Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יש למישהו פורמט קו"ח נעים לקריאה עבור מהנדסת צעירה?

ניקו פ.
שימו לב! השרשור הזה בן 2234 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

לאחותי שמסיימת לימודי הנדסת חשמל יש קו"ח (באנגלית) די פשוט. אין שם הרבה פירוט: קצת ניסיון, קצת השכלה, קצת כישורים נוספים ובלה בלה.

הבעיה היא קצת הסידור והניסוח. אם למי מהמעסיקים/מועסקים פה יש פורמט לקו"ח, שבעיקר יהיה נעים וקל לקריאה, אשמח לקבל העתק ללא פרטים מזהים.

כן אודה למי שישאיר חלק מהתוכן (אם זה לא אישי מדי) די שהיא תוכל ללמוד על ניסוחים יעילים (אם יש דבר כזה).

תודה.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במוסד האקדמי בו אני מועסק, יש שירות בחינם לסטודנטים שמסייע להם בכתיבת קורות חיים ובראיונות עבודה, כמו כן עוזרים להם עד כמה שאפשר גם במציאת מקום עבודה. מציע לה לבדוק מול המוסד האקדמי אם גם דרכם יש שירותים כאלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניקו, יש מיליון פורמטים באינטרנט, תשאל את דוד גוגל על CV templates, תקבל יותר תוצאות ממה שתוכל לקרוא. תתמקדו בתבניות של אתרים קרדיביליים ולא של אתרים קיקיוניים של קליקבייטס, וכמובן בתבניות שרלוונטיות לתחום שלה (הנדסה).

בעיקר צריך שהקו"ח יהיה ענייני ונקי, מקס' שני עמודים, ובלי בולשיט מיותר. כתיבה בלשון סביל ("מה נעשה" ולא "מה עשיתי") וכו'. בלי השתפכויות בסגנון "לומדת מהר" וכדומה.

בארצות עכו"ם מקובל להכין גם cover letter, נראה לי שזה לא ממש נהוג בארץ. אם צריך cover letter, גם לזה יש מבנה ספציפי, ותוכן המכתב צריך להיות מותאם ספציפית לכל משרה.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם.

מצאתי הרבה בגוגל. חלקם נראים בסדר וחלקם נראים לא נעימים לקריאה. מה שקיוויתי זה לדעת מה לדעתכם נעים לקריאה ולא עמוס עם דוגמה ספציפית, כי לי קשה לדעת. הכוונה היא ממש מבחינת פורמט. בולטים? תאריכים בצד או מעל? מה להדגיש? וכן הלאה.

אנסה את הדוגמאות שבסוף הספר של ניטצ'

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לי לקחת חלק בקורס הסבה מקצועית,

שבין היתר היתה משבצת לכתיבת קורות חיים,

ע''י מרצה מקצועי בתחום.

אם תרצה,אוכל לשלוח לך דוגמא שלי,

כעיקרון, ק''ח צריכים להיות קצרות ועינייניות,

ויש עוד מס. טיפים בדרך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם.

מצאתי הרבה בגוגל. חלקם נראים בסדר וחלקם נראים לא נעימים לקריאה. מה שקיוויתי זה לדעת מה לדעתכם נעים לקריאה ולא עמוס עם דוגמה ספציפית, כי לי קשה לדעת. הכוונה היא ממש מבחינת פורמט. בולטים? תאריכים בצד או מעל? מה להדגיש? וכן הלאה.

אנסה את הדוגמאות שבסוף הספר של ניטצ'

המדריך שקיבלת בקישור - מבחינת התוכן הוא מעולה. מבחינת הצורה אני לא אוהב אף אחת מהדוגמאות, הכי נסבלת בעיניי היא דווקא הראשונה בעמ' 28 של המסמך. יותר מדי עומס ויזואלי בעיניי.

