Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצות לבניית בית חדש

chenrp
שימו לב! השרשור הזה בן 1874 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אשמח לקבל המלצות לבניית ביתי החדש.

הבית יהיה קרקע,דו משפחתי על שטח 400 מטר, בניה של 150 מטר, קומה 1 , 4 חדרי שינה, כפרי לייט.

אז כבר קראתי בכל מיני מקורות ואתרים,

הבנתי שיש המלצה לחגורות בטון למניעת נזילות וכו.

גודל חדרים הבנתי שמתאים בסביבות 9 מטר.

על גז אני כנראה אוותר מבחינת נקיון ואסטטיקה.

חשבתי על רשת cat5e בכל החדרים ואני חושב ליישם עוד 2-3 נקודות רשת וחשמל לצורך מצלמות אבטחה שימוקמו גם בחוץ גם בבית.

על מחסן אוותר בשלב הזה מטעמי מחיר, וכרגע אכין שטח 6 מטר בטון ועליו יהיה מחסן כתר כנראה.

אשמח לעוד המלצות הערות פרקטיות על מה שכתבתי ועל הרעיונות שלכם ממה להמנע ומה מומלץ...

למשל נעילה מגנטית הבנתי מיותר.

טוחן אשפה הבנתי כדאי מאוד.

תודה לעונים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 230
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בית חדש זה עולם גדול.

תתחיל במציאת אדריכל שיש לו שפה משותפת אתך. אחד שמבין את צרכיך וקולט את הטעם שלך (ויותר חשוב - של אשתך). מתוך הידע והניסיון שלו הוא כבר ייעץ לך כמה שטח ואמצעים להקדיש לכל פריט.

אתה כבר מדבר על צינורות הרשת ועל שטח המחסן - קודם שתהיה לך תוכנית כללית ואז תכנס לפרטים האלה, ותעשה רויזיה לפני גמר הקירות, אולי יהיו טכנולוגיות חדשות שתרצה ליישם. בכל מקרה - לגבי תשתיות - הכלל שלי פשוט מאד: כמה שיותר: הרבה תאורה, הרבה נקודות חשמל, נקודות רשת (שתיים בכל חדר - אחת ליד פינת העבודה ואחת ליד הטלויזיה), צנרת ריקה ליישומים עתידיים כגון בית חכם. תתחיל בגדול תראה כמה זה עולה, ואז תבדוק כמה אתה יכול לחסוך על ידי צמצום, כי אין ספק שתחרוג מתקציבך, ובגדול.

כהערת אגב - מחסן הוא אחד החדרים החשובים בבית. לי יש מחסן של איזה 12 או 15 מ"ר (ועוד מחסנון גינה של 2-3 מ"ר מתחת למדרגות) - ותאמין לי שגם את זה קל מאד למלא.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחיל במציאת אדריכל

מצאתי!

אתה כבר מדבר על צינורות הרשת ועל שטח המחסן - קודם שתהיה לך תוכנית כללית ואז תכנס לפרטים האלה, ותעשה רויזיה לפני גמר הקירות, אולי יהיו טכנולוגיות חדשות שתרצה ליישם.

קיבלתי הערה.

בכל מקרה - לגבי תשתיות - הכלל שלי פשוט מאד: כמה שיותר: הרבה תאורה, הרבה נקודות חשמל, נקודות רשת (שתיים בכל חדר - אחת ליד פינת העבודה ואחת ליד הטלויזיה),

שניים? בכל חדר?

צנרת ריקה ליישומים עתידיים כגון בית חכם.

עלות זניחה?

כהערת אגב - מחסן הוא אחד החדרים החשובים בבית.

תקציבית מוגבל כרגע

בפועל הגבילו ל6 מר. יתכן ויאשרו עוד אם אבקש בעתיד. נכון להיום מה אתה מציע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצא תאדריכל - כלהשאלות צריכות להיותמופנותאליו.

למה שתי נקודות רשת ? משהו שלמדתו בפורום - streaming.

