Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התחדשתי ב-307 שנת 2003 - מנוע 1.6 רמת גימור XR

מלטבשי
שימו לב! השרשור הזה בן 762 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נתחיל מזה שלא רציתי לקנות מקורית - בגלל המחיר.

גולש בשרשור מקביל שהחליף תושבת זהה רשם את המחיר לתושבת - משהו כמו 530 כולל מע"מ. זה דחף אותי לברר מחיר בחו"ל (כמו כל דבר שאני רוכש לרכב). מחירי התושבות החליפיות בחו"ל הכי זולות (Sasic, febi) הן במחיר של כ-270-280 כולל המשלוח (על גבול ה-75$).

היתה מודעה אחת של תושבת מקורית במחיר קצת יותר מ-300 שקלים לפני משלוח עם אפשרות להציע מחיר נמוך יותר. בתוך המודעה, רואים שהפריט מתל אביב והמוכר הוא ג'אן.

לבסוף שילמתי 70$ על התושבת ועוד 13$ על המשלוח עד לבית (בחיוב החשבון יצא כ-290 ). שבאים לקנות מ-ג'אן המחיר הוא מלא

בהמשך למה שבוקי כתב - התושבת שמורכבת באוטו לא מקורית. אני מעריך כי הוחלפה ביחד עם הטיימינג הקודם (שזו בערך הפעם היחידה שמתאפשר לראות את התושבת בצורה שמאפשרת החלטה ודאית שהגיע הזמן להחליף). כשהחלפנו טיימינג שוב, הרצועה מותח וגלגלת היו במצב מעולה כך שאני מעריך שלא החליפו הרבה מאוד לפני.

ב-307 הקודמת שהיתה שלי (אמנם עם מנוע 2.0) - כשהוחלפה התושבת לחליפית התחילו ויברציות מעצבנות בכל האוטו שכבר היה עדיף לנסוע עם תושבת מקורית גמורה

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 117
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני הגעתי למסקנה שתמיד כלכלי ללכת על מקורי בכל רכב ולא משנה מה מחירו. כמעט כל חלק לא מקורי שקניתי או שלא עבד כמו המקורי או שדרש החלפה אחרי זמן קצר יותר מהמקורי.

או גם וגם.

לא נתקלתי עוד במשהו שעולה חצי ועובד אותו דבר בדיוק.

בנוגע לתמיד - זה לא מדויק מה שאתה אומר , כי לפחות בתחום הפילטרים - אם תקנה פילטר 'תחליפי' של חברת OEM תקבל אותו פילטר בדיוק כמו המקורי (עד לרמת הכיתובים) רק באריזה שונה, והוא יעלה לך חצי או אפילו פחות.

כנ"ל גם בחלקי בלמים או או מוטות קישור למייצבים וכו'.

בתחום תושבות המנוע אני לא ממש יודע איך זה עובד, ולכן שאלתי. מה גם שבתושבות היצרן לא מצויין (מיצרות ע"י PSA?).

אגב, תושבת של פבי עולה 51$ כולל משלוח. אם זה היה 75$ לא הייתה שאלה אם לקחת מקורי או לא.

לא ראיתי הבדל בינה למקורית (הגמורה) מבחינת גימור, והתפקוד שלה אחלה. אבל יש מצב שהיא תשרוד פחות ממקורית כמו שאתה אומר בוקי, אין לי מושג.

ובלי קשר - 290 שח למקורית זה מחיר ממש זול. גם כשאני בדקתי מקורית עלתה הרבה הרבה יותר.

עריכה אחרונה על ידי Ooga
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נתקלתי עוד במצב בו פילטר OEM זהה 100% למקורי עולה 50% פחות, זה יהיה כמה אחוזים מתחת למחיר של המקורי או אפילו מחיר זהה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתייחס למחירי חו"ל כי בישראל המחירים באמת קרובים -

פילטר אוויר מקורי למנוע BTS של VW - מקורי יעלה כ 100 ש"ח (מעל 200 בארץ) mahle/mann כ 50.

