Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם יש אפשרויות תעסוקה רציניות לטכנאי PC?

ברווז
שימו לב! השרשור הזה בן 2204 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רק אם אתה מתקדם משם לדברים אחרים. או משלב מכירות.

אחרת התחרות שלך תהיה מול "נער אלוף השכונה במחשבים" למיניהם, עם פרנסה בהתאם (מקדונלדס זה קידום ביחס לזה).

התפרנסתי מזה כמה שנים בחיים, הכסף הטוב נמצא בשירות לעסקים קטנים ובינוניים - התעסקות במכירת חומרה כמקור לרווח נדונה מראש לכשלון, לעיתים זה אפילו גורם להפסדים. הרווח נמצא בשירותי אינטגרציה והטמעת פתרונות תוכנה. מתן שירותים לפרטיים זה כאב ראש.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

יותר מדי מילים, דייקתי לך.

לא כולם נולדו עם יכולת(או רצון) ללמוד

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחר אני מתחיל , אז מאמין שקיבלת את התשובה. בהמשך לתגובה למטה של ZVIT, זה לא רק טיפול פיזי... אלא תוכנתי.

לך תלמד את זה לבד , אולי אתה בנוי לזה , אני ממש אבל ממש לא.

לא כולם נולדו עם יכולת(או רצון) ללמוד "דרך הידיים" ודרך יוטיוב.

אלה שיכולים, שאפו מכל הלב(ובמיוחד לך שאתה בכנופייה ) אני אישית לא.

אני מאמין שאני אוכל ל"התגנב" למקומות בהמשך תוך עזרה מאנשים ולהתקדם הלאה בהמשך.

לגיטימי לא להיות מסוגל ללמוד לבד, אבל למה אתה שואף כל כך נמוך? לך תעשה תואר במערכות מידע במכללה איכותית. אל תבזבז זמן וכסף על קורסים מטופשים. מדובר במריחת זמן, התקבל הכשרה מצומצמת מאוד ותהיה בעמדת נחיתות בהשוואה לאלף ואחד חיילים משוחררים שעשו את זה 3 שנים בצבא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שאושריקו צריך להשלים בגרויות והוא עוד לא בנוי לזה (ביג מיסטייק).

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים, החבר כתב עוד לפני שנתיים בשלל שרשורים שהוא לא מוכן לעבוד/ללמוד קשה. בזה זה מתחיל ובזה זה נגמר.

כל עצה נוספת מלבד "תחליף דיסקט" - זרע לבטלה.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זה שהוא נרשם לקורס ומתתכוון לסיים אותו ולעבוד בתחום זה כבר שיפור. אולי אפילו הוא יפגוש את האחת כשיזמינו אותו להתקין אנטיוירוס בקופה של הסופר.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים, החבר כתב עוד לפני שנתיים בשלל שרשורים שהוא לא מוכן לעבוד/ללמוד קשה. בזה זה מתחיל ובזה זה נגמר.

כל עצה נוספת מלבד "תחליף דיסקט" - זרע לבטלה.

שנתיים זה המון זמן אפילו במונחי אושריקו. בן אדם יכול להתפכח בזמן הזה ואפילו להתחבר חלקית למציאות.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשנים האחרונות ראיתי מעט מאוד עסקים שמתפרנסים אך ורק מהמוצר המרכזי או השירות המרכזי שהם מציעים ללקוח.

שם המשחק היום הוא "ערך מוסף" וזה מתערבב ביחד עם שיווק וניהול נכונים.

ללא המרכיבים הללו היום - נראה כי רוב העסקים נידונים לכישלון.

למה הכוונה - כשאתה נכנס היום לסופר פארם - הם לא רק בית מרקחת הרי.

כשאתה נכנס היום לחנות למכשירים סלולריים אתה תמצא גם מוצרים רבים אחרים כמו אזניות, נגנים, שואבי אבק רובוטיים וכך הלאה וכך הלאה.

