Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבולבלים- סדר עדיפויות בבחירת רכב עד 30 אלף ש"ח

Raz Moskovich
שימו לב! השרשור הזה בן 2237 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אנחנו זוג סטודנטים רוב הנסיעות שלנו הם מהמושב למכללה ובערך פעמים בחודש נסיעות לצפון (18 אלף ק"מ בשנה), בשנים האחרונות נסענו באופל קורסה 2002 ששירתה אותנו נאמנה עד התקופה האחרונה שמצאנו את עצמנו מבקרים במסוך לפחות פעם בחודש וזה היה הסימן שחייבים להחליף את הרכב.

אנחנו קצת מוגבלים מבחינה כספית ולכן רכב חסכוני בדלק כמו ניסאן מייקרה 2014-2015 (ידני) מאוד מושך אותנו מצד שני רוב הנסיעות שלנו הם בינעירוניות ולכן חשבנו גם לכיוון פורד פיאסטה עם שנתון קצת יותר נמוך. אנחנו מחפשים רכב שלא נצטרך לפגוש מוסך (למעט הטיפול השוטף) ואם כבר נגיע למוסך שהחלפים ותיקונים יהיו במחיר סביר שנוכל לעמוד בו.

מתלבטים על מה להתפשר ק"מ, שנתון, גודל, נוחות, עמידות, וכו'? נשמח להצעות רעיונות ובעיקר סדר בבאלגן:conf:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ ללכת על רכב מיני ידני כמה שיותר חדש.

סיטרואן c1 מודל 2015 לדוגמא.

הרי אין לכם צורך ברכב גדול יותר. לכן, רכב מיני יהיה זול לרכישה, חסכוני באחזקה וצעיר יחסית (מה שאמור לתרום לאמינות).

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקומכם, אם אין צורך בבגאז' גדול, הייתי מחפש איזו סוזוקי ספלאש במצב שמור ( יש מבחר גדול גם ידניות וגם אוטומטיות ). רכב אמין מאוד וחסכוני.

אם יש תכניות לעתיד, בלוח יד 2 נמכרות כמה הונדות גאז' בודדות עם גיר ידני ומנוע 1.2 - יותר מרווח אבל לא פחות חסכוני.

אפשר גם לא לנצל את כל התקציב שרשמת ולמצוא סיריון לא רעה 2010-2011 . מדובר באחות של טויוטה יאריס, רק פחות יקרה.

ניסאן מיקרה רכב לא רע מבחינת האמינות וצריכת דלק, רק מאוד ספרטני ולא נוח ( המושבים, שיכוך מהמורות, בידוד רעשים).

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מספר אופציות לא רעות בכלל בגזרת הידניות. לפי התיאור אני מבין כי הנסיעה שלכם ברובה היא מחוץ לעיר ועל כן אני ממליץ בחום להעדיף סופר מיני על פני מיני. הסיבות העיקריות לכך הן נוחות ובעיקר בטיחות.

עיקר ההמלצות שלי הן:

פורד פיאסטה ידנית - נוחה, אמינה ובטוחה עם מחירים מאוד אטרקטיביים כמשומשת.

לגבי שנתונים, הדגם הנוכחי שווק החל מ2009 כאשר ב2013 קיבל מתיחת פנים ששידרגה בעיקר את העיצוב.

סוזוקי ספלאש - יותר חסכונית ומרווחת אך קצת פחות מהנה לנהיגה ומראה פחות מושך לטעמי.

208 - חכו ליותר מידע מאחרים אך גם היא אופציה ראויה עם מאפיינים דומים לפיאסטה.

באופן כללי יש כמה אופציות טובות ולכן כדאי פחות להינעל על דגם ספציפי ויותר להתמקד במציאת רכב במצב מעולה.

(אני סטודנט עם פיאסטה ידנית, אשמח לענות על שאלות ספציפיות אם יהיו)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לדעתי בנסועה של 18,000 ק"מ בשנה שרובה בין עירונית, רכב מיני יהיה די עונש. אלה רכבים שנבנו בתור רכב עירוני שני, נניח למי שגר בפתח תקווה ועובד בת"א.

לדעתי, כדאי להתפשר בעיקר על המותג. 208 ידנית נמכרת היום במחירי שחיטה. לדוגמא:

http://yad2.co.il/s/c/7od5di

אני כמובן לא מכיר את הרכב הספציפי, וצריך להבין שהוא מגיע בגרסת אקסס הפחות מאובזרת, אבל לסטודנטים בתחילת דרכם זו נשמעת לי תמורה מעולה למחיר בהנחה שהוא באמת שמור, וזה עוד לפני מיקוח!

גם הפיאסטה הידנית מצויינת (קצת חלשה יותר), אבל מחירים כאלו שמורים לצרפתיות בלבד.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כול גילוי נאות אני בעלים של 208 ידנית אקטיב 1.2 שקניתי לפני חודש.

הדרישות שלי והתקציב היו בדיוק כמו שלך למרות שלבסוף התברר לי שהנסועה העירונית שלי דיי שווה לנסועה מחוץ לעיר מכיוון שאחרי שקניתי את הרכב נפתחו לי אפשרויות ואני לא חוסך בנסיעות.

