Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יש לי מיד / וופר ללא קרוס

שימו לב! השרשור הזה בן 2206 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי

קניתי יד שניה

https://elektrotanya.com/hertz_hv165.pdf/download.html

רק את המיד. (בלי טוויטר וקרוס)

אני רוצה לחבר אותו למגבר/לרדיו דיסק.

מישהו יכול לתת לי את הטווח רק של המיד? באתר מצאתי רק את הטווח של כל הקומפוננט ביחד...

אני מחפש את הטווח רק של המיד בשביל שאוכל לחתוך דרך המגבר... (בHPF)

ושאלה שניה, אם אשתמש ברדיו דיסק ולא במגבר- אם אשיג קרוס לא מקורי שבסביבות הטווחים שתיתנו לי עכשיו - רוב הסכויים שהוא ישרוד? מכיוון שהרדיו דיסק לא יקח אותו לקצה שלו...

מישהו רוצה לתת לי קרוס מתנה (גם של הרץ) (אבל לא אותו דגם) אז חשבתי פשוט לחבר לקרוס שלו ומין הסתם הטווח מידים של שתי הקרוסים די דומה ...

אשמח לעצות..

ולמי ששואל למה אני מתלבט בין לחבר לרדיו דיסק למגבר זה בגלל שכבר יש לי 3 מגברים על 8 בוקסות 6 על 9

ועל סאב ואני לא חושב שצריך עוד מגבר..

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי התמונה והנתונים באתר - הגודל 165 מ"מ - אומר 6.5 אינץ

טווח עבודה - כ 50H-3.5-4000H .

בד"כ - זה אומר, טווח יעיל כ 70H עד 3.500H .

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שיש פה קצת בלבול, אם תחתוך בhpf אולי הוא לא ירד נמוך אבל הוא עדיין ינגן את כל הטווח שנמצא מעל התדר שחתכת.

תצטרך לבנות/לקנות קרוס בשביל לחתוך אותו כדי שיעבוד בתדרי עבודה שלו. גם חיתוך דרך הרדיו דיסק אפשרי אם קיימת האופציה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניתי יד שניה, רק את המיד (בלי טוויטר וקרוס).

מישהו יכול לתת לי את הטווח רק של המיד? באתר מצאתי רק את הטווח של כל הקומפוננט ביחד:

https://elektrotanya.com/hertz_hv165.pdf/download.html

אתה מצחיק. הלינק שצירפת מציין בדיוק רק את הפרטים של המידבאס כולל כל המידע האלקטרו-מכני.

רק שים לב שמדובר בדגם ישן יותר באתר. אני רק מניח שתואם למה שיש כרגע אצלך.

ושאלה שניה, אם אשתמש ברדיו דיסק ולא במגבר- אם אשיג קרוס לא מקורי שבסביבות הטווחים שתיתנו לי עכשיו - רוב הסכויים שהוא ישרוד? מכיוון שהרדיו דיסק לא יקח אותו לקצה שלו...

הרדיו דיסק כנראה לא יוביל לנזק, משום שבאופן יחסי באמת הספקו נמוך משמעותית מההספק המקסימלי של המידבאס (לא ניתן להסיק מכך שכל הגברה שנמוכה מההספק ספיגה המירבי של רמקול לא יכולה לגרום לנזק). אבל, היציאות הרגילות של הר"ד יתחילו לעוות כנראה בשלב מוקדם ובסה"כ מדובר בתופעה לא רצויה במספר רמות. סיכוי טוב שגם אם תתן למידבאס טווח מלא, בלי שום קרוס, הוא ישרוד כל עוד ההספק שתיתן לו יהיה צנוע יחסית והאות לא יהיה מעוות. בקרבת תדר ההידהוד העצמי שלו תהיה הנחתה טבעית מלמטה, ובתדרים הגבוהים תהיה הנחתה טבעית מסיבות אחרות.

מישהו רוצה לתת לי קרוס מתנה (גם של הרץ) (אבל לא אותו דגם) אז חשבתי פשוט לחבר לקרוס שלו ומין הסתם הטווח מידים של שתי הקרוסים די דומה ...

