Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצות לבניית בית חדש

chenrp
שימו לב! השרשור הזה בן 1853 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• אחראי פורום

לדעתי זה לא נראה משהו, אבל השאלה איך זה נראה מהרחוב.

רעפים על כל הגג אומר להגביה את כולו (כדי להצליח לחפות על הכל עם הזוויות שצריך), אתה בכלל יכול חוקית?

האם הגשת תוכניות לוועדה כבר?

עליית גג או קומה נוספת הן תמיד מבורכות אבל זו תוספת לגודל הבית, אתה יכול בכלל מבחינת אחוזי בניה?

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 230
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

• חברי המעגל הראשון

לדעתי זה מכוער ממש לעשות גג רעפים קטן וסביבו גג שטוח רגיל.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה או מכוער זה טעם אישי.

אני הייתי מוותר על הרעפים. פה זה לא שווצריה, אבל זה אני.

למה שלא תבקש מהאדריכל כמה הדמיות של הגג מזוויות שונות? בעיקר זוויות ראליות שיראו מהן את הבית ללא עזרת רחפן.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי את המודל התלת מימדי. כנראה שנוסיף את הגג לכל אורך הבית. כך שיהיו קורות חשופות בסלון מטבח ובשאר הבית לא. כנראה שנעשה תקרה גבס בכל שאר החדרים. אבל שוב... לא תהיה עליית גג. לחילופין אפשר לעשות תקרת בטון בחדרים ואז כן תהיה עליית גג אבל גרם מדרגות בעייתי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

עדיין בשלבי תכנון? יפה לך. לא חייב מדרגה בכניסה, אבל בוודאות רצוי וצריך להגביה את הבית לפחות 20 ס"מ משפת הכביש ועוד 20 ס"מ מאדמת הגן שלך. כך שבגשם זלעפות לא יזרמו לך נהרות לגינה ולא מהגינה לפתחי הבית. כל ההרפתקאות שאתה מתכנן עם הגג מייקרות מאוד את עלויות הבניה ולאחר מכן את הניקיון / אחזקה / ומיזוג החללים. יחסית לתקרת בטון / בלוק איטונג זה כאב ראש שנראה יפה שבועיים ולאחר מכן אתה נדהם ממנו כל פעם מחדש כשתצטרך לנקות משם אבק וכורי עכביש כל שבוע, נדהם אם ח"ו תהיה חדירת מים מרעף פגום, נדהם כשתצטרך צוות סנפלינג בשביל להחליף מנורה, נדהם מחשבון החשמל, נדהם מזה שהבנת מאוחר מידי שחלומות בד"כ נפגשים עם מציאות בחלק היקר והכואב שלה.

המליצו כאן המון אנשים להתמקד בחלק הפרקטי. לקחת מהנדס קונסטרוקטור שיעבוד בסנכרון עם האדריכל והמפקח, וששלושתם ילמדו להסתדר עם אשתך.

לפני 3 חודשים נכנסתי לבית פרטי חדש שתכננתי ובניתי בעצמי. אם יהיו לך שאלות אשמח לענות בהודעה פרטית.

בהצלחה !

עריכה אחרונה על ידי ST12345

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועוד דבר - למצוא גגן טוב זה סיפור מההפטרה.

לפני מסםפר שנים הייתי קרוב לרכישת דירה שחלקה עם תקרה בגובה כפול - בחלט מרשים, אבל בדיוק כפי שכתב ST, כשאני חושב על התחזוקה של הקטע הזה זו צרה צרורה.

במקום דירה זו רכשתי דירה שגם לה גג רעפים - אולם כל הקומות נמוכות, ועליית הגג בכלל זה. ועדיין היו לי בעיות ניקוז שגרמו רטיבות, שהצריכה הרבה שעות עבודה של גגן במהלך השנים האחרונות (ומדובר בגג בטון מצופה רעפים).

