Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בטיפול שמו לי שמן 5W40 במקום 5W30. מה המשמעות, והאם זה סינטטי מלא? טויוטה יאריס 2013

mo2013
שימו לב! השרשור הזה בן 2205 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

השמן הזה אמור להיות לפחות תקן SN או עדכני יותר. לגבי הצמיגות, לדעתי עדיף לשים 30 פעם הבא.

זה לא אומר שבמצב הזה צריך ללכת ולהחליף שמן ל30, ההבדל לא משמעותי.

עם edge המנוע עושה קצת יותר רעש, וזה גם מניסיון אישי איתו, אבל חוץ מזה זה נחשב לשמן יקר ואיכותי.

לכל שמן יש את הנוסחה שלו, אם חשוב לך לדוגמא חסכון בדלק ומנוע שקט אז פעם הבא תקנה שמן שעונה על הצרכים האלה.

טוב שריקנת את השמן המיותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה נוספת למבינים

יש לי הרושם והתחושה שמאחרי הטיפול אתמול, יש רעש יותר חזק מהמנוע/מערכת הפליטה

האם זה קשור לשמן?

אציין עוד עובדה שאני לא יודע אם קשורה לעניין.

המוסכניק מילא לי מיכל של 5 ליטר אף שנדרש 4-4.2 ליטר, ואמרתי לו תוך כדי שהוא ממלא שלא ימלא את הכל, והוא התעקש, וגם לאחר מכן כשהמדיד היה גבוה הוא אמר שזה בסדר.

לא הייתי רגוע עם העניין וחיכיתי בחניון קצת (למעט נסיעה בחניון לא נסעתי) ומדדתי שוב, וראיתי שהמדיד מראה על מפלס שמן בגובה של כמעט 2 ס"מ מעל נקודת המקסימום, התעקשתי שירוקן, והוא רוקן חלק.

תודה

איזה מוסכניק זה ?

תחליף מוסך.שמן צריך להיות בנקודת מקסימום ובטח לא 2 סיימ מעל כי זה נזק למנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפותח השרשור:

1. לגבי השמן, בטיפול הבא תחזור לצמיגות הנדרשת לפי התקן הנדרש, מקסימום תרד דרגה ונגיד תחפש את MAGNATEC של קסטרול, סתם דוגמא

2. השמן הזה עונה על התקנים המבוקשים

3. ההבדל בין 5W-30 או 5W-40 זה לא משהו שיפגע בך, היה רגוע

4. יש הוראות מפורשות כמה למלא שמן, עם מילוי הפילטר או ללא. יצרנים רושים נגיד 4 ליטר ללא הפילטר או 4.4 עם הפילטר סתם דוגמא

5. אין למלא שמן מעבר לרמת המקסימום ובמיוחד לא 2 ס"מ כלשהם מעל קו המקסימום כיוון שזה עלול לגרום לבעיות. 2 ס"מ לא יהרגו אותך אבל מילוי יתר במנועים שונים עלול לגרום להקצפת השמן = בעיה

6. טוב עשה כי רוקן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפותח השרשור:

1. לגבי השמן, בטיפול הבא תחזור לצמיגות הנדרשת לפי התקן הנדרש, מקסימום תרד דרגה ונגיד תחפש את MAGNATEC של קסטרול, סתם דוגמא

2. השמן הזה עונה על התקנים המבוקשים

3. ההבדל בין 5W-30 או 5W-40 זה לא משהו שיפגע בך, היה רגוע

4. יש הוראות מפורשות כמה למלא שמן, עם מילוי הפילטר או ללא. יצרנים רושים נגיד 4 ליטר ללא הפילטר או 4.4 עם הפילטר סתם דוגמא

5. אין למלא שמן מעבר לרמת המקסימום ובמיוחד לא 2 ס"מ כלשהם מעל קו המקסימום כיוון שזה עלול לגרום לבעיות. 2 ס"מ לא יהרגו אותך אבל מילוי יתר במנועים שונים עלול לגרום להקצפת השמן = בעיה

6. טוב עשה כי רוקן

תודה ידידי

כמובן שבטיפול הבא אחזור למה שהיצרן ממליץ

זה גם מה שרציתי מלכתחילה, ודיברתי איתו על זה מפורש עוד לפני שהגעתי. לא ביקשתי משהו שלא דובר עליו במפורש מלכתחילה.