אני לא מצטער לדקה שקניתי את ה208 היא נוחה בפער ניכר מכול הסופרמיני האחרות שראיתי ונסעתי עליהן היא גם מרווחת חסכונית יותר ומרגישה זריזה יותר (מנוע עם שיא מומנט שמגיע ב2700 סל"ד במקום ב4000+) ולדעתי היא גם היפה ביותר.

במחיר של 208 תוכל לקנות סופרמיני מקבילה ידנית שתהיה גם נחותה יותר ברוב המאפיינים וגם ישנה יותר (אני קניתי אקטיב 2014 שמחיר של פיאסטה 2012).

לגבי האמינות ממה שהבנתי מפשפוש באינטרנט ואצל אורן שירותי רכב שהם המוסך שמתמחה ברכבים צרפתיים ל208 אין בעיות אמינות מיוחדות כמו לקודמותיה המחלה שלה זה ממיר קטליטי בשנים הראשונות של יציאת הדגם אצלי הוחלף ב40,000 ק"מ במסגרת אחריות יצרן אז אני בראש שקט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא כן הייתי מחפש מיני.

נסעתי 3 שנים בעיקר בביןמעירוני עם פיאט פנדה.

הסיטרואן שהוצע אםמכי ביד 2 כמעו ואין מבחר משנתון 2015 עםמגיר ידני.

הייתי מחפש פיאט פנדה, במחיר הזה מדובר על הדור האחרון, עם מושבים די נוחים, הפנדה נישבת לרכב אמין עם מנוע fire וותיק ואמין.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם לקחתי מהבוס שלי את הניסאן מיקרה שלו לנסיעה לחרמון, זה היה דיי סיוט..

אני אישית הייתי יורד קצת בשנתונים ולוקח משהו מרווח ונוח יותר, אולי הוא יאכל טיפה יותר דלק, אבל לפחות לא תסבול בכל נסיעה לצפון ובחזרה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האופציות שאני הייתי מציע:

דאציה סנדרו 2016, פזיו 208 2015, פיאסטה 2014, סוזוקי ספלאש 2014. מציע לך לנסוע על שלושתן ולראות למה אתה יותר מתחבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא כן הייתי מחפש מיני.

נסעתי 3 שנים בעיקר בביןמעירוני עם פיאט פנדה.

הסיטרואן שהוצע אםמכי ביד 2 כמעו ואין מבחר משנתון 2015 עםמגיר ידני.

הייתי מחפש פיאט פנדה, במחיר הזה מדובר על הדור האחרון, עם מושבים די נוחים, הפנדה נישבת לרכב אמין עם מנוע fire וותיק ואמין.

להמליץ על מיני לנסיעה בין עירונית זה כמו להמליץ על סופה לנסיעה בעיר... איזה יתרונות קיימים לכך?

בנסיעה רציפה הההדל בדלק זניח, היתרון בבטיחות לסופר מיני משמעותי, על נוחות לרוב אין מה לדבר ומקומות חניה זה גם לא שיקול כאן.

דבר נוסף זה מנהג הטרמפים של סטודנטים שמתגלה כפחות נוח עם רכב מיני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שרשמתי איני רואה בעיה לנסוע עם רכב מיני בבין עירוני, וםה מדובר על הפנדה החדשה שנוחה יותר.

הפיאט נמכרת במחירים זולים מה שמאפשר שנתון חדש יחסית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי כל השבוע עם מיקרה 2016 מושכרת.

מלבד הרעש האיום (שחלקו גם באשמת הגיר הרציף האומלל שלה) ממש נהניתי מהאוטו הזה.

רוב הנסיעות שלי היו בין עירוניות.

היא היתה לי נוחה, די חזקה וממש לא הרגישה צפופה (אבל אני 1.70 עם מבנה גוף ממוצע).

צריך לציין שהרכב עבר 70k ק"מ של השכרה (שבטח שווים ל200k של יד פרטית).

אני לא ממש מכיר את סגמנט הקטנות אבל היא הפתיעה אותי לטובה.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

You can always count on Americans to do the right thing - after they've tried everything else.

W. Churchill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האופציות שאני הייתי מציע:

דאציה סנדרו 2016, פזיו 208 2015, פיאסטה 2014, סוזוקי ספלאש 2014. מציע לך לנסוע על שלושתן ולראות למה אתה יותר מתחבר.

אני חושב שכל הרכבים מעל התקציב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל מי שענה וניסה לעזור,

אז כדי להיות בטוחה שהבנתי את הרוח הכללית של הדברים, כיוון שרוב הנסיעות בינעירוניות אז רכב מאוד קטן זה בעייתי עדיף להתפשר על שנה ולא על נוחות. מה נכון בהקשר של ק"מ ככול שנרד שנה ככה הק"מ עולה והסיכוי לראות מוסך עולה? או שזה תלוי בדגם? האם יש רכבים מומלצים שהסיכוי לא לראות מוסך איתם גם אם השנה היא קצת מאחורה ?

אני יודעת שהדעות כאן בפורום מאוד חלוקות בדבר רכבים צרפתים וכיוון שאני ממש לא רוצה לפגוש מוסך לצערי אני פוחדת לקחת את הסיכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מציע לך לנסוע על מיני ואז לראות אם זה מתאים.

ככול שהשנהמתקדמת יותר כך הסיכוי למצוא רכב עם ק״מ נמוך יותר.

ה208 לא ידועה בתור רכב בעיתי במיוחד לא עם גיר ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2237 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...