Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות בנושא מגורים בקרבת בי"ח שיבא

קורן בן אשר
שימו לב! השרשור הזה בן 1575 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ככל הנראה תוך כשנה ניאלץ לעזוב את זכרון (בצער רב מבחינתי) ולעבור לאזור המרכז מאחר ואשתי תעבור כנראה לעבוד בשיבא. לאור מחירי השכירות המאמירים ומצב התנועה המחמיר בגוש-דן, הכיוון כרגע הוא למכור את אחת משתי המכוניות ולעבור לגור בקרבת שיבא, במרחק הליכה או נסיעה באוטובוס. מבחינתי מקום המגורים פחות רלוונטי מאחר ואני עובד מהבית.

כרגע על הכוונת - קריית אונו, אנחנו מכוונים לדירת ארבעה חדרים בשכירות. אנחנו זוג + 2 בני שלוש וחצי. חשובה לי מאוד הסביבה, איכות החינוך, כמו כן ממ"ד מבחינתי חובה. הבנתי שעלינו להתמקד באזור עבר הירדן וקריית קריניצי. התקציב לצורך העניין עד כ-6500 ש"ח לחודש - האם ריאלי? אשמח להמלצות מה לחפש והיכן, וכמובן כל אינפורמציה נוספת שצריך לקחת בחשבון. תודה מראש.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד בסביבה הקרובה - גבעת שמואל (בדגש על רמת אילן - כ15-20 דק' הליכה מתל השומר), נווה סביון (שכונה חדשה באור יהודה -אזור טוב), פתח תקווה רבתי.

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל ההמלצות שניתנו לך טובות. לא חסר תחב"צ לשיבא ועל אף העומסים התחב"צ מצליח להיות די יעיל באזור. אם יוצאים באזור 06:30 אפשר להגיע עד 07:00 בקלות לכל מחלקה בשיבא (במידה ואשתך צריכה להיות שם בשעה כזו, כתלות במה שהיא עושה).

הצד של אור יהודה זה אחלה, אם כי אני לא בקיא במחירים. גם גבעת שמואל. מניח שיהיה יותר זול ושקט מרמת גן.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

...

כרגע על הכוונת - קריית אונו, אנחנו מכוונים לדירת ארבעה חדרים בשכירות. אנחנו זוג + 2 בני שלוש וחצי. חשובה לי מאוד הסביבה, איכות החינוך, כמו כן ממ"ד מבחינתי חובה. הבנתי שעלינו להתמקד באזור עבר הירדן וקריית קריניצי. התקציב לצורך העניין עד כ-6500 ש"ח לחודש - האם ריאלי? אשמח להמלצות מה לחפש והיכן, וכמובן כל אינפורמציה נוספת שצריך לקחת בחשבון. תודה מראש.

אכן קרית אונו היא מקום מצויין לחינוך וקרוב מאד לשיבא, לפחות בשכונות המערביות שלה.

קח בחשבון- קריניצי מוניציפלית היא ר"ג ולא ק.אונו, על כל הכרוך בכך. אני לא אומר שזה מקום רע לגור בו, אבל שתדע. ככלל, מה שמפריד בין ק. אונו לר"ג אלו שדירות בן גוריון שעולות מהבקו"ם לצומת בר-אילן.

עבר הירדן יכול להיות נפילה, בייחוד אם תיפול על דירה ליד ה"כולל" שכביכול לא היה אמור להיות שם ובסופו של דבר כן פועל. לזכות השכונה שהיא חדשה יחסית והכי קרובה לשיבא שיש.

אני לא יודע מחירי שכירויות, אבל לדעתי תכוון למה שנקרא מקומית "רייספלד", שזה רשמית הפארק הגדול שמוקף ברחובות "הפרדס" ו"הכפר". אבל למעשה מתכוונים לבתים ברחובות "המייסדים", "מנחם בגין" ותחילת "לוין". הכל בנייה חדשה (מ-1999 והלאה, שזה אומר ממ"ד מובנה בדירות). שכונה מצויינת, בפארק יש גנים, בתי ספר וגם ספריה ועוד מעט מרכז מסחרי קטן (בשלבי בנייה). הרבה יותר נחמד לרדת עם הילדים לפארק הגדול, שיש בו משחקיה וכל מיני מכשירי הוצאת מרץ, מאשר המשחקיה הקטנה בעבר הירדן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לעונים.

כל האזור של בקעת אונו הוא סוג של חור שחור מבחינתי, אני לא מכיר כל כך מי נגד מי ולמה. היה לי הרושם שגבעת שמואל בעלת צביון דתי-לאומי, האין כך? (אנחנו חילונים). אשתי רופאה על כל ה"בונוסים" (יום מתחיל בשעה שבע, חלק מהימים מסתיימים בלילה, תורנויות וכוננויות) ולכן עניין המרחק קריטי.

