Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הטסט שלא נגמר , הכל בגלל צינורית ברקס שהיתה במצב סביר

יריב 7
שימו לב! השרשור הזה בן 2220 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב טוב לכל החברים בפורום,

הבוקר שילמתי אגרת רישוי לאוטו בסניף הדואר המקומי ובספונטניות נסעתי לעשות טסט לאוונסיס 2005,

עברתי את כל הליין כולל אורות ובדיקת זיהום ואז האחרון הפנה אותי למוסך שעובד עם המכון ואמר שאני חייב להחליף צינורות ברקס קדמיים,

ממה שהבנתי עדיף והכרחי להחליף ימין-שמאל על מנת שההגה לא ימשוך,

עזבו את זה ששחטו אותי במחיר על הצינורות , הבעיה שאחרי כשעה התבקשתי לשטוף שם האוטו מלממטה מהשמן ,

עליתי לאוטו ואין בכלל ברקסים, הדוושה צונחת עד למטה ואין התנגדות ואין עצירה,

פימפמתי מלא פעמים שבתי למכונאי ,בהתחלה הוא לא האמין לי שאין ברקס, הוא בעצמו עשה סיבוב ברחבה וטען שאכן כך.

שוב האוטו עלה לליפט ככה איזה שעה ואז אמר לי שהלכה המשאבה מרכזית של הברקס כולל כמובן הלחץ שהיא נותנת לברקסים מאחורה,

מפה לשם ארבע שעות ייבשו אותי שם, עשו טלפונים לחלקי חילוף ואין חלק כזה, איכשהו נהיה שעה 1600 והאוטו נשאר שם,

מחר בצהריים הם אמורים ליצור עימי קשר בתקווה שישיגו החלק,

הרגשתי כמו אדם בריא שנכנס לאיכילוב ומופנה מיידית לניתוח לב פתוח חחחח

על הצינורות והעבודה הם דרשו ממני :450 שכל צינור לנערכתי עולה כ 70 סך הכל, עדיין לא שילמתי וכל הניירת של הטסט אצלהם,

השאלה כמה בערך תעלה המשאבה החדשה או המשומשת והאם יש חשיבות שזו תהיה חדשה, כמו כן האם הם התרשלו שלא ידעו לנקז האוויר שנכנס למערכת ונשאר שם?

אשמח לתשובה ממי שמבין והאם להתחשבן איתם גם בידיעה שה 450 זה סכום מופרז?

תודה לעונים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא נראה לך מוזר שאחרי החלפת צינורות הולכת משאבה?

לדעתי לא הגיוני ופשוט יש הרבה אוויר במערכת. אם יש מוסך שאתה סומך עליו תשלח אליו את הרכב על גרר. אני לא הייתי מטפל במוסך שאני לא מכיר ונמצא ליד מכון טסטים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיימת התכנות להרס משאבה אם עובדים לא נכון,

קיימים אין ספור דיונים כיצד להחליף נוזל בלם ועל האיסור ללחוץ את המשאבה עד הסוף בזמן החלפת נוזל.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיימת התכנות להרס משאבה אם עובדים לא נכון,

קיימים אין ספור דיונים כיצד להחליף נוזל בלם ועל האיסור ללחוץ את המשאבה עד הסוף בזמן החלפת נוזל.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

ברור שהוא לא החליף לי כמו שצריך, עכשיו לך תוכיח שזה נובע מזה ודבר גרר דבר? מחר יגידו הלכה משאבת הגה בגלל ונטיל לקוי?

לטענתו המשאבה לא זורקת מספיק לחץ לצערבת הבלמים והיא הלכה " במקרה" שם ועוד יותר במקרה עשר מטר מההוא שהכשיל אותי בגלל צינורית יבשה שלא עשתה שום בעיה והאוטו עצר על המקום ללא שום בעיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנהל של המוסך " סנדלרים" הזה משך אותי ביום חמישי שקשה לו להשיג משאבת דלק משומשת כזו, ביום שישי לא עבדו שם, היום בבקר העפתי משם האוטו למוסך מורשה של טויוטה לאחר שהזמנתי ושילמתי על משאבת בלם מרכזי של האוונסיס.

