Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פגיעה באמינות של מוסך מורשה

AERO
שימו לב! השרשור הזה בן 2214 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני לא נוטה להגיב על פוסטים כאלה, אבל במקרה הזה האשם הוא העובד, אז מה הקשר לעובדה שזה מוסך יבואן?

במוסך "כללי" אחר העובד לא יכול לגנוב את הלקוח ואת המעסיק שלו?

נקודה למתלהמים ולמכלילים :)

עדי

מה שאמרו.

אנשים הולכים למוסך מורשה יבואן ומשלמים פרמייה בשביל ״שקט נפשי״.

אז אם אני משלם יותר אני מצפה ליותר. כמו לדוגמא להשגחה ופיקוח הדוק יותר.

אחרת למה לי לבוא למוסך מורשה יבואן?

*כל זאת בהנחה והעובד הסורר פעל על דעת עצמו, מה שאנחנו מניחים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 123
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני זורם איתך: לך למשפט.

מה תכתוב בכתב תביעה? תן לי לנחש:

הלכתי למוסך לצורך טיפול ברכב. הציעו לי הצעה ואני הסכמתי (חלק מהצעה היא החלפת מסנן אוויר). נחתי בחדר הנוחות. העובדים ביצעו את העובדה כאשר מצלמת הדרך דולקת. התעניינתי וראיתי את העבודה. התפלאתי לראות שלא החליפו מסנן אוויר אף על פי שבקשתי שיחליפו.

חזרתי למוסך ובקשתי לדבר עם מנהל המוסך. הצגתי בפניו את את הסרטון. מנהל המוסך הצדיק אותי שהמקרה הוא חמור. מנהל המוסך דרש מאחד העובדים לטפל במיידית במסנן האוויר.

עד כאן כתב התביעה שעולה מכל השרשור הזה. בקשת פיצוי? לא.

עכשיו אתה מבקש פיצוי, על כמה ועל מה? גניבה? המוסך יכול לטעון שטעה והבעיה תוקנה.

אני גם ארחיק לכת: הייתה סכנה למכונית בזמן הפילטר הישן. אבל החליפו לך.

בחייאת על מה פיצוי? על הדלק שנסעת מהבית למוסך? על שעות הפנאי שהיית צריך לחזור למוסך?

רוצה ללכת למשפט? בהצלחה. אף אחד מכאן לא יעצור אותך, כי אנחנו עדין חיים במדינה דמוקרטית.

אני לא ביקשתי להחליף מסנן אויר, הם היו חייבים להחליף אותו לפי יצרן ושילמתי עליו 200 ש״ח יש לי חשבונית.

מסנן שמן+שמן+מסנן אויר+טבעת נחושת+עבודה בסביבות 1000 ש״ח.

אני פראייר? חד משמעית כן.

אבל אני אוהב את האוטו שלי ושומר עליו ומבחינתי מוסך מורשה זה מוסך בית, לפחות חשבתי כך עד שבוע שעבר. אני יצאתי מדעתי אפילו לא אל זה ששילמתי 200 ש״ח למסנן חדש ואותו מכונאי שם אותו פשוט בכיס, למרות שזה גם עזוי.

עיצבנה אותי עובדה שהוא אפילו לא חשב אל ליבדוק את הישן.

אני בעצמי מכונאי ועושה בול אותה עבודה בתחום קצת שונה, אבל בחיים לא הגעתי למצב ששחררתי מכונה ללא בדיקה! אני כבר לא מדבר על דברים יותר גרועים.

זה קדוש מבחינתי!

כמו שהיה אומר מפקד בצבע: היום לא התגלחתה ומחר בגללך נופל מטוס. (חלילה)

לדעתי כשה פתחתי את שרשור הזה לא נראה לי שהזכרתי מילה ״לתבוע״.

אני כולה בקשתי הצע מה לעשות במצב כזה, כי אני אישית פעם ראשונה נתקל שגונבים אותי במוסך מורשה מרקזי.

כמו שאמרתי אני בעצמי מכונאי כמו שאומרים מגיל 0 ומבחינתי זה מאוד גרוע אם הייתי נושע 4 שנים עם אותו מסנן אויר.

