Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות בנושא מגורים בקרבת בי"ח שיבא

קורן בן אשר
שימו לב! השרשור הזה בן 1574 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כאילו שאתם עוקבים אחריי :lol:

עברתי לגור 4 דקות הליכה מאיכילוב השנה. בשכירות. 3 חדרים. בניין ישן אבל דירה לא קטנה. יוצא לנו 4500 שכירות, אבל זו די מציאה. (אשאל קצת אצל שכנים אם יש משהו באזור, בדרך כלל מפה לאוזן).

מוזמן לחפש ברחובת הסמוכים (ארלוזורוב/ויצמן/פנקס/שאול המלך וכן הלאה).

הרוב פה בניינים ישנים. יש שכונה של וילות, ברחוב דפנה, מאמין שיהיה מאוד יקר.

יש בניין מגורים לרופאים באיכילוב, אם כי אני לא בטוח מה גודלם והתנאים לקבל שם דירה וגם מניח כי אשתך כבר ביררה לגבי זה.

בגדול התחב"צ לאיכילוב מכל אזור תל אביב והצירים המרכזיים של העוטף מעולה. חברים ללימודים מגיעים מכל הסביבה. גבעתיים אזור נחמד ליד רחוב קרניצי. זוג חברים שלי גר שם, אבל הם ללא ילדים עדיין. לוקח להם 15-20 דקות לאיכילוב בבוקר.

על רמת גן לא יודע להמליץ.

תל אביב זה כיף, אבל יקר.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבלי לחטט יותר מדי, אפשר לשאול מה הדחיפות לממ"ד? מתאר לעצמי שזה מייקר לא מעט.

אחרי הכל מדובר בת"א ולא בשדרות/יישובי העוטף.

ממ"ד לרוב יש רק בניינים משנות ה-90 וצפונה בלבד / בניינים שעברו תמ"א.

אם אתה לא מכיר, ביד 2 יש כלי לא רע שאתה יכול לבחור רדיוס.

שיהיה הרבה בהצלחה.

NADLAN.png

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא המחשבה על ממ"ד מאוד נכונה.

כשאתה יודע שהסבב הבא קרוב וגם לא יהיה האחרון, אתה יודע שהוא יכלול הפעם גם את המרכז והנוסף לכל זה יש לך ילדים קטנים שמספיק גדולים להבין במה מדובר זו התעקשות נכונה.

אני בטוח שיש לך ביטוח מקיף למרות שכבר כמה שנים לא השתמשת בו. זה אותו הדבר.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נקודה נוספת.

שגם אני השתמשתי בה בעת חיפוש דירה.

ברגע שיש ממ"ד, אתה יודע שברוב המקרים מדובר בבניין יחסית צעיר בן כ30 שנה ומעלה עם תשתיות מודרניות. כמובן, שגם בבניין כזה יכולות להיות צרות אך זה יסנן לו החוצה את כל הבניינים הישנים והמזדקנים שמתחת לשנות ה90.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא המחשבה על ממ"ד מאוד נכונה.

כשאתה יודע שהסבב הבא קרוב וגם לא יהיה האחרון, אתה יודע שהוא יכלול הפעם גם את המרכז והנוסף לכל זה יש לך ילדים קטנים שמספיק גדולים להבין במה מדובר זו התעקשות נכונה.

אני בטוח שיש לך ביטוח מקיף למרות שכבר כמה שנים לא השתמשת בו. זה אותו הדבר.

כל המוסיף גורע.

ה"רדיוס" ביד2 זה חידוש מעניין ומתבקש. תודה.

יש מישהו בתחום הרלוונטי עם תובנות לגבי בתי ספר יסודיים? מבחינתנו זה הגורם הכי חשוב ומה שיכריע היכן נתמקם.

תודה לעונים.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי בתי ספר, אין לי ניסיון עצום (עד עכשיו היינו בשניים בת"א באזור הרלוונטי, שניהם "בסדר"), אני חושב שזה הרבה עניין של מזל (מורה וכיתה ספציפיים), ויש שונות לא נמוכה בכלל באותו בי"ס.

לדעתי החלק המהותי בביה"ס הוא האוכלוסיה שמגיעה אליו - הייתי נמנע מאוכלוסיות הקצה (שכונות מצוקה מצד אחד ושכונות מגדלים יוקרתיים מצד שני). למדנו שנתיים עם ילדי פארק צמרת - לא היה כיף גדול ברוב הכמעט מוחלט של המקרים.

איכשהו, בתי הספר שהתנסנו בהם מקבלים את האופי השכונתי - הראשון (בבלי) היה יחסית שכונתי ומעט "אמריקאי" (ימי גיוס תרומות לבי"ס למשל). השני (גרץ) מאוד "שמאלני" - הפגנות נגד גירוש ילדי העובדים הזרים, דיונים על זכויות אדם וכאלה.

