Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תהליך גיוס מתקדם לשני מקומות עבודה - איך להתנהל?

Blaz00r
שימו לב! השרשור הזה בן 2176 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שום תכנון פנימי. אם יש עובד שאני רוצה ועסק אחר מנהל איתו מו"מ לא משנה כמה אנחנו חברים אנחנו נתחרה על העובד עד גבול הכדאיות של כל אחד מאיתנו.

ברור לכולם שאתה מנהל מו"מ עם יותר מאחד (אחרת לא היה X-2000 אלא X-5000) וזה לגיטימי לחלוטין במיוחד כשאתה מדבר על תפקיד שכולל פיתוח עסקי (לא הייתי לוקח איש שיווק או מנהל פיתוח עסקי שלא היה מנהל מו"מ עם כמה מקומות במקביל).

מצד שני כשאני במו"מ עם אדם אני אעדיף את הישר וההגון יותר. אני לא הולך לקנות ממנו מוצר ולא לראות אותו יותר אלא אנחנו הולכים לעבוד יחד ואני צריך לסמוך עליו ולהאמין לו.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 130
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מספר שאלות שלדעתי שוות סיעור מוחין עם עצמך:

1.איזה תפקיד יסלול לך את הדרך לתפקיד הבא שאתה רוצה לעשות ולזה שאחריו?

2.איזו קריירה אתה רוצה לבנות- האם אתה רוצה להיות מנהל מוצר או מנהל פרויקטים?

זה לא שלא ניתן לעשות פיבוטים בקריירה תוך כדי תנועה, אבל חשוב להניח את אבני היסוד בתחילת הדרך (אם אני זוכר נכון אתה בן 27) וככל שתהיה ממוקד יותר בהתחלה כך תצליח לסחוט את המירב בשנות השיא שלך שתגענה עוד 5-6 שנים מבחינת כושר השתכרות, הגעה לדרגי ניהול ויצירת קשרים בתעשייה.

3.האם אתה רוצה לעבוד בחברת מוצר או בחברת פרויקטים?

לטעמי להיות מנהל פרויקטים בחברה שפרויקטים אינם ליבת העסק שלה, או לחילופין בחברת ענק שמנהלת פרויקטים פנימיים באופן תדיר, יותיר אותך במקום טיפה מעורפל. יהיה קשה לתמחר אותך, למדוד אותך ולקדם אותך לתפקידים ניהוליים. מנהל מוצר בחברת מוצר נורא קל להלביש לדיאגרמה האירגונית, לתמחר, לקדם, לבנות צוות, ובהמשך הקריירה למכור את עצמך בקלות לארגונים דומים. כנ"ל לגבי מנהל פרויקטים בחברת שהעסק שלה הוא פרויקטים (תשתיות, הטמעות, ביצוע וכו').

מנסיוני, לפי תיאורך את משרת מנהל הפרויקטים, מדובר כנראה בצורך פתאומי שנוצר בארגון או ברעיון של אחד מאנשי הצוות במובן של- "בואו ננסה להביא לפה מישהו שיבנה תפקיד". אני בטוח שאתה שד מוכשר, אבל אישית ובהתסכלות אחורה על הקריירה שלי ושל חברי, לא הייתי הולך על תפקיד לא מוגדר בשלב כ"כ מוקדם.

4. והנקודה האהובה עלי מכל, שהיה לי המזל לחוות אותה ממקור ראשון כשהייתי בגילך- באיזה תפקיד וחברה אתה מרגיש שיש לך מנטור שיוכל ללוות אותך בצמיחה בתוך הארגון והלאה בשוק? בתחילת הקריירה זה קריטי ברמה שאני לא יכול לתאר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תגיד לחברות את זה שאתה מתראיין אחת אצל השניה, השוק בישראל הוא סופר-פיצי - מספיק שהמנהל של חברה א' מכיר את המנהל של חברה ב' זה מתכון לתכנון פנימי ביינהם או אולי אפילו כעס שלהם והפלה שלך מ2 המשרות - מיותר ממש לחלוטין.

זה ממש לא נכון.

התראיינתי לאחרונה, בכמה חברות, ובסוף קיבלתי הצעות משתי חברות, כשכל חברה ידעה שאני מקבל הצעה גם מחברה אחרת ואפילו ידעו בדיוק מאיזו חברה.

זה לא מנע מהן להציע לי עבודה ובנוסף היה לי מנוף לגרום לחברה שבה חתמתי לבסוף, לשפר את ההצעה שלה.

כמו שחברות מראיינות מספר מועמדים, מועמד יכול להתראיין במספר חברות.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנהל מוצר.

