזה גם צולם שהוא אומר זאת)השוטר ראה אותי כשכבר הייתי בנסיעה על המדרכה, כלומר הוא לא ראה אותי מניע את האופנוע על המדרכה ומתחיל נסיעה אלא פשוט ראה אותי נוסע על המדרכה כ40 מטר ואז כרז לי מרחוק לעצור וכך גם צויין בדוח.בפועל מה שקרה הוא שחניתי באזור שלא מפריע(אבל לא בחניה מיועדת) ואז עליתי על האופנוע והתחלתי בנסיעה על מנת לרדת מהחנייה. לאחר כ20 מטר ראיתי ניידת שנכנסה לרחוב ואז כנראה הוא ראה אותי וכרז לי לעצור.השאלה שלי היא האם כדאי לי לערער? מכיוון שתכלס נסעתי על המדרכה על מנת לרדת ממנה וזה מה שרציתי לבצע והדוח שקיבלתי הוא גם על נסיעה על המדרכהזה שבתכלס חניתי על מדרכה קודם לכן השוטר לא יודע ולא ראה ולא על זה הדוח. מה אתם ממליצים?כי אני באמת נסעתי על מנת לרדת מהמדרכה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנסיעה על המדרכה כדי לחנות או לצאת מחניה צריכה להיות בדרך הקצרה ביותר. במקרה התיאורתי זה רוחב המדרכה.

אם נסעת על המדרכה כ 40 מ' יש לך בעיה רצינית להסביר את זה לשופט.

הצעה שלי - שלם וזכור. יש כאן רק 2 נקודות ו 250 ש"ח קנס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם כשהיתי קצת יותר צעיר קיבלתי דוח כזה.

קיצרתי על המדרכה ונכנסתי לתחנת דלק בקרית חיים למי שמכיר עוד בימים בהם היתה כיכר.

התובע ביקש לתקן את כתב האישום והוסיף גם "אין כניסה" לכתב האישום.

בסופו של דבר זוכיתי מהסעיף "אין כניסה" והורשעתי בנסיעה על המדרכה תוך שהשופט נותן פסק דין מאוד מנומק תוך התייחסות להגדרה של "חצרים" והאם חצר תחנת דלק זה גם "חצרים" ועוד ועוד ...

אבל בקצרה הוא כתב שהסעיף נועד לאפשר לאזרחים להכנס לחניה שלהם ולא לקצר בפקק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנסיעה על המדרכה כדי לחנות או לצאת מחניה צריכה להיות בדרך הקצרה ביותר. במקרה התיאורתי זה רוחב המדרכה.

אם נסעת על המדרכה כ 40 מ' יש לך בעיה רצינית להסביר את זה לשופט.

הצעה שלי - שלם וזכור. יש כאן רק 2 נקודות ו 250 ש"ח קנס

אז הוא אמור לרדת ישר מהמדרכה לתוך הכביש?

עזוב את זה שאין ירידה משופעת אלא קפיצה של 20 ס"מ לכביש ברוב המקרים, איך הוא ישתלב בתנועה?

לא מתככנים להשתמש כחנוכיה - תמיד זה יכול לגמור על הראש של מישהו... :wink:

אין ספק. היופי חולף, אבל הרפס הוא נצחי.

בסוף יבוא אחמד וירסס איך שיצא לו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב את זה שאין ירידה משופעת אלא קפיצה של 20 ס"מ לכביש ברוב המקרים, איך הוא ישתלב בתנועה?

זו הנוסח המלא:

38. (א) לא ינהג אדם רכב או בעלי חיים על פני מדרכה, שביל או נתיב שיועד וסומן לסוג מסוים של רכב או של עובר דרך מסוים, אלא לשם חצייתם כדי להיכנס לחצרים או לצאת מהם.

מותר לחצות רק כדי להכנס או לצאת מחצרים , ירד לכביש וישתלב בתנועה בידיוק כמו בכל צומת בה צריך להשתלב בתנועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מישהו יצליח להסביר לי איך זה מסתדר בשטח אני אשמח.

אין מצב שהוא משתלב ישר לכביש, והוא צריך לרדת ישר לכביש, זה אומר זינוק במהירות מהמדרכה הגבוהה לכביש ישר לתוך המכוניות.

לא מתככנים להשתמש כחנוכיה - תמיד זה יכול לגמור על הראש של מישהו... :wink:

אין ספק. היופי חולף, אבל הרפס הוא נצחי.

בסוף יבוא אחמד וירסס איך שיצא לו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב את השופט לא מעניין מה "אמור או לא אמור לעשות"

באופן כללי , אם מתקיימים יסודות העבירה המשמעות היא הרשעה.

במקרה הזה , אין חולק שנהג על המדרכה ולא חצה אותה לצורך כניסה או יציאה מחצרים = הרשעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מישהו יצליח להסביר לי איך זה מסתדר בשטח אני אשמח.

אין מצב שהוא משתלב ישר לכביש, והוא צריך לרדת ישר לכביש, זה אומר זינוק במהירות מהמדרכה הגבוהה לכביש ישר לתוך המכוניות.

אם אתה זקוק להסבר אתה בצרה...ומספיק עם התרוצים.

יש בהחלט מצב, גם בהולכה ידנית של הכלי. אם נדרש לרדת לכביש 1 מ' ימינה או שמאלה, אין עם זה בעיה.