עלויות - אין לי מושג. הייתי בר מזל, הקבלן ששיפץ לי את הבית עשה זאת בעלות גלובלית. רציתי עוד נקודה - קיבלתי. כיון שהיה מדובר בשיפוץ ולא בדירה חדשה פשוט הלכתי אתו ועם האדריכלית, סימנו על הקיר מה רוצים וזה מה שבוצע. אז בכל חדר יש לי אשכול עם נקודת רשת, נקודת טלפון ו-4 שקעי חשמל. אני מטורף על תאורה, אז יש לי בערך הרבה מאד נקודות תאורה, רובן פונקציונאליות אבל חלקן דקורטיביות. רק במטבח יש 4 גופי תאורה בתקרה, אחד על הקיר ופס לדים מתחת לארון התלוי. בכל מקום שבו הכנו תשתית לטלויזיה התקנו שקע לכבלים\לוויין ושני שקעי חשמל (לטלויזיה ולמיר) - היום הייתי מתקין שלושה. העניין הוא שכל נקודה כזו עולה כסף, ואם תקציבך מוגבל יהיה עליך לקבוע סדרי עדיפות. זה גם מה שכתבתי קודם. האמת היא שלדברים האלה אין סוף, מצד שני לחצוב בקירות אחרי שהבית מוכן זה כאב ראש וכאב לב לא קטן.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שעשה לי את קוי התקשורת פישל, אז חלקם קוי 100Mb/s וחלקם 1Gb/s , אבל גילינו את זה באיחור. בכלל, הוא הגיע כדי להתקין אזעקה ובדיעבד התברר שאינו מבין כלום ברשתות, חוץ מיכולת ההשחלה. ולא לשכוח שזה היה לפני 5 שנים, הדברים התקדמו מאז.

נקודות חשמל (שקעים) - בחדר השינה, למשל, יש לי 11 שקעים (כולל ארבעה באשכול הכולל גם את התקשורת) . במטבח משהו כמו 15 שקעים לשימוש כללי, וכן שקעים ייעודיים למקרר, מקפיא, תנור אפיה, מדיח, ותלת פאזי לכיריים. גם בשאר הדירה זרקנו שקעים בכל פינה, אפילו בשירותים יש שקעים (מוגנים) שמאפשרים טעינה של מחשב נייד בזמן ישיבת הבוקר. אבל, כאמור, מה שאפשר זאת היה תמחור גלובלי וקבלן שיפוצים נדיב. חוץ מזה מדובר בדירה גדולה שנרכשה בזול מאד כחורבה ושופצה מהמסד עד הטפחות בלי קמצנות. ואחד הדברים המדהימים הוא שבבית מודרני יש שימוש לכל שקע בכל מקום. תמיד יש איזה מכשיר שמצריך טעינה.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משהו חשוב תגדיל את חדרי השינה 9 מ"ר זה קטן ולא מספיק לכלום. לך על חדרים של 12 עד 15 מ"ר. קיבלתי פשוט הלם פעם אחרונה שגיסתי קיבלה את הדירה של מחיר למשתכן והחדרים שם בחלקם בגודל 9 מ"ר. נכנסים בדיוק ארון קטן ומיטה, אפילו לא חדר שינה שלם, זה מבאס.

התענוג שמוביל אותך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי בונה חדרים מתחת ל-11 מ"ר. בעבר היו לי חדרים של 9 מ"ר וזה מספיק בדיוק למיטת יחיד, ארון ושולחן. מיטה זוגית כבר סותמת את החדר.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש שיקול נשכח, אבל חשוב: מיסוי. איני יודע מה המצב היום, אולם בעבר היה מיסוי שונה על חדרים בגדלים שונים, ודירות תוכננו כך שהידרכים יכנו בדיוק מתחת מדרגות המס. בדיוק כמו סיפורי ה-1299 סמ"ג בעבר וה-1599 סמ"ק כיום.

בחדר הורים צריך להביא בחשבון גם את גודל חדר הארונות (חיוני!) וחדר הרחצה. הרבה קבלנים מפרסמים את מידות "יחידת ההורים" כסכום של החדר, המקלחת וחדר הארונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלת כאן הערות מצוינות.

אוסיף ברשות המומחים כאן, גם רעיון שלי: תנסה להתקין את כל "צנרת" החשמל כשהיא מבודדת ואינה מקרינה. אני יודע למשל שבשוייץ זהו התקן. כל החיווט מותקן באופן כזה שההשראה החשמלית אינה עוברת את הצינור או את השקע בקיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות והעצות.

לא מכיר הגנה השראתית לרשת החשמל...

בנוסף,

חדר ההורים יהיה בסביבות 12 לא כולל מקלחת שרותים וארון. אבל חדרי שינה של הילדים 9 מטר זה לא מספיק???

אם אגדיל עוד, הבית עצמו יראה קטן. יש לי תקציב רק ל150 מטר

בנוסף,

אין כרגע תקציב לפרגולה אבל אצטרך להכין חשמל גם שם.

נשמע לי יותר מידי שקעי חשמל. אולי למחמם מגבות או משהו כזה.

בכל אופן,

מה בדבר צנרת אוויר חוזר למזגן?

מיזוג בבית? חשבתי מזגנים מפוצלים לחדרי השינה ובסלון מטבח מיני מרכזי.?

