Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תהליך גיוס מתקדם לשני מקומות עבודה - איך להתנהל?

Blaz00r
שימו לב! השרשור הזה בן 2179 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מה נשמע חברים,

אני נמצא כרגע בשלבים אחרונים של גיוס לעבודה בשני מקומות. מחברה א' (חברה יחסית גדולה ומובילה בתחומה, היא לא בדיוק "הייטק" אבל התפקיד הוא הייטקי) שלחו לי היום טיוטאת חוזה. בחברה ב' (אחת מחברות התקשורת הגדולות בארץ) יש לי ראיון עם הסמנכ"ל ביום שלישי הקרוב, וזה בעצם השלב האחרון.

מן הסתם, בחברה א' רוצים שאחתום על החוזה בהקדם, לא יידעתי אותם שאני בתהליכים מתקדמים עם חברה אחרת (הגיוני שהם לוקחים את זה בחשבון, לא?). תחילת העבודה היא בכל מקרה אחרי פסח. מכיוון שהראיון בחברה ב' מתקיים רק בשבוע הבא (הכי מוקדם שהצלחתי לקבוע, בכל זאת, לו"ז של הסמנכ"ל), מרגיש כאילו אני צריך "למשוך" את חברה א' בשביל להגיע למצב של וודאות, וגם להשוות בין החוזים, תנאים סופיים וכו' (שני התפקידים פחות או יותר דומים). יש כמובן גם את עניין השכר - בחברה א' ביקשתי X, ההצעה שהם הגישו היא X-2,000 כשאחרי שנה עולה ב-1,000. בחברה ב' לא הגעתי לשלב הצעת השכר מן הסתם, אבל ציינתי X-1,000 כציפיות שכר (כל הנ"ל הם בטווח של סקרי שכר למשרות המדוברות. בתכלס גם ההצעה הראשונה שקיבלתי מחברה א' היא סבבה, אבל מרגיש שאפשר לשפר).

איך להתנהל, או איך אתם הייתם מתנהלים במצב כזה? להודיע לחברה א' שאני מחכה להצעה מחברה נוספת, ובסופו של דבר לקחת את שתי ההצעות (מאמין שאעבור את ראיון הסמנכ"ל) ולשקול אותן "ראש בראש"? לנסות "למרוח" את חברה א' בדרך אחרת ולקנות זמן עד שאדע סופית לגבי חברה ב' (אופציה פחות מועדפת עלי)?

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 130
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תבין קודם כל מה אתה עושה בבוקר בכל אחת מהחברות הללו - האם העבודה היא זהה לחלוטין? אם מקום אחד מעניין אותך העבודה יותר ממקום אחר זה חשוב.

סתם לדוגמא אפילו לא ספציפית על משהו טכני אני עמדתי במצב כמעט זהה לשלך, חברה א' וחברה ב' - באחת היה תפקיד אמורפי יחסית סטייל "אנחנו עכשיו קונים ציוד וחושבים לאפיין משהו כפתרון עתידי לאולי בהמשך לממש" ובשניה אמרו לי "אתה הולך לעשות X Y Z ולהתמחות בהם", באותו רגע הבנתי שאישית לי מרגיש יותר נוח ללכת למקום שיודע לאן הוא רוצה להגיע ואני יודע מה מתוכנן להיות למקום שבו אולי יקדמו עולם תוכן מסויים ואולי לא(יש כאלה שזה היה יותר מושך אותם) - אגב? חברה א' הציעה לי יותר כסף.

ב2 החברות העבודה היא בחברה או באחת מהם זה תקן של Outsource? זה גם משמעותי(אישית הייתי מעדיף להימנע מOutsource לדוגמא) - לגבי המשיכה? לדעתי לקראת החגים גם ככה פחות נורא "למשוך" בשבוע-שבועיים בתשובה, זה טבעי - גם ככה אתה צריך זמן לעבור על החוזה(מתי שלחו חוזה? אם לפני שבועיים זה מתחיל להיות לא נעים אם אתמול שיחכו שבוע - לא קרה כלום) וכו'.

