Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חייל משוחרר צמא לטיפים ועצות

MrCola
שימו לב! השרשור הזה בן 2233 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי שאלה -ו אולי שאלתי אותה כבר בעבר.

בעיני הרבה אנשים 10,000 ש"ח נטו זו משכורת גבוהה.

לדעתי, למדינת ישראל ויוקר המחיה בה זה לא כל כך הרבה...

כמה זמן לקח לכם להגיע למשכורת הזו ואף לעבור אותה? (למי שמוכן לענות)

כרגע, היא לא נתפסת בעיניי כברת השגה אבל אולי בעתיד...

אם אתה בעל מקצוע נדרש ולא מפונק תגיע אליה די מהר.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 82
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

QA ידני בחברה טובה =משכורת מעל ומעבר לרווק ומשכורת שבעלי תארים רבים לא מגיעים אליו בלי מזל.

כמובן שאין אפיקי התקדמות, אבל פות"ש יכול ללמוד בצד תואר שישתלב עם העבודה או קורסים נוספים ולהגיע קצת יותר רחוק.

כל עובדי ההייטק פה יאמרו לך שזה קשקוש כמובן, רק שהם לא יודעים או זוכרים מה זה עבודה שהיא לא הייטק, כשמאשרים לי חופשה של שבועיים-שלושה לתקופת מבחנים או סתם לטיול בלי להניד עפעף ולחברים מהלימודים בקושי מאשרים יומיים אני מבין כמה בר מזל אני... זה רק על קצה המזלג (כרגע זה הדבר הכי חשוב לי)

שוב הכל תלוי איפה.

בתור סטודנט בחברת הייטק גדולה הייתי נעלם בלי בעיה לזמנים כאלו (בטח בתקופת מבחנים, לירח דבש שלי ועוד).

במקום הנוכחי יש ימי חופשה ללא הגבלה ובהחלט יש כמה אנשים שלקחו חופשה של כמעט חודש. פשוט תוכנן מראש.

לגבי לקיו איי ידני אין אפיקי התקדמות - מראה לך כמה רחב המושג הזה.

ברמות נמוכות (button mashing בלי להעליב) אולי אין.

ברמות גבוהות יש גם טכנולוגית וגם ניהולית ה מ ו ן לאן להתקדם כולל רוחבית לתמיכה , פריסייל , ניהול פרוייקטים ועוד.

(עבדתי בבדיקות כמה וכמה שנים... אני לא מנחש. בימינו בפיתוח עם אוסף חברות גדולות שרצות אחרי קבוע)

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאגיע לשם, אעדכן.

הכי קרוב שהגעתי זה שקיבלו אותי לעבודה ששם דרשתי 10,000 ברוטו. בעקבות כמה דברים שקרו בחיי בתקופה ההיא החלטתי לא לקחת את העבודה, אפילו שמדובר על שכר גבוהה משמעותית (מאד. משמעותית.) מהנוכחי.

ואם כבר ברווז אז העצה שלי היא

גע גע גע

תגע בכמה שיותר בחורות, הכוונה שתתנסה כמה שאתה יכול מינית (בהסכמה כמובן ;) ) לפני שאתה מתמסד

איפה היית לפני 20+שנה, עת היכרתי את אשתי? :lol:

אם אתה בעל מקצוע נדרש ולא מפונק תגיע אליה די מהר.

אשמח להסבר איך... :wink:

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מצליח לחסוך מ 6 וחצי נטו בחודש בסביבות ה 2000 אחרי כול ההוצאות(כולל רכב)

יש לי חבר שמ 12 נטו מצליח לחסוך כול חודש 5 אלף, והוא גר ברמת גן, גם עם רכב ואוכל כול יום צהריים במסעדה.

מי שמרוויח 10 נטו , ללא ילדים, ולא מצליח לחסוך כלום, זה נטו בנאדם שלא יודע להתנהל עם הכסף שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רפרפתי על התשובות בשרשור, וייתכן שפספסתי אם זה נאמר כבר,

אבל לדעתי פשוט תמצא עבודה מכניסה יחסית (כמה אלפים, לא מינימום) גם במחיר של קריעת תחת (כמובן כתלות ביכולותיך), תחסוך ממנה כמה שיותר, ותלמד להשקיע את הכסף בצורה סבירה.

השנים הללו שאחרי צבא אלו השנים הכי קריטיות בעיני בשביל שבעתיד תהיה באמת הרבה יותר משוחרר מדאגות כלכליות, בפרט כשהמחויבויות יגיעו.

טיול, לגור מחוץ לבית, רכב, וכו'-כל אלו יכולים לחכות.

הלוואי ואת הידע וההבנה שיש לי היום, היו לי כשהשתחררתי לפני 7+ שנים מצה"ל עם מקצוע לא רע והלכתי לעבוד. יכולתי להיות במקום אחר לחלוטין היום אם הייתי מתנהל נכון, אבל לצערי כל הכסף הלך כאלם פאדי.

לפחות זה היה שיעור טוב :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כ

אשמח להסבר איך... :wink:

תתחיל עם מקצוע נדרש.

אתה באמת כישרון מבוזבז. בן אדם עם ראש, ידיים ומוסר עבודה שלדעתי מההיכרות האינטרנטית שלנו יכול להגיע הרבה יותר רחוק במקצועות יותר טכניים.

אדם כמוך יכול להיות מסגר רתך טוב, טכנאי ואפילו איש שיווק ומכירות של מוצרים טכניים (לא מוצרי צריכה אלא מוצרים לתעשייה ולתשתיות. עם הידע הטכני שלך ויכולת הניסוח שלך אתה יכול להתפתח בתחום ולהגיע רחוק).