יוחאי, תודה על התשובה המפורטת, קיוויתי שתכתוב. נבדוק את העניין של "רייספלד".

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גבעת שמואל אכן בעלת ציביון דתי לאומי.

הזמינות של התחבורה הציבורית לא זהה מכל המקומות ואשתך לא תלך ברגל (אני מניח).

ממליץ לכם בחום לפנות קצת זמן ולנסוע להכיר את המקומות.

לדעתי איזור רחוב הירדן ברמת גן הוא נוח מאוד, גם מבחינת תחבורה וגם מבחינת המחירים, למרות שזה לא נשמע סקסי כמו קריית אונו או גבעת שמואל.

אבל שוב, ממש ממליץ לך להעמיס את המשפחה על רכב, אפילו בשבת ולחקור קצת את הסביבה.

ככה גם תדע אילו איזורים פחות מתאימים לך כחילוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בדיוק מה שנעשה. אני פשוט אוסף קצת מודיעין מקדים. אשתי אגב רמת-גנית במקור וכל הטריטוריות של ר"ג שממערב לכביש 4 מוכרות לה היטב.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז כמו שאמרתי, כדי להגיע ב07:00 אפשר לתפוס אוטובוס ב06:30 מקריית אונו ולהגיע בזמן ובלי לחץ.

ממה שהתרשמתי האזור שליד שיבא די שקט ונעים במהלך היום. לצערי לא זוכר את שמו, אנסה לברר.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

...

לדעתי איזור רחוב הירדן ברמת גן הוא נוח מאוד, גם מבחינת תחבורה וגם מבחינת המחירים, למרות שזה לא נשמע סקסי כמו קריית אונו או גבעת שמואל.

...

זה לא עניין של סקסי, הירדן פשוט רחוק יותר ולפי מה שקורן רשם, חשוב לו עניין החינוך לילדים. לא שר"ג כל כך רעה חלילה, אבל מנסיוני מסגרות החינוך בקרית אונו הן מהטובות באיזור. חוץ מזה, כשאתה הורה, מתחוור לך שאתה מעדיף לדעת שהילד שלך יורד לרח' שקט בדרך לפארק שני מטר ממך, ולא לרחוב סואן (יחסית, כן? זה לא שהירדן הוא אלנבי).

...

ממה שהתרשמתי האזור שליד שיבא די שקט ונעים במהלך היום. לצערי לא זוכר את שמו, אנסה לברר.

זה קריניצי. אגב אם כבר ר"ג, ויש לך ילדים, לדעתי זה ה-איזור לגור בו, בלי קשר לשיבא.

קורן, לא שאני פנוי במיוחד אבל אם אתה באיזור וכל הכוכבים יסתדרו בשורה, אולי אוכל להיפגש איתך ולהראות לך את האיזורים הספציפיים. דבר איתי כשיתממש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא ננסה לפקס אותך.

אם הבנתי נכון אתה מנסה לגור בקירבה יחסית לתל השומר, שזה נגיד 5 קילומטר מהבי"ח? אם זה המצב + הדרישות שהצבת אלו האלטרנטיבות שלך:

1. שכונת נווה סביון באור יהודה. שכונה שנבנתה לפני 25~ שנים, כוללת בניינים גבוהים לצד צמודי קרקע. מחירי השכירות נמוכים מאלו שבקריית אונו ובגני תקווה (ראה סעיפים 2 ו 3) אבל מהשכונה נוח להגיע לכביש 4 ולתל השומר ובתכל'ס באור יהודה יש הכל, אבל הכל.

2. השכונות החדשות בקריית אונו. קריית אונו מתאפיינת בארבעה "מתחמים" של בנייה חדשה, וביניהם ניתן למנות את פרדס רייספלד ושכונת עבר הירדן שהכי קרובות לתל השומר, בנייה חדשה לאורך ציר לוי אשכול (חלק פינוי בינוי וחלק בנייה חדשה) וכן את שכונת פסגת אונו (נקראת גם רבין) שבצפון היישוב. לדעתי הרכב האוכלוסייה בשכונות האלה הומוגני למדי, אנשים צעירים ומבוססים, מלאאאאאא ילדים בכל הגילאים, פארקים ובתי ספר בקרבת הבית. לא סתם קריית אונו זוכה לפופולריות בקרב משפחות בשנים האחרונות. התקציב שלכם מכובד ביותר ולהערכתי יאפשר גם שכירת דירת 5 חדרים.

