Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התחדשתי ב-307 שנת 2003 - מנוע 1.6 רמת גימור XR

מלטבשי
שימו לב! השרשור הזה בן 763 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 117
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

שימו לב - תגובה זו לא קשורה לרכב מהכותרת!

את האמת.. חשבתי לא לפרק את האוטו התורם.

קניתי אותו בגלל שהגיר שלו מחליק וטסט נגמר.

עלות של כמה מאות שקלים לכל הרכב וכבונוס יש לו מולטימדיה.

בפועל - הרכב נוסע.

ההחלקה קיימת במעבר בין ההילוכים אבל לאחר השתלבות הרכב נוסע טוב.

ניסיתי להחליף שמן ולא עזר. השמן שיצא לא שרוף וזה מעודד.

קריאת תקלות נתנה כמה תקלות ובניהם החלקה, מתג רב תפקודי, לחץ, חיישן. מחיקת התקלות השאירה אותי עם תקלה אחת קשיחה של חיישן לחץ תחתון עם קריאה קבועה של 6.5 באר ללא תלות אם הרכב מונע או לא.

שיחה עם יוסי (התותח!) ממוסך גבע נתנה כיוון לפתרון התקלה (קצר בצמה שיוצאת מהחיישן). עכשיו נשאר רק לבדוק שוב ולראות אם זו כל הבעיה של הרכב.

שאר הרכב במצב תקין יחסית לגילו והכל עובד ברכב (רק חסר מפתח שלט) ואני נכנסתי לדילמה אם לפרק את הרכב לגורמים ולאבזר את הרכב הסגול או לעצור את הפרוייקט ולהתמקד בכלל ברכב החדש (חדש ישן).

הכי טוב להיות חכם ולראות איך אתקדם עם החיישן.

כמובן תודה לכל מי שעוזר לי - בפועל וטלפונית!!

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

אז אני מעדכן. האוטו עומד על 120,000 ק"מ.

זוכרים את התרמוסטט שהחלפתי? אז אמנם הרכב מגיע מהר לטמפרטורת עבודה אבל קשה לרדיאטור לקרר את הנוזל קירור.

הרכב עקרונית לא יוצא את גבולות המרכז ולא נתקל בפקקים רציניים. לכן החלטתי לדחות את ההחלפה. ברכב התורם היה רדיאטור טוב אבל החלטתי להרכיבו ב-C4 לאחותי ושאני יהנה מחלק חדש.

אז גם הפעם הפשלתי שרוולים והחלטתי להחליף לבד את הרדיאטור. אבל הפעם לא לקחתי סיכון ועשיתי את העבודה ליד המוסך ( הכי טוב בישראל) - מוסך גבע.

ברכב הזה הגישה מעולה והפירוק פשוט. הקטע הכי מעצבן ומסוכן הוא לפרק את הצינור למיכל העיבוי.

לאחר פירוק עדין של הצינור הוחלף הרדיאטור, הורכבו הצינורות בחזרה ותפנתי למילוי נוזל קירור וניקוז אויר. כבר בהנעה שמתי לב לנזילה מהצינור המעצבן למיכל העיבוי. למזלי אני ליד המוסך שם נתנו לי אטם חדש לצינור וחסכו לי דאגה נוספת.

תודה רבה ליוסי ורונן. עכשיו הטמפרטורה מתנהגת כמו שאני רגיל לראות ב-307 האחרים במשפחה והכל בסדר. עדיין לא התפנתי לעניין יישור הקו בגיר. הרדיאטור שהורכב תוצרת טיוואן (יבוא בשן). עלותו כ-400 שקלים.

בנוגע לרכב פירוק - התקלה החשמלית נפתרה אבל הגיר מחליק. כנראה בגלל שלא תקנו בזמן. שיהיה פחות חם אתחיל בהעברות. אולי גם אבקש מרפד לתקן ולמתוח את הריפודים בסלון של הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

אנחנו על 127,000 ק"מ.

לקחתי על עצמי פרוייקט שיקום של C4 בשביל אחותי וה-307 בילתה קצת אצל אחותי ובעלה (7,000 ק"מ).

