Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רוצה לשדרג לסובארו חדשה מסובארו גרנד לאונה 2001 LX . האם ה- B4 מתאימה?

eladbari
שימו לב! השרשור הזה בן 2203 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום, חברים. :-P

ברשותי סובארו גרנד לאונה 2001 LX מזה 15 שנים.

אני מרגיש שלמרות שאין לי בעיה להמשיך ליסוע בבונבוניירה, כנראה שהגיע הזמן להשתדרג.

במהלך השנים, חוץ מטיפולים שנתיים רגילים והחלפת דיסקיות\בלמים וכו'- האוטו היה אמין ביותר, ולכן אני יותר נאמן לסובארו, והייתי מעוניין לשדרג לסובארו חדשה יותר.

אינני מבין גדול ברכבים, ועדיין גם אין לי מושג מאיפה לקנות [הבנתי ששוק היד-השנייה נגוע ברמאים, ושעדיף לנסות לרכוש משלמה סיקסט ודומיו]. כל מה שאני יודע זה שישנם כמה דברים שהייתי רוצה לשמור עליהם ברכב החדש, כך שאולי תוכלו כאן להכווין אותי לדגם המתאים [ואם הוא של חברה אחרת, אשמח גם לדעת].

תקציב- עד 50 אלף.

העדפות:

1. תצרוכת דלק [גיר אוט']-

אם אפשר להשתפר לעומת הגרנד לאונה 2001- נהדר.

אני לא צריך ביצועים מטורפים. רק נסיעה בטוחה בגיר אוטומט, ובתקווה שהאוטו יסחוב מעט טוב יותר בעליות מאשר הגרנד לאונה.

2. רגישויות-

ממש שונא רכבים עם דוושת ברקס סופר-רגישה, שכל מילימטר של נגיעה בה-מוביל כמעט לבלימת חירום.

בנוסף- גם הגה "קל" מידי- לא נעים לנסיעה מבחינתי.

3. טכנולוגיות-

לא צריך טכנולוגיות מטורפות. מבחינתי- כמה שפחות חיישנים וציפצופים= יותר טוב. פחות בלאי, ופחות הסחות דעת. לא צריך מצלמה אחורית לחניה, ואפילו מעדיף להעביר את מערכת הפיוניר מהרכב הישן לחדש [למרות שנראה שלכל הרכבים החדשים יש פאנל משלהם שבלתי ניתן להחלפה].

4. אורך מכונית-

הייתי רוצה לשמור על אורך יחסית זהה לזה של הגרנד לאונה 2001. שלא יצטצמו אופציות החנייה בעיר.

מצד שני, אני לא הולך על מכונית שהיא מיני, כי אני גם מסיע את המשפחה.

5. והכי חשוב- אמינות.

אוטו אמין שלא רואה הרבה מוסך. ואין לו בלאי מוגזם על כל קילומטר.

בגדול שמעתי הרבה דברים טובים על ה-B4. אבל יש לי הרבה סימני שאלה לגביה.

לא יודע מאיזו שנת ייצור עדיף? 2012? 2013? \ מה ההבדל יהיה פתאום בלשדרג לרכב שהוא נפח 2.0 לעומת 1.6 שהיה לי? \ עד כמה היא תזלול יותר דלק ותהיה ארוכה יותר מהגרנד לאונה?..\ האם היא בטיחותית, או אולי לשנת ייצור מסויימת שלה היה 'ריקול'? \ האם מושב הנהג שלה נוח? וכו' וכו'..

בגדול, אני מאוד מעריך את הפשטות והאמינות שיש לי בגרנד לאונה. בלי רעש וצילצולים. אחלה אחיזה. אחלה מיזוג[!]. אין לי תלונות עליה. לכן, אני כנראה רוצה לחדש, אבל גם להישאר עם המוכר והטוב.

אז האם יש למישהו פה כיוון בשבילי? ומאיפה כדאי לרכוש?

תודה רבה!:wink:

עריכה אחרונה על ידי eladbari
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה רוצה להתקדם ל-B4 יש כמה בעיות שנוגעות לנקודות שהעלית. הרכב ארוך מאוד ביחס לרכב הנוכחי שלך. למעשה כל הרכבים בכל הקטגוריות גדלו במימדים כך שאפילו אימפרזה חדשה תהיה יותר גדולה מהגרנד לאונה. חוץ מזה סובארו עברו לתיבות רציפות וצריכת הדלק של רכבי סובארו לא ממש טובה ול-B4 מערכת 4x4 ולכן הרכב עלול לצרוך אפילו יותר דלק.