גם טכנאי PC היום - מלהיות טכנאי PC בלבד - ירוויח שכר בסיסי בלבד אולי אפילו שכר רעב.

כשאתה נכנס היום לחנות מחשבים - זה בעצם כבר לא חנות מחשבים - זה עסק למחשוב, למוצרים מנוהלי מחשב וכך הלאה וזה יכול להגיע ממכירת מחשבים והמוצרים הנלווים שלהם דרך בידוריות, מכשירי הקלטה אודיו\וידאו ואף יכול להגיע למכירת מוצרי מיגון ואבטחה כמו מצלמות במעגל סגור וכך הלאה וכך הלאה.

תיקח בחשבון גם שכמעט כמו בכל תחום - הרוב המוחלט מתחילים בקטן וצומחים למעלה.

גם טכנאי PC\HELPDESK יכול להתקדים אחכ לתפקידים כמו ראש צוות, מנהל קבוצה או עם הזמן ללמוד ולהתקדם בתחום האינטגרציה או לסירוגין לתפוס נישה ולמצוא את עצמו בסוף עובד אצל VENDOR (יצרן) כמהנדס - וזה בעצם מה שקרה לי... אחרי 7 שנים בהן נכנסתי לתחום המחשוב כהלפדסק\טכנאי PC.

אבל הדבר הכי חשוב ברווז - זה לא להתייאש! לא לוותר, לא להרים ידיים - להאמין בעצמך!

לפתוח את העיניים ולמצוא את הדרך קדימה, מרפקים מצד אחד ותחת מצד שני - לעולם לא להפסיק ללמוד ולעולם לא להפסיק למצוא את הפרצה הבאה שתיקח אותך קדימה - ואם יום אחד תמצא מקום שטוב לך בו - גם לעצור ולנוח זה בסדר אם טוב לך.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחום שיש בו עבודה תמיד הוא טכנאי קירור המתמחה במערכות אמוניה. כל מרכז לוגיסטי (שטראוס, אוסם, תנובה, טרה, שופרסל וכך הלאה) וכל מפעלי הגלידות, המאפים הקפואים, הירקות הקפואים, המשחטות והמחלבות נזקקים לציוד הקפאה, ואמוניה היא הפתרון הנפוץ.

מחזק ^^

אני עובד במרלו"ג של אחת החברות המצוינות מעלה,ומהיכרות קרובה עם אנשי הבקרה\טכנאים - זה פול טיים עבודה.

אין סוף עבודה אבל ממש (תקלות ברובוטים,משטחים שזזים בעגורני ענק,מסועים עם חיישנים וגששים שחיים לבד..)

תוסיף את זה שלרוב מדובר במשמרות (אפשר גם רק בוקר לדעתי,אבל זה פחות משתלם)

ממה שהבנתי בעקיפין (לא נעים לשאול ישירות) מרוויחים יפה מאוד ומתוגמלים בהתאם (כאמור,תלוי באיזה חברה)

אז אולי זה קצת-הרבה רחוק מטכנאי PC שיתקין מחשבים תוכנתית\יסלול רשתות פיזיות וכו',אבל לדעתי הרבה יותר מעניין..

אני בעצמי חשבתי לא מעט לערוק לתחום,אבל זורם לי בדם הרבה יותר לוגיסטיקה (מלגזן+מחסנאי)

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרך אגב ברווז, יש בחיפה 2 חברות המשפצות מדחסי אמוניה בוכנתיים. מאד קרוב לביצוע אוברול קלסי במנועי שריפה פנימית. סליבים, שסתומים, השחזת גלי ארכובה, קידוח וניקוי מעברי שמן בתוך גלי הארכובה וכך הלאה. לשתי החברות יש גם טכנאי שטח.