בתקופה הזו הרכב נסע נסיעות בינעירוניות לרוב. צריכת דלק על פי מחשב הדרך (שאופס לפני מסירת הרכב) עומדת על 7.4 ליטר ל-100 ק"מ.

הבלאי שנוסף לרכב -

רפידות הבלמים מצריכות החלפה (כנראה יוחלפו עם צלחות).

יש חופש (לדעתי מכריות בולם) בעליה על מהמורות קטנות ברחוב. מוטות קישור למוט מייצב כבר הוחלפו, אבל אחליף גם תותבים למוט מייצב עצמו על הדרך.

במעבר בין C4 עם גיר שהוחלפו בו שסתומים ורינגים ל-307 מתגלה הבלאי של הגיר. העברות ההילוכים איטיות בהרבה ויש מריחות במעבר ההילוכים. הזה ננסה לטפל עם החלפת שסתומים, רינגים ושמן.

"חדות" התגובה מצריכה התרגלות. חלק מההבדל נובע ממערכת ניהול שונה. ככל הנראה אנסה לטפל בזה עם ניקוי מזרקים באינפוזיה ישירה לחליל המזרקים ואיפוס מצערת מחדש כדי להביא לשיפור.

הצמיגים אמנם עם הרבה בשר ויעברו טסט אך כבר ישנים. אני צריך להחליט על גאנט שאני מעוניין להרכיב. יש לי סט של 15" וגם של 16" דגם XT.

יש גם לעשות טיפול ולהעביר טסט.

חלק מהדברים אעשה לאחר הטסט וחלק לפניו. אשתדל לצלם ולעדכן כמה שניתן.

אלעד

עריכה אחרונה על ידי מלטבשי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

אמנם באיחור, אבל עדיף מאשר אף פעם -

אנחנו סוגרים שנה ראשונה ביחד עם ה-307, ב-07/03/2019 הרכב ניגש למבחן הרישוי השנתי. הק"מ היה 127600.

כמו בשנה שעברה, גם פה נעזרתי בשירותי מוסך גבע האלופים לצורך מעבר הטסט. לא בגלל שהרכב לא היה עובר, רק בגלל שזה נותן לי שקט ומאפשר לי להמשיך בשגרה. בטסט לא אמרו שום דבר חריג ובסך הכל כפעולת מנע עשינו ליטוש פנסים קל.

נתראה בעדכון הבא..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

עדכון קצר,

אנחנו על 132,000 ק"מ (בקירוב).

במשך תקופה לא קצרה, הורגש שיש ריח קל של שרוף כאשר מדליקים מפוח מזגן על מהירות הכי גבוהה (עם פעולה לא "עגולה" שלו).

מבירור קצר באינטרנט, עולה כי התחממות החוטים בכניסה לנגד ממיסה את הפלסטיק ומאלצת להחליף את הפלאג והנגד מהירות.

על מנת לא להתקע לחלוטין ללא מיזוג ברכב, הוזמנו מבעוד מועד נגד (מקורי) ותקע חדש (מוכן לשימוש - חוטים מחוברים לפינים).

השבוע החליט הפלאג שנמאס לו והחליט להפסיק לעשות את תפקידו ונשארתי ללא המפוח.

פורק תא הכפפות, נשלף הנגד והוחלף התקע. מומלץ להשתמש במלחם טוב וחזק ו"שרינקים" לבידוד. אני איגדתי את כל החוטים לכדי צמה בעזרת "לפלף" לשמירה.

לא צילמתי אתה התהליך (שעה מאוחרת עם רצון לסיים מהר).

20190729_232157.jpg

20190729_232151.jpg

עלויות חלקים -

נגד חדש (לא מהארץ) 120 שקלים.

פלאג מחווט - 70 שקלים.

עבודה - עצמית.

עלות להחלפה במוסך - מבירור טלפוני, בשימוש בחלקים מקוריים - כ-1000 שקלים. במקרה שלי מדובר ברבע מחיר מהרכב.

אלעד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 6 חודשים מאוחר יותר...

עדכון,

אנחנו על 137,500 ק"מ.

בעקבו התייבשות וסדקים מרובים ברצועת אביזרים הוחלפה הרצועה.