אם אתה מעוניין להישאר בקטגוריה "מנהלים" הייתי ממליץ לך על מאזדה 6. לפי יד2 תוכל לרכוש אחת משנתון 2010 בערך.

דבר אחרון, לא משנה מאיפה אתה רוכש את הרכב, פרטי/חברת ליסינג/מגרש/סוחר, אל תוותר בדיקה במכון שאתה בוחר!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובות :)

יכול להיות שאני סתם מגזים עם ה'נאמנות' לסובארו? כך, שאני מגביל את האפשרויות לרכישת רכב?

הגרנד לאונה הוא הרכב הראשון שלי, כך שאין לי אומדן בלהשוות לרכבים אחרים. אבל, אכן הרגיש לי שלמרות שסובארו כבר לא הולכות כ"כ היום- הרבה שנהגו על סובארו- המשיכו איתם גם לדגמים חדשים יותר.

האם כל הקטע של האמינות הוא סתם בראש שלי?

יש דגמים אמינים גם לחברות אחרות?

@llaavvii - ה- B3 נראית ענקית! הקיה פורטה נראית מאוד מאובזרת ומפנקת. לא סתם הקאיות הן בין המכוניות הכי גניבות בארץ... האם זה גם שיקול ברכישת רכב?

CAR stolen.jpeg

@dvirr

- תודה על חוות הדעת לגבי ה-

B4

. לא יודע בכמה ארוך יותר הדגם הזה ממש שאני כבר רגיל אליו, אבל אני מבין ת'מצב. אני ממש לא צריך רכב מנהלים. ופשוט קפץ לי כל הקטע של ה- B4 כי ראיתי שלא מעט אנשים בפורומים ממליצים עליו לעומת דגמים חדשים יותר של סובארו. בגלל זה חשבתי עליו.אולי יש דגם אחר של סובארו שיותר מתאים לצרכיי? או שבאמת שכבר צריך להתחיל לפזול לחברות אחרות?

שוב, בלי פינוקים וטכנולוגיות. רק אמינות, נוחות. לא צריך אוטו בגודל אונייה, אבל שמשפחה עדיין תוכל להיכנס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-B4 לא כל כך מתאימה למה שאתה מחפש - היא ארוכה, מאובזרת ועלויות התחזוקה שלה הרבה פחות טריוויאליות ממה שאתה מכיר.

במקרה שלך, סוזוקי sx4 האצ'בק נשמעת לי פיתרון סביר - יחסית קצרה, ספרטנית ואמינה.

לגבי ממי לרכוש, אני אישית מעדיף לרכוש מרמאי חובב (מוכר פרטי) מאשר מרמאי מקצועי (טרייד-אין, סוחר, ליסינג). יש מספיק דרכים לוודא מה מצב הרכב (היסטורית תחזוקה, עכשיו יש גם תעוד עבר ביטוחי, היה פה שרשור בנושא ממש לא מזמן), ועוד דוקא ציינת חברה שבעבר התפרסם פה מקרה של זיוף חתימה ברכישת רכב ממנה.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לו אני במקומך - הייתי רוכש את היורשת מבחינת הפוזיציה בשוק - המאזדה 3.

בתקציב הנתון תוכל למצוא אחת מהשנים 2011-2013

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הB3 ממש לא ענקית, היא אפילו צפופה בקטנה, אבל אמינות די דומה למה שיש אצלך,

הקיה גם אמינה למדי ואכן יותר מרווחת ומאובזרת,

מבחינת גניבות לי יש ביטוח כך שזה לא שיקול (אני כן בודק עלות ביטוח מקיף לפני רכישה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ לך על הונדה סיוויק הצבק 2012. רכב מרווח יחסית לגרנד לאונה, תא מטען גדול, בגלל שהיא הצבק אז קצרה ביחס לסדאן, חסכוני יחסית כ1/12, אבזור בסיסי ואמינות מוחלטת.