בהרבה מקרים (תלוי במבנה המכונות) יש צורך לבצע שיוור (אליימנט) בין המנוע למדחס. החברות האלה קמצניות ולא משתמשות בציוד לייזר מודרני אבל גם שיוור בעזרת אינדיקטורים (ובתנאי שמוטות החיבור בין האינדיקטורים לבסיסים המגנטיים שלהם קשיחים מספיק) מייצר דיוק גבוה ומחייב הבנה. אתגר ההופך לשגרה רק אחרי לא מעט שנות ניסיון.

יש גם אתגרים ואגדות בתחום, טכנאים ששלטו בחומר ברמה שהם יצרו אילתורים ששיפרו פעולה של יחידות קירור שהגיעו מיצרנים מובילים, למשל שימוש בהזרקת אמוניה נוזלית לצורך קירור אטמי פנים שנטו 'להתבשל', טריקים של הורדת תדר עצמי וריסון רעידות בצנרות דקות וכך הלאה. כאמור, עולם שלם, מרתק ומורכב.

דוגמא פשוטה - כדי לבדוק עצמאית רק את המנוע החשמלי יש צורך לעיתים לנתק את המדחס ממנו. מעגלי הגנה מובנים מונעים מהמנוע לפעול במצב זה ואז יש צורך לעקוף את ההגנות. אי אפשר לעשות זאת בלי להבין את מעגלי ההפעלה וההגנה.

יוסי

עריכה אחרונה על ידי yosi05
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי אפילו הוא יפגוש את האחת

(ברקע: פאו, צ׳קה-צ׳קה-פאו, צ׳קה-פאו-פאו...)

(דינג-דונג. הדלת נפתחת)

אושריקו: שלום, הזמנת טכנאי מחשבים?

milf בחלוק חצי פתוח: כן, אני לא יודעת מה לעשות... נשבר לי האינטרנט, ואני צריכה דחוף את הפורנו שלי... תעזור לי, בבקשה!!!

אושריקו: רוצה ללכת לשתות קפה בקניון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהרבה מקרים (תלוי במבנה המכונות) יש צורך לבצע שיוור (אליימנט) בין המנוע למדחס. החברות האלה קמצניות ולא משתמשות בציוד לייזר מודרני אבל גם שיוור בעזרת אינדיקטורים (ובתנאי שמוטות החיבור בין האינדיקטורים לבסיסים המגנטיים שלהם קשיחים מספיק) מייצר דיוק גבוה ומחייב הבנה. אתגר ההופך לשגרה רק אחרי לא מעט שנות ניסיון.

לא הכרתי את המילה בעברית, תודה. לאור מה שתיארת והתמונות שמופיעות בגוגל, נדמה לי שהמונח הלועזי הנכון הוא tramming ולא סתם alignment. כלומר זה סוג מאד ספציפי של alignment.

גילוי נאות: בתפקידי הנוכחי אני מפקח על התקנות ציוד דפוס תעשייתי, שבו ה-tramming הוא צעד קריטי הנעשה בחרדת קודש. אני לומד את הטכניקה כבר חצי שנה וכנראה יקח לי עוד כמה שנים להגיע לרמת ביצוע טובה בעצמי, לא רק בדיקה של מה שנעשה והוספת הערות. אצלנו עובדים עם מוטות ואינדיקטורים לאור התוואי המסובך של הנייר בין המודולים של המכונה ומיקומי הגלילים השונים, כך שזה לא תמיד משיקולי עלות.

בכל אופן, מדובר על תחום נישה צר מאד, ואמנם ברווז נראה לי כמו סוג האדם שיעמוד באתגר הטכני, אך לא בטוח שיש בישראל מספיק ביזנס כדי לעשות זאת במשרה מלאה. לצורך העניין - הטראמרים שלנו עובדים בכל רחבי העולם כדי למלא את הלו"ז, לא רק במדינות בהן הם גרים. בעיה נוספת במה שאתה מציע היא סביבת העבודה כשאתה לא אצל לקוח. בטח ראית איך נראים בישראל בתי מלאכה לשיפוץ מכלולים מכניים, אין שם רמה סניטרית הולמת לאנשים אינטליגנטים. זה למשל משהו שמעולם לא הצלחתי להבין כשהתעניינתי בתחום ה-CNC בזמנו, איך בני אדם מוכנים לעבוד בדירי החזירים האלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי סביבת העבודה אין לי אלא להסכים איתך, אכן תנאים לא ראויים. זה לא נכון במפעלים גדולים בהם יש חדרי אוכל מפנקים, מקלחות וכך הלאה.

