Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שובבה אוטומטית 50-55k

sjerby
שימו לב! השרשור הזה בן 2206 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז ככה, אשתי מתחילה לעבוד במרחק נסיעה שרובו פקק, כרגע יש לנו גולייטה 170 ידנית.

אין לנו צורך ב2 רכבים כיוון שאני עובד קרוב לבית, חבל לי על הרכב שישמש לפקקים ועל אשתי שכל חייה יהיו סביב הקלאץ.

ידוע לי שהתמורה שאקבל מבחינת ניהוג שיש לי באלפא לא תתקבל באף רכב בתקציב הנ"ל כאוטומט, כיוון שהעדיפות היא לצמצם הוצאות ביטוח, דלק וטסט ולכן הקטגוריה היעודית היא סופר מיני שובבה ואוטומטית.

עלו לי לראש 208 1.2 טורבו, קליאו 1.2 (איך התפעול של התיבה כפולת מצמד שלהם? תקלות מוכרות?)

שורה תחתונה היא רכב שיהיה נוח וחסכוני כדיילי אבל יוכל להעלות חיוך בסופשים בנהיגה אגרסיבית, כמובן שהציפיה ריאלית ואת ההתנהגות של האלפא אני משער שלא אקבל עם הדרישות הנ"ל, רעיונות נוספים?

עברתי לסקייטבורד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עוד מעט סוגר שנה עם קליאו 1.2 טורבו,

אני מאוד אוהב את הרכב - באמת שאחד מרכבי הסופר-מיני שיותר נהנה ממנו(ויצא לי לעבור על הרבה מהם), הגיר לא חובב פקקים וכמו כל גיר כפול מצמדי לא מתנהג להיט בפקקים, לשיקולך.

לגבי הבעיות המוכרות יש אירועים שבהם היו תקלות במוח גיר באיזור ה50-60 אלף קילומטר.

אם הנסיעה רוויה בפקקים ה208 עם המנוע 1.2 היא בחירה הגיונית יותר, אבל לדעתי פחות "מהנה" מהקליאו.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

noknok - אשמח ליותר פירוט אודות תפעול הגיר בפקקים והאם יש איזה דרך מניעה (קולר מסביב למחשב גיר?) או סיבה מוכרת שגורמת לבעיות במוח הגיר?

king - שכחתי לציין, מעדיף רכב 5 דלתות

עברתי לסקייטבורד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עם רכב חברה ולא בדקתי לעומק, עשיתי איפוס מצמדים לרכב אבל לא הגעתי לתקלה במחשב גיר - עשיתי 27 אלף קילומטר.

לגבי הפקקים? צריך לפתח "רגל" על הבלם והגז, מתרגלים לנהיגה קצת אחרת:

- אי אפשר להיצמד לרכב בפקק(נגיעה קלה על הגז בגלישה נענית בתגובה "סטייל" מכה של גז) או בזמן גלישה בפקק צריך ללמוד איך ללחוץ על הגז

- בנהיגה עירונית איטית התחושה שהבלמים נלחמים בגיר בבלימה(דורש ממך להפעיל יותר לחץ על הבלמים), מפתחים את הרגישות ברגל ובסוף לומדים לא לייצר בלימות חזקות מידיי - לקח לי זמן אבל היום כבר לא קורה לי כבר כמו פעם המשיכה הזאת קדימה.

מצד שני הייתה לי שנה ו20,000 קילומטר גם איביזה(מודל 2014) עם DSG המפורסם וגם שמה ההתנהגות דרשה למידה של הנהיגה לא כמו גיר אוטומטי - אישית לא חושב שהגיר של הקליאו פחות עדיף(דעתי האישית).

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשתי נוהגת מידי פעם באיביזה של חמתי והגיר לא מפריע לה מידי גם בפקקים, אני נוטה להאמין שהתפעול של הגיר לא יהווה בעיה (היא גם התרגלה לבראבו חד מצמדית מהר מאוד לתקופה מסויימת), אני רק חושש מעט מהאמינות של כפולי המצמד, הקליאו כרגע מבחינתי עדיפה על ה208 גם מבחינת תקציב (מעט זולה יותר), הייתי שמח לשמוע אם יש עוד רעיונות פרט לצמד הצרפתי

עברתי לסקייטבורד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שתי הרכבים הללו הם בחירה מצויינת, דווקא לפיגו לא חסר הנאה מנהיגה היא די מכוונת לנהג אך מחוות דעת עושה רושם שגם הקליאו (לא נהגתי לכן לא יכול להעיד)

תנהג בשתיהן ותחליט אי אפשר לעשות השוואות כאלו על הנייר (או על דפי הפורום)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני אישית הייתי בדילמה שלך ומתלבט בין שני הרכבים הנ"ל (208 וקליאו), אז הייתי בוחר ב 208.

פשוט כי ל 208 יש תיבה אוטומטית רגילה בעוד שלקליאו יש תיבה רובוטית כפולת מצמדים, שידוע שהתיבות האלו לא "אוהבות" פקקים. נוסעים איתן כאילו זאת תיבה רגילה ואז שוחקים את הקלאצ'ים, התיבה מתחממת, בעיות במוח גיר וכו'.

Seat Leon FR Mk3 1.8TSI DSG 2015

Skoda Fabia Mk1 1.4 16v 2005 - sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

208 תהיה מאד גבולית בתקציב הנתון (בהנחה שאתה מכוון למנוע 1.2T וגיר של אייסין).

בגזרה הזאת יתכן דווקא שסיטרואן C4 עם אותו הגיר ואותו מנוע (רק בגירסה של 130 כ"ס) תעלה פחות בגלל חוסר פופולריות.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כמה 208 במחיר הזה, או קרוב אליו:

http://yad2.co.il/s/c/1s3e8q

http://yad2.co.il/s/c/xsekps

http://yad2.co.il/s/c/t5azcy

הן קצת רחוקות, או כתומות, אבל לדעתי זה לא בלתי אפשרי.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל מציאה אני יכול להגמיש מעט את התקציב, 60 זה גם ריאלי אבל מעדיף פחות, אפשר להגיד שהעדיפות העליונה שלי היא התנהגות כביש, איך הסיטרואן?

עברתי לסקייטבורד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2206 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...