Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה למתאם OBD2 מוצלח למדי שקניתי + המלצה לאפליקציית FAP

Igalz
שימו לב! השרשור הזה בן 484 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מי שאי פעם פתח איביי וחיפש "ELM327" ודאי גילה שזה הרכיב האלקטרוני הכי מועתק בעולם וכל סיני הוציא גירסה משלו תחת הכותרת הזו.

הצרה היא שרוב החיקויים הזולים מממשים אך ורק תקשורת canbus, שהיא 1 מתוך כ6 פרוטוקולים שהרכיב ELM327 המקורי מממש. זה אולי מספיק לאפליקציות בסיסיות דוגמת טורק, אבל ממש לא מספיק לאפליקציות קצת יותר מתוחכמות שניגשות לפונקציות יצרן במחשב מנוע ולמחשבים אחרים ברכב.

לשמחתי מצאתי את הסורק הזה:

https://www.ebay.com/itm/KW902-V1-5-Bluetooth-Elm327-OBD2-car-Diagnostic-Tools-For-Opel-Kia-Renault-Skoda/172957359536?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

גם זה חיקוי לELM327, אבל חיקוי מוצלח למדי שממש את כל התקשורות שממומשות ברכיב המקורי.

בנוסף יש לו עוד יתרון מאוד בולט - ניתן להשאיר אותו מחובר קבוע לשקע OBD. זה מתאפשר בזכות כפתור כיבוי\הדלקה שקיים על הפנל הקידמי שלו. גם אם הנהג שכח לכבות אותו, הוא נכבה אוטומטית אחרי 30 דקות ללא תקשורת.

תיאורטית הוא אמור להיות מסוגל לתקשר גם עם רכבים מלפני 2001 שאין להם canbus, אני אבדוק את זה בסופש הבא.

אני משחק עם הסורק הזה כבר יומיים וחייב לציין שהוא מתחבר ועובד ללא דופי. ההתחברות לתחושתי קצרה יותר בהשוואה לחיקויים הזולים יותר, וללא תקלות תקשורת שחוויתי איתם. מרגע לחיצה על כפתור ההדלקה ועד חיבור מלא לטלפון ולמחשב מנוע עוברות כ3 שניות.

הסיבה התחלתי לחפש אחר סורק מוצלח יותר מהצעצוע שהיה לי היא אפליקציית FAP. זו אפליקציית אנדרואיד המיועדת לרכבי פז'ו סיטרואן ויודעת להוציא מידע נרחב ממחשבי ניהול מנוע וגירים אוטומטים. בC4 שלי היא מצליחה לקרוא כל חיישן אפשרי במנוע (עד כמה שאני מכיר אותו), כולל ערכי תיקון מזרקים, ניהול מגדש, ניהול מערכת פליטה (מסנן חלקיקים), מערכת מיזוג ועוד. מחשב ניהול גיר אוטומטי אין לי כך שאת זה לא בדקתי. לחלקים אלקטרומכאנים דוגמת שסתום EGR או זוית גיאומטריה במגדש היא גם מציגה ערכים רצויים (שהמחשב פוקד) מול ערכים מצויים. לבסוף היא גם יודעת להריץ מספר מצומצם של בדיקות יזומות דוגמת מאווררים EGR וכו..

על פי המפתחים של האפליקציה, היא עובדת אך ורק עם רכיב ELM327 מקורי. ואכן היא לא הצליחה לתקשר עם הצעצוע שהשתמשתי בו עד עכשיו. עם הסורק החדש (KW902) האפליקציה עובדת נהדר, מה שמוכיח מבחינתי את איכותו.

לפני שמשלמים על הגירסה המלאה, ניתן להוריד גירסה חינמית מחנות האפליקציות של גוגל ולבדוק שמחשב הרכב שלכם נתמך, ושהסורק שברשותכם מתאים למשימה.

בהצלחה :onfire:

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אפשר אך הם ימשיכו למשוך זרם כל הזמן, לא נראה לי שהזרם שהם מושכים הוא גבוה והסיכוי שבלילה הוא יגמור לך את המצבר הוא קלוש אבל עדיין נחמד שיש לך את האופציה לכבות את המכשיר מתי שבא לך מבלי להתכופף ולהוציא את המכשיר ואם המכשיר נכבה אוטומטית זה בכלל מעולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה. עשית חשק לקנות.

מישהו מכיר אפליקציה דומה למה שהוא הציג, לרכבי סוזוקי ופולסוגן? אם יש רק לאחד מהם, סבבה.

מכיר את טורק פרו, אבל ממה שהבנתי הוא לא מקיף כמו מה שהצגת פה. או שתכלס, לא צריך כ"כ מקיף?

נראה לי אני אקנה את זה, ואשתמש עם טורק פרו. לי יש את הצעצוע הכחול, והוא עובד סבבה. אבל הכפתור כיבוי פה זה אחלה של דבר.

