Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עם השנים זמן נסיעה התארך או דווקא התקצר?

Mrmi
שימו לב! השרשור הזה בן 2223 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נניח מאשדוד לבאר שבע. עם השנים (שיפור שדרוג כבישים, תשתיות) זמן הנסיעה לדעתכם התקצר בעקבות זה,

או דווקא להפך (יותר מכוניות, יותר בעלי רישיון, פקקים שכל הזמן שומעים עליהם ורואים) התארך?

זקני הפורום, אבל ממש זקני הפורום נניח כאלה שזוכרים 20-30 שנה אחורה נסיעות שהם היו עושים, והם עדיין עושים (מאמין שיש עדיין כאלה שמסלול הנסיעה כמעט ולא השתנה עבורם)

פעם הייתם עושים את הנסיעה בזמן קצר יותר, או דווקא עם השנים יש שיפור?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

שיפור בהחלט.

מעיר גדולה לעיר גדולה - פחות משמעותי,

בין ערים גדולות לערים פחות גדולות - משמעותי,

נוצרו שלל כבישים שלא היו שם קודם, ברמה גבוהה (431 למשל). בצפון הארץ כמעט הושלם המעבר לשני נתיבים לכל צד עם מחלפים, ושם מדובר במהפכה של ממש.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

ניתן לחלק את השאלה ל - 2:

1. בין עירוני, אני מסכים עם HANS.

2. עירוני, מחמיר מרגע לרגע, ואני לא מדבר בגלל עבודות לשיפור תשתיות או הרכבת הקלה.

אני מוצא את עצמי לא פעם תקוע בעוד פקק, ועוד פקק, ועוד פקק, ועוד.... הבנתם.

מתוסכל ומיואש, אני יוצא (בתיאוריה לפחות ..) לכיוון העבודה, מוקדם.

אם אני מאחר את אותה דקה מסויימת ואתם יודעים על מה אני מדבר קיבלתי ווחאד צינור, הבעיה שאותה דקה רק מקדימה עם הזמן.

למה?

תשובה:

אני לא זוכר איפה ראיתי, היה כתוב שכל שנה עולות כ200K מכוניות חדשות, וניגרטות (משלל סיבות), כ - 100K.

תהנו....

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפקקים חמורים ומחמירים גם בבין-עירוני, בעבר הייתי מנסה לתאם נסיעות ארוכות לאמצע היום בימים ב'-ד', בידיעה שהכביש יחסית פנוי, כיום גם הכלל הזה לא תופס.

מבחינת תשתית המצב משופר לעין ערוך. אני לא מספיק חתיאר, אבל אני כן זוכר נסיעות משפחתיות מבת-ים להרצליה בסוף שנות השמונים. היה צריך לנסוע צפונה דרך יפו ד', צומת אבו כביר, קיבוץ גלויות, משם באיילון שכבר היה קיים, יורדים ברוקח (שם איילון הסתיים) וממשיכים בבני אפריים, צומת הפיל, רמה"ש עד הרצליה. סיפור של שעה. כיום, בכביש פנוי, הדרך לוקחת פחות מעשרים דקות.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצב הוספת התשתיות לא עומד בקצב הגידול באחזקת כלי רכב כתוצאה זמן הנסיעה מתארך בשעות השיא. בשעות השפל הוא מתקצר בזכות התשתיות אולם "שעות השפל" מתקצרות גם הן, לדוגמא כביש 4 בין פ"ת לר"ג פקוקה לעיתים גם עד 21:00

Sent from my SM-A720F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אמנם נוהג "רק" 9 שנים אבל מרגיש שזמני הנסיעה התארכו משמעותית בגלל עומסי התנועה שהולכים ומחמירים.

ואני גר באיזור חיפה. מניח שבמרכז עדיף לעבור לאופניים חשמליים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נניח מאשדוד לבאר שבע

ספציפית המסלול הזה השתפר מאוד לעומת מה שהיה לפני 20 שנה, הייתי אומר שזמן הנסיעה שם ירד כמעט בחצי.

במקומות אחרים זה לא תמיד המצב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוגע לאשדוד ב"ש, בהחלט זמן הנסיעה התקצר משמעותית בזכות מגוון תשתיות ושדרוגים.

קודם כל אם נוסעים מאשדוד לכביש 6 ואז נוסעים 120-130 כל הדרך מגיעים באותו הזמן אם מישהו יצא בכיוון אחר.

לעיתים אני פשוט ממשיך על כביש 6 ונכנס בצפון אשדוד, משתלם מאוד.

כל הנסיעה לקרית גת היא כביש מהיר ולאחר קרית גת יש את המקטעים החדשים המתחברים עם כביש 6 וכו'.

עדיין מה שתוקע בכמה דקות נוספות אלו הם הרמזורים שלא נפתרו מהם כליל עד אשר מגיעים לב"ש בקטעים מסויימים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה טוב להיות חיפאי.

