Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוכמת הפורום, איך למצוא עבודה בהייטק לעולה חדשה?

Gavrik
שימו לב! השרשור הזה בן 2237 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רצוי לפרט יותר על פרוייקטים שהיא עבדה עליהם, בתור פרילנסרית ובהתנדבות.

אני רואה שהיא עשתה קורס בודקי תוכנה שכלל כתיבת מסמכים וביצוע בדיקות. זה משהו שיכול להיות רלוונטי בשבילה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

~

במבט על - על מנת להעסיק מהגרים, צריכה להיות לחברה סיבה ברורה. זו יכולה להיות אג'נדה חברתית-יח"צנית (we stand for diversity!), או אסטרטגיה לחסכון בכסף (אופייני לסטארט-אפים תל-אביביים מגניבים, שמעסיקים עולים חדשים בשכר מינימום שנה-שנתיים ובכך נותנים להם נסיון מקומי וכמה שורות ברזומה), או ברוב המקרים - יתרון תחרותי שאין למקומיים. כך למשל ישראלי בארה"ב או באירופה ישמש בתור חולץ פקקים ומתיר קשרים גורדיים, כי למקומיים פשוט אין יכולת אלתור ויצירתיות, והמנטליות שלהם לא יודעת להתמודד עם חריגה מהכללים.

עם כל הכבוד ליוצאי אוקראינה (שגם אני ביניהם), אני לא רואה מה היתרון התחרותי של החברה שלך על פני מועמדים מקומיים. בתור מעסיק, אילו הייתי רוצה לשכור מישהו עם סט כישורים אופייני לבוגרי אוניברסיטה אוקראינית - הייתי פשוט שוכר אותם בקייב או באודסה ומשלם שליש מחיר. לא חסר שם חברות קבלן ופרילנסרים שמציעים את אותם שירותים. לצערי אין שום סיבה עסקית רציונלית לשכור אותה בישראל, לשלם לה בשקלים, ואז להתמודד עם כל הקשיים שמהגר טרי מתמודד איתם, על חשבון העבודה.

כמובן שלא הכל רציונלי, ולכן אפשר לשחק על פרמטרים אחרים - אם חברה שלך נראית טוב במיוחד, או אם תמצא מעסיק/עמותה שידועים בנטייתם לתת צ'אנס לאוכלוסיות שוליים, או שפשוט תחפשו דרך קבוצות 'של רוסים' בפייסבוק, שם יש סיכוי טוב יותר למצוא עבודה במקום שמנוהל ע"י עולה ותיק. זה למשל מה שעובד הכי טוב במערב אירופה - פולנים עובדים אצל פולנים, רומנים אצל רומנים, ואפריקנים אצל אפריקנים שהיגרו כמה שנים קודם וכבר הצליחו להתבסס.

אפשרות אחרת היא להשקיע בקורס בנושא 'חם' כמו blockchain או big data או אנאערף, לצבור כישורים נוספים ונדירים יותר, ואז לנסות שנית. אם החברה יכולה לקחת עבודת כפיים בחצי משרה ולשלב אותה עם לימודים כאלה, זה עשוי למצב אותה באופן אופטימלי לתעסוקה בהייטק בעוד שנה-שנתיים-שלוש.

בשורה התחתונה, הגירה שהיא לא רילוקיישן (כלומר דרך מעסיק קיים) מחייבת מחשבה ותכנון לטווח ארוך, ובד"כ כרוכה בירידה לשם עליה בשנים הראשונות. עד כמה תסכימו לרדת וכמה גבוה תוכלו לעלות תלוי בכם, ואם תוך כמה שנים תגיעו למסקנה שהתמורה לא שווה את ההשקעה - תמיד יש את קנדה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם דריש עקרונית, ובכל זאת עוד כמה הערות ספציפית לגבי הקו"ח:

1. הפורמט נראה פשוט לא טוב. תחפשו באיטרנט יש אינסוף פורמטים ותיתנו לזה קצת צורה.

2. הסקשןן שנקרא "פרילנס" אכן צריך להפוך להיות professional experience, כמו שכבר אמרו כאן. כמו כן, לדעתי כדי להעלות אותו למעלה מעל ללימודים.

3. אם אתה אומר שהעברית שלה רצוצה עד לא קיימת אבל היא לגמרי פונקציונאלית באנגלית, יש בעיה עם זה שבקו"ח הרמה המוצגת בעברית ובאנגלית זהה. תדמיין שיום אחד מגייסת רוצה ליצור איתה קשר ומתחילה את השיחה בעברית - מיד גם ההערכה של רמת האנגלית תיפגע.