מאוד מקווה ששם לפחות יודעים מה הם עושים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המשפט שתפס אותי זה "מוסך שעובד עם המכון" אין ממש דבר כזה ויותר מזה זה אסור בחוק.

עכשיו גם אני לפעמים מגלה שיש נורה שרופה שלא שמתי לב אליה לפני הטסט אז אני מחליף במקום בעלות של 10-20 שקל כדי לחסוך את עמלת הטסט השני.

אבל שום דבר מעבר להחלפת נורה, וגם זה כשאני צמוד לבחור ובודק מה הוא עושה. גם על דבר ככ פשוט כמעט ושברו לי את בית המנורה אם לא הייתי שם כדי לראות מה הוא עושה.

אם ויש ליקוי רציני (כלומר מעבר להחלפת נורה/ליטוש פנס) אז ללכת למוסך שמוכר לך ואתה סומך עליו. לפות"ש זה כבר מאוחר מידי אבל לכל מי שקורא את השרשור שידע להישמר מקומבינות שכאלה שמכון הטסטים מנסה לעשות.

ולפות"ש אני מציע לפנות גם למשרד התחבורה שממונה על מכוני הטסטים עם כל התיעוד וההפניה למוסך שלמיטב ידיעתי היא לא חוקית. במקביל לפנייה לאיגוד המוסכים.

עריכה: אני רואה שהפנית את הרכב למוסך מורשה, תעדכן מה עלה בגורל הרכב והטסט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין! האם מדובר רק בעניין של ניקוז אויר שלא עשו כמו שצריך או שדורש מיכשור או סקאנר או שבאמת המשאבה המרכזית התקלקלה.

האם המוסך המורשה עשה אבחון לעניין וקבע שהתקלה היא המשאבה בלמים המרכזית? או שאתה באת אליהם עם הדיאגנוזה של המוסך שעובד עם המכון.

מה עלות משאבת בלם מרכזית של אוונסיס?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן בהחלט, הרכב במוסך טויוטה הגיע על הגרר והחלק דהיינו המשאבת בלם הגיעה מאוחר יותר, מאמין שמחר או גג מחרתיים האוטו ייצא ואשוב לזירת הפשע לבצע טסט חוזר,

מעבר להוצאה הכספית הנכבדה אני עוד אמור לשוב למוסך שם לשלם על הרכבת הצינורות ברקס שבדיעבד גרמו לנזק והרסו המשאבה.

מה שקרה זה כדלהלן:

עברתי כל התחנות בליין ובתחנה האחרונה של הזיהום אוויר הבודק אמר:עלייך להחליף מינורות ברקס והחווה בידו על המוסך שנמצא כ 25 מטר קדימה, אני מכיר המוסך כי קרה לי שהגעתי לשם לפעמים לבצע רק בדיקת בלמים שגרתית למכוניות ישנות בני 15 שנה,

לא חשבתי שהחלפת צינורות תסתיים ככה שגם כיום לאחר 4 ימים האוטו לא ברשותי וכזכור עדיין לא עבר טסט, אני כבר לא מדבר שעל הצינורות שם ביקשו :450- אבל דחיל רבאק אם אתה לא יודע לתקן אל תיגע. מטסט שאמור לעלות 94 אצא בנזק של אלפי שקלים סתם פשוט סתם, כי ראיתי הצינורית , אמנם לא היתה חדשה ונוצצת אבל גם לא קרועה או פגומה,

אני אחשוב בהחלט לפנות לגורמים עם התיעוד הבעיה שהבודק אמר חי בארבע עיניים זה מילה שלי למולו, אני אישית לא הייתי מאפשר למוסכים לשכון ככ צמוד במרחק מטרים בודדים ממכון רישוי מרכזי, לפחות אני מקווה שילמדו מהמקרה שלי, אעדכן אחרי הטסט כנראה מחרתיים, אין לי חשש לא לעבור כי סימנו בעיגול רק את הצינורות ברקס וזה אוטו שמור אצלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני על סמך המוסך הבנתי שהלכה המשאבה והזמנתי חדש, רציתי כבר לסיים הסאגה הזו, כתבתי למטה החלק הזה עלה 1504 וכאמור אין חלק כזה לדגם הזה חליפי אך ורק מקורי של טויוטה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2220 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...