Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פילטר אוויר לרנו קליאו 2002

michael45
שימו לב! השרשור הזה בן 2231 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן, ברשותי רנו קליאו שנת 2002 1.4 16V ידנית שעברה 116K, שמתי לב מאז שהאוטו אצלי (כבר כמה חודשים בודדים) שהצינור שאמור לצאת מקופסת הפילטר אוויר לא קיים ברכב שלי, כנראה הבעלים הקודמים הוריד או משהו כזה. השאלה שלי היא כזאת האם כדאי לשים פילטר פתוח במקום כל זה או לנסות להשיג את הצינור שמתחבר לקופסא של הפילטר שכרגע נמצא ?

כמה כדאי לי והאם זה יעזור למנוע פילטר פתוח של K&N?

או שלמישהו יש הצעת ייעול אחרת ?

חשוב לציין שקיים פילטר בתוך הקופסא פשוט בלי כל הצינור .

מצורפת תמונה מהאינטרנט של המנוע עם סימון של החלק החסר:

27768553_8.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פילטר פתוח לא יעזור ואף יזיק, אפשר לקנות צינור כזה ולחבר, לא קריטי אבל אפשרי, דווקא צינור כזה שישב קרוב לטמבון יכול להועיל ביניקת אוויר יותר קר מאשר מה שכרגע הקופסא יונקת מתוך האוויר החם בתא המנוע, יש המון מקומות שמכינים צינורות כאלו,לדוגמא מול המשטרה בשד' ירושלים בת"א.

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון תודה על התגובה המהירה! כבר עזרת לי מאוד!

ודבר שני שאלה כללית, יש איזה פילטר אויר מומלץ אולי של חברה מסויימת ומחומר מסויים? לשים בתוך הקופסא של הפילטר המקורי , כרגע זה פילטר נייר כזה , הרגיל ששמים במוסכים.

חשוב לי לציין שממש לא מעניין אותי מרעש, דאווין או משהו בסגנון הזה , המטרה היחידה שלי זה כמה שיותר לייעל את פעילות המנוע ולשמר אותו חוץ מתחזוקה שוטפת ..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צינור יניקה של הפילטר בקליאו במודלים האלו עשוי מחומר שאחרי כמה שנים מתפורר, ואז בדרך כלל מורידים אותו.

הייתה לי קליאו כזאת, שמתי צימור מנייר אלומיניום במקום.

שים פילטר אוויר רגיל מקורי או של Mann.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ על פילטר מקורי, לא יקר מתאים בול ואיכותי. בניגוד לזבל החליפי שמוכרים בד"כ.

אופציה אחרת להזמין פילטר מחברה מוכרת, אבל לרוב ההבדל במחיר הוא זניח.

קליאו ספורט 03' 2.0, לוגמת 98 - נמכרה :'(

מגאן 07' 1.5, לוגמת סולר - נמכרה :'(

Say hello to 2015 Megane RS CUP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניתי את הצינור בחנות חלפים רגילה.

האוטו היה מודל 2000, קניתי אותו ב 2007 ומכרתי ב 2013. לכן לא זוכר באיזה חנות בדיוק קניתי.

להגידי לך שהרגשתי הבדל בנסיעה עם הצינור ובלי הצינור...לא יכול להגיד. לא הרגשתי הבדל.

אבל אם היצרן ראה לנכון להתקין אותו אז הוא לא מיותר וכן תורם משהו אפילו שלא מרגישים.

על האריזה רשום מחיר, 50 ש"ח. כאמור זה היה לפני די הרבה שנים.

rps20180309_194856.jpgrps20180309_194838.jpgrps20180309_194820.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן, ברשותי רנו קליאו שנת 2002 1.4 16V ידנית שעברה 116K, שמתי לב מאז שהאוטו אצלי (כבר כמה חודשים בודדים) שהצינור שאמור לצאת מקופסת הפילטר אוויר לא קיים ברכב שלי, כנראה הבעלים הקודמים הוריד או משהו כזה. השאלה שלי היא כזאת האם כדאי לשים פילטר פתוח במקום כל זה או לנסות להשיג את הצינור שמתחבר לקופסא של הפילטר שכרגע נמצא ?

כמה כדאי לי והאם זה יעזור למנוע פילטר פתוח של K&N?

או שלמישהו יש הצעת ייעול אחרת ?

חשוב לציין שקיים פילטר בתוך הקופסא פשוט בלי כל הצינור .

מצורפת תמונה מהאינטרנט של המנוע עם סימון של החלק החסר:

לא כדאי לשים פילטר פתוח למכונית רגילה. זה דבר שעושים במכוניות ביצועים עם טורבו ושינוי תוכנת ניהול מנוע. אם אתה חייב לדעת מה תהיה השפעת פילטר פתוח - סע עשר דקות במכוניתך אחרי שפתחת את קופסת הפילטר והוצאת את הפילטר. אין יותר פתוח מזה. ואם אין אובך באותו יום לא ייגרם כל נזק למנוע. סע במגוון צורות: תחילת נסיעה, האצה וכו. רוב הסיכויים שתרגיש הבדל זעיר אם בכלל. וגם אם תרגיש הבדל, פילטר פתוח זה לא כמו בלי פילטר בכלל. ההבדל יקטן עוד.

כן מומלץ להשלים את הצינור החסר.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשובות כולן נכונות.

התועלת קטנה יותר מהנזק שיכול להגרם מפילטר פתוח. או יותר נכון להגיד ללא פילטר.

חסר טעם, ילדותי, ויכול לגרום לנזקים למנוע.

תועלת?. אין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2231 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...