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שמרוויח 10 נטו , ללא ילדים, ולא מצליח לחסוך כלום, זה נטו בנאדם שלא יודע להתנהל עם הכסף שלו.

אל תמהר לשפוט. אתה לא יודע מה באמת מתרחש בחיים של בן אדם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכיר הרבה אנשים שקנו דירה לבד בתור רווקים. אני גם לא מבין למה זה בכלל מדד ל״חיים ברמה סבירה״. בכלל, כל ההתייחסות הזו לרכישת נדל״ן כאילו זו המטרה שלך בחיים היא לדעתי מוטעית (ולא בריאה במיוחד).

40000 ש״ח בשנה, עם תשואה (מאוד שמרנית) של 2 אחוז בשנה, יתנו לך כ-400 אלף ש״ח תוך 9 שנים. זה לפני שאתה משקלל תשואה גבוהה יותר (שקל מאוד להשיג לאורך זמן), שיפור בתנאי השכר ועוד (מניסיון - הסכום גדול הרבה יותר). פגשת מישהי והתחתנת בזמן הזה - הופ, כבר יש לך סכום גדול בהרבה (אולי לא תמיד פי 2, אבל לפחות הגדלת ב-50%). זה כבר כנראה מספיק כדי לקנות דירה בפריפריה הזולה, או אפילו באיזור טוב יותר עם תוספת של משכנתא.

אבל שוב, אני רוצה להדגיש - לא מבין למה איכות החיים שלך נמדדת ביכולת לקנות דירה בשלב מוקדם בחיים. מה הלחץ? לדעתי, אין צורך אמיתי ברכישת דירה עד שהילד הראשון מגיע, וגם אז לא בהכרח. אין שום סיבה שזוג לא יקנה את הדירה הראשונה שלו בגיל 35-40. זו המציאות של היום, ואני אישית לא חושב שזה נורא בכלל.

לגבי מגורים אצל ההורים - לגיטימי לדעתי להשאר בבית שנה-שנתיים כדי לחסוך, אבל זה כבר עניין אישי. מבלי לשפוט אף אחד, אני אישית מעדיף לחיות את החיים שלי מאשר להשאר תחת הסינר של ההורים, גם אם זה אומר שבטווח הארוך יהיו לי כמה עשרות (או אפילו מאות) אלפי ש״ח פחות.

אגב, גם בתור הורה - הייתי מעדיף לעבור לדירה קטנה יותר (הרבה זוגות שאני מכיר עשו את זה כשיצאו לפנסיה) ולתת לצאצא שלי את ההפרש מאשר לשכן אותו בבית כמה שנים. לטובתו, כן?

ערבבת מה שאמרתי.

בעיניי חלק מקיום של משפחה (זוג וילד לפחות) כולל גם לגור במקום נורמלי, וכן, אני חושב שזאת צריכה להיות השאיפה המינימלית שלי בעתיד.

ברור שאפשר גם לגור במקום פחות טוב, אבל זאת ההעדפה שלי והדעה שלי.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרו ורבו, זה מה שחשוב

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערבבת מה שאמרתי.

בעיניי חלק מקיום של משפחה (זוג וילד לפחות) כולל גם לגור במקום נורמלי, וכן, אני חושב שזאת צריכה להיות השאיפה המינימלית שלי בעתיד.

ברור שאפשר גם לגור במקום פחות טוב, אבל זאת ההעדפה שלי והדעה שלי.

לא ערבבתי, פשוט התייחסתי לתגובה שלך בהקשר לנושא שהועלה - רווק על משכורת חודשית נטו של 10,000. אם תקרא את התגובה שלי שציטטת, תראה שאפילו התייחסתי לכך שכזוג, הסיפור שונה לגמרי.

ולא הבנתי איפה בדיוק דיברתי על ״מקום פחות טוב״ לגור בו - התייחסתי רק לקנייה מול שכירות ובאיזה שלב בחיים. תאמין לי, מכיר אנשים שקנו דירה שאני לא רוצה להכנס אליה (שלא לדבר על לגור בה), ולעומתם כאלה שגרים בשכירות בתנאים נעימים מאוד. אין קשר בין הדברים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

נאמרו כבר הרבה דברים נכונים.

אני חושב שאתה צריך להבין במה אתה טוב, מה הכישורים והיכולות שלך ובמקביל מה תחומי העניין שלך ולפי זה לרכוש מקצוע ולהתפתח בו.

לא מאמין בגישה של "הייטק או אבטלה", אם יש תחום בתעשייה הזאת שמעניין אותך (לא רק בגלל שכר) אז לך על זה, אבל לטעון שבלתי אפשרי להתפרנס מכל דבר אחר זה שטות.

אם אתה הולך לכיוון שיש לך זיקה טבעית אליו, יהיה לך הרבה יותר קל להתפתח ולהצליח גם בלימודים וגם בעבודה. (וזה לא קשור רק למקצועות אקדמיים, זה תופס לכל דבר). החכמה היא לדעת באמת מה אתה רוצה לעשות ואז לעשות את זה, ולא לעשות דברים כי שמעת ממישהו ולא חשבת על ה יותר מדי.

בנוגע לטיול, אם ממש בא לך לטייל, תחסוך כסף וצא לטיול. אבל אל תעשה את זה כי כולם עושים.

אם לימודים אקדמאיים הם אופציה מבחינתך, לדעתי קודם כל סיים עם הפסיכומטרי ואחרי זה תטייל בראש שקט וכשתחזור כל האופציות כבר יהיו פתוחות בפניך.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרו ורבו, זה מה שחשוב

בגילו, קודם כל מתאמנים...

:hihi::roflmao:

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...