Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קצת טיפים קטנים לנקיון יסודי יותר. מה הטיפים שלכם?

שימו לב! השרשור הזה בן 2198 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מיכל הדלק ינוקה גם, בסוף השטיפה, עם כפפת הסבון: בשטיפה עצמה פותח את המכסה מיכל דלק ומנקה כבר 'על הדרך' גם אותו מבפנים ומבחוץ. משאיר את זה לחלק האחרון של השטיפה, יחד עם החלקים התחתונים של הרכב, האזורים היותר מלוכלכים של הרכב נשטפים מן הסתם אחרי החלק העליון של הרכב.

הסף/ספים של הדלתות וחלקי הגומי של הדלתות: אני מנקה את החלקים שבין פנים הרכב לחוץ שלו כלומר כל סיפי הדלתות גם, אבל גם מורח עליהם ווקס מהיר או דיטיילר או הנוזל שמשתמש איתו להברקה בסוף . זה משאיר את סיפי הדלתות מבריקים מאד, כשאתה פותח דלת אתה ישר מרגיש בהבדל. פותח את 4 הדלתות של הרכב ובנוסף את דלת הבגאז' ומנקה במעבר מהיר עם סמרטוט שכבר ספוגה בנוזל דיטיילר.

ניקוי חלונות יסודי יותר: מוריד את החלונות, כל ה 4, לחצי הדרך, ומנקה את החלק העליון שלהם, עובר עליו עם המיקרופייבר. אפשרות נוספת בזמן השטיפה היא לעבור עם פלסטלינה או כפפת פלסטלינה, ככה שהכל כבר מוצף גם ככה בשמפו, על החלונות ו/או השמשה הקדמית והאחורית. מבריק אותם בצורה יסודית הרבה יותר.

מכסה המנוע: כשרוצה ממש להשקיע בשטיפת המנוע מורח ווקס מהיר/נוזל דיטיילר על החלקים הפנימיים של מכסה המנוע. בכלל, ווקס מהיר או נוזל דיטיילר אני משתמש בהם לפעמים גם לחלקים פנימיים יותר ברכב ולא רק לגוף הרכב/לצבע החיצוני בלבד.

גריל חיצוני: בהרבה רכבים גריל הפלסטיק זה סוג של "כוורת" שמעצבן לנקות. עם מברשת דקה שעולה 7 שח בכל חנות טמבור, במהלך השטיפה עצמה כבר, עובר זריז על כל החורים ב'כוורת' לפני ששוטף בצינור את כל הרכב. עוד חמש דקות עבודה אבל משדרג את כל המראה של הרכב.

הפרטים הקטנים: דיטיילינג אמיתי פירושו מתן תשומת לב לכל פרט. סמל הרכב מאחור ומקדימה מנוקה גם עם הנוזל דיטיילר (או עם מנקה חלונות איכותי, ממליץ על סייקלו CYCLO שנמכר ב 25 שח בחצי חינם אבל מנקה המון סוגי משטחים) ולאחר מכן מעבר עם מגבת יבשה כדי לעשות BUFFING. בכלל, נוזל דיטיילר אני מורח גם על השמשות בין אם זה הקוויק ווקס של סונקס או ה BSD שלהם, מחכה דקה שיתייבש וייספג בשטח, ואז BUFFING עם מגבת יבשה איכותית להסרת השאריות והברקה סופית. זה באמת מבריק את החלונות והופך אותם ל'אפקט מראה'.

במקס סטוק יש ב 20 שח מיכלי ספריי גדולים שפועלים בלחץ אוויר, יעילים לרסס את כל הרכב כפרה-ווש עם נוזל ONR או שמפו הרכב הרגיל, למי שאין אפשרות להקצפה אמיתית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הטיפ על החלונות. לא מזמן שטפתי את הרכב ולמרות שעברתי עם כפפה על החלונות והשמשות, בנסיעה עם שמש ישירה ראו שהשמשה לא מספיק נקייה וזה ביאס רצח.

עוד משהו בעניין, אצלי גם הצטבר לכלוך בצד הפנימי של החלון עם המסילות אז תנקו גם מבפנים אם צריך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימנתי את החלונות מבפנים לא מזמן. קניתי ספריי סיליקון, יש בכל חנות טמבור/הומסנטר, ספריי שימון על בסיס סיליקון, טוב להרבה חומרים, גם פלסטיקה וגומי. מרסס בפנים בחריצים של החלונות חשמל, זה משמן את האזור ולא השאיר לי אפילו סימן אחד. מדי פעם זה טוב לעשות את זה כשאתה מרגיש שהכל יבש שם והחלונות חורקים קצת בעליה או בירידה.

לגבי החלונות, נשארו לך סימני מריחה כי לא ניגבת מספיק טוב. חייב לעבור שוב על החלונות עם מטלית מיקרופייבר נקיה, אם היא מלוכלכת אפילו קצת, לא הורדת ממנה חומרים קודמים כשניקית אותה, אז יישארו סימנים. באותה מידה חשוב להשתמש בחומר ניקוי חלונות איכותי כי הזולים לא רק שיש בהם אמוניה אלא גם משאירים את הסימנים המעצבנים האלו. רצוי גם להשתמש במטלית ייעודית לחלונות או במטלית וואפל, אלו מורידות הכי טוב - BUFFING - את המריחות המעצבנות.

שיטה שהשאירה לי את החלונות הכי מבריקים זה , כפי שאמרתי כבר, לאחר השטיפה מורח עליהם יחד עם כל הרכב כבר את הנוזל דיטיילר/ווקס מהיר/אוטם מהיר כמו סונקס BSD. מורח, מחכה קצת שייספג איזה דקה או 2, ואז מנגב היטב את השאריות עם מגבת נקיה לחלונות, משאיר את החלונות בוהקים ומבריקים כמו מראה. ממש אבל.