עריכה אחרונה על ידי noknok

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העבודה לא בoutsorcing באף אחת מהן, הקליטה היא ישירות לחברה. לגבי "מה עושה בבוקר", זה קצת בעייתי - בגדול בחברה א' זה תפקיד חדש שלא היה קיים לפני (סוג של מנהל פרויקטים), לכן הם בעצמם לא יודעים להגיד מה עושים ביום-יום, סוג של לבנות אותו מ-0 בעצמי. בחברה ב' זה תפקיד מוגדר (מנהל מוצר) שכבר קיים בחברה, ותיארו לי אותו פחות או יותר, נשמע מעניין, אבל בזמן אותו ראיון לא ירדתי לרזולוציות שרלוונטי לי לדעת עכשיו כשאני יודע שאני צריך לבחור.

לגבי החוזה - שלחו לי אותו רק היום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קבע מועד חתימה עם חברה א', נסה שיהיה ברביעי או חמישי הבאים. יותר מזה יהיה כבר קשה למתוח. אם תצליח למתוח לראשון שאחרי זה- מה טוב.

אם קיבלת רק היום את החוזה, לגיטימי לשבת עליו במשך סופהשבוע, ורק בראשון או שני לשלוח את שאלותיך והשגותיך לגביו.

ביום שלישי אתה תהיה אחרי ראיון עם הסמנכ"ל ואז תהיה יותר חכם.

עשה לעצמך רשימה של "בעד ונגד" איפה הייתה רוצה יותר לעבוד.

להצליח לג'נגל במצבים כאלה זו בעיניי אומנות. לדעתי לא תוכל להגיע למצב בו שני המקומות נתנו לך אוקיי, ויש בידיך שני חוזים ולך נותר רק לבחור בין שניהם. האפשרות "הכי גרועה" היא שתחתום במקום א' וגם במקום ב' ירצו אותך. אשריך שהגעת למצב כזה, אבל כנראה שלא יהיה מנוס מלחתום ולהתחיל במקום א'.

המון בהצלחה

עריכה אחרונה על ידי שביט

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לך ברירה אלא לספר לחברה א' על התהליך השני, כי מרגע שקיבלת חוזה הם ישבו עליך חזק כדי לחתום ולא יראו בעין יפה תרגילי חמיקה. אם מדובר בחברה גדולה הרי שהם יבינו מייד מדוע אתה מתעכב (לקרוא חוזה לוקח שעתיים).

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי אמר שבחברה ב' יתנו תשובה במקום?

הגיוני שאחרי ראיון עם סמנכ"ל (ראיון שני או שלישי) אתה כבר יודע לאן הרוח נושבת, גם אם לא במאה אחוז.

אני קיבלתי כשעה אחרי ראיון שלישי הודעת וואצאפ "מה הפרטים המלאים שלך לצורך טיוטאת חוזה".

אין לך ברירה אלא לספר לחברה א' על התהליך השני, כי מרגע שקיבלת חוזה הם ישבו עליך חזק כדי לחתום ולא יראו בעין יפה תרגילי חמיקה. אם מדובר בחברה גדולה הרי שהם יבינו מייד מדוע אתה מתעכב (לקרוא חוזה לוקח שעתיים).

ממליץ לא לספר לאף חברה על החברה השנייה, זה לא רלבנטי וזה לא יעזור.

לקרוא חוזה לוקח רבע שעה, אבל זה לגיטימי ומקובל "לישון עליו בלילה" ולהחזיר תשובה אחרי יום יומיים.

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל מי שהגיב,

קבע מועד חתימה עם חברה א', נסה שיהיה ברביעי או חמישי הבאים. יותר מזה יהיה כבר קשה למתוח. אם תצליח למתוח לראשון שאחרי זה- מה טוב.

זהו, שאין מועד חתימה - אני אמור לשלוח חזרה במייל את החוזה סרוק וחתום.

אני חושש שגם זה יכול לגרום להם לראות את זה בעין (עוד יותר) לא יפה. במיוחד אחרי שזה כבר קרה להם עם מי שכביכול היה אמור להתחיל שם במקומי (עברתי את הראיון המקצועי, באותו זמן הם כבר היו בתהליך מתקדם עם מועמד אחר שככה"נ הבריז להם ברגע האחרון, התקשרו אלי אחרי שבועיים והמשיכו איתי את התהליך).

הגיוני שאחרי ראיון עם סמנכ"ל (ראיון שני או שלישי) אתה כבר יודע לאן הרוח נושבת, גם אם לא במאה אחוז.

אני קיבלתי כשעה אחרי ראיון שלישי הודעת וואצאפ "מה הפרטים המלאים שלך לצורך טיוטאת חוזה".

