Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סוחר רכב קונה רכב AS IS מטרייד אין, ופותח (או מגיב מטעמו) שרשור הכפשה

PrinceT
שימו לב! השרשור הזה בן 2227 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

סביר להניח שבנסיעה לבדיקה כדי לדעת מה קונים (אפילו לא כשי להתמקח במחיר) הרכב היה שובק חיים ואז לא היינו נפגשים).

אין הרבה מה לעשות עם הרכב שנרכש. אם רוצים לתקן אז לקחת בחשבון נסיעה עם האוטו לכמה שנים קדימה, אחרת אין כדאיות כלכלית לתקן את הרכב כי אין לו שוק בגרוש.

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 137
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

סיכום:

הלך פלוני לקנות רכב ממגרש טרייד אין (חשב לעצמו שכדאי לקנות ממגרש בגלל האחריות... אולי כן אולי לא).

פלוני התפתה לקניה זולה מאוד של רכב שנמכר במצבו הנוכחי "AS-IS" (נמכר "כמו שהוא" ללא שום תיקון או השבחה או אחריות) - ולא סתם רכב אלא רכב בן 14-15 (עם 175K ק"מ, שזה דיי מעט ביחס לשנתון).

פלוני לא לקח את הרכב לבדיקה + חתם שבדק את הרכב לשביעות רצונו.

יצא פלוני אל הדרך ונתקע אחרי 10-15 קמ בדרכו הביתה.

עכשיו פלוני רוצה שתהיה לו אחריות ויבואו לחלץ אותו ולגרור לו את הרכב על חשבונם.

אם פלוני היה מוכר למישהו רכב "תקין" לכאורה, ואותו קונה פוטנציאלי היה מתקשר אליו 10-15 דקות אחרי שיצא ממנו והיה דורש ממנו גרירה על חשבונו או חילוץ, אני בספק אם הוא היה עונה לו לטלפון... אבל לדרוש את זה ממגרש של סוחרים נראה לחלק מהאנשים דבר לגיטימי.

וואלה, שלחו לו (בתכל'ס ? לפנים משורת הדין) טכנאי שיבדוק וינסה לעזור, שגם את זה הם לא חייבים לעשות מבחינת ה"חוק".

מסקנתי:

לדעתי האמת נמצאת איפשהו באמצע.

אולי לוביסנקי הסתירו את המידע הנ"ל ואולי לא, את זה אפשר לדעת לפי היסטוריית הרכב (בשאיפה שרשום משהו בהיסטוריה של מחשבי היבואן) ודיי בקלות. אם לא רשום שום דבר בהיסטוריה, סביר להניח שיפסיד בבית המשפט. אם רשום משהו בהיסטוריה, ייתכן ויוכל להוכיח (יחסית בקלות) שלא נהגו בו בתום לב שם בטרייד אין- ואז יש סיכוי שיוכל לקבל את כספו חזרה והעסקה תבוטל.

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחד הסיכומים היותר ממצים שיצא לי לקרוא בפורום הזה... אפשר למחוק את כל ההודעות ולהשאיר את הראשונה והאחרונה :)

היום: Fiat Bravo Tjet

בעבר: Ford Focus Mk3 2.0 Titanium, BMW Z4 E85 3.0, BMW 118i F20
בעבר הרחוק: האיטלקיה האדומה - Fiat Punto Evo MultiAir Turbo 135 HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שקונים רכב מפוקפק באמינותו (זה גיר זוועה יחסית למה שיש היום) במצב AS-IS ועוד ללא בדיקה אי אפשר לדעת מה הולכים לקבל. לא מבחינת גיר, מנוע ואפילו בלמים

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים תמיד יחפשו למצוץ עוד מאיפה שרק יכולים.

הבן אדם כותב בעצמו ש"נכון שהרכב נקנה ללא אחריות ובמצב as is" אבל באותה נשימה רוצה גם אחריות רק בגלל שהוא יצא משם לפני רבע שעה.

אנשים לא מבינים שכשאומרים "אין אחריות" זה באמת אין אחריות ! לא לדקה, לא לרבע שעה ולא לשעה. אין זה אין !

לפני שלוש שנים מכרתי קנגו 2003.

בא האיש, נתתי לו את המפתחות, ישבתי לידו ואמרתי לו סע לאן שאתה רוצה. לא היה לי מה להסתיר, הרכב היה בונבון, שיפצרתי אותו ברמות לא רגילות. הכל עבד פיקס.

האיש נהג על הרכב חצי שעה !!!! לא מצא שום בעיה. החליט שהוא קונה.