אולי זה לא נזק מיידי אבל בהחלט זה יכל להיות נזק בעטיד.

אני לא חושב שימשהו מהחברים הנכבדים שקוראים את השרשור הזה היה רוצה לנסוע 4 שנים עם אותו מסנן אויר רק בגלל שלמכונאי סם עין אל משהו ששייך לכם.

חברי הנכבדים, ברור שזה לא סוף העולם, פשוט זה מצב לא נעים.

גם כלפי אותו מכונאי שאכשיו יכולים גם לפתר אותו אחרי הרבה שנים שהוא עבד שם.

אני אחזור אל עצמי רציתי רק לשמוע את דעתכם מה עושים במצבים כאלה וזה הכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום
הייתי מצפה ממוסך שאמור לעבוד לפי סטנדרטים פורמליים, שרמת הפיקוח על ביצוע העבודה תהיה טובה יותר, ולא תהיה תלויה באופיו של עובד זה או אחר.

אז נכון שתמיד אפשר ליפול על אדם לא ישר, אבל זה קשור.

הייתי מצפה מכל מוסך שלא יגנוב את הלקוחות ומכל עובד שלא יגנוב ממקום העבודה שלו, זה בסיסי לגמרי, בלי קשר למורשה יבואן או לא.

בשום מוסך לא בודקים אחרי עובד אם הוחלף מסנן מזגן בפועל.

בכל מקרה, המקרה חמור והעובד לא צריך להמשיך ולעבוד במקום העבודה הזה.

המוסך צריך לפצות לדעתי, כך אנחנו היינו נוהגים אם היה קורה אצלנו.

מרכז שירות שי לי - מורשה יבואן לרכבי פורד ומאזדה. רחוב היוזמים 12 אור יהודה, טלפון: 03-5333082
מוסך הסדר לחברות הביטוח מגדל, מנורה, ביטוח ישיר, 9 מליון, איילון, שירביט וליברה.
לחנות האונליין של שי לי עם הנחות ומבצעים לחצו כאן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חייב להגיד שאני די בטוח שבמוסכים כללים וקטנים הדברים האלה לא קורים כי מהנסיון שלי? בעלי הרכבים עומדים ליד המכונאים ומסתכלים בפינצטה. ואני לא מדבר באוויר, במהלך כל השנים האחרונות חייתי מוסכים ולקוחות.

ואגב, יש מוסכים מורשי יבואן שרק מהכניסה אליהם , גם אם הייתה לי אפשרות לרכוש רכב חדש, המחשבה שהוא צריך להיות מטופל שם על ידי עובדים "וואנבי מכונאים" מזעזעת.

עצוב מאוד שדברים כאלה קורים, אך תהיה בטוח שיש מספיק מוסכים נורמלים וטובים אחרים, אבל המקרים האלה פשוט גורמים לאבד אמונה גם בהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה הכל נכון, עד שמגיעים לשנת אחריות "רצון טוב" בהם היבואן ו/או היצרן יכול בקלות להחליט שהוא לא מכסה תקלה כי לא טיפלת אצלו. ואז מה?

גם אני הייתי מעדיף לא לטפל אצל היבואן, גם בתקופת אחריות

אז אתה מציע לי להיות לקוח שבוי?

באחד המקרים שלי למשל מכלול יקר מאוד החליפו אחרי שהסתיימה האחריות. היצרן שילם על המכלול, אני על העבודה. אבל את המכלול החליפו בגלל דיאגנוסטיקה מרושלת. החלפת המכלול לא פתרה את התקלה. אני מצאתי לבד את מקור התקלה. הסיבה לתקלה גם היא רשלנות של מוסך - הורידו צינור גומי עם מברג וקרעו אותו באחד הטיפולים שלא נתנו לי לנטר את העבודה. הרכב היה 5 ימים במוסך בגלל התקלה והחלפה של מספר מכלולים שלא לצורך.

האם שווה בשביל רצון טוב כזה להשאר שבוי? אני לא בטוח.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Aero - בסיכומו של דבר הציעו לך:

1. להתלונן לאיגוד המוסכים וגם ליבואן.

2. לפרסם את הסרטון ואת שם המוסך למנוע מאחרים ליפול.