אכן ראיון שלישי (או רביעי), עברתי ראיון מקצועי + רכזת גיוס + מבחנים. אני מעריך שזה פחות ראיון מקצועי ויותר היכרות, אבל עדיין - יכול להיות שאחרי הראיון יתברר שזה לא רלוונטי בכלל ואז אין שאלה (או שיתברר שהתפקיד/שכר הרבה יותר טובים מהתפקיד השני), בגלל זה אני רוצה לנסות למשוך את זה לפחות עד שלישי (שזה בפועל רביעי, כי הראיון יהיה אחה"צ).

שאלה נוספת שקשורה/לא קשורה - מבחינת השכר, הגיוני להתדיין על זה במייל? בהנחה ולא זימנו אותי לדיון שכר או משהו בסגנון, האם "מקובל" לדון על זה במייל? (הנושא ממילא עובר הלאה וזוהי לא החלטה של הרכזת גיוס מולה אני מדבר). מה גם, שיתכן וזה יכול לקנות קצת זמן :?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביקשת X , קיבלת X-2000 ... ואתה רוצה למשוך זמן...

היום קיבלת את החוזה, תעבור עליו ותנצל את הכלים שעומדים לרשותך.

אתה בטוח שכל הסעיפים בחוזה מתאימים לך?

ממתי הם מתחילים לשלם הוצאות סוציאליות?

האם מפקידים לקרן השתלמות על כל השכר או עד התקרה המזכה ?

כמה ימי חופש נתנו לך ? כמה היו לך בעבודה הקודמת?

ימי הבראה רשום משהו על זה ?

זה הזמן בדיוק לעשות רשימת שיפורים (כמו יישור קו כזה), לענות להם בצורה מכובדת שאתה מכבד את ההצעה

אבל הציפיות שלך היו לקצת יותר.

אתה מבקש לשפר את רמת השכר בהתאם למה שביקשת.

ימי חופש להתאים אותם לוותק שלך ולרמה שהייתה במקום העבודה הקודם... ועוד..

חשוב לנסח את התשובה בצורה מכובדת, משא ומתן איכותי ולא ברמה של שוק.

בדר"כ מקומות עבודה מכבדים תשובת כאלה ולוקח להם קצת זמן לענות ולשפר את התנאים.

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה ,לדעתי די טריוויאלי שאדם שמחפש עבודה ממקבל. זה לא דייטים, ואין פה שום עניין של לויאליות, בטח טרם החתימה. מועמד שבחר לא לקבל הצעת עבודה זו סיטואציה יומיומית, קצת מצערת אבל לגמרי צפויה. אף אחד לא עושה לך טובה שהוא מראיין אותך, שני הצדדים מבזבזים את זמנם.

קצת פחות מקובל להתראיין סתם (למשל, כדי לבקש העלאה + אולטימטום אפקטיבי במקום העבודה הנוכחי), אבל גם פה, לך תוכיח שזה לא נעשה בתום לב.

בקיצור, דבר עם המקום הראשון, תסביר להם את הסיטואציה ותבקש שבוע לחשוב על העניין. זה טווח הזמן שאני מכיר כדי לענות על הצעת עבודה.

ד"א, גם אם תגיד לא למקום הראשון ותתחרט אחרי שבוע, לא בטוח שזה לגמרי אבוד. לא תמיד יש עוד מועמד שממתין להצעה, בטווחי זמן קצרים יכול להיות שיש לך סיכוי.

לגבי המקומות עצמם - אני הייתי מעדיף תפקיד מוגדר אם אין לי ניסיון משמעותי בתחום. להגדיר תפקיד בעצמך בלי ניסיון משמעותי קודם עשוי להיות פחות מוצלח, זה צריך להיות אחד השיקולים העיקריים פה לדעתי. כמובן שאם יש לך כבר ניסיון בתפקיד הספציפי, זה יכול גם להיות הרבה יותר מעניין ומתגמל.

לגבי הצעות שכר, יש כאלו שיכריחו אותך להגיע ולקבל הצעה רק על טופס מודפס, ויש כאלו שינהלו איתך דיון בטלפון. אני לא מכיר משהו סטנדרטי בתחום (ככל שהחברה גדולה ומסודרת יותר, לרוב ההצעה תהיה פורמלית יותר, אבל גם זה לא ממש מחייב).