אם זה מרגיש לך גדול עליך מנוע 1800, מצטרף להמלצה על סוזוקי sx4

היום: יונדאי טוסון 22' פרימיום 2.0 ליסינג/ הונדה סיוויק האצ'בק 16'

הקודם: אאוטלנדר פרימיום 20' (ליסינג זמני) / קיה פורטה 15'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-B4 לא כל כך מתאימה למה שאתה מחפש - היא ארוכה, מאובזרת ועלויות התחזוקה שלה הרבה פחות טריוויאליות ממה שאתה מכיר.

לגבי ממי לרכוש, אני אישית מעדיף לרכוש מרמאי חובב (מוכר פרטי) מאשר מרמאי מקצועי (טרייד-אין, סוחר, ליסינג). יש מספיק דרכים לוודא מה מצב הרכב (היסטורית תחזוקה, עכשיו יש גם תעוד עבר ביטוחי, היה פה שרשור בנושא ממש לא מזמן), ועוד דוקא ציינת חברה שבעבר התפרסם פה מקרה של זיוף חתימה ברכישת רכב ממנה.

אוקיי, אוקיי... כמה שאלות:

1. קודם כל, מה בתכלס ההבדל הפרקטי בין מכונית עם "תחת", למכונית בלי? [האצ'בק]

2. ווא ווא...מילים מאוד קשות כתבת פה, @pooh-bear

האופציות שלי הן או "רמאי-חובב" או "רמאי-מקצועי"...קיצר, בטוח אני אפול איפשהו..רק לבחור כמה יותר חזק?

מעניין.

ראיתי גם תוכנית תחקירים שמראה איך רמאים [עצמאיים] שולחים קופים[!!], משלמים לאנשים נייטרליים ללכת להיפגש איתך ולמכור בשמם את האוטו [כדי שהם לא ייתפסו], והם שולחים ת'קוף עם מסמכים מזוייפים על טיפולים, ועל קילומטראז' מזוייף.

איזו מכה המדינה הזאת.

אי אפשר פשוט לצאת בעסקה כשרה ותקינה, הה?

בהתחלה סוכנות רכב נראתה כמו משהו יותר מסודר וכו'. אבל, בטח אתה צודק, וברגע שאתה מגבב כמה נוכלים ביחד לתוך חברה- זה מסוכן.

אז אני צריך לבחור...או להיכנס לג'ונגל.. או להיכנס לחול טובעני....

קשה מאוד. אני צריך למצוא איכשהו את הפוסט שדיברו עליו פה, מה\ואיך לבדוק על כל מה שצריך מבחינת היסטוריית הרכב...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תא המטען בהאצ'בק יהיה קטן יותר בנפח מאשר בסדאן, אבל עם גישה נוחה יותר בגלל הדלת החמישית. לעומת זאת, אם צריך תוספת נפח קטנה תמיד אפשר להעמיס על המגש האחורי (או פשוט להסיר אותו), ואם מקפלים את המושבים האחוריים מקבלים נפח מטען שסדאן יכולה רק לחלום עליו.

בנוסף, האצ'בק תהיה קצת קצרה יותר (ולכן יותר מתאימה למה שביקשת).

לגבי הרמאים - זה נאמר בציניות. הרעיון שניסיתי להעביר (ולא בהצלחה יתרה) היה שמוכר פרטי (מעבר לעובדה שהוא באמת מכיר את הרכב שהוא מוכר) הוא לא איש מכירות, ולכן לא יעשה לך כל מיני "טריקים" שאיש מכירות מנוסה מכיר (כמו להסוות את עלות הרכב ע"י תוכנית מימון שלא באמת מתאימה לך), וגם לא ינסה לכוון אותך לרכב שהוא מקבל עליו את העמלה הגבוהה ביותר.

אני לא חושב שהמצב כזה קשה, יש עדיין מספיק אנשים סבירים במדינה הזו, ומכיוון שאתה לא מחפש דגמים נדירים תמיד תוכל פשוט לפנות למוכר אחר אם יהיו לך חשדות. זה באמת לא כזה מסובך ומסוכן כמו שזה נשמע.

בקיצור - לדעתי עדיף לקנות ממישהו פרטי (אבל רק רכב במצב טוב כמובן, לא סתם ככה).

