Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבולבלים- סדר עדיפויות בבחירת רכב עד 30 אלף ש"ח

Raz Moskovich
שימו לב! השרשור הזה בן 2234 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תודה לכל מי שענה וניסה לעזור,

אז כדי להיות בטוחה שהבנתי את הרוח הכללית של הדברים, כיוון שרוב הנסיעות בינעירוניות אז רכב מאוד קטן זה בעייתי עדיף להתפשר על שנה ולא על נוחות. מה נכון בהקשר של ק"מ ככול שנרד שנה ככה הק"מ עולה והסיכוי לראות מוסך עולה? או שזה תלוי בדגם? האם יש רכבים מומלצים שהסיכוי לא לראות מוסך איתם גם אם השנה היא קצת מאחורה ?

אני יודעת שהדעות כאן בפורום מאוד חלוקות בדבר רכבים צרפתים וכיוון שאני ממש לא רוצה לפגוש מוסך לצערי אני פוחדת לקחת את הסיכון.

ככול שהק"מ והשנה של הרכב נמוכים יותר (כלומר ככול שהרכב יותר חדש) אכן הפוטנציאל לתקלות ברכב נהיה קטן יותר אך גם לטיפול נכון ברכב לשמירה עליו וגם לדגם שלו יש תפקיד מכריע.

לגבי רכבים צרפתיים מדובר בחצי אמת הצרפתיים הרוויחו את המוניטין של רכבים לא אמינים ביושר עם ה207 שלה היו בעיות גיר ומנוע בגרסאת ה120 כ"ס וגם עם ה206,307 שלהם היו בעיות דומות... אך כול רכב עומד בפני עצמו וכמו שה107 וה108 הם לא רכבים עם בעיות ומחלות מיוחדות ככה גם ה208 נכון לרגע זה לא רכב שידוע בתור בעייתי.

אם את ממש חוששת את יכולה לחפש פורד פיאסטה שאמנם תהיה נחותה מה208 ברוב הפרמטרים (מלבד התנהגות כביש) אך זה רכב שהוכיח את עצמו בתור רכב אמין ללא בעיות מיוחדות והוא כבר שנים רבות בשוק בניגוד ל208 שזה רכב חדש ופחות מוכר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל מי שענה וניסה לעזור,

אז כדי להיות בטוחה שהבנתי את הרוח הכללית של הדברים, כיוון שרוב הנסיעות בינעירוניות אז רכב מאוד קטן זה בעייתי עדיף להתפשר על שנה ולא על נוחות. מה נכון בהקשר של ק"מ ככול שנרד שנה ככה הק"מ עולה והסיכוי לראות מוסך עולה? או שזה תלוי בדגם? האם יש רכבים מומלצים שהסיכוי לא לראות מוסך איתם גם אם השנה היא קצת מאחורה ?

אני יודעת שהדעות כאן בפורום מאוד חלוקות בדבר רכבים צרפתים וכיוון שאני ממש לא רוצה לפגוש מוסך לצערי אני פוחדת לקחת את הסיכון.

את מודעת שהאופל קורסה שהייתה לך גם לא מוגדרת כשיא האמינות? אבל מה? שירתה אתכם בנאמנות עד לתקופה האחרונה שהגיל כבר הראה את אותותיו.

לרוב הרכבים האלה יש מנועים ותיקים ואמינים, גיר ידני פשוט, מיעוט חיישנים ושאר החלקים בדרך כלל מיוצרים ע"י ספקים צד 3 שמוכרים לכול היצרנים, לא משנה אם טויוטה או פיאט.

כול שכן שמחירי הרכבים ירדו ככה שאת יכולה לקנות רכב כמו דאצ'יה 2016 שהוא עדיין באחריות.

אם את רוצה בכול זאת ללכת על האופציה היפנית עם המוניטין אמינות, אז סוזוקי סוויפט 2012 בהחלט תעשה את העבודה, אבל באופן אישי, לא רואה את התמורה הגדולה שלה לעומת אותה דאצ'יה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מחפש טויוטה קורולה ידנית או רובוטית. רכב אמין מרווח ובטוח. יש הרבה ב 30000 שח

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז מה שאתה אומר בעצם זה, עזבו אתכם מרכבי סופרמיני חדישים בני 4-5 שמתאימים לצרכים שלכם.

לכו קנו רכב גדול ומיותר(כי הם לא צריכים כזה) בן 10 זה עדיף.

ההמלצות הפיאסטה או הצרפתיות נשמעות לי הגיוניות הרבה יותר.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, מצטרף לפותחת השרשור כי אנחנו בהתלבטות עם שיקולים דומים מאוד.

המליצו לנו על מאזדה 2 וסקודה פאביה. הבנתי משני מוסכניקים שהתייעצתי אתם, שהסקודה פחות אמינה והחלפים יקרים, אבל למה לא הזכירו כאן בכלל את המאזדה (אני מודע לזה שהיא מעט פחות חסכונית וקצת רועשת)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המליצו לנו על מאזדה 2 וסקודה פאביה. הבנתי משני מוסכניקים שהתייעצתי אתם, שהסקודה פחות אמינה והחלפים יקרים, אבל למה לא הזכירו כאן בכלל את המאזדה (אני מודע לזה שהיא מעט פחות חסכונית וקצת רועשת)?

המאזדה לא נוחה לא חסכונית ומיושנת.