3. גני תקווה. מבחינת בנייה חדשה אז במזרח היישוב נמצאת שכונת "גבעת סביון החדשה" שנבנתה בשנת 95', שכונה נחמדה מאוד, קטנה יחסית, משלבת בתי קרקע עם בניינים עד 16 קומות (וממ"ד בדירות). צפון גני תקווה עוברת בינוי מאסיבי עם מגדלים של 23 קומות ויותר, פארקים גדולים, קריית חינוך חדשה וקניון שייחנך עוד שנתיים-שלוש. גם כאן האוכלוסייה הומוגנית למדי, מבוססת וילדים בלי סוף.

גם קריית אונו וגם גני תקווה סובלות ממצוקה תחבורתית ותנועתית שצפוייה לגדול בשנים הבאות. משרד התחבורה ורשויות התכנון נרדמו בשמירה והתוצאה היא בינוי חסר פרופורציה ביחס לתשתיות וחוסר יעילות משווע של התחבורה הציבורית. בשעות שאישתך תהיה בדרכים לא צפויות לה בעיות להגיע או לחזור מהעבודה, אבל בין השעות 7:00 ל 9:30 כמעט בלתי אפשרי לזוז ביישובים האלה.

4. גבעת שמואל. גם גבעת שמואל חולה במחלת המגדליזציה. אומנם יש בה קהילה גדולה של הציבור הדתי לאומי אך היא אינה נחשבת כעיר דתית (אם כי ממש אין מה לחפש בה בסופי שבוע, הכל סגור וגם באמצע שבוע אין ממש מקומות בילוי). גם בגבעת שמואל יש מגדלים גבוהים יותר ופחות, פארקים ואוכלוסייה מגוונת, בעיקר בשל מחירי שכירות נמוכים יחסית לאיזור. קרוב יותר לתל השומר יש את שכונת גני אילן שכוללת בתים פרטיים שנבנו בשנות ה 90', צריך לברר את מחירי השכירות.

5. רמת גן. רוב הבנייה החדשה ברמת גן היא במתכונת של תמ"א 38 ופינוי בינוי. רמת גן מיצתה את רוב עתודות הקרקע שלה ולכן פרוייקטים של תמ"א 38 ופינוי בינוי צצים בה כמעט בכל רחוב. ברחובות נווה יהושוע והכבאים שנמצאים בקרבת מחלף אלוף שדה יש לא מעט מגדלים שנבנו בשנים האחרונות והם יכולים להיות אופציה. גם לאורך רחוב הירדן והרחובות היוצאים ממנו צצו מגדלים ומבנים שהועבו.

לקחת בחשבון שגם רמת גן סובלת מבעיות תנועה והיציאה ממנה בבוקר והכניסה אליה בערב לא סימפטיות.

קריית קרניצי היא עדיין אחת השכונות הטובות ברמת גן על אף שהיא כבר די ותיקה. אין ממ"דים בבניינים שמה ואני מניח שמחירי שכירות של בתים פרטיים יהיו גבוהים מהתקציב שלכם.

זהו, אני מאמין שאלו פחות או יותר האופציות הריאליות לאור מה שכתבת שאתם מחפשים. לדעתי האיזורים החדשים של קריית אונו וגני תקווה הם האיזורים שאתם צריכים להתמקד בהם ואני מאמין שתהיו מאוד מבסוטים, גרים בהם לא מעט עובדי תל השומר.

אם תרצה/תרצו עוד הסבר או אפילו סיבוב הכרות באיזור - בשמחה.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתושב האיזור, תשתדל שלא לשכור בגני תקווה או בגבעת שמואל, הארנונה בשמיים.

לפי התקציב שציינת איזור רייספלד יתאים, גם קרוב לשיב"א, גם גני ילדים ובתי ספר באיזור וגם פארק ענק מתחת לבית.

----

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוזר וממליץ לבדוק את פ"ת (כפר גנים , המרכז השקט), לי לוקח 25 דק' רכיבה רגועה באופניים להגיע משם לתל השומר (מגדל האשפוז).

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

מקפיץ להתייעצות מחדש. ההגה הסתובב לכיוון איכילוב.

התנאים בגדול נשארו דומים להודעה הראשונה, עדיין 2+2 רק שהילדים כבר בני חמש, חשוב לנו מאוד חינוך (שנה הבאה כיתה א') וסביבה נורמלית לילדים, ממ"ד תנאי סף מבחינתי. על הכוונת - ת"א, ר"ג, גבעתיים. אשתי העמידה כתנאי - מגורים ברדיוס 3 ק"מ מאיכילוב. מגורים באזורים נגישים על ציר הרכבת בערים אחרות (נניח הרצליה ב') - לצערי הוטל ווטו. תקציב עד 7.5K לחודש, רצוי 4 חד' אבל אם אין ברירה נצטמצם ל-3 חד'. מה אפשר ומה כדאי לעשות בתקציב הנתון ובהנתן האילוצים הנ"ל?

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...