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תהיה מקובע על הסובארו. כבר עבר עידן היפניות והיום צרפתיות וקוריאניות אמינות גם כן ונמכרות בעדיפות לדעתי. קיה פורטה או סיד יתנו לך את השקט והבקשות שלך במאה אחוז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי כדאי לך להיצמד לקו המחשבה שלך - יפניות קוראניות.

אירופאיות בד"כ יותר מורכבות ומעבר אליהן, יחייב אותך גם מציאת מוסכים המתמחים בהם.

מאזדה 3-6, או יונדאי 30-35 וגם הונדה בדגמי ה 1.6-1.8 הם אפשרות טובה.

גם טויוטה אפשרית, המחיר שלה קצת יותר גבוה.

נסה למצוא רכבים במגרש גדול, או שכנים חברים - ולהתנסות בישיבה ובנהיגה.

ברכבים הללו טווח המחירים די דומה, בטיפולים ובאחזקה הכללית כולל הביטוחים.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העליתי לא מזמן סיכום עלויות על B4 מ2011 עם 200,000 ק"מ.

הפגינה אמינות מוחלטת.

ב2012 אין לך רצועת טיימינג אלא שרשרת מה שמוריד את הטיפול היקר והופך את האחזקה לנמוכה.

כל עוד אין אחריות אין שום סיבה לטפל במוסך יבואן.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העליתי לא מזמן סיכום עלויות על B4 מ2011 עם 200,000 ק"מ.

הפגינה אמינות מוחלטת.

ב2012 אין לך רצועת טיימינג אלא שרשרת מה שמוריד את הטיפול היקר והופך את האחזקה לנמוכה.

כל עוד אין אחריות אין שום סיבה לטפל במוסך יבואן.

מסכים לגמרי שלא צריך ללכת למוסך יבואן. אבל נראה לי שלאן שתלך- ינסו להכניס לך גם ככה חלפים לא מקוריים.

יצאתי ממוסך לא רשמי אחרי טיפול 10,000 עם הסובארו. אחרי יום יש רעשים צורמים של חריקות בבלמים כשנוסעים לאט ומאטים לקראת רמזור. החזרתי את הרכב לטיפולם. אמרו לי ששמו לי רפידות, אנא עארף, לא של סובארו ושכנראה לא מתאים ממש. מפה למדתי שיכולים לגבות ממך את המחיר של החלק המקורי, אבל לשים לך עדיין חלק לא מקורי, ואתה לא תדע מזה...

חוצמזה, לא יודע מה זו שרשרת טיימינג, אבל נשמע טוב. יש הרבה טכנולוגיות שאני לא מעודכן לגביהן, כי לא הייתי צריך לדעת גם. היה לי סבבה עם הגרנד לאונה שלי, נטולת הרעש והצלצולים.

וגם הבנתי לדוגמא, שהיו טכנולוגיות על הפנים בדגמים מסוימים של טויוטה למשל, שבהם הייתה תיבת הילוכים רובוטית.

כ"כ הרבה פרטים קטנים שקשה מאוד להחליט בין ים האופציות. שוב..רק אוטו אמין ובטוח לנסיעה [מבחינת מבחני ריסוק והכל].ואם הוא גם חסכוני יותר מסובארו בצריכת דלק? אז זכיתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב,

דיברתי עם חבר לגבי תכנון הרכישה, ולא סיפרתי לו מהן ההעדפות שלי.

המליץ לי על:

-יונדאי i30

-סקודה פאביה

-קאיה ריו

מעניין אם הוא בכיוון.

אני רואה ש @ליין מייל - גם ממליץ על ה- i30. ראיתי ברשת כמה תגובות שאומרים שיונדאי מעתיקים את VW + ו- BMW עם הדגם הזה. לא חשבתי מעולם על יונדאי. יש רכבים שאתה יושב בהם ומרגיש כאילו בנו אותם לנסיעות של 20 דקות. הכל פלסטיק כזה זול. המושבים לא רכים ונעימים אלא קשים ולא ממש נוחים. חשבתי שזה קורה לרוב ברכבים הקוריאנים באמת ודומיהם. אבל לא בדקתי ספציפית את הדגם הזה, אז אני לא יכול לקבוע לפני שניסיתי...

ממש לא מחפש נוחות של רכב מנהלים. רק לא את ההרגשה הסופר-זולה הזו של מושבים ופלסטיקה..:roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2203 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...