Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יש למישהו פורמט קו"ח נעים לקריאה עבור מהנדסת צעירה?

ניקו פ.
שימו לב! השרשור הזה בן 2238 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עוד לא עברתי על זה מבחינת לשון, רק מבחינת סדר, האם זה נראה טוב?

משהו מיותר? משהו חסר?

אם סבבה אז אתקן שגיאות תרגום ואשלח לה.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תאריך לידה מיותר, כתובת כנ"ל.

"פרחי אניגמה" (או מה שזה לא היה) - שווה לתת איזשהו "גג", כך שיבינו שהיא התקדמה במקום העבודה, זה מעיד על משהו. מעבר לזה, לא בטוח שיש מה לפרט כל כך הרבה, צריך שורה אחת על התפקיד.

phone # - אל תשתמשו בסולמית בשביל "מספר", זה לא מתאים בקו"ח. מספיק לכתוב phone, או mobile, או פשוט לא לכתוב (ברור לאדם הסביר שזה מספר טלפון).

חסר לי פה סוג של עיצוב, אינדנטציות, הדגשות של כותרות, משהו שיעשה את זה יותר נעים לעין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש גם עוד כמה "עבירות על חוקי הפורמט", החלק של ההשכלה כתוב לא טוב. אשלח הערות אח"כ כשיהיה זמן.

כמו שכתבו לך בצדק רב, אם כבר כותבים באנגלית אז צריך להקפיד מאוד על סגנון, תחביר, דקדוק, קפיטליזציה נכונה, אחרת זה נראה רע מאוד.

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד כמה דברים:

חשוב לזכור שנכון שקורות החיים האלו הן למשרה טכנולוגית כזו או אחרת, אבל מי שיקרא אותן ראשון (או ראשונה בדר"כ) זו מגייסת, וכל מה שכתוב בקו"ח צריך להיות כתוב בשפה ברורה ופשוטה. אני (אדם סביר וטכנולוג לא רע) לא הצלחתי להבין מה התואר שלה ואם היא סיימה אותו או לא - נכון שאם אני אחפור אני כנראה אצליח לפענח את זה, אבל למה לגרום לי להתאמץ (מגייסות רואות כל כך הרבה קו"ח, שצריך לעשות להן את זה קל וברור).

טכניון - אין שום צורך לכתוב באותיות גדולות.

מה זה member of the Alfred....? זו תוכנית מצטיינים? זה מסלול מסויים? לא ברור. בכל מקרה, זה כנראה לא יהיה member - זה נשמע לי כמו תרגום רע מעברית - אלא participant או משהו דומה.

project A: נשמע לי כמו סוג של טרמינולוגיה פנימית של הלימודים שלה או משהו, ומאוד לא ברור מה זה. צריך לכתוב משהו כמו final project או משהו דומה שיבהיר מה משמעות הפרויקט הזה גם לקורא ההדיוט. בנוסף, כיון שזה בעצם הניסיון המקצועי היחיד שלה, הייתי מפרט מעט יותר (עוד שורה-שתיים, לא יותר) על הפרויקט הזה, המשמעויות שלו, התוצאות, אולי שם אותו באינטרנט ונותן לינק לשם (לא יודע אם זה אפשרי, לא מבין בתחום).

other skills - הייתי מוצא לזה כותרת אחרת professional applications או משהו דומה, ובמידה ובחלק מהדברים היא שולטת יותר (לדוגמה היא תותחית matlab) הייתי מציין את זה.

ניסיון מקצועי:

מעבר למה שכתבתי קודם, היא ניהלה צוות של 5 עובדים, זה צריך להיות בולט וברור, זה משהו חשוב. מעבר לזה, שתיים-שלוש שורות, לא יותר - להוציא את המהות מהתפקיד, ולכתוב רק את הדברים שרלוונטיים גם לעבודה שלה בתור מהנדסת.

שירות לאומי:

אלא אם היא באמת נתנה שירות ל"סבלנות" אני הייתי דואג לתקן את זה :-) (זה סוג הפאולים שמאוד מזיקים לקו"ח).

שפות:

על עברית מספיק לכתוב Native.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם על התיקונים וההמלצות. העברתי הלאה והיא ביקשה ממני למסור תודה גדולה לכולם. עזרתם מאוד.

את האנגלית אני אתקן בהמשך, אז לא תהיה עם זה בעיה. רק רציתי לשמוע על מה חשוב או לא למשרה ומה להדגיש ולגמרי השכלתי מכל ההערות, אז שוב תודה.

שאלה אחרונה, היא ראתה שחברים שלה כתבו כל מי דברים כמו: אני שחקן קבוצתי עם יכולת למידה ואחריות וכל מיני הערות על עצמם. לדעתה זה מיותר וסתם יוצר אנטגוניזם.

מה דעתכם?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר להוסיף איזה משפט כזה, זה לא מעלה ולא מוריד כיון שכל אחד יכול להגיד על עצמו הכל, והמגייסות די מסננות את הסיסמאות האלו.

מה שכן, אם יש לה איזושהי התנדבות/פעילות חברתית משמעותית ולאורך זמן, אפשר להוסיף את זה, זה מוסיף לעיתים נקודות זכות (לא "עזרתי לזקנה לעבור את הכביש לפני שנתיים" אלא יותר משהו בסגנון של "מתנדבת מזה 5 שנים במד"א בניידת טיפול נמרץ" או "מתנדבת 5 שנים בעמותת עלם בעזרה לנערים בסיכון").

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה אחרונה, היא ראתה שחברים שלה כתבו כל מי דברים כמו: אני שחקן קבוצתי עם יכולת למידה ואחריות וכל מיני הערות על עצמם. לדעתה זה מיותר וסתם יוצר אנטגוניזם.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

אני נוטה להסכים איתה אלא אם כן יש לה כישור מיוחד שרלווטי לתפקיד.. לא לשכוח לינקדאין, ולהקפיד גם שם על הניסוח האנגלית וכו'

עצה נוספת: להתאים מבחינת דגשים את הקו״ח לתפקיד.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה תודה שנית.

לא סיימה. סמסטר 7 (שנה ד). נשאר לה עוד סמסטר לסיים עם התואר בהנדסת חשמל ועוד שני סמסטרים לסיים את התואר בפיזיקה. אני מניח שתסיים ב-4.5 שנים את המסלול. מה שהיא שואפת להגיע אליו כרגע זו משרת סטודנט מעניינת. הפרוייקט א' זה הראשון שיש להם שם בטכניון והמגייס מכיר את זה, אני מניח שבגלל זה היא שמה (יהיו לה עוד, לדעתי).

אמרה שכרגע מתכננת להעביר את הקו"ח הזה דרך חברים למשרה ספציפית שהיא מאוד רוצה ואם לא יילך אז היא תתחיל לזרוק קו"ח לכל מקום.

בהמלצתכם מסרתי לה על הלינקדאין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...