Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוויית רכישת רכב מסוחר : מיצובישי אוטלנדר 2009.

punz
שימו לב! השרשור הזה בן 2223 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים. ביום רביעי חבר מהצפון שולח לי תמונות של רכב שנמכר בחולון ושואל אם הוכל להצתרף אליו לראות ולבדוק את הרכב. נתונים יבשים: מיצובישי אוטלנדר 2009, יד 2, 150K ק"מ, דגם מפואר 4*4 מנוע 2.4 מטופל במוסך מורשה . מוכר מספר שרכב של אישתו ומוכר אותו כדי להשתדרג לחדש יותר.

לאור ניסיון העבר, כמו בנתניה גם בחולון לא חסר סוחרי רכב ולכן תגובתי הראשונה היתה לחפש רכב אחר.

תראו בתמונות , רכב מצולם במקום לא ברור, תמונות של סלון למשל מצולמות בצורה כזאת כדי שלא יהיה ברור כמה נשחק סלון עור . מקדימה התמונה מצולמת ממושב נוסע ככה שלא רואים שחיקה של מושב הנהג ומאחורה בדיוק להיפך. בנוסף בשביל רכב שמסיע ילדים כל יום הוא נראה נקי מד מבפנים ואין בו מושבי בטיחות או בוסטרים.

12.jpg16.jpeg17.jpeg13.jpg

14.jpg

חמישי בוקר מגיעים למוכר ודבר ראשון מבקשים לראות רישיון רכב. כאן המוכר מספר שהוא סוחר רכב ויש לו תו סוחר ולכן הוא לא הקפיץ יד. ק"מ עדכני הוא 151 וטסט נגמר עוד חודש. אישית הייתי כבר מסתובב והולך אבל קונה שמחפש את הרכב כבר הרבה זמן מבקש לתת לרכב הזה הזדמנות ובינתיים מתקשר לחבר שעובד בכלומוביל כדי לבדוק את הסטוריית הטיפולים במורשה. רכב טופל במורשה אצל יד ראשונה עד 130K ק"מ ולא עבר תיקונים לא שיגרתיים. מאז טופל במוסך כלשהו וקיימת חשבונית על טיפול ב 140K ק"מ.

מבט מסביב מגלה כי רכב אחרי צבע (חוץ מגג) , תמבון קדמי לא יושב טוב וחסר לא כמה פלסטיקים. מתחת ומלמעלה כמה שאפשר לראות לא ליפט נראה שרכב לא עבר תאונות. כל הברגים יושבים במקום ללא סימני פתיחה. רכב יושב קצת עקום, מקדימה אפשר להכניס נייד בין גלגל לכנף מצד ימין ומצד שמאל אי אפשר . ברקס קדמי צלחות גמורות ומרפידות כמעט ולא נשאר כלום. צמיגים חדשים של קונטיננטל. פנסים ראשיים אחרי חידוש אך הימני גמור ודורש החלפה. רצועה יבשה ונסדקת, במכסה מילוי שמן ובפתח בוץ שחור כאילו שלא החליפו שמן בזמן וגם כששמו השתמשו לא בהכי איכותי , אין נזילות נראות לעין .סלון עור בהיר שחוק בדיוק במקומות שלא צולמו, שריטות על הפלסטיקים.

בנסיעה הגה מושך ימינה ומרגיש לא הכי מאופס. מאחורה שומעים דפיקות מבולם אחורי שמאלי.

קונה החליט להמשיך לבדיקה , בנימוס ויתרתי על הצעת המוכר ללכת למכון בדיקה מסויים ונסענו למעבדה לרכב.

15.jpg

תוצאות הבדיקה: רכב עבר תיקוני צבע אך כל חלקי הפח מקוריים ושלדה נקיה. מנוע גיר ומערכת 4*4 תקינים וגם כל מערכות אחרות של הרכב. בולמים אחרויים גמורים וצריך לעשות כיוון פרונט, להחליף צלחות בלימה ורפידות קדימה ואחורה.

רכב נרכש 2200 ש"ח פחות ממה שביקש המוכר ולדעתי זה לא מספיק. שבוע אחרי נכנס ליישור קו בו הוחלפו מסננים , שמנים , נוזל בלמים, צלחות ורפידות מקדימה ורפידות מאחורה, בולמים אחוריים ורצועת מנוע. סה"כ 4500 ש"ח ועוד יש לשלם טסט כ 1900 .

האם זו עסקה טובה ? קצת יקר לדעתי אך החבר מרוצה וזה הכי חשוב.

לסיכום, במקרים מסויימים אפשר לקנות רכב מסוחר אבל כמו שאני תמיד אומר , אל תאמינו לאף אחד ותבדקו את הרכב בשבע עיניים.

עריכה אחרונה על ידי punz
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוכר מספר שרכב של אישתו ומוכר אותו כדי להשתדרג לחדש יותר.

כאן הסוחר שיקר במצח נחושה.

כאן המוכר מספר שהוא סוחר רכב ויש לו תו סוחר ולכן הוא לא הקפיץ יד.

כאן הסוחר בקלילות מחליף גירסה בלי להתבלבל.

האם זו עסקה טובה ?

לא. אני לא הייתי קונה רכב ממישהו ששיקר לי.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קנית? אל תשאל אם העסקה טובה, כי תמיד יהיו נשמות טובות שיגידו לך שיצאת פראייר.

הכי חשוב שהקונה מבסוט.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

עדכון קטן. קודם כל לפני שהרכב נקנה ע"י השוחר , הוא פורסם בעמוד פייסבוק מסוים ע"י זוג מהוד השרון. חבר שלי היה איתם בקשר אך הסוחר הקדים אותו ורכש את הרכב. פרטים של הזוג נשארו אצלנו.

עבר כבר חודש והבעלים החדשים שם לב כי התנעה של הרכב לוקחת יותר מדי זמן. במוסך נאמר לו כי יתכן ומשאבת דלק חלשה או לחלופין ווסת לחץ דלק. כדי להבין אם זו בעיה ידוע וישנה הוא התקשר לאותו זוג מהוד השרון.

תוך כדי שיחה התבררו פרטים הבאים,הם לא ידעו שהוא סוחר והוא רכש את הרכב ב 45 אלף כאשר המחירון היה 56. הוא לקח את האנשים למכון בדיקה משלו, באותו מכון נאמר להם כי הגיר עושה רעשים ובאופן כללי גיר לא מתאים לרכב. בנוסף טענו כי לדשבורד שריטות רבות זה לא בטיחותי לנסיעה ולכן חייבים להחליף את הדשבורד. אנשים תמימים האמינו למה שנאמר להם והורידו את המחיר.

חשבתי שבחור הולך להרוויח מהעסקה 6-7 אלף אבל מסתבר שמדובר על סכום כפול באפס השקעה. שוקל להחליף מקצוע ... :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותו דבר, מיציבישי ניראה כזו רק בצבע אפור. גברת מהשרון פירסמה אני חושב שב 55 אלף. לא ידעה כמה הוא באמת שווה. לא הספקנו למצמץ סוחר קנה הרכב. יום למחרת פירסם עם אותן תמונות רק במחיר של 15 אלף יותר. "לא מוריד שקל". בעסה דווקא הרכב היה עם נתונים טובים.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

ערן EMT-P

NISSAN X-trial 2017.

VW GOLF Mk7.5 150 HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2223 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...