כל השאר יהיה בזבוז של הזמן שלך.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה רציני ?

מה הפורום עשה לי ? אם כבר, זה רק טוב.

בזמן הפנוי שלי אני עושה מה שאני רוצה,

אף אחד בפורום לא אמר שיפרמט לי את המחשב בסיוע מרחוק ואני רואה שהכל אותו דבר.

איך להוכיח לבית המשפט את ערך הכסף שלי ?

יש אדם שלא חישב מה השכר היומי/שעתי שלו ?

זה אולי הדבר הכי קל להוכיח בכל המקרה.

המוסך צריך לתת פיצוי ?

למה שפות"ש יחזור אליו אחר שאמונו נפגע ?

כבר היה כאן בפורום מקרה דומה שאני לא מצליח למצוא אותו כרגע,

על החלפת נוזל שלא בוצעה אף על פי ששולם עליה,

בעל המוסך כמובן חיש חש הציע לבעל הרכב להחליף את הנוזל - והוא ענה לו "על זה שילמתי, ומה עם העובדה שהייתי צריך להגיע פעמיים ?"

פיצוי שולם לו.

אני מבין שאתה מתעצבן על המוסך, ובצדק. אני לא חושב שהתנהלות מול תביעה היא אפשרית, כי לא תקשרת עם המוסך.

אשאל אותך שאלה אחרת: הזמנת פיצה עם זיתים. מכינים לך פיצה בלי זיתים. אתה הולך, מתעצבן ומחליט לתבוע? או שאתה נגש שוב לאותה פיציריה ומבקש להחליף את הפיצה ששלמת?

להתלהם על כל טעות זה מה זה כיף. אבל להבין את הצד השני, זה קצת קשה. קרה מקרה, נעשתה טעות. בעל הרכב זיהה את התקלה, חזר למוסך וקיבל את מה שמגיע לו. מכאן ועד לתבוע יש מרחק רב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין שאתה מתעצבן על המוסך, ובצדק. אני לא חושב שהתנהלות מול תביעה היא אפשרית, כי לא תקשרת עם המוסך.

.....

להתלהם על כל טעות זה מה זה כיף. אבל להבין את הצד השני, זה קצת קשה. קרה מקרה, נעשתה טעות. בעל הרכב זיהה את התקלה, חזר למוסך וקיבל את מה שמגיע לו. מכאן ועד לתבוע יש מרחק רב.

א' - אני לא עצבני על המוסך, טעויות קורות, השאלה אם לוקחים אחריות.

ב' - אני לא מבין איך הגעת למסקנה שאני לא מבין את הצד השני, במיוחד לנוכח העובדה כי המלצתי -

דווקא עם תלונה למשרד התחבורה הייתי מחכה, כי אולי זה באמת עובד שסרח ולא דרך קבע.

אני מבין את שני הצדדים, ולא, זה לא קשה.

להגיש באמצעות עו"ד מכתב דרישה לתשלום,

בו מפרטים את עלות הזמן של הלקוח, כמה זמן ודלק הוא ביזבז על התהליך של חזרה למוסך.

"אם לא ילך" אז בית דין לתביעות קטנות, תהליך פשוט וקל.

לכל הצדקנים שלא מכירים מקרוב וממשיכים לשכנע אנשים שאין תקלות .

בסוף מאחוריי הייעוץ יש בן אדם שיפגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש, ואני לא אחשוב לדקה שהוא יעבוד עבורי בחינם. וגם לא "בתעריף חבר".

זה המקצוע והפרנסה שלו.

בכל מקרה, הנפקת מכתב כזה לא עולה מיליונים.

אופציה נוספת היא לשלוח דואר רשום עם אישור מסירה ביד, עולה פחות מ50 ש"ח.

אם בעל המוסך לא יוצר קשר, ניתן לפנות לתביעות קטנות. העלות סימלית גם כן.

העלות המגוחכת של התהליך לא צריכה להרתיע אף אחד.

לכל הצדקנים שלא מכירים מקרוב וממשיכים לשכנע אנשים שאין תקלות .