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא רואה שום בעיה לספר לחברה א' על חברה ב' ולבקש ארכה. יותר מזה - אני גם לא רואה שום בעיה לספר לחברה ב' על חברה א' מיד בסוף ראיון הסמנכ"ל ולבקש תשובה מהירה יחסית.

יש לכך רק יתרונות - ברגע שהחברה יודעת שאתה לא נואש, המנהלים שם "עושים חושבים" ומחליטים כמה אתה שווה להם. אם יעשו לך בעיות - תבין שאתה לא כזה מעניין אותם. אם יסכימו לחכות או ינסו אפילו להלחם עליך - הרווחת.

רק לא מזמן לקחו אצלנו מישהי חדשה שאחרי הראיון אמרה שהציעו לה יותר בחברה אחרת, ובגלל שאהבנו אותה - יישרנו קו עם ההצעה.

מחזק לגבי התנאים הנלווים - משכורת נטו היא לא האלמנט היחידי כאן. ומוסיף שכדאי שגם תחשוב על כל המסביב - איפה נראה לך יותר נחמד? איפה יש יותר אפשרויות קידום? אפילו אילו משרדים יותר נחמדים או ממוקמים טוב יותר מבחינתך.

בנוגע לתפקיד עצמו - יש הבדל מהותי בין מנהל פרוייקטים למנהל מוצר (גילוי נאות, אני מנהל מוצר ועובד צמוד עם מנהלי פרוייקטים). תחשוב מה מעניין אותך יותר. בנוסף, תפקיד לא מוגדר יכול להיות גם יתרון וגם חסרון. יתרון - כי כמו שאמרת אתה יכול לעצב אותו בעצמך. חסרון - אלו לרוב התפקידים הראשונים שהולכים אם החברה בצמצומים או אם מגלים פתאום שלא באמת צריך.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאוד בגדול (כי אף פעם לא עשיתי תפקיד לא כזה ולא כזה):

מנהל מוצר מגדיר את הדרישות מהמוצר בכל גרסה שלו לפי דרישות שהוא מכיר ומקבל (מלקוחות קיימים, פוטנציאליים, מהפיתוח, מתקינה, מה-cto, וכו'), בהתאם ליכולות הקיימות (זמן פיתוח נדרש, יכולות QA, ייצור, שיווק ומכירות).

מנהל פרויקט אמור לבנות את הלו"ז של פרויקט (גרסה) מסוים, לתאם בין הפיתוח לבדיקות, לייצור, למכירות וכו', כלומר הוא אמור להכיר ברמה סבירה את כל התהליך, לדעת לקבוע את ה-milestones המתאימים, לעקוב אחרי התקדמות הפרויקט ולדעת לפצות על בעיות במהלך הפרויקט.

אלו שני תפקידים די שונים, הראשון דורש יותר הכרה טכנית של המוצר עצמו, השוק והמתחרים, השני יותר לכיוון ניהול לו"ז והבנה של תהליכים פנימיים בארגון.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ די מדוייק. למען האמת תפקיד המנהל מוצר בחברה ב' הוא לא מנהל מוצר "פרופר", לרוב בחברות שונות תפקיד מנהל המוצר הוא שונה, קצת קשה לי להסביר, אבל התפקיד משלב גם הרבה פיתוח עסקי.

קראתי את כל מה שכתבתם ולוקח הכל בחשבון. כרגע נראה לי שמחר לקראת סוף יום העבודה אשלח לאיש קשר מחברה א' מייל שעדכנו אותי היום (חמישי) על המשך תהליך בחברה ב' (כך שיראה את זה בראשון), ואבקש ארכה. אני חושב שהרבה יותר נכון במקרה הזה לשים את הקלפים על השולחן ולהיות כנה, ולא לנסות למרוח אותם (כמו שאמרו פה, הרי זה ברור גם ככה למה עושים את זה).

עריכה אחרונה על ידי Blaz00r
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תגיד לחברות את זה שאתה מתראיין אחת אצל השניה, השוק בישראל הוא סופר-פיצי - מספיק שהמנהל של חברה א' מכיר את המנהל של חברה ב' זה מתכון לתכנון פנימי ביינהם או אולי אפילו כעס שלהם והפלה שלך מ2 המשרות - מיותר ממש לחלוטין.

ביינינו, אתה שומע ומבין את 2 המשרות - מה יותר מדבר עליך? מה יותר "מדליק" אותך? זה לדעתי מתבסס המון על תחושה האישית מ2 המשרות.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...