די יעזור אם תציין דגם מדויק במקום שנצטרך לנחש אם זה יעבוד יחסית טוב או לא.

צריך להבין שבמרבית המקרים, קרוסים חיצוניים (לסט 2WAY) יחתכו רק ב"צד אחד". כלומר חיתוך LPF עבור המידבאס וחיתוך HPF עבור הטוויטר.

ולמי ששואל למה אני מתלבט בין לחבר לרדיו דיסק למגבר זה בגלל שכבר יש לי 3 מגברים על 8 בוקסות 6X9 ועל סאב ואני לא חושב שצריך עוד מגבר.

מענה בכחול.

בהתייחס למשפט האחרון לעיל וגם השאלות ששאלתי אותך בפרטי וטרם קיבלתי להן מענה (מוטב אם תגיב כאן):

מדוע רכשת רק מידבאס אם אתה עכשיו שוקל רכישה של קרוס (כן, אמרת שתקציב מוגבל, והצעתי לכך אלטרנטיבות)? מה המטרה תכלס שבגללה רכשת רק את המידבאס (בלי קשר לתקציב)?

איפה אתה מתכוון להרכיב את המידבאסים "החדשים"?

מה הרכב כלל המערכת שלך? דגמים מדוייקים בבקשה ותצורת חיבור וכן ציון דגם הרכב.

מהתיאור שלך עולה האפשרות שמדובר במערכת מאוד לא יעילה בתצורתה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמונות שנבין על מה מדובר.

צורת חיבור.

גלגלצ: דיווחי תנועה ביציאה ממצרים. עומס תנועה ענקי ממחלף סיני עד מחלף ים סוף, משה תיזמן 40 שנה. תודה לך משה.

מודעת מכירה ................ פרויקט איטום על הרכב שלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיקרון וופר נועד לנגן טווח תדרים תחתון, 80hz-3.5Khz, ככה רוב הקרוסים של הרץ בנויים אם אני זוכר נכון.

זה לא בדיוק משנה איזה קרוס תחבר כי הקרוסים בנויים למעשה מסליל וקבל שתפקידם לתחום את האלמנט בין תדר תחתון לעליון ולנגן את כל הטווח האמצעי, וכל הקרוסים בנויים כמעט מאותם רכיבים סיניים ב2-3 שקלים.

בכל מקרה כמעט בכל המגברים כיום קיים קרוסאובר אך לנקודת חיתוך אחת, hpf / lpf, או שאתה מסנן תדרים מלמעלה או מלמטה. יש גם מגברים שמכילים דרכם קרוס עם אפשרות לחיתוך עליון ותחתון, אבל גם אז לא תדע בדיוק איפה האלמנט נמצא.

בכל מקרה אם אתה שואל אותי, עדיף דאבל דין או סינגלדין עם אפשרויות חיתוך אקטיביות שתדע בדיוק איפה כל אלמנט עומד ובאיזה טווח, באיזה סלופ וכדומה.

hu: pioneer prs80

amp: celestra fa2300x, Zapco ST-2000XM II, hertz hdp4

front: hertz spl show ST44 + SV165L

sub: fi q15, psi recone

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

80hz-3.5Khz, ככה רוב הקרוסים של הרץ בנויים אם אני זוכר נכון.

זה לא בדיוק משנה איזה קרוס תחבר כי הקרוסים בנויים למעשה מסליל וקבל שתפקידם לתחום את האלמנט בין תדר תחתון לעליון ולנגן את כל הטווח האמצעי, וכל הקרוסים בנויים כמעט מאותם רכיבים סיניים ב2-3 שקלים.

מה?! :puzzled:

יש גם מגברים שמכילים דרכם קרוס עם אפשרות לחיתוך עליון ותחתון, אבל גם אז לא תדע בדיוק איפה האלמנט נמצא.

עם ציוד מתאים ניתן בהחלט לדעת.

בכחול.

עדיף לבנות מערכת שחלקיה תואמים את המטרה הרצויה ולא לעשות מישמש של חלקים. אבל כפי שכבר נכתב קודם, צריך להבין מה קיים כעת ומהי אותה מטרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טום - כמובן שאפשר עם הכלים המתאימים כמו amm1 או cc1 אבל זה כבר הוצאה כספית נוספת.

