Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תימני + מרצדס...

Haim_gds
שימו לב! השרשור הזה בן 2165 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

משה, אני לא תימני כופר בקמצנות8) אני תימני שעשה חשבון וגילה שעדיף להשקיע ברכב איכותי לתקופה ממושכת מאשר לקנות משפחטומטיות ליסינג ולהחליף כל שלוש שנים בשביל הקישקוש הבא. לסבר את האוזן, ה C240 שלי כבר בת 20 ורכשתי אותה לפני 10 שנים ב 40 אש"ח. בתקופה שהרכב אצלי שילמתי קרוב ל 30 אש"ח בתיקונים (לא תחזוקה), שרובם בשנתיים האחרונות, ואני נהנה מרכב הרבה יותר חזק ומפנק (בגיל 20!) מאשר משפחטומטיות ליסינג ממוצעת. נבדוק:

-רכב גדול יחסית.

-מנוע מכובד (אני מניח שנשארו לפחות 150 סוסים באורווה אחרי 20 שנה, במקור היו 170...) אני עדיין יכול להראות אגזוז לרכבים חדשים...

-ביטוח+טסט נמוכים מאוד.

-צריכת דלק מעולה (כשאני נסעתי בו הגעתי ליותר מ 14 ק"מ/ליטר, היום שאישתי נוסעת עדיין מדובר על יותר מ 10)

ה E350 עלתה לי ב 4 שנים האחרונות (וב 80K ק"מ נסועה) 7 אש"ח בתיקונים (מזגן ותושבות מנוע, ותזכרו, מדובר על רכב בן 10) ותחזוקה מעט יותר גבוהה מרכב "מנהלים" (מאזדה 6 למשל) חדש. אם נעשה חשבון תמני מקובל אז היא עלתה לי כמשומשת כמאזדה 6 חדשה ובארבע שנים האחרונות הוצאתי 2500 ש"ח יותר לשנה (200 ש"ח לחודש סך הכל) מהמאזדה 6 החדשה ונהנתי מ:

-רכב גדול. נקודה.

-מנוע מאוד מכובד. ה M272 עם ה 272 כ"ס הוא יותר ממדהים שמסתכלים על עקומת המומנט הסופר שטוחה. הוא לא ממש רכב ל"פתיחות" עם ה 0 ל 100 ב 7 שניות אבל יותר מפעם אחת נתתי בראש לחוצפנים עם סדרה 5 בכביש שש בלילה. אני לא אפליל את עצמי אבל בוא נאמר כי מדובר על מהירויות הנפוצות יותר באוטובאנים גרמניים.

-פינוק ופאר ברמה הרבה יותר גבוה מרכב "מנהלים" חדש.

-צריכת דלק מעולה. בלי להשוויץ (יותר מדי) אני עושה 11 ק"מ/ליטר בנהיגה רגועה (תזכרו, V6 בנזין 3.5 ליטר...) או 8-9 ק"מ/ליטר בנהיגת עיר עצבנית.

שווה או לא? לטעמי, לההנות מכל זה תמורת 200 ש"ח נוספים לחודש זה ממש שווה.

בנוגע ל ML350, אישתי שיגעה לי את השכל שה C240 "לא טובה לה" (היו לה שתי תקלות בשנה האחרונה) ורצתה רכב אחר וגדול. אז הקצבתי לעצמי סכום של 120 אש"ח (עם קצת גמישות למעלה במקרה הצורך לא עלינו:-)) והתחלתי לחפש משהו שעונה על הדרישות. חיפשתי רכב יד ראשונה בלבד עם נסועה נמוכה ומטופל כמו שצריך. חיפשתי וחיפשתי ולא מצאתי, כל מה שנראה ביד 2 עונה על הדרישות התגלה במציאות רחוק מאוד מהן. כמו למשל הסיפור האחרון עם ההזוי שפירסם רכב ממגרש עם יד ראשונה ליסינג כ"יד ראשונה" ופנים הרוס ומטונף כ"במצב מעולה, כמו חדש".

השבוע חיפשתי שוב ביד 2 ובטעות חיפשתי רכבי מרצדס לפי יד ראשונה בלבד, קפצה לי המודעה של ה C350 והבנתי שעדיף להפסיק לחפש ML350 במצב טוב (אין כאלה, ואני מדבר בתור מישהו שחצי שנה בודק בלוח) ועדיף לי לקחת את ה C350 בשבילי ולהעביר את ה E350 לאישתי.

בגדול על פניו הרכב נשמע כמציאה, 19 אלף קילומטר לרכב בן 5 (זו הנסיעה השנתית של אישתי...) משמעם רכב בן שנה בשבילנו. ה C350 אוונגרד הוא דגם קיצון בסידרת ה C בארץ (אני לא מדבר על AMG או C43) ומציע הספק יותר גבוה מה E350 הנוכחית (306 כ"ס), ביצועים עדיפים (6 שניות ל 0-100) ויותר קומפקטיות מה E350.

