Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

14 ק"מ לעבודה - אופניים חשמליים?

mightybear
שימו לב! השרשור הזה בן 2236 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

השבוע מקום העבודה שלי עבר משרדים. בקו אווירי ההבדל בין שני המשרדים הוא בסך הכל משהו כמו 1.5 ק"מ - אבל בתכלס זה מאריך לי את זמן ההגעה למשרד בכ-20 דקות (עברנו ממגדל אלקטרה ביגאל אלון למגדל עזריאלי שרונה). ההגעה למגדל החדש היא סיוט עם הרכב, במיוחד עם העבודות על הרכבת הקלה. בנוסף על התענוג שבהגעה עצמה למשרד - גם החניון לרכב הוא בקומה מינוס 7 (!) - ויש פקקים ביציאה מהחניון בשעות הערב.

בקיצור...

חשבתי על האלטרנטיבה של הגעה למשרד באופניים חשמליים. אני גר באזור מונוסון, מרחק של כ-14 קילומטר. בנתיב הנסיעה שלי ישנם שבילי אופניים - אך רק על חלק מהדרך. הדרך הראשית (כביש 461) הוא יחסית ראשי וסואן, אבל אני רואה רוכבי אופניים שנוסעים על השוליים או נצמדים לימין. יש גם תכנית בעתיד להרחבת שבילי האופניים ככה שיגיעו כמעט עד הבית שלי.

שמתי עין על 2 דגמי אופניים:

Leisger MD5 27.5

Koning Hugo 26

2 הדגמים הינם אופני שטח זנב קשיח שמשלבות מנוע חשמלי. הסיבה לכך היא שהם נראה לי יציבים יותר מהאופניים החשמליים המתקפלים שרואים לרוב, וגם יאפשרו לי נסיעה על שבילים בשביל הכיף.

על פי חישוב גס, 14 קילומטר במהירות ממוצעת של 25 קמ"ש זה 33 דקות, שזה בערך 20 דקות פחות מהזמן הדרוש לי door-to-door למקום העבודה. יש גם מקלחות שאפשר להשתמש בהם, וחדר אופניים נעול.

האם מישהו מחברי הפורום נוסע כ-28 קילומטר ביום על אופניים הלוך חזור מהעבודה? האם אפשר באמת לרכב בשטח עם אופניים מהסוג שרשמתי למעלה? בעבר הייתי רוכב כ-3 קילומטר לעבודה עם אופניים, אך 14 קילומטר זה שונה בזמן ובמאמץ.

יש גם את העלות הראשונית של האופניים, אבל, אם אשתמש בהם לרוב, ההשקעה תחזיר את עצמה בחסכון בדלק לאחר כשנתיים (אם בכלל אני יעבוד באותו המקום :) ).

אשמח לשמוע עצות או דעות.

היום: Fiat Bravo Tjet

בעבר: Ford Focus Mk3 2.0 Titanium, BMW Z4 E85 3.0, BMW 118i F20
בעבר הרחוק: האיטלקיה האדומה - Fiat Punto Evo MultiAir Turbo 135 HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

נוסע כ-10 ק"מ לכיוון (סה"כ כ-20 ביום) לעבודה.

האופניים מתמודדים עם זה בלי שום בעיה. טוען רק בבית בלילות.

לא מזיע בכלל, הדיווש קל מאוד וכמעט לא גורם למאמץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם החניון לרכב הוא בקומה מינוס 7 (!) - ויש פקקים ביציאה מהחניון בשעות הערב.

:shock::shock:

וואוו זה עמוק ממש,לא ידעתי שבארץ חניונים מגיעים כזה למטה..

אין מצב שאתה שומע את המכונות מפלסות דרך באדמה למטרו התל אביבי העתידי? :p

וברצינות - אם יש לך אופציה להשאיל אופניים מחבר לכמה ימים,רק בשביל לבדוק פיזית איך תתמודד עם נסועה כזו (בכל זאת לא מעט)

לדעתי זה צעד ראשון לפני ריצה לרכוש זוג אופניים..

אין אלטרנטיבה בדמות קארפול עם עמית לעבודה ? מישהו שגר\עובד באיזור ותוכל להצטרף אליו?

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קטנוע קטן?

אולי אפילו חשמלי

לא מתככנים להשתמש כחנוכיה - תמיד זה יכול לגמור על הראש של מישהו... :wink:

אין ספק. היופי חולף, אבל הרפס הוא נצחי.