לגבי קרוסים, אומנם כל חברה מעצבת קרוסים בצורה אחרת אבל בסופו של יום הם מורכבים מאותם קבלים וסלילים בשקל תשעים, לא יודע אם אי פעם נתקלת לצורך העניין בקרוס לטוויטר של הרץ מדגם dieci, קופסא קטנה שכל מה שהיא מכילה זה קבל אחד שתוכל למצוא באיביי בשקל או שתיים.

כמו כן יש לציין כמובן שיש קרוסים עם אפשרויות יותר גדולות לשחק איתן, כמו הנחתת הטוויטר \ וופר ברמות דציבל שונות וכדומה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טום - בעיקרון את המוזיקה הכוללת שלי כבר מספקות 8 בוקסות 6 על 9.

הרדיו דיסק שלי שרף את הרמקולים המקוריים של הרכב משום מה וחיפשתי סתם משהו שלא סתם יילך לי מוזיקה לשווא (:

הוופר האלה 100 RMS ואני מאמין שבחיים לא ישרפו לי מרדיו דיסק (לפחות רוב הסכויים עם קרוס)..

התבלבלתי- אני צריך לחתוך על LPF אבל אני בספק אם המגבר מגיע ל4000 בפול LPF..

ולכן אני חייב קרוס

הדגם של הרדיו דיסק שלי- KDC-U463 לא חושב שיש לי אפשרות לחתוך דרכו .. וגם שחיפשתי מצאתי LPF וזה היה עד 200 .(וזה בטח בכלל ליציאה שלו)

אתם טוענים שאין הבדל בין קרוסים?

הקרוס הזה הוא טוב?

https://www.ebay.com/itm/Ajustable-Treble-Bass-Frequency-Divider-2-Way-Speaker-Audio-Crossover-Filters/272577022271?epid=26012468109&hash=item3f76db493f:g:aaQAAOSw7htZnU6z

רשום שהוא 400W- כך שאם אני מעביר דרכו יותר מ400 וואט הוא ישרף?

ולא הבנתי למה לא רשום בדיוק איזה תדר יוצא מכל יציאה? אני אמור לסמוך על זה ופשוט לחבר לצד של הבאס?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקשיב בוא תשתף אותנו במה קורה אצלך היום.

ויהיה לנו יותר קל וכיף לעזור לך.

גלגלצ: דיווחי תנועה ביציאה ממצרים. עומס תנועה ענקי ממחלף סיני עד מחלף ים סוף, משה תיזמן 40 שנה. תודה לך משה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טום - בעיקרון את המוזיקה הכוללת שלי כבר מספקות 8 בוקסות 6 על 9.

הרדיו דיסק שלי שרף את הרמקולים המקוריים של הרכב משום מה וחיפשתי סתם משהו שלא סתם יילך לי מוזיקה לשווא (:

הוופר האלה 100 RMS ואני מאמין שבחיים לא ישרפו לי מרדיו דיסק (לפחות רוב הסכויים עם קרוס)..

התבלבלתי- אני צריך לחתוך על LPF אבל אני בספק אם המגבר מגיע ל4000 בפול LPF..

ולכן אני חייב קרוס

הדגם של הרדיו דיסק שלי- KDC-U463 לא חושב שיש לי אפשרות לחתוך דרכו .. וגם שחיפשתי מצאתי LPF וזה היה עד 200 .(וזה בטח בכלל ליציאה שלו)

אתם טוענים שאין הבדל בין קרוסים?

הקרוס הזה הוא טוב?

https://www.ebay.com/itm/Ajustable-Treble-Bass-Frequency-Divider-2-Way-Speaker-Audio-Crossover-Filters/272577022271?epid=26012468109&hash=item3f76db493f:g:aaQAAOSw7htZnU6z

רשום שהוא 400W- כך שאם אני מעביר דרכו יותר מ400 וואט הוא ישרף?