בקיצור - תהיו מעשיים. כל הקישוטים האלה עושים הרבה רושם על האורחים, אבל גם על חשבון הבנק שלכם, להרבה שנים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיין בשלבי תכנון? יפה לך. לא חייב מדרגה בכניסה, אבל בוודאות רצוי וצריך להגביה את הבית לפחות 20 ס"מ משפת הכביש ועוד 20 ס"מ מאדמת הגן שלך. כך שבגשם זלעפות לא יזרמו לך נהרות לגינה ולא מהגינה לפתחי הבית. כל ההרפתקאות שאתה מתכנן עם הגג מייקרות מאוד את עלויות הבניה ולאחר מכן את הניקיון / אחזקה / ומיזוג החללים. יחסית לתקרת בטון / בלוק איטונג זה כאב ראש שנראה יפה שבועיים ולאחר מכן אתה נדהם ממנו כל פעם מחדש כשתצטרך לנקות משם אבק וכורי עכביש כל שבוע, נדהם אם ח"ו תהיה חדירת מים מרעף פגום, נדהם כשתצטרך צוות סנפלינג בשביל להחליף מנורה, נדהם מחשבון החשמל, נדהם מזה שהבנת מאוחר מידי שחלומות בד"כ נפגשים עם מציאות בחלק היקר והכואב שלה.המליצו כאן המון אנשים להתמקד בחלק הפרקטי. לקחת מהנדס קונסטרוקטור שיעבוד בסנכרון עם האדריכל והמפקח, וששלושתם ילמדו להסתדר עם אשתך.לפני 3 חודשים נכנסתי לבית פרטי חדש שתכננתי ובניתי בעצמי. אם יהיו לך שאלות אשמח לענות בהודעה פרטית.בהצלחה !
"עדיין בשלבי תכנון? יפה לך"? למה לא?"להגביה את הבית לפחות 20 ס"מ משפת הכביש ועוד 20 ס"מ מאדמת הגן שלך"? גובה הבית לא לפי הגדרת גובה 0 של השטח? מותר להגביהה?את הרעפים הגלויים אעשה רק בסלון/מטבח ולא בכל הבית אז התרחה לא תהיה גדולה מידי.אשמח להתייעץ איתך עוד! תודה :)
ועוד דבר - למצוא גגן טוב זה סיפור מההפטרה. לפני מסםפר שנים הייתי קרוב לרכישת דירה שחלקה עם תקרה בגובה כפול - בחלט מרשים, אבל בדיוק כפי שכתב ST, כשאני חושב על התחזוקה של הקטע הזה זו צרה צרורה.במקום דירה זו רכשתי דירה שגם לה גג רעפים - אולם כל הקומות נמוכות, ועליית הגג בכלל זה. ועדיין היו לי בעיות ניקוז שגרמו רטיבות, שהצריכה הרבה שעות עבודה של גגן במהלך השנים האחרונות (ומדובר בגג בטון מצופה רעפים).בקיצור - תהיו מעשיים. כל הקישוטים האלה עושים הרבה רושם על האורחים, אבל גם על חשבון הבנק שלכם, להרבה שנים.
כמובן שהכל יקר, ולכן לא נעשה זאת על כך הדירה אלא על הסלון/מטבח.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"עדיין בשלבי תכנון? יפה לך"? למה לא?"להגביה את הבית לפחות 20 ס"מ משפת הכביש ועוד 20 ס"מ מאדמת הגן שלך"? גובה הבית לא לפי הגדרת גובה 0 של השטח? מותר להגביהה?את הרעפים הגלויים אעשה רק בסלון/מטבח ולא בכל הבית אז התרחה לא תהיה גדולה מידי.אשמח להתייעץ איתך עוד! תודה :)כמובן שהכל יקר, ולכן לא נעשה זאת על כך הדירה אלא על הסלון/מטבח.

מותר להגביה את הבית, ההגבלה היא על גובה כולל מקסימלי. בדוק עם הוועדה לתכנון ובניה שלך עם בודקת הרישוי עד כמה מותר להגביה.

שוב פעם, בנוגע לרעפים - ניתן לתכנן מראש תקרה גבוהה של למשל 3.20 מטר ויהיה לך חלל עצום וגדול, ועדיין תמנע מהרעפים. תבין - זה פשוט ערמה של צרות מהיום שבונים את זה ועד היום שהורסים את הבית: חלון שקוף חשמלי בגג כזה, זה עוד יותר גרוע.

אתה חייב, אבל פשוט חייב, עכשיו לפני שאתה מגיש בקשה להיתר:

לסיים סקיצה ראשונית, לקחת מהנדס קונסטרוקטור שיוציא לך טיוטא של תכנית קונסטרוקטיבית למכרז (עלות של עוד 1500 ש"ח מאחר וייתכנו שינויים בתכנית סופית.

חייב לבקש מהאדריכל להכין לך תכניות טיוטא לחשמל, תקשורת, אלומיניום ותכנית סניטרית משולבת אינסטלציה (יש גם מהנדס אינסטלציה שצריך להכין תכנית), מטבח, מיזוג ובקיצור הכל...

לפי זה, עוד לפני שאתה ניגש להיתר- לקחת הצעות מחיר. אני משער שאתה רוצה קבלן מפתח? או קבלנים נפרדים?

קח הצעות עכשיו, כי אם תקבל "זאפתה" של עלות גבוהה לאחר היתר, זה יהיה הרבה יותר מסובך. כל קבצי האקסל שבעולם לא שווים רבע ממה שקורה בפועל.

אתה בטח חושב- כולם העריכו לי 1.2 מיליון, אז אני אכין תקציב של 1.3 מיליון והכל יהיה בסדר. תשכח מזה.

סטייה של 200 אלף בבניית בית כזה באה בכזאת קלות שאין לך מושג. הרי זה רק 15% ...

אני נאבקתי להחזיק בתקציב המקורי בשיניים, ירקתי דמעות והזלתי דם, ובבית ממש גדול חרגתי רק ב 50,000 ש"ח + איחור בחודש בתאריך הסיום המיועד. תוך כדי כך ביליתי בבניין בממוצע כ 5 שעות ביום במשך יותר משנה.

כל אדם שיש לו עבודה נורמאלית שהוא צריך להיות בה משמונה עד חמש, חייב לדעת בדיוק כמה יעלה לו הבית, כמה זמן ייקח לבנות, ואיך הוא מבצע את זה, עוד לפני שהוגש ההיתר.

שלח ה"פ ותשאיר מס' טלפון

יום טוב

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

קרא מה שכתב sperial בהודעה מס' 2 בשרשור:

לגבי תשתיות - הכלל שלי פשוט מאד: כמה שיותר: הרבה תאורה, הרבה נקודות חשמל, נקודות רשת (שתיים בכל חדר - אחת ליד פינת העבודה ואחת ליד הטלויזיה), צנרת ריקה ליישומים עתידיים כגון בית חכם. תתחיל בגדול תראה כמה זה עולה, ואז תבדוק כמה אתה יכול לחסוך על ידי צמצום, כי אין ספק שתחרוג מתקציבך, ובגדול.
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

כעיקרון חיבור כזה "מועד לפורענות".

חייב תכנון הנדסי נכון גם בהיבט של התמודדות עם תזוזות סדיקה וכו' וגם לתת דגש על איטום מיוחד למקום.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...