אבל מצאתי דוגמא טובה יותר -

נגד למפוח גם כן בסיאט.

מקורי עולה 1000 לפני מעמ בארץ (אין לי מושג כמה בחו"ל, אולי חצי). תחליפי אין.

hella עלה לי 230. והיה זהה לחלוטין לנגד שהוחלף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב זה נושא לדיון נפרד, אני מכיר גם דוגמאות הפטכות למשל פילטר אוויר Mann לקיה בהזמנה מחו"ל עלה אולי 10% פחות ממקורי בארץ.

אבל בגדול בהחלט מסכים, אין שום בעיה להרכיב חלק OEM זהה 100% למקורי.

אני דיברתי על חלקים חליפיים "באמת" אותם אני משתדל מאוד לא להרכיב גם אם זה רכב ישן מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, תושבת של פבי עולה 51$ כולל משלוח. אם זה היה 75$ לא הייתה שאלה אם לקחת מקורי או לא.

לא ראיתי הבדל בינה למקורית (הגמורה) מבחינת גימור, והתפקוד שלה אחלה. אבל יש מצב שהיא תשרוד פחות ממקורית כמו שאתה אומר בוקי, אין לי מושג.

ובלי קשר - 290 שח למקורית זה מחיר ממש זול. גם כשאני בדקתי מקורית עלתה הרבה הרבה יותר.

לא הכרתי שהאתר עם מחירים ברמה הזו. אבל עדיין, בהפרש מול מקורי, עדיף היה מקורי.

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

עדכון קצר:

כהכנה לרישוי השנתי, הוחלפו 4 צמיגים.

205/55/16 של SAVA במבצע של אוטודיפו (4 ב-899) עם הקופון של 5%.

הצמיגים עם תאריך ייצור של שבוע 33 בשנת 2019.IMG-20200309-WA0013.thumb.jpeg.86aa2555bcf6d083500c117e2ab96475.jpegIMG-20200309-WA0015.thumb.jpeg.19c5468cec54478fba627f5c9d812ab4.jpegIMG-20200309-WA0009.thumb.jpeg.e28ef9f2c98f7f18712000b9413ff6ac.jpeg

IMG-20200308-WA0149.jpeg

• מעניין 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזדמנות טובה לראות איך הפלטפורמה החדשה ידידותית להעלאת תמונות מהמובייל.

יצא לי להחליף תושבת מנוע היום ב C4, התושבת החדשה היא של SWAG (בעצם febi, שם שיווקי שונה).

מצרף תמונות לצד התושבת המקורית.

האמת הגימור הפתיע אותי, מאוד דומה למקורית רק שבתבליטי התאריך הוא לא מסומן.

ולגבי התמונות... לא כיף. צריך לבחור תמונה תמונה ואי אפשר לעשות ריסייז כדי שהתמונה לא תטען חצי שעה לכל מי שירצה לראות אותה.

Back to the PC.

20200309_193659.jpg

20200309_193644(0).jpg

20200309_193716.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוגע לתמונות -  את כל התמונות העלאתי במכה אחת מהנייד.

בקשר לתושבות - היום אחליף תושבת עליונה אבל בכיוון הנגדי לשלך - מחליפי למקורית. אצלם כמה תמונות של התושבת החליפית.

כמה ק"מ החזיקה המקורית אצלך?

עריכה אחרונה על ידי מלטבשי
  • מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האוטו שבו הוחלפה התושבת אתמול עשה 209k, אבל היא גמורה כבר המון זמן כמו שאפשר לראות.

ב c4 שלנו החלפתי תושבת לפני שנה, ב 125k והמקורית נראתה בערך אותו הדבר, כנראה אנשים פשוט לא מתייחסים לרעידות ונוסעים ככה שנים.

בשני הרכבים התושבת שירדה הייתה התושבת מפס הייצור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז זו התושבת שירדה מהאוטו. 

הרכב עם 138 אלף ק"מ וזו התושבת השניה (לפחות) שהרכיבו באוטו כך שברכב הזה מישהו כן שם לב לרעידות.