כמו הסיפור הקודם שלי עם ה E350 (https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?531191-%D7%94%D7%97%D7%9C%D7%A4%D7%AA-%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%A0%D7%95%D7%9B%D7%97%D7%99-(C240-%D7%91%D7%AA-15-%D7%A9%D7%A0%D7%94)-%D7%91%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%93%D7%95%D7%9E%D7%94-%D7%90%D7%9A-%D7%97%D7%93%D7%A9-%D7%99%D7%95%D7%AA%D7%A8) כנראה שגם כאן אשלם יותר ממה שתיכננתי אבל אני מקווה גם לקבל יותר כמו שקרה עם ה E350.

בשיש אבדוק את הרכב, כל עצה או רעיון יתקבלו בברכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שC היא יותר מרצדס בשבילי מאשר ML.

אני רואה הצדקה לSUV רק אם:

1. יש לו יכולת שטח שאתה תנצל.

2. יש לו 7 מקומות, כאשר יש צורך בהם.

3. אתה במצב בריאותי או בגיל שאתה מתקשה להיכנס למכונית בגובה רגיל.

מכיוון שלמיטב הידוע לי אתה לא בשלוש הקטגוריות האלה, אני חושב שההחלטה ללכת על C היא במקום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל עכבה לטובה.

אני מניח שאתה זוכר את הסיפור שהיה לי לפני כ 8 שנים עם הC ספורט קופה שכמעט קניתי, יד ראשונה מרופא מהרצליה פיתוח עם 20 אלף ק"מ, שכאשר הדפיסו לי את פירוט הטיפולים בה במוסך המרכזי בפתח תקווה, התגלה שהוחלפו חלקים רבים בחזית כתוצאה מתאונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה דברים:

1. אם האישה רוצה ML תקנה לה ML. כאלטרנטיבה שימושית אך לא טרנדית תשקול B קלאס.

2. מצאת אוטו נדיר עם נתונים מעולים? כנס לרכב ולך תראה אותו עכשיו. אחרת יחטפו לך.

3. בעוד ברוב העולם מרצדס הוא רכב יחסית נגיש בחלק מהדגמים, בארץ מדובר ברכבי סופר פרימיום. לכן ההיצע קטן ויש מעט אקזמפלרים ראויים.

אני יכול להגיד לך שאצלנו מרצדס משומשת לא עולה יותר ממקבילה יפנית ?(אולי באחזקה, וגם זה לא בטוח כי יש פה כל כך הרבה שחלפים משומשים קיימים בשפע).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה על חילול הקודש, אבל מה עם המתחרים? אמנם bmw ואאודי נשמעות לי קצת פחות אמינות אבל לקסוס? אינפיניטי? נראה לי שהן אופציות ראויות כיוקרה משומשת.

'אבל אותי לא מעניין מה שיכנס. אותי מעניין מה שיצא..'

אלטמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

אתעלק על השרשור ואקרא לו "אשכנזי (שמתאושש כרגע מהמופלטות של אשתו המרוקאית) + מרצדס (של דרוזי)"

סיפרתי בהרחבה בווטסאפ את הסיפור של הCLA הידנית.

כזכור, מחירון 124 אלף, הוא דורש בע"פ 140 אלף (בדקתי עכשיו ביד2 הוא העלה את מה שהוא דורש במודעה מ156 ל166 ש"ח, לא יודע אם אני או הוא חיים בסרט).

אז נניח שעוד כמה שבועות הוא יתעשת מבחינת המחיר, נניח שימצא לי פירוט טיפולים (ואם לא, אז אציע מחיר שייקח בחשבון כאילו 40 אלף הקילומטרים עברו על האוטו בלי לראות מוסך, כמו בפרסומת של רנו) ונניח שישלח לי טסט לשנה בתוקף.

מכיוון שאני גר בת"א והוא בגליל, אני חושב שהכי טוב זה להביא אותו למוסך היבואן בחיפה לבדיקה (נראה לי שאקח יום חופש ואסע ברכבת).

bPUIlTNIstqzg7sL8gYcdmS8oC_8xCqQR4-BfiH02VMK5l-UHfpcRnDy3Jvgy19TywxizUbDd6y-XtJ4yLY1AnIdP8LsUgU68jIqUey0fFjiMZ8PWS774vxgKeFA0O1BVBgem2WIu4HPjhNLkyewvKHEjm9ZjTOx-BKTmO1ZZwbvRm7yP4zweQ2Hr12rZdDBlPZU3hAepTJ9WUN2hQPkqZQgSjYTGHtnEVdTdcFedFR4urKyp5vH4rWRuGnk7Kci8tFGTf7zCb6daVNrKMXyWNh27nqYg5WwXkfwmwwHHs_Q-vk867Cec6Z8KQWjbhJJhmQaCYJO3Vd2giQV_mgc_v1yFYV7NRgZEsWrLQCL0inI3L_kyZxHqesQrKUkACoYBZdZ9H4Acv5yqe6xqMr5uSgmyikm8phwMqAGvPRTPT3sZahsS2Rq0PrqkmwLn5uDwzyuNHXWT4-b-7YESttqgOwD_eX17q1yC-npOGFAM1huFec9tyPK7r8l9wSrKV-MJjRfTvvxwyue6CElc76cNyWcfqoqfRhx0OR71ACcnAv91fnXTcAGwGk1U9XDkKN9WcKEB0vQqQbHLW4MLXCnpt0GlL3pAimWGyKe1uwk=w1299-h974-no

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2165 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...