מה בדבר חגורות בטון למניעת נזילות?

איטום?

חשמל/גז? כרגע עם גז ושוקל אם לעבור לחשמל בבית החדש או גז בבלונים...?

מה בדבר צנרת? יש משהו לדעת?

מה בדבר חדרי שירות וכביסה? יש טיפים?

מה בדבר רעפים? אני שוקל לעשות תקרה גבוהה בסלון ובכניסה על מנת לתת רושם של גודל. ושוקל אם יראו את הקורות רעפים או הנמכת תקרה ולא יראו... זול יותר הנמכה.

תודה

עריכה אחרונה על ידי chenrp
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

אשמח לקבל המלצות לבניית ביתי החדש.

הבית יהיה קרקע,דו משפחתי על שטח 400 מטר, בניה של 150 מטר, קומה 1 , 4 חדרי שינה, כפרי לייט.

על מחסן אוותר בשלב הזה מטעמי מחיר, וכרגע אכין שטח 6 מטר בטון ועליו יהיה מחסן כתר כנראה.

תודה לעונים

תתחיל במציאת אדריכל

מצאתי!

עלות זניחה?

תקציבית מוגבל כרגע

יש לי תקציב רק ל150 מטר

בנוסף,

אין כרגע תקציב לפרגולה אבל אצטרך להכין חשמל גם שם.

מה בדבר חגורות בטון למניעת נזילות?

איטום?

מה בדבר רעפים? אני שוקל לעשות תקרה גבוהה בסלון ובכניסה על מנת לתת רושם של גודל. ושוקל אם יראו את הקורות רעפים או הנמכת תקרה ולא יראו... זול יותר הנמכה.

תודה

תקציב הבניה והמציאות בשטח נפגשים פעם אחת בלבד בנקודת ההתחלה. משם נפרדות דרכיהם והעלות בפועל גבוהה תמיד מהתקציב, בפערים שיכולים גם להגיע ל 20%.

אלף סיבות לכך אחת מהן מתמצית במשפט הזה

"מאמי זה בית חלומותינו לא נשקיע במטבח באמבטיה בסלון (אתה רשאי להמשיך את הרשימה) , את האם אמא שלנו"

בכל הודעה שלך אתה כבר מדבר על הגבלה. פרגולה מחסן גינה לא הוצאות קטנות , לא לעשות אז לשם מה בית קרקע?

תבדוק באלף עיניים אם אתה לא הולך ליפול ולהיתקע באמצע הבניה, לא רק מבחינת הסכום הכללי אלא גם מבחינת תזרים המזומנים לבניה , מניח כי זה יכלול קבלת משכנתא, שכלליה בבניה שונים מהכללים לרכישת דירה מקבלן.

ולגבי הבניה

השארתי רק את נושא האיטום והנזילות , תשקיע שם את הטוב ביותר.

תלמד משרשור סמוך

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?649054-%D7%A8%D7%98%D7%99%D7%91%D7%95%D7%AA-%D7%95%D7%A2%D7%95%D7%91%D7%A9-%D7%91%D7%91%D7%99%D7%AA-%D7%A7%D7%A8%D7%A7%D7%A2

עריכה אחרונה על ידי ישה

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכיר הגנה השראתית לרשת החשמל...

ברור שלא.

מדובר במשהו לא פופולרי בארץ, אם בכלל.

כמו כן כדאי לבדוק בנייה בשיטה לא קונבנציונאלית (כלומר בלוקים ובטון) אלא בבנייה ירוקה מהירה. יש כבר לא מעט שיטות כאלו בארץ שיובאו מארצות מתקדמות.

שווה בדיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גג רעפים גורר תחזוקה יקרה, וגגן ראוי נדיר לשירותים יקרים.

בחדר כביסה תשתיות מים וחשמל, וכן להתקין פתח עם תריס לאויר הנפלט מהמייבש.

להכין תשתית חשמל תלת פאזי חניכיים ולמזג, אולי אפילו תשתית ל-3X40 אמפר, גם אם בסופו של דבר מחברים 3X25 אמפר.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חדר הורים תעשה מ-15 ומעלה בשאיפה ל20 מטר לא כולל השירותים והאמבטיה מסיבה פשוטה שאם אשתך גברת מגונדרת יש לך שידות וקומודה וארון ומיטה זוגית וטיוי וענינים.

עדיף סלון של 25 מ"ר מאשר 35 ש10 מ"ר גונבים מהחדר הורים.

אל תעשה אי במטבח. תשקיע במטבח טוב.

תעשה 9 מר לילדים ותמצא את כל מה שיש להם אצלך מסתובב בבית.

התענוג שמוביל אותך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...