Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התחדשתי^2: MX-5 ND RF 17 // Tiguan SE 18

oryo
שימו לב! השרשור הזה בן 2028 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היה טוב, וטוב שהיה. הרבה יותר עבודה משציפיתי.

הרכב כרגע מטונף, והשמש מעוותת את הצבע בתמונה (הוא יותר כהה/"עמוק" במציאות), אבל אני לגמרי מבסוט מהתוצאה הסופית. השאלה המרכזית היא עמידות, נקווה לטוב... IMG_20180710_101739.jpegIMG_20180710_095239.jpegIMG_20180710_095224.jpeg

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 117
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

קצת בהרחבה על הליך הצביעה -

את הערכה רכשתי לפני כ4-5 חודשים בערך, ומאז רק דחיתי ודחיתי מחוסר זמן/כוח/רצון (ושאר תירוצים).

פגשתי את בן השבוע ושוחחנו על כל מיני עבודות DIY, והחלטתי שבסופ״ש אני מפסיק לדחות והולך על זה.

בן היה נחמד מספיק בשביל לארח אותי בחניית ביתו - שבסופו של יום מסתבר כהחלטה סופר קריטית שכן הזמן שלקח לבצע את העבודה היה רב משציפיתי בהפרש ניכר, ואם הייתי עובד בחניה ציבורית (אין לי כרגע חניה/גראז׳) זה היה מוליד מצב בעייתי. זה לפני שמזכירים את העזרה בעבודה והתמיכה הכללית של בן וזוגתו.

אז בראשון בצהריים העלנו את הרכב על ג׳ק סטנדס, פירקנו את הגלגלים, צחצחנו אותם למצב שקצת הוריד את החשק לצבוע (כי הם היו יפים ונקיים!).

עטפנו את הצמיגים בדבק צבעים, והתחלנו בשכבות: ראשית 4-5 שכבות שחורות, ולאחר מכן עוד 3-4 שכבות Burnt Copper.

השכבה האחרונה בוצעה באזור חצות, החלטתי להשאיר את הגלגלים למסיבת פיג׳מות בגראז׳ של בן - ולחזור יום לאחר מכן ע״מ ליישם שכבה אחרונה של Glossifier (שכבת הגנה אחרונה, שקופה, לדיפ), להתקין את הגלגלים ולנסוע הביתה.

חזרתי יום לאחר מכן (שני) בסיום יום העבודה, יישמתי מס׳ שכבות Glossifier, הורדתי את הדבק מהצמיגים, ניקיתי עודפים, התקנתי סמלונים, הרכבתי את הגלגל על הרכב, חיזקתי בורג ו................................ FUCK ME.

היות והגלגלים נצבעו לחלוטין, בנק׳ המגע בין הג׳נט לבורג היתה שכבת פלסטידיפ. בעת הידוק הבורג, הוא בעצם ״משך״ את שכבת הדיפ וקרע את הציפוי, מושך איתו עוד שכבה יפה של ציפוי מקדמת הג׳נט.

יומיים של עבודה, לפח.

סקרתי את הנזק, והבנתי שאין סיכוי לתקן את זה. כ״כ התבאסתי שהחלטתי להוריד את כל הציפויים מכל הגלגלים ולחזל״ש את הפרויקט.

בן לחץ עלי לנסות לתקן, אחרי כל ההשקעה לזרוק הכל לפח? no way!

ניסיתי לתקן - התחלתי לצבוע מחדש על מרכז הג׳נט, אך ללא הועיל. ראיתי שאין bonding טוב בין השכבות ושזה לא הולך לעבוד.

מחזלשים?

בן עדיין לא מוכן לשמוע על זה, אני מנתח את הסיטואציה - מיציתי את עבודת הכפיים, נשבר הזין מהחרא הזה. בדיעבד? הייתי קונה ג׳נטים חדשים וזהו(!)

בזמן שאני חופר לעצמי במוח בת זוגתו של בן לקחה סכין קטנה, פינצטה, ובדיוק של מנתחת הורידה את הציפוי מבית הברגים בכל שאר הגלגלים. זה אולי נשמע קל - זה לא, זה הליך מייגע וקפדני, אבל היא ביצעה אותו to perfection, כפרה עליה.