הוא כנראה לא מבין גדול בזה, ואף ניסה לדחוף לי שמן שלא עומד בתקן הנדרש לרכב שלי.

גם מילוי היתר היה נראה לי מוזר, בפרט שאמרתי לו תוך כדי המילוי שלא ירוקן הכל והוא התעקש למלא הכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חייב להחליף מוסך לדעתי המוסכניק הבין שיש עסק עם פדנט ולהבאה במידה ותביא לבצע אצלו הוא היהי יותר טוב

פדנט או לא, בסך הכל ביקשתי את מה שסכמתי אתו מראש, ולא באתי עם דרישות מוגזמות אלא עם הדרישות הבסיסיות של היצרן (טויוטה).

מאחר וכל ההתנהלות שם היתה נראית לי מוזר (אף שמדובר במוסך רשמי), מילוי השמן מעל המקסימום, הקומבינות עם השמן, ניסיונות להחליף מסנן אויר ללא כל צורך, החלפת פילטר מזגן מקורי שלא היה בטוח שצריך להחליף בפילטר סיני במחיר של פילטר מקורי של טויוטה) עברתי על מה שעשה כשחזרתי לביתי.

התברר שאת המסנן אויר לא סגרו טוב, ואת הפילטר מזגן לא שמו נכון.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פדנט או לא, בסך הכל ביקשתי את מה שסכמתי אתו מראש, ולא באתי עם דרישות מוגזמות אלא עם הדרישות הבסיסיות של היצרן (טויוטה).

מאחר וכל ההתנהלות שם היתה נראית לי מוזר (אף שמדובר במוסך רשמי), מילוי השמן מעל המקסימום, הקומבינות עם השמן, ניסיונות להחליף מסנן אויר ללא כל צורך, החלפת פילטר מזגן מקורי שלא היה בטוח שצריך להחליף בפילטר סיני במחיר של פילטר מקורי של טויוטה) עברתי על מה שעשה כשחזרתי לביתי.

התברר שאת המסנן אויר לא סגרו טוב, ואת הפילטר מזגן לא שמו נכון.

תודה

תדאג שלא תהיה "פעם הבאה".

אל תחזור לאותו מוסך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם לא הייתי חוזר לאותו המוסך, אין לו מושג מה הוא עושה - לפי מה שאתה כותב.

2 ס"מ מעל במדיד זה לא מעט שמן, כי המדידה מתבצעת באגן השמן למטה.

עודף שמן עלול ליצור לחץ גבוה במערכת, השמן יעלה דרך הרינגים אל תוך חלל השריפה וישרף יחד עם התערובת, מעבר לכמות מפחידה של עשן - הדרך לממיר קטליטי חדש מתקצרת מאד כי השמן השרוף פשוט יסתוך אותו ויטנף את כל מערכת הפליטה.

לגבי השמן ששמו לך - מדובר בסדרה הגבוהה ביותר של אחד מיצרני השמן המובילים בעולם, אז קיבלת אחלה שמן (כנראה גם שילמת בהתאם). לגבי הצמיגות, לא נורא.

ממליץ שתראה איזה סרטון או שניים שיסביר לך דבר או שניים על שמני מנוע:

ועוד ועוד...

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם לא הייתי חוזר לאותו המוסך, אין לו מושג מה הוא עושה - לפי מה שאתה כותב.

2 ס"מ מעל במדיד זה לא מעט שמן, כי המדידה מתבצעת באגן השמן למטה.

עודף שמן עלול ליצור לחץ גבוה במערכת, השמן יעלה דרך הרינגים אל תוך חלל השריפה וישרף יחד עם התערובת, מעבר לכמות מפחידה של עשן - הדרך לממיר קטליטי חדש מתקצרת מאד כי השמן השרוף פשוט יסתוך אותו ויטנף את כל מערכת הפליטה.

לגבי השמן ששמו לך - מדובר בסדרה הגבוהה ביותר של אחד מיצרני השמן המובילים בעולם, אז קיבלת אחלה שמן (כנראה גם שילמת בהתאם). לגבי הצמיגות, לא נורא.

ממליץ שתראה איזה סרטון או שניים שיסביר לך דבר או שניים על שמני מנוע:

ועוד ועוד...

כמובן שלא אחזור אליו

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2205 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...