עריכה אחרונה על ידי ניסאן מיקרה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא משתמש במנקה חלונות. אחרי השטיפה שם BSD וזהו.

היו לי גם סימנים של טיפות שהתייבשו שמזה אני תמיד מנסה להימנע ולא לשטוף בשמש, אבל הרכב לא נמצא בחנייה פרטית מקורה ככה שתמיד יש קצת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהבתי את הטיפ של הפלסטלינה והחלון. יש מצב לקישור מebay? הבנתי זה מאוד זול שם. עוד לא יצא לי להשתמש עם פלסטלינה.

אבל הטיפ שלך נראה לי מקל מאוד על העבודה. כמה קשה זה כבר יכול להיות?

חלון רטוב רטוב, שמפו. לעבור עם פלסטלינה (תנועות מעגליות? או לא משנה?) ואז לשטוף, וניגוב עם מגבת - צודק?

אשמח ללינק. תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך כל יום פלסטלינה לחלון, מספיק פעם בכמה שטיפות, פעם בחודש. כפפת פלסטלינה יש באליאקספרס. אל תשאיר אותה ברכב, בשמש, בקיץ, היא תיהרס תוך כמה שעות. זה עולה שם 7.5 דולר, משהו כזה. תכתוב clay mitt, מיין לפי מחיר ומשלוח חינם. יש הרבה תוצאות. הרבה מוכרים.

לגבי נקוי חלונות רגיל, ללא שטיפה עם צינור ושמפו וכו' (הכפפת פלסטלינה זה רק למצב שבו אני שוטף את הרכב, אבל עם חומר ייעודי לפלסטלינה אתה יכול לעשות את זה גם בלי צינור ומים) - האמת שבלילה זה הזמן הכי טוב לראות אם יש מריחות על החלונות, ומנסיון סתם חומר לניקוי חלונות לא יעזור, המריחות יימשכו עוד ועוד. חייבים מיקרופייבר נקי, וחייבים חומר נורמלי לניקוי חלונות ולא אלה של ה 7 שח ברמי לוי.

מטלית מיקרופייבר מסוג וואפל או ייעודית לניקוי חלונות - חובה. שתהיה מאד נקיה - חובה. להשתמש בה רק לניקוי החלונות ולא למטרות אחרות, שלא לזהם אותה עם חומרים אחרים.

לגבי שטיפת הרכב וניקוי תוך כדי של השמשה - פלסטלינה בכפפה אני עושה תנועות ישרות, לוקח ממש קצת זמן ומנקה היטב את החלון. אחרי זה מנגב ורואה אם יש מריחות. כמו שאמרתי, את הסימני מריחה אם באמת קיימים תוכל לראות רק בלילה, עם קצת אור. ביום קשה להבחין בהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נטו לחלונות. יש לי מחלה שחשוב לי שהחלון יהיה נקי + שמשה קדמית (אגב, מה עם פנים השמשה? אותו דבר כמו החוץ שלה?)

האם כפפה או פלסטלינה רגילה? נטו לחלונות.

כפפה

www.ebay.com/itm/Car-Wash-Magic-Clay-Mitt-Cloth-Auto-Care-Cleaning-Towel-Microfiber-Sponge-Pad/282559577369

או גוש

https://www.ebay.com/itm/Remove-Clay-Bar-Car-3M-Detailing-Cleaning-Auto-Wash-Marks-2016-Magic-190-200g/232034425463

המחיר פחות או יותר אותו מחיר בין 13 ל 24 שקל כפפה יותר יקר קצת. בחרתי את הכי זול (לחלונות בלבד)

אני נוטה יותר לכיון הגוש. גם כי אף פעם לא השתמשתי עם זה, וגם כי זה לחלון נראה לי יותר נוח לשימוש. הכפפה נראית לי יותר לשטח גדול יותר (כל הרכב, פח)

צודק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתרון בכפפה או במגבת שלא צריך לזרוק אותן אם נופלות על הריצפה, וגם מחזיקות יותר זמן מעמד, הרבה יותר זמן. צריך לשטוף אותן עם צינור או מים זורמים אחרי כל שימוש. יתרון אחר הוא המהירות, פני שטח בכפפה או מגבת פלסטלינה גדולים יותר. לדברים נקודתיים אפשרי באמת פלסטלינה רגילה, אבל היא יקרה יותר תצא לך ככה. פחות רב שימושית מכפפה/מגבת פלסטלינה. במחירים זולים כאלה אתה יכול לרכוש את שניהם ולהחליט מה עדיף לך. באליאקספרס הכי זול, לא קניתי באיביי המון זמן. במחיר הזה באליאקספרס מקבל גם עם קופסה לאיחסון.

https://www.aliexpress.com/item/1Piece-100g-Car-Wash-Magic-Clay-Bar-with-PP-Box-Super-Auto-Detailing-Clean-Clay-Car/32839827793.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.jrTWW1

עריכה אחרונה על ידי ניסאן מיקרה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יודע מה, משכנע מה שכתבת. אני אלך גם על כפפה.

קניתי את הפלסטלינה, מעולה שמגיע עם קופסה לאחסון. אם יש לך לינק לכפפה מאלי - אשמח.

אני מצאתי לבד, אבל לא יודע מי לקנות איזה? כמובן רק אם יש לך ניסיון מהמלצה. אם לא, אני פשוט אבחר משהו ואקווה שיהיה טוב.

תודה אשכול מעולה לדעתי. שימושי מאוד והנה גם הוספנו לו קישורים, בכלל טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2198 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...