Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יש חסידי כושר בקהל? אבקש עצתכם בחיטוב הגוף.

ברווז
שימו לב! השרשור הזה בן 2012 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לדעתי אתה לא חייב מאמן כושר פרטי, הייתי נכנס לאתר "קילוגרם", מתחיל לקרוא קצת מאמרים, נסגר על תוכנית ומבקש מהמאמן שנמצא בחדר הכושר להדגים לך את הטכניקות, ללמוד אותן, בנוסף גם לראות סירטונים ביוטיוב.

הדבר שני וההכי חשוב הוא תזונה נכונה, בשביל לעלות במסת שריר צריך להיות במאזן קלורי חיובי כמות חלבונים ופחממות מספקת, שינה מספקת והעמסה מתמדת, לא מספיק לעשות קצת פקלים בבית.

בשביל לראות קצת (!) שרירים תבין קודם כל שזה ידרוש ממך הרבה התמדה בעניינים שציינתי, כדי להתחיל לראות תוצאות שמתקרבות בכלל לבחור ראיין תצטרך יותר משנה אחת של אימונים קפדניים.

טכניקה נכונה לא לומדים מקריאה באינטרנט ומצפייה בסרטונים ביוטיוב. אדם שאין לו רקע בכושר ויתחיל להתאמן לבד סביר להניח שלא יגיע לשום מקום או שיפצע בשלב כלשהו.

בנוגע למאזן קלורי חיובי בשביל לעלות שריר מדובר בסתם עוד אגדת חדר כושר כמו 90% מהדברים ששומעים בתחום. הגוף מורכב משריר, שומן, עצם ועור. מתאמנים בחיטוב מאבדים שומן וחושבים שהם מאבדים שריר, אבל זה קשקוש מוחלט. גוף מפרק שריר רק במצב של רעב קיצוני מתמשך ורק אחרי שלא נשאר שומן לפרק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הראשון- צריך אימוני התנגדות (=משקולות). דהיינו, האפשרות הריאלית היחידה היא מכון כושר.

אפשר גם משקולות/תרגילים בבית. מה שחשוב זה ללמוד לעשות אותם נכון.

ושוב, זה הרבה עבודה. זה לא בקטנה.

בינתיים, רק בינתיים, אני יורד מזה. נמשיך להנות מהאופניים (כן, ברור לי לחלוטין שזה פחות יעיל מריצה- אבל זה יותר כיף) ולהעלות את הסיבולת במקביל לקראטה,

זה דומה לפילוסופיית הכושר גופני שלי:

(NPNP (No Pain = No Pain

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טכניקה נכונה לא לומדים מקריאה באינטרנט ומצפייה בסרטונים ביוטיוב. אדם שאין לו רקע בכושר ויתחיל להתאמן לבד סביר להניח שלא יגיע לשום מקום או שיפצע בשלב כלשהו.

בנוגע למאזן קלורי חיובי בשביל לעלות שריר מדובר בסתם עוד אגדת חדר כושר כמו 90% מהדברים ששומעים בתחום. הגוף מורכב משריר, שומן, עצם ועור. מתאמנים בחיטוב מאבדים שומן וחושבים שהם מאבדים שריר, אבל זה קשקוש מוחלט. גוף מפרק שריר רק במצב של רעב קיצוני מתמשך ורק אחרי שלא נשאר שומן לפרק.

חבל שהבנת הנקרא היא לא דרישת סף על מנת להגיב, אחרת היית קורא שכתבתי:

"מתחיל לקרוא קצת מאמרים, נסגר על תוכנית ומבקש מהמאמן שנמצא בחדר הכושר להדגים לך את הטכניקות, ללמוד אותן, בנוסף גם לראות סירטונים ביוטיוב"

ומבין שכמו שכתבתי, הדרכה של מאמן היא חובה טרם ביצוע תרגיל חדש או עבודה על טכניקה, לא חייבים מאמן אישי כשאתה כבר משלם למאמן בחדר הכושר כחלק מהמנוי שלך, מאמן שתפקידו לעזור לך בטכניקות ולתת דגשים, הוא לא עציץ.

סרטונים ביוטיוב וקריאת מאמרים היא המלצה חמה למי שרוצה להבין קצת יותר מה הוא עושה ואיך לשפר את השגיו.

לגבי פציעה - תמיד אפשר להפצע גם סתם ככה, הגוף שלנו לא עשוי מברזל, הטכניקות הנכונות תפקידן למזער את הסיכוי והנזק של פציעה כשהיא תקרה, אבל למנוע פציעה לא ניתן ב-100%, גם בטכניקה כמעט מושלמת (כי דבר כזה טכניקה מושלמת מאה אחוז מהזמן).

לגבי הדבר השני שכתבת שם..

גוף יעדיף לפרק שריר הרבה לפני שומן כי "עלות" התחזוקה של שריר היא הרבה יותר גבוה לגוף מאשר של שומן, למעט מקרים חריגים של עודף שומן גבוה מאוד.