40 מ' על המדרכה?! זה כמו להש..ין מהמקפצה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל לפי החוק ולפי פסקי דין קודמים אין שום הגבלה על כמה מותר לנסוע על המדרכה.

זה ממשפט שהיה: בתיק 34439-06 זיכה כבוד השופט איזקסון רוכב קטנוע וגם ציין שתקנה 38 (א) לתקנות התעבורה, איננה קובעת את המרחק שאדם רשאי לנסוע על המדרכה, כדי להגיע למקום חניה או לצאת ממקום חניה.

העיקר שיעשה זאת בזהירות תוך שמירה על בטחון הולכי הרגל ובה בשעה בטחונו שלו ושל כלי הרכב שלו.

דבר שני היה לי איפה לרדת פשוט הייתי צריך להמשיך עוד כ10-20 מטר. הכל מצולם בוידאו ואין כמעט בכלל הולכי רגל.

דבר אחרון, אני משוכנע שמה שעשיתי מבחינת הנסיעה על המדרכה לצורך ירידה היה חוקי אבל הבעיה שלי שאני חושש שהשופט ישאל אותי מה מלכתחילה עשיתי על המדרכה ואיך הגעתי לשם וזאת בעצם השאלה שלי. על אף שלדעתי הוא לא אמור לשאול אותי מכיוון שזאת לא הסוגיה אלא הסוגיה היא האם באמת נסעתי על המדרכה לצורך ירידה והאם זה היה בטוחותי וכו'. או שבעצם אני טועה והוא כן עלול לשאול את זה ואז אני אצטרך להגיד שחניתי במקום שחשבתי שמותר(על אף שכנראה במחינת עיירית הרצליה אסור), אני פשוט לא מבין גדול בנושא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקטנוע אין שום בעיה לרדת ולעלות ממדרכה. איך הוא ישתלב בתנועה? בזהירות. בדיוק כמו מכונית שיוצאת מחניה.

קודם כל לפי החוק ולפי פסקי דין קודמים אין שום הגבלה על כמה מותר לנסוע על המדרכה.

זה ממשפט שהיה: בתיק 34439-06 זיכה כבוד השופט איזקסון רוכב קטנוע וגם ציין שתקנה 38 (א) לתקנות התעבורה, איננה קובעת את המרחק שאדם רשאי לנסוע על המדרכה, כדי להגיע למקום חניה או לצאת ממקום חניה.

קראתי את פסה"ד הזה, ואני אחסוך את דעתי על השופט. בתקנה כתוב במפורש "חציה", וזה אומר נסיעה לרוחב המדרכה. אין שום ספק שזאת היתה כוונת המחוקק ולא שום דבר אחר. לשיטתו של השופט מותר לכל רכב- גם למכונית- לנסוע רק על מדרכות ולא על הכביש אם בסופו של דבר הוא יחנה על מדרכה איפה שהוא. אבל הרוכב "שלא נסע להנאתו" פשוט התעצל לעשות סיבוב ורצה לקצר את הדרך. בכל מקרה זה פס"ד מערכאה ראשונה ולכן לא מהווה לא תקדים ולא נעליים. שופט תעבורה אחר יכול לתת החלטה הפוכה, ואכן השופט עופר נהרי עשה את זה:

https://www.court.gov.il/NGCS.Web.Site/LocateDecisions/LocateDecisionOutput.aspx

עריכה אחרונה על ידי 2pac
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לנסוע 40 מטר על המדרכה לא יכול להיחשב בשום מצב ל"חציית המדרכה כדי להיכנס לחצרים או לצאת מהן" אלא אם מדובר במקום חניה מוסדר לכלי רכב (או רק אופנועים בפרט) ואין שום דרך אחרת להגיע אליו מאשר נסיעה של 40 מטר על המדרכה מה שאני בספק אם מדובר במקרה הזה או אם קיים בכלל במקום כלשהו בארץ.

או שהיית יורד ישר לכביש או הולך ברגל איתו עד לאיפה שהיית רוצה לרדת. בטח לא נוסע 40 מטר על המדרכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפות"ש - נסה מזלך ולך להשפט. תחזור לעדכן.

אגב, אני רוכב דו"ג 20 שנה, מעולם לא היה לי צורך לנסוע 40 מ' על המדרכה. היום, בכל רחבי ת"א וגם בלא מעט הרים בגוש דן,יש חניות יעודיות לדו"ג.

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להיכנס ולצאת מחצר זה מאוד פשוט.

יש לך כניסה לחבר הבניין מכביש, זה איזור ששפת המדרכה מונמכת ומרחק הנסיעה עד הכניסה לחצר הוא בדרך כלל קצר מאוד. לא 40 מטר.

זה נשמע לא הגיוני הסיפור. לטענתך יש תיעוד וידאו של הנסיעה.

אם רואים שאתה מניע קטנוע בחצר הבית ונוסע 40 מטר עד לירידה הקרובה ביותר לכביש - לך לבית משפט.

אם אתה מבין שזה לא הקייס. תשקול.

בבית משפט השופט או התובע יכול לשאול אותך כל שאלה שהם ירצו. להגיד להם - "זה לא העניין פה" - זאת לא תשובה טובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2224 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...