שוקלים את האופציות, ומחליטים לעשות ספרינט על הג׳נט: לחסל את הציפוי הנוכחי, ולצבוע אותו מחדש.

להוריד את הדיפ היה קל, בגלל שביצעתי שכבות רבות החומר יורד מבלי להשאיר אחריו residues. השעה 1830, ואני מתחיל את ההליך מחדש...

(צריך לזכור: יש curing time בין שכבה לשכבה, ולכן לבצע ג׳נט אחד בלבד זה לא 1/4 מהזמן שלוקח לבצע רביעייה!)

צבענו את הג׳נט מחדש: 4 שכבות נדיבות בשחור, 3 בברונזה, 2 של גלוסיפייר.

הפעם למדנו מהטעות - את בית ההברגה כיסינו בדבק, ומעליו דחפנו נייר טואלט. הדבר הזה הוכיח את עצמו 6 שעות לאחר מכן, כשהורדתי בקלות את המילוי מבלי שייווצרו קריעות בדיפ.

התקנתי את הגלגלים והשארתי את הרכב ללילה.

___

מסקנות אישיות:

* פלסטידיפ חומר מדהים, אבל לעבודות קטנות (לדוגמא: הסמלונים). בשביל עבודה גדולה כזה, עבורי, לא שווה את הזמן / טרחה.

* העמידות של החומר מעלה בי חששות, העבודה שבתי הגלגלים נצבעו בצורה הזו גורמת לחששות האלו לגדול, אני לא יודע כמה זמן הציפוי יחזיק אבל משער שלא יעבור את קו החצי שנה - הלוואי שאתבדה.

* הצבע של הדיפ יצא *בדיוק* מה שרציתי. כאמור, זה לא עובר כ״כ בתמונות (הצבע התעוות ונראה בהיר/צבעוני משהו באמת, אולי אנסה לצלם שוב ולפלטר שיהיה דומה למציאות) - אבל מבחינת הגוון נטו הם הגיעו לרמת שלמות.

* למרות שחפרתי ברשת, לא ראיתי התיחסות לעניין בתי הברגים. מבאס מאוד, יכל לחסוך לי המון זמן ועגמת נפש.

* DIY זה עניין מגניב, בעיקר כשעושים את זה עם חברים. הסיפוק מכך שיצרת משהו מצליח לכפר ברמה מסוימת על הזמן שהושקע. that being said יומיים (ברוטו) של עבודה עבור צביעת גלגלים זה יותר מדי עבורי, בעיקר ובעיקר אם זה לא יחזיק מעמד לשנה+.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבסוט כי למדתי שאני עם פלסטידיפ לא הולך להתעסק. הפרוייקט הבא יהיה לעטוף רכב עם Vinyl, הגליל מוכן, פשוט קשה להחליט איזה אוטו לעטוף...

ניצלתי את הזמן לפרק את הקרבורטור של הקאדילק, על הדרך הספקתי להפיל את הצינור של הPCV valve לתוך מכסה השסתומים אז גם הוא פורק, כמובן בסיוע הגברת.

אור, היה כייף, אם לא היית מגיע ככל הנראה לא הייתי נוגע בקאדילק. 20180708_145804.jpeg20180708_152449.jpeg20180708_164430.jpeg

Sent from my SM-G965U using Tapatalk

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו תמונה עם גוונים שיותר תואמים את המציאות IMG_20180710_180334.jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבסוט כי למדתי

שאני עם פלסטידיפ לא הולך להתעסק. הפרוייקט הבא יהיה לעטוף רכב עם Vinyl, הגליל מוכן, פשוט קשה להחליט איזה אוטו לעטוף...

להפיל/QUOTE]

מה הבעיה? תתחיל מהאוטו של oryo.