בסוף, כולם לומדים לקרוא, לכתוב, לגמגם באנגלית ואת לוח הכפל. אני לא חושב שיש משמעות עצומה לבי"ס יסודי, אם לא מדובר בשכונת מצוקה אמיתית, ואם מדובר בילדים סבירים (כלומר, לא מחוננים או מתקשים בצורה יוצאת דופן). אני אפילו אסתכן ואגיד שלדעתי זה עדיין גיל שבו יש משמעות מאוד גדולה לתמיכה (או דחיפה) שהילד מקבל בבית, בנוסף למה שהוא מקבל בבי"ס.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינה לימודית נטו אתה צודק אבל יש הבדל גדול בין בתי הספר באקלים הבית ספרי (ולא תמיד יש קורלציה לחוזק האוכלוסייה או השכונה). יש בתי ספר עם יותר אלימות ויש פחות, יש יותר מעורבים בקהילה ויש פחות וכמובן שיש כאלה עם אג'נדה ברורה וכאלה שזורמים עם הרוח. צריך לבחור את זה שמתאים לתפיסת עולמך.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק חושב שאלו הרבה מילים גדולות ויפות, אלימות היתה ותהיה והיא מאוד קשה למדידה ובטח לחיזוי, וכשאתה שולח ילד לכיתה א' פחות מעניין אותך אם באותו הזמן יש קרבות בשכבת ו' (כי הם בקושי נפגשים), הרבה יותר מעניין אותך המחנכת והכיתה הספציפיות של הילד שלך ואיך לך על זה שום שליטה.

גם האג'נדה של בי"ס, עם כל הכבוד, תופסת בסוף שעה או שתיים לכל היותר בשבוע, זה לא שיהפכו את הילד שלך משמאלו רדיקלי לתומך ביבי נלהב. אנשים קצת יוצאים מפרופורציות לגבי ההשפעה שיש לזה עם הילדים.

לבחור בי"ס זה קצת כמו לקנות רכב משומש - גם אם תעשה הכל נכון אתה עלול ליפול על לימון, וחלק ממה שתקבל תלוי גם בתחזוקה שאתה תשקיע. זה לא מדע מדויק.

אני כן הייתי נמנע מבי"ס שמכיל אוכלוסיות מצוקה (ששם אלימות יכולה להיות יותר נורמטיבית) ומבי"ס שמכיל אוכלוסיות מבוססות מדי (ששם יש הורים עם תחושת אנטייטלמנו מהגהנום ופרופיל ציבורי שאף מנהל לא ירצה להסתבך איתו). ככל שההורים (והילדים) יותר ממוצעים ככה הם פחות תופסים מעצמם ופחות מרשים לעצמם, ואתה פחות צריך להתמודד עם הורים אלימים / בלי גבולות.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מדבר על האוירה הכללית. לדוגמא, בבית הספר שאני למדתי בו אי שם לפני כמעט 40 שנה היתה מסורת שהשכבה הבוגרת היתה מתעללת כל השנה בשכבה שמתחתיה ובסוף השנה מפוצצים אותם במכות (מחברים שנשארו באיזור והילדים שלהם למדו שם המצב היום רק קצת יותר טוב) ומנגד יש בתי ספר שהם כמו אחים גדולים.

לגבי אג'נדה אני לא מדבר בכלל על הנושא הפוליטי. יש בתי ספק מאוד מעורבים בקהילה ברמה של ללכת לבתי אבות, לארגן פורימון בבתי חולים וכו' ויש כאלה שעושים ערבי התרמה לבית הספר ומסתכלים רק פנימה.

אין ספק שיש גם עניין של מזל ומספיק ילד מופרע אחד כדי למרר לכיתה שלמה את החיים אבל גם בהימורים לוקחים את ההימור עם הסיכוי היותר טוב.

לגבי סוגי אוכלוסייה מסכים לחלוטין.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע אם עדיין רלוונטי כי השרשור מ 2018

אבל ממליץ לבדוק את "קריניצי החדשה"

צמודה לתל השומר, יש בנייה רוויה חדשה

בטווח מחיר שלך תוכל למצוא 4 ואולי אפילו 5 חד' בבניין חדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הדיון הפורה (בלי סרקזם). אני בהחלט התכוונתי לנושא האוירה בביה"ס, לאלימות, להמנעות מאוכלוסיה אלימה ומצד שני מאוכלוסיה של נובורישים מגעילים שבטוחים שהשמש זורחת להם מאחורה.

אני בהחלט לא דואג שמא הילדים לא ידעו עד כיתה ג' לעשות התמרות פורייה ולדקלם את צ'וסר (לזה אני ואשתי נדאג :shock:).

לא יודע אם עדיין רלוונטי כי השרשור מ 2018

אבל ממליץ לבדוק את "קריניצי החדשה"

צמודה לתל השומר, יש בנייה רוויה חדשה

בטווח מחיר שלך תוכל למצוא 4 ואולי אפילו 5 חד' בבניין חדש

בהחלט רלוונטי, למרות שסובבנו את ההגה לאיכילוב, כאמור, עדיין שוקלים ברצינות גם את קריניצי החדשה, מכל מיני סיבות.

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרניצי רמת גן/גבעתיים זה אוטובוס של 20 דק ביום. ברכב ביום טוב/שעה מוקדמת (נניח יציאה ב-07:00), אפשר להגיע לאיכילוב בסביבות ה-15 דק'. ביום רע 25 דק'.

לשים לב שאם יוצאים מאוחר יותר, נניח 08:00 אז הזמן יכול להיות כפול 2 לאיכילוב.

עריכה: סליחה. חשבתי מדובר על הרחוב קרניצי, לא על השכונה שבונים ליד אלוף שדה. זה לא יהיה כיף לנסיעה כל בוקר.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גיסי גר במגדלים באונו (רייספלד?) ומאד מרוצה מרמת החינוך שם.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...