הפתיחה של כביש 22 ונחל הגיבורים חוסכים לי 20-30 דקות בכל כיוון (לקריות ולעכו). אם איני מתקמצן אז המנרות מקצצות עוד 5 דקות. גם בנסיעה בתוך העיר המנהרות ונחל הגיבורים חוסכים לי לא מעט זמן, כולל הורדת עומס מפרויד (הבעיה העיקרית שלי בשעות אחה"צ).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עושה כבר די הרבה שנים מסלול נתניה - קריות פעם בכמה זמן. כביש 22 ומנהרת הכרמל מקצרים את זמן הנסיעה ב 20-30 דקות לפחות.

איפה שיפור תשתיות פחות עזר- נתניה - תל אביב. הכביש היום טוב פי כמה ממה שהיה לפני 20 שנה אבל העומסים עדיין אותם עומסים אם לא יותר גדולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה טוב להיות חיפאי.

הפתיחה של כביש 22 ונחל הגיבורים חוסכים לי 20-30 דקות בכל כיוון (לקריות ולעכו). אם איני מתקמצן אז המנרות מקצצות עוד 5 דקות. גם בנסיעה בתוך העיר המנהרות ונחל הגיבורים חוסכים לי לא מעט זמן, כולל הורדת עומס מפרויד (הבעיה העיקרית שלי בשעות אחה"צ).

מה? נסעת בעיר תחתית בזמן האחרון? בכביש מנשר ועד ליקנעם יצא לך לנסוע מתישהו בכלל? בשדרות מוריה? באיזור של מרכז חורב? באיזור רוממה ליד היכל הספורט?

לפעמים נדמה שאנשים פה חיים בבועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיר התחתית - עובר אולי פעם - פעמים בשנה (מדבר על שעות העומס)

מוריה - בקושי, אבל בפעמים המעטות לא היתה בעיה.

מרכז חורב - לפחות בשעות שלי נדיר שיש בעיה אמיתית. הבעיה היחידה היא ביום ששי בבוקר ולעתים בימי חול אחה"צ (יציאה מולנברג לפרויד ועד מרכז חורב) - בדרך כלל לא יותר מ-5-8 דקות. אבל חלק מזה הוא העובדה שאני יודע להתנהל בין הנתיבים.

נשר יקנעם (בעצם יגור - התשבי) - מקבל כל בוקר דיווחי תנועה מאשתי (נוסעת מהגרנד ליקנעם בסביבות 7 בבוקר). התקווה היא שכאשר יסתיימו העבודות בכביש 6 לפחות חלק מהסיפור ישתפר. השאלה היא אם זה יקרה לפני שהיא תצא לפנסיה .

כמובן שיש מקרים חריגים כמו הסערה בדצמבר האחרון, אבל אנחנו לאו עסוקים בחריגים. גם לא בהפגנות של הנכים, ביקור התנחומים של ביבי אצל בנט או הפסטיגל בהיכל הספורט.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בצפון הרחוק יותר השתפר ממש, לדוגמה בעבר צומת גולני היה סיוט של כל צפוני בשעות העומס, בתקופת הבסיס נסעתי פעמיים בשבוע מהצפון למרכז וההפך בדרך כלל נסיעה של שעה וחצי שעתיים גג ואיך שמגיע לגולני היה מתארך תמיד ברבע שעה לפחות.. היום גם עם עומסים לא זוכר את עצמי נתקע בפקק משמעותי שמה פשוט הוסיפו עוד נתיב (בגדול שיפצו את כל הצומת) וזה השתפר ממש.

האנשים בצפון הרחוק יותר (חיפה וצפונה) לא יודעים מה זה פקקים אף פעם לא יצאתי מוקדם יותר מהבית כי יש פקק או משו עד שמגיעים לקטע כביש בין צומת שבע לכיוון עכו חיפה (כרמיאל) ששמה בשעות העומס אני מעדיף להאריך את הדרך שלי דרך צומת גולני כדי לא להתקע בפקק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסיעה ממערב ראשון לפארק אפק.

לפני עשרים שנה לא היה את מחלף וולפסון (נתיבי איילון, ליד בי"ח וולפסון), את מחלף חולון (נתיבי איילון, ליד הולץ) ולא היה את מחלף אבן העזר (כביש 5, ראש העין), בשלושת המקומות היו רמזורים, למרות זאת זמן הנסיעה היה קצר בחמש עשרה דקות לפחות.

עריכה אחרונה על ידי Ron Poh
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התארך ; חד משמעית. ההבדל של לצאת ב 06:30(~) ממרכז ת"א לכיוון פיתוחה אל מול לצאת ב 07:00(~) מדהים אותי כל פעם מחדש. זה לא היה ככה מלפני עשור, אפילו פחות.

לא פעם אני יוצא מהבית בשעה שהיתה רלוונטית אילו הייתי צריך לקחת אוטובוס לעבודה, רק בכדי להמנע מהפקקים (בייחוד במקטע של הסירע).

עריכה אחרונה על ידי ALÞћÃ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2223 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...