בלי קשר, ובגלל שלא היה ידוע מצב רצועת הטיימינג, הוחלפו :

רצועת טיימינג של DAYCO (פורקה של GATES)

מותח וגלגלת של INA (זה גם מה שפורק)

משאבת מים של DOLZ (פורקה מקורית, שהיה מרוח עליה סיליקון).

הוחלף גם מחזיר שמן של הקראנק באחד של CORTECO, לא בגלל נזילה, רק בגלל גישה מחורבנת במקרה וינזל בהמשך. מחזירי שמן של קאמשפטים היו במצב טוב ועל כן לא הוחלפו (קל יחסית להגיע אליהם). אטם מכסה שסתומים הוחלף (זה שלא הגענו אליו בפעם שעברה).

על הדרך,

טיפול גדול. החלפת פילטר אויר, שמן, מזגן.

כל העבודה בוצעה עם חבר בתנאים ביתיים.

מה התגלה ולא הוחלף (יוחלף בקרוב) -

1. בזמן הרכבת פלאגים חדשים (תחליפיים ) באחד הפלאגים נפרדה החרסינה מהגוף המתכתי בשלמותה. לא התפרק לתוך הצילינדר. על כן הוחלט להחזיר את הישנים ולהחליף מצתים בהמשך (נרכשו כבר מקוריים ממוסך הבית).

2. תושבת מנוע עליונה שסיימה את תפקידה (ככל הנראה תוזמן מקורית מ-ג'אן).

אגב, ב-135,000 ק"מ בערך, הוחלף דוד מרכזי במוסך גבע כהכנה לטסט. רפידות בלמים עם 3 מ"מ מקדימה (וסט חדש בבית שממתין להחלפה).

טסט יבוצע במהלך החודש הקרוב, כמובן שאעדכן בהתאם.

תמונות (לא יותר מדי ולא מכל התהליך) בהמשך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהו הערך המוסף שמתקבל בעבורכם ממכוניות צרפתיות? מדוע ישנם אנשים רבים המתעקשים להחזיק צרפתייה ישנה, על שלל מגרעותיה ותקלותיה, ובעבור מה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוחות.

חוץ מזה, זה קצת נאיבי לחשוב שבמכוניות אחרות שעברו 135 אלף ק"מ, לא תצטרך לטפל בהן באותה צורה אם תרצה לשמור על האוטו תקין ברמה גבוהה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מה שמתואר פה זה שלל מגרעות ותקלות לרכב בן 17, דיינו.

אני דווקא הייתי חושב על שילוב של נוסטלגיה וייחודיות. כלכלית, כנראה שעדיף איזו 107 ידנית בגרוש ורבע.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוחות.

.

במכוניות שאחרי ה 306/קסארה אין נוחות יוצאת דופן, נוחות ממוצעת לגמרי.

סיבה להחזיק - ב 2000 שקל קונים רכב מודרני ומאובזר שעם השקעה מסויימת (שהיא לא בשמיים אבל מעבר למה ש"המשתמש הממוצע" מוכן לתת) משרת אותך ונעים לך להשתמש בו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהו הערך המוסף שמתקבל בעבורכם ממכוניות צרפתיות? מדוע ישנם אנשים רבים המתעקשים להחזיק צרפתייה ישנה, על שלל מגרעותיה ותקלותיה, ובעבור מה?

נוחות, אבזור, חווית נהיגה, תמורה למחיר, נראות, חלפים זולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוחות? אין. אבזור? לא יותר מדי, אולי יותר בגרסת ה XT. חווית נהיגה? לא ב 307 שהיא סטוק. תמורה למחיר? הרבה תמורה. נראות? תלוי את מי שואלים (לדעתי היא מינוס). חלפים זולים? נכון, יחסית. כי יש הרבה חלקים זולים שדורשים החלפה תדירה, וזה מתקזז עם חלקים יקרים יותר במכוניות אחרות.

בקיצור: בכל הנוגע ל 307 - בעיקר תמורה למחיר, ולחלק מהאנשים גם חיבה לצרפתיות שתוסיף באופן סובייקטיבי עוד יתרונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכל הנאמר בהקשר של ה-307 נכון גם ל-C4 דור ראשון. אוטו בינוני ביותר בכל הקשור לאספקטים הדינאמיים, אך תמורה גבוהה מאד לכסף ותחזוקה זולה.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 763 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...