הלכנו לעשות העברת בעלות אבל כבר לא היה ניתן (מאוחר מידי).

יום למחרת הגיע שוב, עשינו העברת בעלות והוא נסע.

3 קמ מהבית שלי נדלקה לו נורת צ'ק אנג'ין והרכב לא סחב.

אני חייב לו משהו במקרה כזה ?

תכלס - לא ! אבל בגלל שאני יודע מה אני מוכר, הייתי משוכנע שהכל בסדר ונסעתי אליו הביתה אחרי כמה ימים לבדוק.

המכונאי מדרכה שלו אמר שהלכה משאבת הזרקה, אני אמרתי - אין מצב.

הגעתי אליו, פתחתי את כל הקונקטורים, ניקיתי עם ספריי מגעים וסגרתי.

באותו רגע התקלה נעלמה, סיכמנו שנדבר עוד כמה ימים לוודא שזה לא מקרי.

הוא התקשר אחרי שבוע או שבועיים ואמר שהאוטו פיקס.

נכון שרוב האנשים לא נוהגים כמוני, אבל אני ממש לא מצפה ממגרש או אדם פרטי שכבר מכר את האוטו, לקחת אחריות על תקלה שצצה אחרי שהרכב נמכר. באותה נשימה יכולתי לומר לו - מצטער אחי לך תתקן במוסך.

אממה, הוא בכלל לא בא אליי בתלונות ולא ביקש ממני לבוא לחלץ אותו או שאתקן לו, אלא סהכ שאל אותי מה לעשות ואם נתקלתי בזה.

גם הגישה, לפעמים, קובעת לא מעט את המשך ההתנהלות של שני הצדדים במצב כזה.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הייתם מתייחסים שונה אם לרכב הייתה חלילה תקלת בלמים לאחר היציאה מהמגרש (דוגמת המשפחה בטבריה ז"ל).

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

האשמת אותי שאני מקבל טובות הנאה מלובינסקי, אתה מתכוון לחזור בך ולהתנצל או שאתה רוצה להתמודד עם מה שכתבת בדרכים אחרות?

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואלה, שלחו לו (בתכל'ס ? לפנים משורת הדין) טכנאי שיבדוק וינסה לעזור, שגם את זה הם לא חייבים לעשות מבחינת ה"חוק".

אני לגמרי לא בטוח מה חובת עסק במקרה כזה, מבחינת החוק והפסיקה, כי אין דין עסק כדין אדם פרטי.

אבל מישהו שקונה גרוטאה ממגרש במחיר מציאה, המשפט יעלה יותר מהאוטו. בכלל לא ברור לי איך מישהו נטול הבנה והשכלה ברכבים קונה רכב As Is, כשאין לו שום יכולת לדעת מה הוא קונה. הוא צריך בעיקר לדפוק את הראש שלו בקיר, על זה שהוא אידיוט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עפר,

שלחו לו טכנאי שינסה לעזור - לא הצליח.

עכשיו הוא מתלונן למה לא מימנו לו גרר (בטענה שזה היה משפר את הרגשתו).

אם היו מממנים לו גרר, היה מתלונן למה לא מתקנים לו בחינם או משתתפים איתו חצי חצי.

אם היו מתקנים לו בחינם, היה דורש גם אחריות על כל האוטו...

לדרישות של אנשים אין סוף...........

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף סוחר (לפחות לא כזה שאני מכיר) לא יסתכן במתן אחריות לרכב בן 14. קניית רכב כזה היא הימור - לפעמים ההימור מצליח - לפעמים לא.

אני מעריך שמדובר בעסקה של אלפי שקלים בודדים.

האם לובינסקי היו יכולים להתנהג אחרת? - כנראה שכן.

האם הם מחוייבים להתנהג אחרת? כנראה שלא.

העניין הוא לעיתים אנשי המכירות בקצה השרשרת לא רואים את התמונה הגדולה. נניח שלובינסקי היו לוקחים את הרכב בחזרה, יתכן שבחור היה רוכש רכב אחר יותר יקר (אולי אפילו אחד עם אחריות) והיה מספר לשכניו איך לובינסקי יצאו גדולים, ולובינסקי מצידם אולי היו מרוויחים עוד כמה עסקאות (וזה לא שהם סובלים ממלאי חסר).

לפני שנים חבר שלי רכש רכב מטרייד-אין של סוכנות משנה מקומית AS-IS אחרי כמה חודשים הוא גילה שהשלדה הקדמית של הרכב מולחמת ואחרי פגיעה קשה - הסוחר (שבוודאות לא ידע על הפגיעה) החזיר לו את הכסף בלי להתווכח והוא רכש ממנו רכב אחר במקום - הסוחר הזה הרוויח עוד לא מעט מסביבתנו הקרובה בשנים שחלפו מאז, ובטוח שבסופו של דבר לא הפסיד על על העסקה ההיא...