הפאביה לא חסכונית לא חזקה לא אמינה וגם כן מיושנת.

שתי רכבים שלא נותנים תמורה טובה לכסף במסגרת התקציב הנ"ל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנסה להוסיף למשוואה גם ניסאן נוט, חיפשתי כזו לפני בערך חודש, אחלה רכב שבעולם, אמין, נוח, מרווח, לא יקר לתחזוקה, יחסית זריז בכביש...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיפשת ומצאת ניסאן נוט או שלא מצאת ?

אני מכיר היטב נוט ומיקרה - לאחי ולי יש נוט ולבני יש מיקרה

נוט נוחה ומהנה יותר ממיקרה אך מי שמתפשר על רעש ופחות זריזות ומוכן לגיר ידני יקבל מיקרה חדשה יותר וחסכונית יותר בדלק

אני מודד בערך 1 ל12 ובני מודד בערך 1 ל16

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיפשת ומצאת ניסאן נוט או שלא מצאת ?

אני מכיר היטב נוט ומיקרה - לאחי ולי יש נוט ולבני יש מיקרה

נוט נוחה ומהנה יותר ממיקרה אך מי שמתפשר על רעש ופחות זריזות ומוכן לגיר ידני יקבל מיקרה חדשה יותר וחסכונית יותר בדלק

אני מודד בערך 1 ל12 ובני מודד בערך 1 ל16

מצאתי אחת שעברה תאונה רצינית ביותר, ועוד 2 עם ק"מ בשמיים שגרמו לי לוותר מראש, בסוף בכלל קניתי קשקאי... אל תשאל...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת לא מדויק כל מה שנכתב פה.

המאזדה (2) לא שווקה כאן בגרסה ידנית. השילוב של זה ומוניטין האמינות היפני גורם לה להיות יקרה בהרבה מהאלטרנטיביות שהוצעו כאן, והיא אכן גם פחות חסכונית. אם היתה דרישה לרכב אוטומטי בלבד היא לא אלטרנטיבה גרועה כל כך.

הפאביה בגרסתה הרובוטית מעלה ספקות בנוגע לאמינות התיבה. בגרסה ידנית עם המנוע המוגדש היא בטוח חזקה יותר מכל מה שהוצע פה. אבל גם כאן יש סיכוי לעלויות תחזוקה קצת גבוהות יותר, ומכיוון שהדרישות לא כללו רכב חזק, והמחיר שלה פר-שנה גבוה יותר, היא אופציה כנראה פחות מוצלחת.

הנוט היא סוג של מיקרו וואן, שזו קטגוריה קצת גדולה ממה שביקשה פות"ש, והיא גם מצוידת במנוע 1.6 ותהיה פחות חסכונית.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש גרמתם לי לפתוח את הראש אז האופציות שאני מתלבטת הן:

המובילות נכון לעכשיו-

פיגו' 208 שנת 2015 עם 50 אלף ק"מ

פורד פיאסטה 2014 עם 60 אלף ק"מ

הסוזוקי סבבה אבל מרגיש לי שאין להם שום היתרון על פני האחרות ורק צריך לרדת שנתון או לעלות בק"מ-

הסוזויקי ספלש 2013 עם 50 אלף ק"מ

סוזוקי סוויפט 2012 עם 90 ק"

מזה כבר ירידה משמעותית בשנתון האם הם הרכבים האלה שווים את זה (לצרכים שלנו כמובן)?

דייהטסו סיריון 2010 עם 85 אלף ק"מ

מאזדה 2 2011 55 אלף ק"מ

סקודה פאביה 2012 98 אלף ק"מ

לטיוטה צריך עוד קצת לרדת בשנתון/ לעלות בק"מ

מה שבאמת תעלומה בעיני זה דאצ'יה בהחלט נישמע מפתה מישהו יכול לספר משהו מניסיון ?

עריכה אחרונה על ידי Raz Moskovich
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דאצ'יה הוא מותג הלו-קוסט של רנו. משתמשת ברכיבים של רנו, אז פחות מתאימה למפחדים מצרפתיות.

הלו-קוסט בדאצ'יה מתבטא לרוב בבטיחות, בגימור ובהנדסת אנוש.

לדעתי, עקב המחירים המגוחכים של ה-208 (והקצת פחות מגוחכים של הפיאסטה), אפילו רק בגלל הבטיחות לא הייתי בוחר בדאצ'יה. וכאמור, יש גם חסרונות נוספים.

למרות זה, במחיר הנכון, מדובר ברכבים בסדר לגמרי. פשוט ההתרסקות במחיר של ה-208 נותנת לדעתי תמורה טובה יותר.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי ה-208 אחת העסקאות הטובות בתקציב הזה, רכב סופר מיני, מנוע אטמסופרי וגיר ידני שלא נחשבים בעייתים, ומנוע 1.2 שיחסית למנוע קטן מספק מומנט לא רע והכי חשוב - בסל"ד נמוך יחסית. בנוסף, גם צריכת הדלק אמורה להיות טובה.

לדעתי אין מה לפחד מרכישת צרפתיה, בייחוד אחת שנמצאת עוד במסגרת האחריות. התקלה היחידה שידועה ב-208 היא ממיר קטליטי, אבל זה רלוונטי יותר לשנתונים הראשונים ששווקו בארץ, וגם אז בוצעה החלפה במסגרת האחריות.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2234 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...