מעבר לכפתור כיבוי, אני אקבל עוד איזה אפשרויות משהו, או שום דבר? בהנחה והכחול עובד לי טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

עם בסורקים עסקינן, האם יש סורק מומלץ ל SMAX עם כל האופציות המוזכרות למעלה, או לחילופין סורק עם אוריינטציה לפורד, כמו הסורק של יגאל ל - PSI?

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב שהסורק הוא גנרי, לאו דווקא לPSA, האפליקציה היא זו שיעודית לרכבי PSA.

לפורד\מזדה יש את האפליקציה הזו: http://www.forscan.org/home.html

אין לי נסיון איתה אבל לדעתי היא תעבוד עם הסורק שהמלצתי עליו בשירשור פה.

שים לב שיש להם גירסת demo שניתן להוריד על מנת לבדוק שהעסק מנגן לפני שרוכשים את הגירסה המלאה.

בנוסף, שים לב שיש הבדלים ביכולות של התוכנה בפלטפורמות השונות: http://www.forscan.org/comparsion.html

עריכה אחרונה על ידי igal_zeltser

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעקבות נתק של חיבור כרית אויר נוסע בסוזוקי sx4 שנת 2010 , נדלקה לי נורת כרית אויר.

האם ידוע איזו תכנה ומתאם אני צריך על מהת לבצע איפוס לנורה?

תודה על עזרתכם.

פורד פיאסטה 83':arrow:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מוצר מומלץ שיעבוד עם IOS ולא רק עם אנדרואיד?

הסורק עובד יופי עם IOS, אנדרואיד, וינדוס, לינוקס.. מה שתרצה.

לגבי אפליקציות, כל מקרה לגופו.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניתי את הגרסה המלאה, 11 דולר.

אכן מספקת המון מידע אבל בגלל כמה באגים שגילית על ההתחלה לא יודע עד כמה אפשר לסמוך על המידע הזה.

באגים שגיליתי - מיד לאחר התנעת מנוע שהיה כבוי כמה שעות מופיע כיתוב REGEN - ריענון מסנן חלקיקים. הריענון לא אמור להתבצע בתנאים אלו למייטב ידעתי.

מהירות מאוורר נמוכה מדווחת כגבוהה.

מראה אחוזי שינוי גיאומטריה של הטרובו ברכב ללא גיאמטריה משתנה בטורבו.

מתח מצבר מראה קבוע בכל מצב 12:00 וולט, שזה לא נכון.

באוטו שלי (ברלינגו 2016) בדיקת מערכות יזומה לא זמינה.

ממשק לא מושקע אבל את זה פחות מפריע לי.

גיר אוטומטי - לא יודע, האוטו ידני. אבל רשום שמתחבר ל ECU של Gearbox ולא של Injection.

זה נחמד בשביל 11 דולר ובאמת מספק הרבה יותר ממה שטורק ודומיה יודעות לספק, רק שנראה קצת לא אפוי. אולי יהיה שיפור בגירסאות הבאות.

יש לי מתאם ELM 327 מקורי של Scan Tools שקניתי פעם ב 60 דולר אחרי שנמאס לי ממתאמים סיניים שלא עובדים טוב. מה שיגאל צירף נראה כהעתק די מדוייק כולל צורה חיצונית של המתאם שיש לי.

rps20180318_135848.jpgrps20180318_135911.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק אתמול שיחקתי עם זה קצת (בעמידה מלאה, בחניון סגור וריק, עם מגני עיניים ושומר חמוש בכניסה).

ממה שאתה מתאר ומהצילומי מסך שלך אני מבין שאצלי זה עובד טיפה יותר טוב..

אצלי זה מראה את זוית הגיאומטריה (יש גיאומטריה) והערכים ניראים הגיוניים.

וגם בשדות בחלק התחתון של המסך שאצלך ריקים, אצלי יש ערכים די הגיוניים.

אגב על פי הנתונים, רגנרציה אצלי מתרחשת בממוצע פעם ב900 ומשהו ק"מ..

אצלי אין תצוגת לחץ ונתונים על מערכת הטעינה כניראה כי מערכת הטעינה לא ממוחשבת ואין חיישן לחץ שמן של ממש.

אצלי גם מוצגים נתונים של "turbo valve" שלהבנתי לא קיים במערכות עם גיאומטריה משתנה.

ממליץ להשתמש בתצוגה של האפליקציה כאשר המסך לרוחב, כך נכנסים יותר נתונים ופחות יש צורך לגלול את סרגלים הנתונים למעלה.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי גם מוצגים נתונים של "turbo valve" שלהבנתי לא קיים במערכות עם גיאומטריה משתנה.

יכול להיות שהמחשב (שהוא זהה לכל גירסרות המנוע) מוציא פיקוד גם ל waste gate וגם לגיאמטריה והמנוע משתמש באחד מהם לפי מה שיש לו.

אם זה לא זה, אז זה באג רציני באפליקציה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 484 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...