4. בשנים האחרונות יש הגירה לא חוקית די משמעותית ממזרח אירופה לישראל - בעיקר מאוקראינה וגאוגריה. אני לא יודע כמה מהאנשים האלה מנסים להשתלב בהייטק (אני מניח שלא המון) אבל לא יזיק להוסיף שורה Nationality: Israel ביחד עם הפרטים האישיים, כדי להסיר ספקות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

~

עכשיו שאני חושב על זה - יש לכם גם גרסה של קורות החיים בעברית? כי אם אתם שולחים רק באנגלית, לא פלא שלא חוזרים אליכם. רוב הנערות שעובדות בגיוס כח אדם זוטר להייטק לא שולטות באנגלית ברמה גבוהה, ולכן אליהן עדיף להפנות רזומה בעברית פשוטה. את האנגלית והתחכום שמרו למנהלים המגייסים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טעות - אני שלחתי ק״ח באנגלית בלבד, עם משפט יחיד בעברית: ק״ח בעברית יינתנו על פי דרישה.

מיותר לציין שאף אחד לא דרש.

לבחורה אין ניסיון, זה ההסבר הפשוט ומכאן שהוא כנראה גם הקרוב ביותר לנכון.

אין מה להתבייש, כדאי להיעזר גם בשירותיהם של חברות הגיוס למיניהם, נקודת הפתיחה היא משרה למתחילים, נקודה.

ידיעת אנגלית טובה היא כמובן חובה, אין צורך לדעת עברית,

בכל מקום שהייתי בו תמיד היו כמה דוברי אמריקאית שמעולם לא טרחו ללמוד עברית ולא הייתה עם זה שום בעיה,

בכל מקרה ההתנהלות המקצועית בעבודה פרופר היא באנגלו-ישראלית-קלולקת משעשעת שכל אחד יכול לקלוט.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היא תיירת או עולה חדשה?

אם היא עולה עם ת"ז כחולה והכל, היא ישראלית לכל דבר.

הבעיה שלה היא אותה בעיה כמו כל בוגר ישראלי ללא ניסיון, חוץ מהקטע של עברית, אבל עברית לא קשה ללמוד, יותר קל מ-c זה בטוח.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טעות - אני שלחתי ק״ח באנגלית בלבד, עם משפט יחיד בעברית: ק״ח בעברית יינתנו על פי דרישה. מיותר לציין שאף אחד לא דרש.

הנסיון שלי מראה אחרת.

יש לי תחושה שאתה ופות"ש לא פונים לאותם גורמים, וגם לא לאותה רמה מקצועית של צוותים מגייסים. בסופו של דבר, אותה הסיגי מחברת ההשמה מגייסת מתכנתים לאמדוקס ומכאניקרים ל-HP, תלוי ביום של השבוע. ומנסיוני, סיגי לא מרגישה בנוח עם אנגלית בלבד. וזה מה שנקרא 'מחסום פסיכולוגי', כי האמבה הזאת הרי לא תתקשר או תשלח מייל ותבקש גרסה עברית, היא פשוט תזרוק את הרזומה לפח, ולך חפש את חבריך.

כמו שאני מסביר לעיתים לקולגות האמריקנים שלי: עצם זה שיש לכם תהליך לא אומר שהוא עובד היטב. ואם התהליך של פות"ש לא עובד היטב - כדאי שינסה לשנות אותו, ויתחיל מהדברים הכי פשוטים, כמו השפה. כשזה לא יעזור, אפשר יהיה להמשיך לדברים מורכבים יותר. או לקנדה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוגרת מדמ״ח ללא שליטה באף אחת משפות התכנות הראשיות? אני חושב שזו הסיבה העיקרית לזה שהיא לא עוברת אף מסננת. באמת היא עשתה תואר עם JS כשפה ראשית?

למה היא מגבילה את עצמה לfront-end? ברור לי שיש לה נסיון מועט, אבל ברמה שלה ללימודים וליכולות חשיבתיות יש משקל יותר גבוה מאשר לנסיון ממשי. יכול להיות שהיא תמצא את עצמה מהר מאד בתחום אחר.

בגיטהאב היא בנתה תוכנה או השתתפה בפרוייקט קוד-פתוח? חובה לציין את זה תחת שורת נסיון כולל שם הפרוייקט ומה היא תרמה שם.

בהצלחה!

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. קו"ח בעברית!

2. לשנות את האובגקטיב. כרגע הוא מציין מה המועמדת רוצה לקבל מהמעסיק (לרכוש נסיון וכו..). את המעסיקים מעניין איך היא יכולה לתרום להם ולא להפך.

3. כמו שנאמר, פרילנס לשנות לכותרת "נסיון תעסוקתי". בפירוט לכתוב שזה היה פרילנס ולציין היקף של שעות עבודה וכו.

4. תואר - לכתוב BA. כמו שזה עכשיו, הפקידות שממינות את הקו"ח יחשבו שמדובר ברווק.

5. הדבר היחיד שיש לה בקו"ח הוא לימודים: לציין ממוצע, אם הוא גבוה, להרחיב על פרוייקט וכו.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...