בתור מנהל מוצר גם אני הייתי אומר מנהל מוצר, אבל מהיכרות עם כמה מנהלי פרויקטים - יש כאלה שנהנים מאוד מהעבודה ובחיים לא היו רוצים לעשות את העבודה שלי. אם תשאל אותי, התכונה הכי חשובה של מנהל פרויקט היא נודניקיות. :-D הם אלו שבאים אלי כל דקה וחצי "נו, זה כבר מוכן? מתי זה יהיה מוכן? את מי אני צריך להפעיל כדי שזה יהיה מוכן?". אני, לעומת זאת, הרבה יותר מעדיף לטפל ב"זה" מאשר ב"מתי זה". זו תמצית ההבדל.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנסה לענות כמה שיותר ממוקד:

היום קיבלת את החוזה, תעבור עליו ותנצל את הכלים שעומדים לרשותך.

אתה בטוח שכל הסעיפים בחוזה מתאימים לך?

כן, חוץ מהשכר (שאני לא אובן לא נכון, זה שכר סבבה לגמרי ביחס לנסיון שלי, אבל כן מרגיש שיכול "להוציא" יותר). המשכורת מורכבת משכר בסיס + "תוספת שעות נוספות גלובאליות", להבנתי זה משהו סטנדרטי.

ממתי הם מתחילים לשלם הוצאות סוציאליות?

3 חודשים לפנסיה, 6 חודשים לקרן השתלמות.

האם מפקידים לקרן השתלמות על כל השכר או עד התקרה המזכה ?

להבנתי עד התקרה המזכה? "החברה תפריש לקרן השתלמות 7.5% מהמשכורת החודשית של העובד עד לתקרת המשכורת הקובעת המוכרת בהתאם הכנסה לסעיף 3(ה) לפקודת מס הכנסה התשכ"א" + "תנכה 2.5% מהמשכורת החודשית של העובד" (גם בהתאם לסעיף 3(ה)).

כמה ימי חופש נתנו לך ? כמה היו לך בעבודה הקודמת?

14 ימי חופשה. בעבודה הקודמת - אני ממש לא זוכר, עשיתי שטות שלא שמרתי את החוזה (זו היתה חברה קטנה ואת החוזה קיבלתי כטופס וחתמתי עליו לא מעט זמן לאחר תחילת העבודה. לא היה לי עוד עותק ולא ראיתי אותו מאז).

ימי הבראה רשום משהו על זה ?

כתוב על זכאות לקבלת דמי הבראה לאחר השלמת שנת עבודה אחת בהתאם לקבוע בצווי הרחבה לעניין דמי הבראה.

מספר שאלות שלדעתי שוות סיעור מוחין עם עצמך:

1.איזה תפקיד יסלול לך את הדרך לתפקיד הבא שאתה רוצה לעשות ולזה שאחריו?

זה קצת טריקי. בגדול, בחברה א' אמרו לי שחלק מהקריטריונים לפיהם הם בוחרים מועמדים הוא פוטנציאל לקידום לדרג ניהולי, וגם ציינו שאחוז ה"נטישה" של החברה מאוד מאוד נמוך, עם הרבה עובדים שיוצאים ממנה לפנסיה. אבל, בתפקיד הזה, לפחות כרגע, נראה שלא לגמרי יש לאן להתקדם - מי שמעליי הוא מנהל IT, זה לא ממש תפקיד שאני יכול להתקדם אליו. איך שאני רואה את זה, האופציה היחידה ל"התקדמות" שם היא אם יצטרכו עוד כוח אדם שיהיה תחתיי, ואז אהפוך למנהל צוות. לחברה אין מחלקת פיתוח או משהו בסגנון - אם צריך לפתח משהו (או לצורך העניין לטפל במערכות פריוריטי) - הכל נעשה במיקור חוץ.

מצד שני, בחברה ב', בשל העובדה שהיא הרבה יותר גדולה (כ-4,000 עובדים), אני מניח שיש הרבה יותר אפשרויות התקדמות. יש לי חבר שאבא שלו עבד שם 9 שנים (בחברה ב'), בשנים האחרונות בתפקיד בכיר (באופן תמוה אפילו לא נעזרתי בו בתהליך למרות שהוא הכיר טוב את המנהל שראיין אותי), והגדיר את החברה כ"אחלה בית ספר ומקום ללמוד ולהתקדם בו".

2.איזו קריירה אתה רוצה לבנות- האם אתה רוצה להיות מנהל מוצר או מנהל פרויקטים?