כשאתה במאזן קלורי חיובי אתה מאפשר לגוף להשתמש בקלוריות הנותרות על מנת לבנות שריר,

אם אתה במאזן קלורי שלילי אין לך מספיק משאבים לבניית שריר, זו אנטומיה בסיסית ולא "אגדה אורבנית".

השריר ישמר+- במאזן קלורי שלילי רק כאשר הגוף ירגיש שיש צורך בכול הכמות הזאת, וזה תפקידם של אימוני ההתנגדות בחיטוב.

הגישה של מסה-חיטוב היא המקובלת ביותר, לא מכיר גישה אחרת שהוכיחה את עצמה כמוה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר גם משקולות/תרגילים בבית. מה שחשוב זה ללמוד לעשות אותם נכון.

משקולות בבית זה מאוד מוגבל, במיוחד אם הכוונה ללכת על משקוליות. זה נחמד למתבגרים שרוצים ביספס אבל לאנשים רציניים שרוצים לאמן את הגוף בצורה מאוזנת ואידיאלית, רק כלוב-ספה-מוט-צלחות. אפשר תוך חצי שנה~ להגיע למשקלים של 100 קילו בתרגילים המורכבים ככה שמי שיכול ורוצה להשקיע בביתו ברמה כזו, יהנה. רוב האנשים קונים משקולות של 12-16~ קילו וחושבים שיצא מזה משהו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפסקה הראשונה שלך שגויה. האמת שיש סיכוי לבן אדם ללמוד לבד איך להתאמן נכון, יותר טוב מאשר מהמדריכים הפח זבל שיש בארץ ברוב חדרי הכושר.

הפסקה השניה שלך גם כן לא נכונה. ללא מאזן קלורי חיובי אין שום סיכוי לעלות במסת שריר ויותר מזה, להתחזק. כמובן שמתאמן מתחיל יוכל להנות מעליה במסת שריר גם במאזן קלורי שלילי, עקב פיצוי יסף גבוה מאוד. אבל אחרי 3-6 חודשים זה כבר יבלם והמתאמן שימשיך להיות במאזן נייטרלי (שלא נדבר על שלילי) יעצר ויהיה לו קשה מאוד להתקדם אם בכלל. מתאמנים בחיטוב בהחלט מאבדים מסת שריר, במיוחד אם לא ישלבו עבודה עם משקולות והמאזן הקלורי יהיה שלילי מאוד. אימון משקולות יכול לצמצם מאוד את איבוד מסת השריר.

גוף מפרק שריר ברגע שאין לו צורך בו ויגביר את שריפת רקמת השרירים במידה וגם האדם נמצא במחסור אנרגטי (קלורי). הוא יעדיף לפרק שריר לפני שהוא יפרק שומן והמטרה בחיטוב היא בדיוק זה - לגרום למקסימום שריפת שומן במינימום שריפת שריר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי אין זמן ללכת לחוג או לחדר כושר, כי אני סטודנט. מרחק המכללה הוא בערך 2.5 קילומטר בהליכה או 3 קילומטר עם המכונית. שמתי את המכונית בחניה ואני מתנייד עם אוטובוסים. כאשר אני מפספס את האוטבוס ואני צריך לחכות 10 דקות, אני מעדיף ללכת ברגל ולהגיע ביחד עם האוטובוס הבא לבית שלי.

נשמע קלאסי לאופניים, האמת. במקומך הייתי מתארגן על זוג ונהנה מהנסיעה.

לי הייתה מטרה: להוריד את המשקל מ-95 קילו ל-80 קילו. כרגע המשקל הוא סביב 88 קילו והבטן קצת קטנה.

לגבי תזונה: הורדתי את כל המשקאות המתוקים ושותה בעיקר מים וקפה.

לא הולך לרדת מקולה...:wink:

מצאתי כמה מתכונים בריאים יותר וטעימים יותר. פחות חלב יותר ירקות (שונא סלט, אז אוכל גם תפוחי אדמה עם רוטב מסוים).

דווקא אוהב סלט וגם תפו"א. חלק מהתפריט הקבוע שלי לאחרונה.

כאשר אני רוצה לאכול המבוגר מלא בשמן פעם בכמה זמן, אני לא עוצר את עצמי. אבל גם לא מחפש את זה בכוח.

משתדל יותר אפוי מאשר מטוגן (שניצל של עוף-טוב וכאלו, צריך לעבור לחזה סטנדרטי).

אפשר גם משקולות/תרגילים בבית.

דיברנו על ה"אין-מקום" בבית :wink:

מה שחשוב זה ללמוד לעשות אותם נכון.

השירשור הזה גרם לי להבין את זה.

זה דומה לפילוסופיית הכושר גופני שלי:

(NPNP (No Pain = No Pain

:lol:

התחלתי לחשוב על שינוי שגרה ותחילת אימונים בסיסיים בבית, נעבור על יוטיוב ונראה לאן זה יוביל. מקסימום אולי משם באמת נתחיל ללכת לחדר כושר, במקום (או בנוסף).