בסוף מאחוריי הייעוץ יש בן אדם שיפגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשאל אותך שאלה אחרת: הזמנת פיצה עם זיתים. מכינים לך פיצה בלי זיתים. אתה הולך, מתעצבן ומחליט לתבוע? או שאתה נגש שוב לאותה פיציריה ומבקש להחליף את הפיצה ששלמת?

עם כל הכבוד פיצה זה 100 ש״ח ו אוטו (לפחות שלי) זה 140000 ש״ח.

אז קצת כשה להשוות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקרה עם פיצה שאתה מתאר זו פשוט טעות שאתה עולה עליה ומיד ניגש לפיצרייה.

במקרה שלי זה פשוט פשע שבחיים לא הייתי עולה על זה אם במקרה הדבר בפוקס מוחלט לא היה צולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל עלית על המקרה מיד. הלכת למוסך וטיפלו בענין. אתה לא מעוניין לעלות את הסרטון ולא את שם המוסך.

אני מתחיל לחשוד שיש כאן הטרלה נחמדה בשביל שנוכל לדון במשהו שאולי לא קרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאתה שם לב, התגובות מתחלקות לשתיים.

אין לך מה לעשות.

יש לך מה לעשות.

לדעתי?

כל אחד, צריך ללמוד לסנן. תגובות שלא מוצאות חן בעיניו - שפשוט יסנן (יסלחו לי מגיבי התגובות, אף אחד לא שולט על אף אדם, זכות כל אדם הרי לסנן - גם אם זה לא נעים, מעליב).

מה הכוונה?

אתה רוצה לתבוע, רוצה ללכת עם זה רחוק?

תסנן את התגובות שאומרות לך לא, שזה בזבוז זמן, וכולי וכולי. פשוט תסנן (כי הרי למנוע מהם להגיב לא תוכל).

באותו הקשר, בפורום הזה ובעוד פורום ראיתי מערכת "תודות" משתמשים שאהבו תגובה מסוימת, עושים לה LIKE כמו בפרצופספר.

החלטתי בכל פורום כזה, שאני חוסם את זה השורה הזאת (קלי קלות) פשוט לא רואה איזה הודעה "מככבת" ואיזה פחות.

שכותב ההודעה יקבל בוסט לאגו, אני לא צריך להתרשם אם הודעה מסוימת קיבלה 10 "תודות" והודעה אחרת פחות.

איך שאני רואה את הדברים, כן יש לך מה לתבוע. עכשיו אחרי 10 תגובות כבר היית צריך להגיד תודה, סיימתי.

כי כל תגובה אחרת פשוט לא מועילה לך.

על מה הייתי תובע? אבל אני יודע גם שאתה לא תתבע, ובגלל זה בדר"כ אני מתבאס להגיב. כי סתם הלכו כמה דקות על המקלדת.

1. שילמת על טיפול, ולא קיבלת את התמורה עבור מה ששילמת (מבחינתי אם החליפו 4 מתוך 5 חלפים, ו 1 לא הוחלף - זה לא תמורה עבור מה ששילמתי).

2. מי יודע אם רק לך זה קרה? אבל פה אתה כבר צריך להגיע לעוד לקוחות, וזה יצריך ממך השקעה

ליצור קשר עם עוד לקוחות שעברו את אותו טיפול ולבדוק לאחר מכן אם הוחלף להם פילטר, או גם הם קיבלו טיפול הצגה.

3. פיצוי כל שהוא (איזה כיף לדעת שברגע זה יש הרבה שמתעצבנים "על מה?! על מה אבל!?") כמו שיש אפשרות לתבוע בחוק

על "פיצוי ללא הוכחת נזק" אותו הדבר פה. מי יחליט? עדיף משפטן שיודע איך וכמה ואיך לכמת את זה לכדי פיצוי (כי אנחנו לבד בדר"כ נוטים להגזים).

4. אם היה קורה נזק? אני גם אוהב את אלה החכמים שבאים -"אם אם ואם, אז גם אני יכול לבוא עם שלושים אלף אם".

קודם כל, אני יוצר לכם הזדמנות להגיב, אז תיהנו. דבר שני, זכותו לתת לשופט להחליט מה היה קורה אם הוא היה ממשיך לנסוע ככה.

זכותו המלאה.