בגדול, כשחיפשתי עבודה, חיפשתי משרות של מנהל מוצר. המשרה בחברה א' היא רלוונטית משום שהתפקיד של "מנהל פרוייקטים" כביכול כולל בתוכו ייזום של מוצרים דיגיטליים חדשים לחברה, ככה שיש בו פן גם של ניהול מוצר וגם של ניהול פרוייקטים.

3.האם אתה רוצה לעבוד בחברת מוצר או בחברת פרויקטים?

לטעמי להיות מנהל פרויקטים בחברה שפרויקטים אינם ליבת העסק שלה, או לחילופין בחברת ענק שמנהלת פרויקטים פנימיים באופן תדיר, יותיר אותך במקום טיפה מעורפל. יהיה קשה לתמחר אותך, למדוד אותך ולקדם אותך לתפקידים ניהוליים. מנהל מוצר בחברת מוצר נורא קל להלביש לדיאגרמה האירגונית, לתמחר, לקדם, לבנות צוות, ובהמשך הקריירה למכור את עצמך בקלות לארגונים דומים. כנ"ל לגבי מנהל פרויקטים בחברת שהעסק שלה הוא פרויקטים (תשתיות, הטמעות, ביצוע וכו').

מנסיוני, לפי תיאורך את משרת מנהל הפרויקטים, מדובר כנראה בצורך פתאומי שנוצר בארגון או ברעיון של אחד מאנשי הצוות במובן של- "בואו ננסה להביא לפה מישהו שיבנה תפקיד". אני בטוח שאתה שד מוכשר, אבל אישית ובהתסכלות אחורה על הקריירה שלי ושל חברי, לא הייתי הולך על תפקיד לא מוגדר בשלב כ"כ מוקדם.

אני חושב שאתה די מדייק במה שכתבת, בעיקר המודגש. כמו שאמרתי, זו חברה לא טכנולוגית (בתחום השילוח) שמחפשת פתרונות טכנולוגיים בשביל להשתפר ולהתייעל, וזה אמור להיות התפקיד שלי (להבנתי - אין פרוייקטים מוחשיים בקנה, זה משהו שאני אמור לחפש/להעלות/ליזום). כאמור, הפיתוחים הטכנולוגיים הנ"ל נעשים בעזרת מיקור חוץ ולא מול ממשקים בתוך החברה, אם זה רלוונטי.

4. והנקודה האהובה עלי מכל, שהיה לי המזל לחוות אותה ממקור ראשון כשהייתי בגילך- באיזה תפקיד וחברה אתה מרגיש שיש לך מנטור שיוכל ללוות אותך בצמיחה בתוך הארגון והלאה בשוק? בתחילת הקריירה זה קריטי ברמה שאני לא יכול לתאר.

לדעתי, באופן די מובהק, בחברה ב'. כמו שאמרתי, הטייטל של המנהל שלי בחברה א' הוא "מנהל IT", בחברה ב' "מנהל תחום מוצרים ושירותים". נראה לי שזה די self explanatory. שניהם, בלי קשר, נשמעו סופר מקצועיים והיו מאוד נחמדים.

קיבלתי גם בפורום וגם פה המלצות לכאן ולכאן, האם לעדכן את חברה א' בתהליך עם חברה ב' או לא. אני חושב שכן אעדכן ואשלח מייל מאוחר יותר. בלי (או עם) קשר, תחילת העבודה בחברה א' היא אחרי פסח, ובחוזה בכל מקרה רשום שתוקפו יכנס לתוקף מתאריך תחילת העבודה (כאמור, אחרי פסח). זה רלוונטי באיזושהי צורה לדרך ההתנהלות במצב הזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהמידע שתיארת נשמע לי שחברה ב' יותר מעניינת (כלומר גם התפקיד יותר מעניין) וגם יותר בטוחה בראייה קדימה.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעדכן -

שלחתי אתמול מייל, ביקשתי שינויים בהרכב של השכר (תוספת של אלף שקל לשנה הראשונה ולזאת שאחריה), ועדכנתי שיצרו איתי קשר ביום חמישי מחברה ב' ושצריכים לשלוח לי הצעת עבודה בתחילת השבוע הזה.

הבחורה מחברה א' חזרה אלי היום, אמרה שמבחינת שכר הם מוכנים להעלות אחרי שנה את השכר ב2k במקום 1k, כשהשכר ההתחלתי נשאר זהה (בסדר מבחינתי וזה מה שרציתי מלכתחילה).

