Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מכונת כביסה תוצרת AEG גרמניה - עושה רעשים בזמן הכביסה

מרק10
שימו לב! השרשור הזה בן 2198 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

לאחותי יש מכונת כביסה תוצרת AEG גרמניה דגם LAVAMAT 50435 שנקנתה לפני כ-15 שנים ושירתה אותה לשביעות רצונה.

לפני מספר חודשים התחיל רעש מציק בזמן הסחיטה ולאחרונה גם בזמן הכביסה. סיבבתי את התוף ידנית ואכן הוא עושה רעשים.

שאלותי הם:

1. האם מוסבך להחליף במכונה הזו את המיסבים+בולמי זעזועים אשר לא הוחלפו לעולם ?

2. נניח ואחותי תזמין טכנאי לתיקון המכונה קרי החלפת המיסבים+בולמי זעזועים מהי העלות ?

תודה

מכונת כביסה עינ&#1.jpg

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בעיה במיסבים כפי הנראה, ככה היה אצלנו גם AEG

בת 11-12 שנה,עד הרעש עבדה ללא שום בעיה.

היתה בעיה לתקן.

טכנאי ידרוש/ דרש מאיתנו כ 500 ש''ח כולל

עבודה, לחלופין אפשר היום לרכוש מכנה חדשה במחיר פחות מכפול.

אמר שלא כדאי ולא שווה לתקן,

מכיון שהוא גם חברטוב הצענו לו אותה ללא תמורה,

וגם לא רצה לקחת.

עריכה אחרונה על ידי yossy

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק

אתה בחור עם ידע וידיים של מיליון דולר.

תקנה את הרכיבים לבד. ותחליף

זה לא סיפור משמיים.

גלגלצ: דיווחי תנועה ביציאה ממצרים. עומס תנועה ענקי ממחלף סיני עד מחלף ים סוף, משה תיזמן 40 שנה. תודה לך משה.

מודעת מכירה ................ פרויקט איטום על הרכב שלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמנם בסרטון זו מכונה של בוש, אבל אני חושב שהעיקרון די זהה, והבחור מסביר יפה איך להחליף:

[video=youtube;XaFF2-Rl8Nc]

אני גם לא בטוח שהייתה לי הסבלנות לבצע עבודה כזו, במיוחד שלא הכל יחזור להיות בדיוק כמו שהיה.

ויכול להיות גם מצב של ציר עכביש\צלב שהלך, ואז זה בכלל סיפור.

עריכה אחרונה על ידי innvision
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק, במקום עצות לקניית מכונה חדשה ושאר תובנות, הסר (או שתעודד את בעל המכונה לבצע זאת) את החיפוי העליון, כנראה בסרטון ובכלל עניין של 2 ברגים.

בחצי שנייה ניתן יהיה לראות אם הדוד החיצוני מולחם או צמוד בעזרת ברגים.

אם בברגים, סימן השאלה היחידי הוא מצב העכביש ואז לפי החשק ניתן די בפשטות לשפץ. עדיין, במיוחד אם משכו את התקלה יתכן שהציר עצמו נחרט ואז ספק אם המיסבים ישבו היטב על הציר (כדי שהתוף לא ירקוד) ואם אין פגיעה באזור שבו האטם נוגע בציר. גם אם יש חריץ שהאטם יצר ניתן להרכיב דיסקה שטוחה דקה ישר על הציר בצמוד לעכביש ולשנות במ"מ או משהו כזה את האיזור העובד. אם הציר נפגע ספק אם התיקון יאריך ימים. עדיין ניתן לדעתי להחליף את כל העכביש (סמרור מחדש אינו ראלי אבל אולי ניתן להשיג ברגים עם ראש כיפתי שיורכבו מתוך התוף החוצה, זה קיים למשל במרלוני פתח עליון) או להשיג תוף עם עכביש מפרוק. אם יוחלט על שיפוץ הייתי מנצל את הפרוק לניקוי קפדני של מיכל הלחץ (חלק מהמערכת הקובעת את מפלס המים), של צנרות המים בכניסה ובניקוז, לבדיקה ואולי לשינוי זווית ההרכבה של אטם הדלת ולבדיקה של התנגדות הבולמים. גם ניקוי חיצוני של גוף החימום אינו מילה גסה.