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד שני זה מאוד ישראלי לקנות רכב בזיל הזול, בלי אחריות (כי זה עוד יותר זול), ואז לבוא בתלונות שלא מטפלים בך יפה - הבחור היה אדיוט, קנה רכב בלי אחריות ביודעין, אז זה שכר הלימוד.

נקודת המפתח כאן זה איזה מידע היה ידוע (או צריך היה להיות ידוע) למוכרים, ואם לא הוסתרה כאן בעיה ידועה. אם הוסתרה בעיה ידועה, סיפור אחד. אם הרכב נמכר בתום לב עם בעיה, סיפור אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שהבחור לא חכם, לא אומר שזה נותן זכות לחברות האלה לרמות ולשקר. זה בדיוק הבעיה עם התפיסה הזאת-אתה חייב להיות מומחה גדול, וכשאתה אתה לא ,אז זה בעיה שלך ואין פסול מצד הצד השני לעשות כול דבר בשביל להגדיל את המאזן הכספי שלו.

הגיר של הפיזו' הזאת לא מתקלקל כרעם ביום בהיר אלא דופק ,מרביץ ונתקע לפעמים.

אני מבטיח שהם לא באו בגילוי נאות ללקוח שיכול להיות שהגיר יתקלקל, אלא "שמרו על השתיקה" שאולי ההדיוט שמולם לא ישים לב/לא ידע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שהבחור לא חכם, לא אומר שזה נותן זכות לחברות האלה לרמות ולשקר.

אין לנו סיבה אחת מוצקה לחשוב שרימו את הקונה או שיקרו לו. יש לנו עדות שמיעה מדרגה ג' לגבי מה המוכרת אמרה. כמה מזה היא אמרה, כמה מזה היה שקר... אתה לא יודע.

אנחנו יודעים דבר אחד, הקונה טיפש גדול, אם הוא קונה מוצר, כל מוצר, על בסיס הסיפורים של איש המכירות (ומכל ההתנהלות שלו).

כשאתה קונה רכב מאוד ישן, As Is, זה אומר שקיבל מחיר נמוך מאוד, והוא מגלם את הסיכון. מכאן, זה ההימור שלקחת. מי שהימר הפעם התיישב לשולחן הפוקר בלי לדעת לשחק, ואכל אותה.

ודרך אגב, לא סתם פות"ש לא מציין את מחיר הקנייה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש פה מקרה של התנהגות צרכנית ישראלית טיפוסית, אפשר לראות את זה בכל מקום, לא רק בתחום הרכב.

כבר אמרו לו שלא יתקנו (לדעתי בצדק) אז מה נשאר לו להפסיד אם ינסה לסחוט מהם תיקון? כלום

פוסטים במדיה חברתית, פורומים, שיחות למוקד שירות, מכתבים.. כל האמצעים כשרים כדי לנסות לגרום להם לתקן.

אולי, רק אולי, יימאס להם ממנו ויבואו לקראתו עם הנחה כלשהי.

במקרה הכי גרוע יתקן על חשבונו.

הבחור קנה רכב בר מצווה ממגרש בלי אחריות, יש לו את זה ביותר נתניה? איזה בנאדם שפוי עושה דבר כזה?

קיצר, יש מרק על הכיריים, בתאבון.

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עצוב לי שאנחנו כשצרכנים לא רק שהשלמנו עם זה שמקומות משקרים ומרמים("יש את זה ביותר נתניה", כאילו זה בסדר שמגרש בנתניה מרמה ומשקר), אלא אפילו באים בטענות ללקוחות שקונים במקומות האלה, כאילו הם האשמים.

לדעתי הלקוח רק אשם אם במגרש אמרו לו, שמע הגיר לא עובד כמו שהוא עבד כחדש, יכול להיות שבקרוב תהיה לו תקלה, הרכב נמכר as is ואין עליו אחריות כלל. והוא קנה ? בעיה שלו.

אבל כולנו יודעים טוב מאוד ש 99 אחוז זה לא היה המצב.

אם אתה מחליט לקנות פלאפון מתצוגה ללא אחריות, אבל יש שם צריבת מסך קטנה בחלק העליון שפספסת ב 5 דק שראית את הפלאפון, אבל אף אחד לא אמר לך עליה כלום. האם במצב כזה אתה מסיר אחריות לגמרי מהרשת שמכרה לך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2227 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...