ככה אם תתבאס מהתוצאה לא תצטרך להתמודד איתה כל בוקר [emoji23]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אור, אתה הולך להתפלא כמה הפלסטידיק הזה עמיד. הג'אנטים אצלי כבר +-שנה והאוטו לא בדיוק נשטף עם כפפות מפרווה של גורי אריות ים שלוש פעמים בשבוע.

הדבר היחיד שצריך לשים לב אליו זה שאם אתה/מישהו משתמש בגרניק כדי לשטוף, לעשות את זה ממרחק גדול יותר ממה שרגילים, אחרת זה גומר על הצבע. הצלחתי להרוס לעצמי ככה חישור אחד כמעט לגמרי.

אני אגב החלטתי להוריד את הפלסטידיק ולצבוע בצבע נורמלי גם כדי לא לחשוש כל פעם שאני נכנס לשטיפה וגם כדי שהגלגלים יהיו יותר מבריקים (אני עשיתי בלי גלוסיפייר).

מה שכן, נראה לי שלקח לכם הרבה (הרבהההה) יותר מדי זמן. אנחנו גם היינו צוות של שניים ולקח לנו חצי יום בערך אותו תהליך (6 או 7 שכבות).

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שקלתי בדיוק את הקיט הזה של ה-Burnt Copper מ-DipYourCar, אבל מהר מאוד הבנתי שהעלות\תועלת של זה תהיה שלילית. עכשיו מתכנן ללכת לצבעי רכב שיצבע לי אותם בצבע רגיל של רכבים. נראה איך יצא.

מאזדה מיאטה 2008 משופרת לנפש

פורד פיאסטה 2016 למבצעים מיוחדים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדיפ עלה סד"ג של 70 דולר, צביעה עולה סד"ג של 600. הרציונל שלי היה: תוודא שהצבע באמת מתאים לרכב לפני שאתה מתחייב.

לטעמי הצבע פגע בול, כך שברור לי שאם/כש אמצה את הדיפ - ארכוש גלגלי ברונזה / אצבע את אלו.

מה שכן, לאחר הצביעה פתאום הגלגלים עצמם נראים לי הרבה יותר טוב (הצורה שלהם).

ספייר - איך אתה נוהג לנקות אותם? מלבד מים, עובר עליהם עם סבון רגיל וכפפה / מטלית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספייר - איך אתה נוהג לנקות אותם? מלבד מים, עובר עליהם עם סבון רגיל וכפפה / מטלית?

בגלל שאני עצלן ברמות אולימפיות, קניתי חומר ייעודי ו"מברשת" (מין דילדו לוקינג ת'ינג כזה מספוג) לג'אנטים (מקווה שאף אחד לא רואה שכתבתי את זה :oops:). מרסס את החומר, ומשפשף עם הדילדו. זה מוריד את רוב הלכלוך, אבל בגלל שאני צבעתי בלבן לנקות אותם זה ז** די גדול. אצלך אני מאמין שריסוס זריז של איזה חומר כלשהו ומעבר עם גרניק יסגור את הפינה.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן רק השאלה איזה חומר - חומר ייעודי ל ג'נטים עלול להיות אגרסיבי מדי ולפגוע בדיפ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדללים - אני לא זוכר איך קוראים לזה שקניתי, אבל אני מדלל אותו ב-1:10 בערך עם הג'אנטים לא מטונפים פחד, מה שלרוב לא קורה לצערי...

אבל שוב, אני עושה את זה רק בגלל שהם לבנים ודורשים אקסטרה תשומת לב. הדיפ עמיד במכונת שטיפה ואת הצבע שלך, במיוחד שהוא עם גלוסיפייר שהופך אותו לקצת יותר חלק (אז הוא קצת פחות תופס לכלוך) אני לא חושב שתהיה בעיה להעביר במכונה.

אלא אם כן כמובן אתה ווירדו ושוטף לבד :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

לאחר 8 חודשים של המתנה, סוף סוף קיבלתי את לוחית הרישוי שהזמנתי - רק חבל שזה בדיוק בסופ״ש בו אני עוזב את קליפורניה... (עובר לאוסטין, טקסס)

1.jpg2.jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2028 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...