לגבי שיוורים, אתה מדבר על מקבילות של צירים במכונות דפוס. קודם כל יש שיטה קלסית של שיוור בעזרת מצביע לייזר מסתובב וראשים קולטים. אתה מטייל על רצפת הייצור ומשכפל מקבילות בין הצירים השונים. זה מקובל ונדרש לא רק במכונות דפוס אלא גם במכונות לייצור נייר, כרטון וכדומה. השיטה מצריכה מומחיות וציוד יעודי ויקר. יש כיום פתרון קל מאד ליישום ומדוייק להפליא אבל העלות שלו גבוהה.

אבל לא לזה כיוונתי. כל התקנה של מנוע מול מפוח/משאבה/מדחס/גיר וכך הלאה מחייבת כוון גיאומטרי. זה מאד מאד נפוץ ובוודאי כשמדובר במערכי ציוד בהם מעורבות חברות פיקוח בינלאומיות כמו בהקמת מפעלי ייצור חשמל המשתמשים בגז, במפעלי התפלה, בקווי ייצור במפעלי תעשייה וכך הלאה.

אלא שלא זה מה שהצעתי לברווז כי בתחום הזה יש אומנם מומחים עם ציוד יעודי ויקר אבל יש גם אפשרות להתקנות 'חפיף' ובהרבה מדי מקרים זה הסטנדרט.

אני דיברתי על התמחות בקירור/מיזוג תעשייתי, ועדיף ציוד אמונייה שהוא מסוכן יותר ולכן מצריך מומחיות והעבודה בו נדרשת מאד. הדוגמא שנתתי לגבי שיוור או עקיפת הגנות היא רק טעימה כדי להדגים שיש בעבודה הזו יותר ממה שנדמה במבט שטחי.

בגלל הנשכנות של המשרד לאיכות הסביבה (ובצדק) כל דליפה מפעילה התרעות, וגם מפעלים מכובדים סובלים מזה. לכן אנשים המתמחים בכך מאד מבוקשים ונדרשים. תאר לעצמך דליפת אמוניה במפעל תעשייתי הממוקם ביישוב צפוף. המומחים בתחום מרויחים הרבה כסף, גם כשכירים.

גם צ'ילרים הפועלים למיזוג ועל פריאון חיוניים בהחלט. מילא אולם כנסים אבל תאר לך בית חולים בו אין מיזוג בחדרי הניתוח או חברות הייטק במגדל שכולו זכוכית ובו קרסה מערכת המיזוג המרכזית. בית משוגעים הוא הגדרה צנועה למה שמתרחש במקרה כזה.

יוסי

עריכה אחרונה על ידי yosi05
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כיום פתרון קל מאד ליישום ומדוייק להפליא אבל העלות שלו גבוהה.

עכשיו סיקרנת - תוכל להרחיב על זה קצת, או להפנות לספרות רלוונטית ברשת?

בלייזר המסתובב אנחנו משתמשים לפעמים בשביל פילוס, אבל עם השנים מצאנו דרכים הרבה יותר פשוטות וזולות לעשות את אותה עבודה (ספציפית על הציוד שלנו). לפעמים חשוב לחברה לעשות רושם על לקוח חדש/אסטרטגי, ואז אנחנו מוציאים את כל הארסנל - לייזרים, תאודוליט, בלוקים לכיול מיקרוני באריזות עץ יפות וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...