Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיטרואן c4 2008 בעיות ותיקון גיר

shlo66
שימו לב! השרשור הזה בן 2224 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים .ברצוני לשתף ולקבל תובנות לגבי המעשה.

לאחרונה התחילה תופעה בגיר הידוע של: נסיעה במהירות של 90 קמש ובמהלכה, הופעת הודעת סרוויס +

הצגת הודעה של בעיית גיר ,וברגע שהורדתי מהירות הגיר (בדפיקה)ירד להילוך שלישי ונשאר שם עד לעצירה,

כיבוי ,והתנעה מחדש .

תופעה ישנה שהייתה קיימת ,במהלך נסיעה ממושכת בפקק ההילוך משני חזרה לראשון היה מלווה במכה .עד כאן הסבר לתופעות .

כרגע לתהליך התיקון.

הרכב הוכנס למוסך גירים תוקן בהחלפת שסתומים גומיות והחלפת שמן .

בתהליך התיקון התגלו שבבים מעטים ואבקתים בשמן.

נאמר כמובן שזה לא תקין אבל בלאי טבעי נאמר גם שיש כדאיות להחליף שמן כל 20000 קמ.

הרכב כרגע נוסע תקין תופעה קצת לא ברורה היא שבמידה ומושכים הילוך שלישי הילוך רביעי נכנס בהיסוס קטן,

ובמידה ובלי משיכת הילוכים כל ההילוכים נכנסים כמעט ללא הרגשה .וזה מצויין .

כרגע אין תלונות ,הכל תקין גם מהתיקון וגם מהמוסך .השאלה ההאם באמת כדאי להחליף בזמינות כלכך נמוכה שמן גיר .

תודה לכל המגיבים עם תובנות חדשות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המלצת היצרן לא להחליף שמן.

דעתי בנושא היא שכדי להימנע מהמצב בו שמן טרי (דליל) נכנס למערכת ועלול לעבור במעברים שהשמן הקודם לא היה עובר (נניח טבעות אטימה במכסה האחורי) וגורם לבעיות החליטו לא להחליף שמן במקור. אני הולך לבצע תיקון יזום ברכב שלי כדי להימנע מהבעיה ולרענן את השמן בגיר בהקדם - למרות שאין בעיה ממשית כרגע.

אגב,

לא החליפו לך גומיות אלא החליפו לך טבעות אטימה. ממש כמו שיש רינגים במנוע.

אפשר לשאול כמה עלה לך התענוג?

אלעד

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם ככה אז בעיית הבעיטה עוד תחזור לדעתי - הלוואי ואני טועה.

כדאי לנסוע בפקק ביום חם בלי מזגן ולראות:wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מבצע החלפה נוספת עוד 20.000 ק"מ.

ואח"כ נכנס לנוהל טיפול רגיל של כ 60.000 ק"מ או 3-4 שנים.

החלפה חלקית כ 4 ליטר - ובמוסך טוב המתמחה ברכב הנ"ל, כגון אורן או גבע.

ובשמן בתקן הנדרש בלבד.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות,בעניין המכה בכניסת ההילוך בעמידה בפקק צויין שלחץ השמן היה נמוך מעט ,וזאת בגלל אותו שסתום .נאמר שגם בעייה זו תפתר .נקווה ואם קרה אז מה קרה .נחייה עם זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"התענוג" עלה 1700 שח כולל מעמ

מחירם של 2 הסולנואידים הוא כ 200 שח.

מחירם של 2 גומיות אטימה הוא כ 150 שח מקוריות.

שמן מקורי עלותו כ 90 שח לליטר כפול 4-5 כ 450 שח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאור, לאן אתה חותר?

מחיר החלקים שאתה נותן זה מחירי חו"ל?

זו עבודה יחסית מכניסה למוסך בגלל שהיא לא כל כך מסובכת אבל בגלל שמעורב בה פירוק חלקי גיר אז אפשר לגבות מחיר בהתאם.

אלעד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים עם מאור.

לפחות 2 החלפות הייתי מבצע כמו שנאמר.

למרות שהיצרן רישמית לא ממליץ להחליף שמן גיר, זה מאוד מומלץ. ובכל מקרה אצלו כבר השמן גיר חדש.

אני החלפתי ברכב שלי באיזור ה-60 אלף ק"מ.

לא היו בעיות לפני ולא אחרי. נטו על מנת לשמור על הגיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאור, לאן אתה חותר?

מחיר החלקים שאתה נותן זה מחירי חו"ל?

זו עבודה יחסית מכניסה למוסך בגלל שהיא לא כל כך מסובכת אבל בגלל שמעורב בה פירוק חלקי גיר אז אפשר לגבות מחיר בהתאם.

אלעד

עבודה בכלל לא מורכבת כבר ביצעתי כמה כאלה. המחיר שנקטתי לסולנואידים בלבד הוא מחיר חול אבל אני מאמין שאלה הסולנואידים ששם אותו מוסך כי אחרת רק החלקים היו עוברים את הסכום שגבו ממנו. המחיר שניגבה פה על העבודה הוא 700 שח לפני המעמ כך שלטעמי האישי זה דיי יקר אבל זה רק דיעה אישית שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש פה עבודה של כשעתיים-שלוש.

אני חושב שהמחיר הגיוני, אבל וזה אבל גדול - אם לא יודעים איזה חלקים הורכבו ובאיזה שמנים משתמשים אז זה ויכוח עקר.

יש מגוון של שמנים שמתאים מתוך קשת רחבה של מחירים. במרשתת יש מגוון רחב של סלוניאידים שמתאימים שמתחילים ב-80 שקלים ליחידה. אני לא מאמין שאפשר למצוא רינגים לגיר לא מקוריים (שגם ככה זולים במחיר מפתיע).

יש לציין שזו הזדמנות מעולה לבדוק את תושבת הגיר ברכב בגלל שחייב לפרק אותה.

אלעד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש פה עבודה של כשעתיים-שלוש.

אני חושב שהמחיר הגיוני, אבל וזה אבל גדול - אם לא יודעים איזה חלקים הורכבו ובאיזה שמנים משתמשים אז זה ויכוח עקר.

יש מגוון של שמנים שמתאים מתוך קשת רחבה של מחירים. במרשתת יש מגוון רחב של סלוניאידים שמתאימים שמתחילים ב-80 שקלים ליחידה. אני לא מאמין שאפשר למצוא רינגים לגיר לא מקוריים (שגם ככה זולים במחיר מפתיע).

יש לציין שזו הזדמנות מעולה לבדוק את תושבת הגיר ברכב בגלל שחייב לפרק אותה.

אלעד

על בוקים בלבד לקח לי ביצוע של כשעה וחצי אבל ייתכן והיה פה קצת מעבר אני לא יודע ולכן המחיר שניגבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על בוקים בלבד לקח לי ביצוע של כשעה וחצי אבל ייתכן והיה פה קצת מעבר אני לא יודע ולכן המחיר שניגבה.

תקנו אותי אם אני טועה , אבל הרכב הושאר סמוסך שמתקן גירים בלבד.להבנתי אמור להיות הבדל במחיר במידה והושם במוסך רגיל ? לא פעם המוסך מעביר למכון גירים ולא מטפל אצלו לכן יש הבדל במחיר .וזה להבנתי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2224 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...