ולא הבנתי למה לא רשום בדיוק איזה תדר יוצא מכל יציאה? אני אמור לסמוך על זה ופשוט לחבר לצד של הבאס?

אני מנחש שbass זה וופר וtreble זה טוויטר, בכל אופן נסה לחפש משהו טיפה יותר רציני של חברות מוכרות.

שנית, גם אם תקח רדיו דיסק שמוציא 20 וואט ותדחוף אותו לרמקול של 50rms אתה יכול לשרוף אותו עם עיוות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הקרוסים בנויים כמעט מאותם רכיבים סיניים ב2-3 שקלים.

אומנם כל חברה מעצבת קרוסים בצורה אחרת אבל בסופו של יום הם מורכבים מאותם קבלים וסלילים בשקל תשעים, לא יודע אם אי פעם נתקלת לצורך העניין בקרוס לטוויטר של הרץ מדגם dieci, קופסא קטנה שכל מה שהיא מכילה זה קבל אחד שתוכל למצוא באיביי בשקל או שתיים.

בכל אופן נסה לחפש משהו טיפה יותר רציני של חברות מוכרות.

אז לא הבנתי. אתה אומר שאפשר למצוא את הרכיבים, אותם אלו שהחברות הגדולות משתמשות בהם, בשקל אחד עד שלושה שקלים באיביי ושות'. אז תן לנו לינק. ככה פותה"ש יוכל לבנות לעצמו קרוס למופת (כי כנראה שרכיבים ב-4$ זה יקר מדי), למה הוא צריך לחפש משהו רציני יותר. :roll:

איסמעיל, כמו שגם אני וגם soundman בגדר מתחננים, פרט בבקשה דגמים מדוייקים של כל הציוד שברשותך.

8 בוקסות של 6X9 לא אומר כלום, חוץ מזה שמה שהם מספקים אצלך זה כנראה רעש ולא מוזיקה.

פרט גם את כל המגברים שברשותך, ואפשר עם תמונות, וכן מה מחובר למה.

אם להתמקד רק בענין המידבאסים שקנית, לא הייתי מוטרד אישית מחיבור ישיר לר"ד, אבל מוטב לחתוך משני הצדדים.

שים לב שחיתוך דרך הר"ד, עשוי וסביר שישפיע גם על היציאות למגבר/ים. כך שעשוי להיות לא רלוונטי.

בכל אופן, לפי מחשבון אונליין, סליל 0.22 מילי הנרי (ספציפית זה, כי זה אחד הלינקים שמצאתי), יצור נקודת חיתוך LPF מסדר ראשון, עבור רמקול בעל התנגדות 4 אוהם, באזור ה-2900 הרץ. סליל של 0.18 (לינק) יתן נקודת חיתוך ב-3500 הרץ. וכן הלאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי

מגבר 1

http://www.lanzar.com/sku/vibe436

מגבר 2

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=962304

מגבר 3

http://www.zap.co.il/compmodels.aspx?modelid=21685

מגבר 4

https://www.amazon.com/SAE-1000D-Sundown-Monoblock-Digital-Amplifier/dp/B00MJGGO30

8 בוקסות 6 על 9 של פונייר על מגבר 1 ו2. ועוד 2 6 על 9 של מורל טמפו.. על מגבר 3 סאב 4 אום מחובר למונובלוק

אבל כל זה פחות מעסיק אותי (לא הבנתי מדוע אתם מתמקדים בזה?)

אני חיברתי את המיד לרדיו דיסק ולא שומעים צליל צלול.

מה אני אמור לעשות עם הסליל הזה?

יש לי מלחם והכל אבל מלהלחים חוטים ללבנות משהו על לוח זה ממש לא לרמה שלי..

מדוע הקרוס שנתתי הוא לא דוגמא טובה? ולמה אני רואה קרוסים ב300 שקל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או. עכשיו בערך הכול מובן.

מגבר מספר 2 תחבר את כל ה8 של ה6/9 של פיוניר.

2 לכל ערוץ ביחד

למגבר מספר 1 שמתפנה. תחבר את המידים

אני חושב שהקרוס שלו תומך בחיתוך עליון ותחתון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2206 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...