אם יגבה את זה עם חוות דעת של מכונאי או כל בעל מקצוע אחר שמוסמך, בכלל טוב.

שוב, לאלה שמתים לקפוץ מרוב לחץ - ברור שהרכב לא יגמור מנוע, אבל מי יודע אולי המזגן? (פילטר מזגן שלא הוחלף) - מי יודע?

אם יחזק את זה עם דו"ח מבעל מקצוע, יעשה רושם על שופט.

כמובן שיש הרבה חכמולוגים "שופטים לא אוהבים ככה, ולא אוהבים ככה". מה אכפת לכם?

כסף שלו.

זמן שלו.

מקסימום הוא הפסיד זמן וכסף. אבל איפה ההפסד פה?

העיקר הוא עשה מעשה. למד. שכר לימוד זה נקרא. מאשר לאכול את הלב "ואם..... איזה באסה שלא...".

אנשים בכלל לא חושבים, שאם הוא אכן יתבע ויזכה, ויהווה תקדים, ויפרסם את זה אח"כ פה - זה יתרום גם להם.

אבל ברור, תמיד הכי קל להיות ה BAD BOY.

אל תתבע. השופט לא רואה כמוך ממטר. אתה מבזבז זמן.

זה הכי כיף לקטול.

כמו שהתחלתי את התגובה, אני סתם מבזבז זמן כי אתה לא תעשה כלום (עם הזמן לומדים להבין כבר, לפי המגיב, לפי צורת הניסוח) אז אני אסיים פה.

אבל לפחות מקווה שיצרתי הזדמנות לעוד כמה חכמים להגיב, כי אני נהנה לקרוא את התגובות של חכמי הפורום.

לסיום מגיע כל הכבוד לאחד - בשם ליין מן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא אמליץ למישהו לעשות משהו שלדעתי לא יתרום לו/ייפגע בו.

אני מקווה גם שאף אחד לא ימליץ לי אותו הדבר שאני מתייעץ בפורום באינטרנט.

להגיד למישהו - וואלה - לך עם החלום שלך. תתבע וכו' - זה יפה והכל.

אבל למי שהיה בבית משפט אי פעם בחיים שלו יודע שבבית משפט צריך להגיש ראיות לנזקים.

שאתה רואה פרסומת של לבנת פורן ובא מישהו ואומר - קיבלתי קצבה של 5000 ש"ח. מאיפה אתה חושב שבית משפט זרק את המספר הזה? סתם. אתה יש לך פרצוף של 5,000? ולמה מישהו אחר קיבל 10 אלף?

תקרא קצת פסקי דין. תבין מה אתה מייעץ לבן אדם.

להגיד לו לך תתבע - השופט ייקבע.

מקסימום עשה מעשה - למד.

הבן אדם מתייעץ לפני, כי זה הדבר החכם והנכון לעשות. להתייעץ לפני שעושים משהו. אז בייעוץ נגיד לו - לך תתבע. תעדכן אותנו מה נסגר שברור לכל מי שיש לו טיפה ניסיון שלא יהיה כלום.

אתה אמרת שהיית תובע:

1. על זה שהוא לא קיבל את מה שמגיע לו - אבל החליפו לו את הפילטר שהם גילו. אז מה בדיוק אתה תובע פה?

2. מי יודע אם זה קרה רק לו - אף אחד. זאת בעיה גדולה. אם הוא יכול להוכיח שלא - זה כבר סיפור אחר.

3. פיצוי - בהחלט מגיע לו.

4. אם היה קורה נזק - היה תובע לפיצוי. אבל לא קרה. אז אין מה לתבוע על "אם היה קורה נזק".

תשמע, מגיע לו פיצוי. על הזמן שהוא הלך וחזר למוסך ועל ההתנהלות הלא נכונה.

השאלה בכמה אתה מתמחר את הפיצוי והאם זה שווה את הטרחה.

במקרה הזה עובדתית יש לנו אובדן של נסיעה הלוך וחזור למוסך כולל הזמן שכרוך בכך. בכמה אתה מתמחר את זה? 100 ש"ח? 400 ש"ח?

בשביל 400 ש"ח אתה תלך לתבוע מישהו? אני לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2214 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...