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התחלתי לחשוב על שינוי שגרה ותחילת אימונים בסיסיים בבית, נעבור על יוטיוב ונראה לאן זה יוביל. מקסימום אולי משם באמת נתחיל ללכת לחדר כושר, במקום (או בנוסף).

כל דבר שתעשה ותכניס לרוטינה, זה טוב, ותרגיש הרבה יותר טוב עם עצמך מכל בחינה, שתהיה בכושר.

השינה יותר טובה, הריכוז... כל החיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

מקפיץ.

ביצעתי שינוי אחד קטן (בינתיים), יחד עם עוד כמה מתוכננים.

יש לי "חדר כושר" חינמי ליד הבית בפארק. אז אחת לשבוע, במקום לרכב על האופניים, החלטתי לבצע ריצה קלה (חיקוי פאתטי שלה, בשלב זה :shock::oops: ) עד לשם ולהתחיל לעבוד על המתקנים.

התחלתי לחשוב.

במכון כושר "רשמי" יש מתקנים יותר יעילים ומכווני מטרה, אבל יש גם עלות.

האם בשביל פעם אחת בשבוע שווה לי להירשם? המכון הקרוב (מאד) אליי עולה במסלול הבסיסי 69 לחודש (HOMLESS PALACE).

מאחר ולא הייתי עדיין מעולם מנוי למכון כושר כלשהו, אני לא יודע מה זה נותן ואם זה שווה את ההשקעה הזו (טוב, למעט הקטע של מיזוג אוויר בקיץ, שזה כבר שווה את זה בפני עצמו :lol:)

כמו שאומר הכט, מה אתם הייתם עושים?

תודה לעונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין הרבה בחדר כושר, אבל דבר אחד אני יודע, כדי לעשות כל פעילות פיזית טוב, צריך ללמוד לעשות אותה נכון. יציבה נכונה, טווח תנועה נכון, אפילו ניואנסים קטנים יכולים לעשות הבדל גדול.

סתם דוגמא משחייה. שיניתי פעם מנח ועברתי בחתירה לתנועה בה אני מכניס את היד למים עם האגודל קודם (כף היד מופנה כלפי חוץ). חשבתי שזה ייתן רוטציה יותר קלה של הכתף. למחרת כאבו לי הכתפיים חבל"ז, וכולה שינוי קל של כיוון כף היד לרגע...

אם בחדר כושר אתה יכול לקבל הדרכה לעבודה נכונה, זה שווה.

דרך אגב, גם לרוץ אפשר לא נכון...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה בעניין של להראות טוב יותר ולא סתם לרדת במשקל, מומלץ מאוד אימוני התנגדות, שזה אומר חדכ או לפחות מתח שכיבות סמיכה וכאלה בתור התחלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברווזי, צא מזה. היה לך התקף מאניה קל. עבר. חבל להתייחס אליו כאל משהו רציני.. [emoji14]

'אבל אותי לא מעניין מה שיכנס. אותי מעניין מה שיצא..'

אלטמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין הרבה בחדר כושר, אבל דבר אחד אני יודע, כדי לעשות כל פעילות פיזית טוב, צריך ללמוד לעשות אותה נכון. יציבה נכונה, טווח תנועה נכון, אפילו ניואנסים קטנים יכולים לעשות הבדל גדול.

עזוב! לך תראה סרטונים ביוטיוב. מה כבר שווה מדריך שצבר ניסיון במשך שנים, אימן מאות אנשים, יודע לתקן תנועות גוף לא נכונות, מתאים את התוכנית למתאמן, מסביר ומדריך. לא צריך את זה. יוטיוב מלמד יותר טוב מכולם.

הכי טוב זה ללמוד לעשות דדליפט דרך יוטיוב ואחר כך לרוץ לחדר כושר. מנהל מחלקת אורטופדיה באיכילוב ישמח לקבל עוד מטופל... צריך לשדרג את המערכת ברכב.... המקורית לא להיט... אין תמיכה ב-Waze וכל זה.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדי לראות תוצאות לארוך זמן צריך להעלות התנגדות באופן לינארי (כמה שאפשר, עד שמתחילים להגיע למשקלים שזה כבר לא עובד) שזה לא תוכל לעשות בפארק.

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים אתך. אותו הדבר באמנויות הלחימה, אם התנועה או התנוחה לא מדוייקת, אתה בבעייה :lol:

כן, גם את זה אני גיליתי לאחרונה :lol:

גרמת לי לחשוב. אז קודם כל תודה.

אכן נראה לי שאגש לברר פרטים במכון ולראות אם הם מציעים הדרכה כלשהיא, ייעוץ וכדומה.

כדי לראות תוצאות לארוך זמן צריך להעלות התנגדות באופן לינארי (כמה שאפשר, עד שמתחילים להגיע למשקלים שזה כבר לא עובד) שזה לא תוכל לעשות בפארק.

זה כבר הבנתי בעצמי, מהר מאד. אני אגיע למגבלות תיק-תק ללא יכולת להעמיס עוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...