אם הדוד מולחם זה כבר סיפור אחר. גם אז ואם תתעקש ניתן להפריד את החצאים או ע"י קידוח אם מדובר בנקודות הלחמה או ע"י ניסור היקפי, אבל ההתעסקות כבר ברמה אחרת.

מבקש להזכיר לכל המומחים מטעם עצמם שהתוצרת מעולה ובסבירות גבוהה אמינה פי כמה ממכונות מודרניות. מין הסתם גם מאפשרת סחיטה במהירות די גבוהה והאלקטרוניקה בטח חסונה יותר. פחמים ניתן להחליף, קולקטור ניתן ללטש ובולמים גם כן ברי החלפה. הצעצועים המודרניים בעלי מינון נוזלים אוטומטי, שקילה ושאר ירקות לא מתחרים באמינות. החיסרון היחידי של המכונה היחסית עתיקה הזו הוא בוודאי נפח התוף, מה שמחייב יותר כביסות וזה הבזבוז העיקרי כי ברור שכביסה של כמות יותר גדולה בבת אחת יותר זולה.

אם המשפחה קטנה והמכונה מספיקה הייתי שוקל ברצינות לשפץ.

אם תחליט להתקדם לשיפוץ אתן לך טלפון של חנות חלפים סמוך לאלנבי או שתתקשר לדובין ודומיו.

יוסי

עריכה אחרונה על ידי yosi05
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה להפסיק כאן? אפשר גם לשבב ציר חדש, אולי עדיף לפני הטיפול התרמי אפילו, ואח"כ פשוט לבצע חיסום הרפיה והשחזה. מומלץ לבדוק קודם את כושר החיסום של הסגסוגת עם דגם סטנדרטי בשיטת Jominy (אפשר לבנות מתקן בבית).

למען הסר ספק, אני בטוח שמרק יכול לתכנן תהליך ייצור אמיתי בניגוד להתהלך הפיקטיבי שלי שנועד למען מומחים מטעם עצמם בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניתן לחשוב על צמנטציה לציר החדש או על ניטרציה.

אפשר גם טיפול פני שטח בקר לציר החדש, Shot peening.

הבעיה עם שיבוב ציר חדש תהיה הצורך לקבע אותו לעכביש, אבל זאת בקטנה...

ו-INNVISION ידידי, הסרטון שהעלית מאיר עיניים ומועיל, אז תרומתך, לפחות לדעתי, מועילה ובונה מאד.

יוסי

עריכה אחרונה על ידי yosi05
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק, במקום עצות לקניית מכונה חדשה ושאר תובנות, הסר (או שתעודד את בעל המכונה לבצע זאת) את החיפוי העליון, כנראה בסרטון ובכלל עניין של 2 ברגים.

יוסי

יוסי, תודה רבה על התגובה המפורטת.

המכונה האחרונה שבה החלפתי מיסבים הייתה תוצרת קריסטל דגם סופר לורד בעלת פתח עליון לפני לפני כ-14 שנים ומאז נשבעתי שאני יותר לא מחליף מיסבים לבד.

מצורפים מספר תמונות של פירוק המכונה לגורמים בכדי להוציא את התוף ולפתוח אותו (חתיכת סיפור).

מכונת כביסה קרי&#1.jpg

מכונת כביסה קרי&#1.jpg

מכונת כביסה קרי&#1.jpg

מכונת כביסה קרי&#1.jpg

מכונת כביסה קרי&#1.jpg

מכונת כביסה קרי&#1.jpg

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תחליט להתקדם לשיפוץ אתן לך טלפון של חנות חלפים סמוך לאלנבי או שתתקשר לדובין ודומיו.

יוסי

חנות החלפים ליד אלנבי (האם ב כיכר המושבות) ליד המעבר התת-קרקעי.

וחנות הצעצועים שהייתה בפינה, שם היינו קונים לגו , :wink: כלי-רכב טרקטורים משאיות ומטוסים להרכבה.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...