Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קיזוז מע"מ - שמישהו יסביר לי איך זה עובד

Mr.Z
שימו לב! השרשור הזה בן 2225 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נניח ויש לי הוצאות עסקיות בסך 5000 ש"ח בחודש. ההכנסה ברוטו שלי בחודש היא 25,000 ש"ח.

העברתי את המידע לגורמים הרלוונטיים, ואני רוצה להזדכות על המע"מ.

מה זה אומר מבחינתי,

שמחזירים לי לכיס 17% מההוצאות?

או שאת המס הכנסה אני אשלם מסכום 20,000 ש"ח?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלה שני דברים שונים.

מס הכנסה תשלם על ההפרש בין הפדיון להוצאות, כאשר החישוב הוא על הסכום ללא מע"מ.

למע"מ תשלם 17% מהסכום שלפני מע"מ מינוס המע"מ ששילמת החשבוניות על ההוצאות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכנסה ברוטו 25 כולל מעמ או לא כולל מעמ ?

בוא נניח שללא מעמ.

אתה לוקח סכום הוצאות לפני מעמ, סכום הכנסות לפני מעמ

על ההפרש ביניהם אתה משלם 17% למעמ, כלומר 17% מ 20,000

במידה ויש לך תשלום מקדמות מס הכנסה, אתה גם נכנס למס הכנסה ומשלם אחוז מסוים מסך ההכנסות (מתוך ה 25).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדי לחדד את עניין מס ההכנסה:

המקדמות החודשיות או הדו חודשיות משולמות כאחוז מסך ההכנסות ללא מע"מ, כפי שכתב phpclub.

החישוב הסופי הוא לפי הדוח השנתי, כפי שכתבתי קודם, הוא מחושב לפי ההפרש בין ההכנסות להוצאות, שתיהן ללא מע"מ.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלה שני דברים שונים.

מס הכנסה תשלם על ההפרש בין הפדיון להוצאות, כאשר החישוב הוא על הסכום ללא מע"מ.

למע"מ תשלם 17% מהסכום שלפני מע"מ מינוס המע"מ ששילמת החשבוניות על ההוצאות.

אז אמרת בעצם את מה שאני רשמתי.

אני מדווח על הוצאות, ואז מס ההכנסה מחושב על פי מה שנשאר לי ביד אחרי ההוצאות, נכון?

ולמע"מ אני משלם 17% מכל הכנסה שיש לי (הכנסה לפני מע"מ) מינוס המע"מ ששילמתי כשרכשתי דברים לעסק?

דוגמא, שנראה אם הבנתי נכון:

אני מכניס 25,000 ש"ח בחודש ברוטו, לפני מס הכנסה וכולל מע"מ.

הסכום ללא מע"מ הוא 20,750.

הוצאתי 5000 ש"ח בחודש על העסק שלי (כולל מע"מ).

הסכום ללא מע"מ הוא 4150.

למע"מ: 20,750-17% = 3527 ש"ח

ואז מזה אני מוריד 850 שקל? שזה בעצם המע"מ ששילמתי על ההוצאות?

אתה עוסק מורשה רציני, אין לך רואה חשבון בדיוק בשביל השאלות האלה?

אין לי רואה חשבון ואני לא עוסק מורשה... השאלה בתאוריה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנת את העיקרון של מע"מ :-P

הקונספט הוא כדקלמן:

אתה בסך הכל משמש גובה מיסים בשירות המדינה.

אתה מוכר (מוצר או שירות) בסך של 100 שקל.

הלקוח שלך צריך לשלם מע"מ עבור העסקה בסך 17 ש'.

אתה רק גובה ממנו את ה-17 שקל בשם רשות המיסים, ומעביר לכחלון.

עד פה פשוט מאד.

עכשיו, לך כעוסק מורשה, מגיע לא לשלם מע"מ עבור ההוצאות העסקיות שלך.

אבל, במקור, כששילמת עבור אותה הוצאה, כן גבו ממך את אותו מע"מ, וכבר העבירו אותו לכחלון...

אז מכל מה שגבית עבור המדינה, אתה מקזז את מה שלא היית אמור לשלם מראש.

*אגב, זו הסיבה שאי תשלום מע"מ הוא עבירה פלילית חמורה. כי זה בעצם כסף של המדינה, שאתה רק גבית, ואם לא העברת אותו, אתה גנב...

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גבית 25000 ש"ח - אם כך הכנסתך היא 25000/1.17=21367 ש"ח. המע"מ הוא השארית בסך 3633 ש"ח.

ההוצאות העסקיות שלך היו 5000 ש"ח. לפיכך שילמת 5000/1.17=4273 ש"ח לספקים ועוד 727 ש"ח מע"מ עבור מדינת ישראל.

בסוף התקופה אתה מדווח על הכנסות בסך 21367-4273=17094 ש"ח. על סכום זה אתה משלם מס הכנסה - בתום החודש (או החודשיים) לפי מקדמות המס (נניח 20% מהסכום), ובסיום השנה אתה מתחשבן עם רשויות המס לפי מדרגות המס (וכמובן מקזז את הזכויות שלך, כגון נקודות זיכוי).

כמוכן - בסוף החודש (או חודשיים) אתה משלם למע"מ 3633-727=2906 ש"ח. התשלום הזה הוא תקופתי ואין התחשבנות שנתית, אם כי, כמובן, אם יש טעויות או חשבוניות נוספות וכו' אפשר להתחשבן עליהן בהמשך.

לגבי אותם 727 ש"ח שהספקים גבו ממך (עבור מדינת ישראל) - הם מתחשבנים על המע"מ שהם שילמו בדיוק כפי שאתה מתחשבן על המע"מ שאתה שילמת. הרעיון הוא שהמס מוטל על הערך המוסף - אותו ערך שמוסיפה כל חוליה בשרשרת הייצור והשיווק.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...