אבל, פה הבעיה - אמרה שהיא צריכה תשובה עד מחר, כי הם "רוצים לסגור את העניין ויש עוד מועמד שמחכה". אני לא באמת אדע אם התקבלתי לחברה ב' עד לפחות רביעי, ככה שזה מאוד בעייתי.

מבחינה חוקית , אם אני חותם על החוזה עם חברה א', ומחליט אח"כ ללכת עם חברה ב' (לפני תחילת העבודה וע"פ מה שכתוב בחוזה גם לפני שהוא נכנס לתוקף, כי הוא כביכול נכנס לתוקף בתאריך תחילת העבודה) - האם יש עם זה בעיה (חוץ מהעניין המוסרי כמובן, אני לא הייתי רוצה שיעשו לי כזה דבר. מצד שני, כמחפש עבודה, עשו לי דברים הרבה יותר גרועים...)? בחוזה עצמו לא כתוב כלום על מצב כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדבר הכי חשוב הוא לא להתנהל בחוסר תום לב, לא משנה מה תבחר בסוף, אתה לא רוצה להתחיל עבודה במקום חדש או לשרוף גשרים בחברה שאולי תגיע אליה בעתיד.

אתה יכול לנסות להקדים את הראיון בחברה ב', לספר להם שקיבלת הצעה ושאם התחושה שלהם חיובית כלפיך שימצאו דרך לזרז הליכים ואם תצליח להסביר לחברה א' שאתה מתלבט וזקוק לעוד זמן.

אם יצליח לך, מה טוב.

במידה ולא, אפשר לפשט את ההחלטה, האם הצעה א' מספיק טובה בשביל שהיית לוקח אותה אם היא היתה יחידה. זו התשובה שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמרה שהיא צריכה תשובה עד מחר, כי הם "רוצים לסגור את העניין ויש עוד מועמד שמחכה".

I call bullshit

תהליכי גיוס לוקחים חודשים, ופה פתאום בוער להם לסגור את זה תוך יומיים? או שהם מזיינים במוח, או שזו חברה שמקבלת החלטות באופן אימפולסיבי - כך או כך, אתה לא רוצה להיות שם.

ממה שאני קורא בין השורות - הם פשוט לא רוצים שהמו"מ ימרח בזמן שאתה משווה הצעות. ע"מ להיות הוגן עם כולם, הייתי נותן להם תאריך סופי (בעוד שבוע נגיד) ואומר שאעדכן בהחלטה שלי עד אז. אם הם באמת רוצים אותך, הם ימתינו בסבלנות. אם ילכו עם מועמד אחר, כנראה שהם פשוט מחפשים לסגור פינה ולא באמת לשים את האדם הכי מתאים בתפקיד. במצב כזה, אחל להם הצלחה ועבור הלאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דריש, לא בטוח שהאבחנה שלך נכונה.

הם ניהלו מו"מ, הגישו טיוטת חוזה, קיבלו בקשה לתיקונים והסכימו על הכל. עכשיו בטוח שהם עוד לא החזירו תשובה שלילית לשאר המועמדים כי הם עוד לא סגרו סופית אבל מבחינתם אם הסימו לכל התנאים שלו והוא עדיין לא חותם אז הוא זה שמשחק בהם והם אלה שלא בטוחים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

~

הסכימו או לא, הם יודעים שהוא מנהל שיחה מקבילה, וזה דורש אורך רוח מצדם. במקום להגדיר מועד החלטה סביר במעמד הצעת החוזה המעודכן, הם גלשו למניפולציה זולה של עובדי טלמרקטינג והתחילו להסביר לו שהסורים על הגדר.

האמת, לא אתפלא לגלות שזו יוזמה פרטית של הבחורה שמתנהלת מולו, פשוט כי העבודה הקודמת שלה הייתה בדסנ"ר או בביטוח ישיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע שמנסים להלחיץ אותך. לא היה שום דדליין ופתאום שהזכרת את חברה ב' זה צריך להיות עד מחר?

זה עדיין בעייתי עבורך ותצטרך להמר...

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש למעסיק גם את השיקול אם להעדיף את מספר שתיים שרוצה אותי או את מספר אחת שבחר בי כי לא קיבל את מה שבאמת רצה.

יש כל מיני סוגי מעסיקים ואנחנו לא יודעים איזה סוג המעסיק הזה. יש פה הימור וכמו בכל הימור צריך להיות מוכנים גם להפסיד.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל מי שהגיב! אדבר מחר עם חברה א', אומר שאני מסכים לכל התנאים בחוזה, אבל עדיין לא קיבלתי את החוזה מחברה ב' ואבקש להאריך את מועד החתימה עצמו עד חמישי/ראשון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...