שיהיה מספיק מרווח ולא עמוס, בולטים זה טוב. סה"כ לדחוס קו"ח של סטודנטית טריה לעמוד אחד או שניים לא אמור להיות מסובך.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2 עמודים זה המון,

סתם יעצבן את הקורא, תחשוב שיש לו עוד כמה עשרות ק''ח

לקרא,

סטודנטית צעירה שתגיע ל 2 עמודי ק''ח לא תועיל לעצמה.

אני בן 50 פלוס, עם צבא, חו''ל, וכ 5/6 מקומות עבודה עיקריים

תימצתתי לדף אחד יעיל וקליל, ואכן זה הועיל.

נידרש דף אחד, אוורירי מסודר,

עם עבר,לימודים, עיסוקים כללי ופרטי תקשורת

(לא חייב לציין ת.ז.)

השאר יאמר בראיון העבודה.

בהצלחה.

עריכה אחרונה על ידי yossy

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עמוד אחד, קצר וענייני, עמוס מילות מפתח ובאזוורדס, טכנולוגיות וכדומה.

שהתכשיטה תיקח בחשבון שבחברות גדולות מי שיקרא ראשון את הקוח שלה זה תוכנה.

בהצלחה.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניקו מה המייל שלך או של אחותך

ממליץ לאחותך שתכין לעצמה גם קורות חיים בעברית.

לי יש קובץ אחד בעברית, אחד משולב (עם העברית בעמוד הראשון והאנגלית בשני, בתצוגת שני עמודים במסך), ואחד באנגלית בלבד.

אם המודעה בעברית ולא מציינים כלום- אני שולח את המשולב.

אם המודעה באנגלית ו/או מבקשים קוח באנגלית, שולח את האנגלית בלבד.

מוכן לשלוח לה את הקובץ המשולב שלי, ואם תרצה , שתשלח לי את שלה ואעזור לה.

בתקופה האחרונה חיפשתי עבודה והשבוע התחלתי לעבוד , כך שהעניין טרי לי בראש. בהצלחה

עריכה אחרונה על ידי שביט

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

~

הייתי ממליץ לאחותך להשתמש בפורמט הכי בסיסי וגנרי שהיא מוצאת, ובמקום זה להשקיע את האנרגיה בבניית פרופיל ממוקד ואיכותי בלינקד-אין. שם נמצאות היום כל ה'סיגי ממשאבי אנוש' למיניהן, והגיוסים הכי קלים ומהירים הם אלו שקורים דרך הרשת החברתית.

בתחום הזה יש הרבה הדרכות (גם בעברית) ביוטיוב, והכללים הרבה יותר ברורים מאשר בכתיבת קו"ח אולד סקול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניקו - הדבר הכי חשוב בקו"ח באנגלית זה לא הפורמט, אלא האנגלית. קראתי לא מעט קו"ח של עובדי הייטק שכותבים "אנגלית שפת אם", וקורות החיים שלהם מנוסחים רע, כולל טעויות כתיב ושגיאות ניסוח קשות - זה נראה רע, ועושה רושם רע. כיון שיש לי קצת ניסיון בניסוח קו"ח באנגלית, אם תרצו שאעבור על קו"ח, אשמח.

ושוב, הפורמט עצמו, כל עוד הוא אסתטי, מסודר ונעים לקריאה, ממש לא משנה. למהנדסת טריה עמוד אחד (צד אחד, כן?) זה מעל ומעבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הם ילידי הארץ וכותבים אנגלית שפת אם- זו טעות.

שפת אם יש רק אחת. גם אם יש עוד שפה ברמת ספץ- כיתבו "ברמת שפת אם".

סייג למה שרשמתי הם עולים "ישנים", ששולטים בשפת המקור שלהם, ומאידך העברית שלהם היא 100 אחוז או מאוד קרובה לזה. נראה לי שבמקרה כזה כדאי לכתוב הפוך ממה שרשמתי קודם.

לעשות קורות חיים באנגלית זה "מגניב", אבל כן, חובה שמי שעושה זאת ייעזר שמי ששולט באנגלית ברמה גבוהה מאוד.

כל הר"מ רשום לדעתי ומנסיוני. המלצה (חמה) בלבד. :-P

עריכה אחרונה על ידי שביט

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...