לאחר ההחלפה, אין רעידות כלל

בנוגע לטסט, הרכב עבר טסט ללא בעיה. אפילו לא שמו לב שמידת הצמיגים לא מתאימה.

(חזרתי שוב וביקשתי לשנות מידה).

20200310_102600.jpg

20200310_102537.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 חודשים מאוחר יותר...

142,000 ק"מ

היום התפנה לי זמן לטפל ברכב. היתה לי גישה לפרס וניצלתי את ההזדמנות להחליף תושבת מנוע תחתונה (תחליפית של SASIC), תותבים למוט מייצב וסט צלחות (ברמבו) ורפידות מקדימה (מקורי).

בזמן פירוק הציריה לצורך פירוק תושבת תחתונה יצא הציריה התנתקה מהקרדן והגומיה נקרעה (לצערי) ונאלצנו לשלוח את הציריה להחלפת גומיה (נמסרה לדיסקל בתל אביב).

לאחר ההחלפה, הנסיעה שקטה יותר ואני מרגיש (אולי פסיכולוגי) שהיא גם רכה יותר. אין רעידות מהתושבת התחליפית ואני מקווה שהיא תחזיק מעמד ללא בעיות. לאחר שבלמים "ישבו" טוב, ארשום רשמים עליהם.

היתה כונה להחליף תותבים למשולשים אבל המשולשים במצב מעולה - ברכב בן 17.5.

בסך הכל, להרגשתי, האופי של הרכב כמעט יפני. הכניסות שלי למוסך מתוכננות  ואף פעם לא בגלל תקלות.

הרכב נמצא בנסיעה יומיומית, החימום / קירור עובד, מערכות החשמל ללא דופי וללא הפתעות מיוחדות. יש תכנון לבצע אינפוזיה ישירות לחליל מזרקים על מנת לשפר תגובה בלחיצה על דוושת התאוצה.

הצבע קצת מתחיל לדהות. יש חשיבה על לנסות (בקטע נסתר תחילה) לשייף מעט עם נייר מים 3000 ולהתיז לכה מחדש.

אם לא אצליח, עוברת בי המחשבה לצביעה מחדש.

מצד אחד, אני אוהב את הרכב, לא חוסך עליו בתחזוקה והרכב מחזיר באמינות)

מצד שני, זו סה"כ 307 1.6 XR.

מקווה שלא נפגש שוב עד מרץ 2021, בטסט הקרוב.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בדיוק הרכבתי תושבת גיר עליונה סינית (שעולה 90 שקלים, ברכב שעולה פחות משכר מינימום של חודש אחד שהמטרה שלו לא לעלות כסף באחזקה) ואללה יש ויברציות חדשות שלא היו פעם.
לא בטוח ששווה את ה150 ש"ח חסכון.
אסע איתה קצת ונראה אם היא מתרככת קצת, אולי גם אשחרר תושבות ו'אושיב' את המנוע מחדש, חבר שלא עשיתי את זה לפני שהרכבתי את המצבר... נו שוין.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, מלטבשי כתב:

בסך הכל, להרגשתי, האופי של הרכב כמעט יפני. הכניסות שלי למוסך מתוכננות  ואף פעם לא בגלל תקלות.

הרכב נמצא בנסיעה יומיומית, החימום / קירור עובד, מערכות החשמל ללא דופי וללא הפתעות מיוחדות.

ברזומה שלי גם הייתה 307 2003 עד תחילת השנה הנוכחית(הוחלפה כי שדרגתי, 250,000 על השעון). הרכב היה בבעלות אבא עד 2015 ובבעלותי עד 2020(לא היו בעלויות נוספות). לא פעם אחת ולא פעמיים יצא לי לפרט על גבי הפורום עד כמה הרכב היה אמין. אומרים שהיה לי מזל, לדעתי המזל הוא בזה שרק אני ואבא נהגנו ברכב.

מה שכן, היו כמה תקלות חשמל לא צפויות, אך הן נעלמו מעצמן לפני שאני שהחלטתי לתקן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 762 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...