בסוף יבוא אחמד וירסס איך שיצא לו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע זוועה. זה כמו להגיע כל יום מחדרה לפולג ובחזרה עם אופניים.

בתור בונוס, יש פוטנציאל גדול למצוא את עצמך מככב בסיטואציה מסוג "איך להתמודד עם בן אדם מסריח בעבודה".

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע זוועה. זה כמו להגיע כל יום מחדרה לפולג ובחזרה עם אופניים.

בתור בונוס, יש פוטנציאל גדול למצוא את עצמך מככב בסיטואציה מסוג "איך להתמודד עם בן אדם מסריח בעבודה".

הבחור ציין שיש לו מקלחות, מה שכמובן מוסיף עוד 10 דקות עד שבאמת מתחיל לעבוד.

מכל מקום, אני הרבה יותר מוטרד מ"איך להתמודד עם מצב שאני מרוח על השוליים". אני נוהג דרך קבע על 22, וכל פעם מתחלחל מהחכמולוגים שרוכבים על השולים של הכביש הזה, שלהערכתי המהירות הממוצעת בו היא 110 קמ"ש.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא באמת אמיתי שאתה רוצה לנסוע ב461 עם הדרעק הזה אלא אם כן בא לך למות. תקנה לך איזה קטנוע קלאסי לנסיעות האלה. קימקו מובי חדש עולה 11 אלף ש"ח מהחברה, יעשה את העבודה מצויין, ובאמינות.

התענוג שמוביל אותך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל פעם שאני רואה מישהו נוסע על הכביש הראשי עם אופניים חשמליות, אני חושב לעצמי שזה הדבר השלישי הכי מפגר שאפשר לעשות על כביש ראשי.

מקום שני זה לרכב עם אופניים רגילות.

ומקום ראשון זה לשכב על הכביש.

לא מתככנים להשתמש כחנוכיה - תמיד זה יכול לגמור על הראש של מישהו... :wink:

אין ספק. היופי חולף, אבל הרפס הוא נצחי.

בסוף יבוא אחמד וירסס איך שיצא לו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש גם את אלה שעושים ריצות והליכות בשוליים של כבישים מהירים. המהדרין עושים את זה בחושך.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא התנסיתי בנסיעה כ''כ ארוכה על בסיס יומי, אבל האינטואיציה שלי אומרת שזה לא רעיון טוב.

העצה הכי טובה שניתנה לך כאן זה לחפש איזה חבר שעושה את הדרך הזאת, ואולי תעשו זאת שבוע אתה ושבוע הוא או משהו כזה.

תתנחם בכך שאנשים נוסעים הרבה יותר מזה כל יום.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש, אני גר לא רחוק ממך, בקרית אונו ונוסע כל יום לעבודה בבורסה בר"ג, שזה אפילו קצר יותר מהדרך שלך. וגם אני השתעשעתי ברעיון לרכב על אופניים חשמליים במקום על הרב-קו.

כששאלתי את אשתי לדעתה, ענתה לי: "למה שפשוט לא תיקח חבל ותתלה את עצמך על העץ הקרוב? זה הרבה יותר מהיר מלהמר מתי ידרסו אותך ומה יהיה הנזק".

האמת, צודקת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המהירות הממוצעת שלך לא תהיה 25 קמ"ש, זו המהירות המקסימלית של האופניים. המהירות הממוצעת תהיה נמוכה משמעותית, קח את זה בחשבון.

הייתי רוכב בעבר 7 ק"מ לכיוון לעבודה, בלי לעלות על כבישים ראשיים. לעלות על כביש ראשי עם אופניים זה סיכון גבוה מידי.

כמו שאמרו לפני, קטנוע בנפח 125 סמ"ק יהיה מושלם למשימה. עלות הקניה נמוכה והביטוח (יחסית) נסבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכל המגיבים!

נכון, באמת צד מאוד חשוב פה זה הבטיחות שלי על הכביש. אז אני מניח שעד שפרוייקט "אופנידן" לא יצא לדרך (היה אמור להתסיים השנה, אבל הוא עדיין לא התחיל) - אולי אני אדחה את רעיון האופניים. להכנס לכושר אני מניח שאפשר גם בדרכים פחות ראשיות ועמוסות.

לגבי קטנוע... יש לנו כבר 2 רכבים ולהוסיף עכשיו עוד קטנוע עם העלויות שלו... קצת כבד בכיס.

יש לי מישהו מהעבודה שמתגורר קרוב אלי, אולי באמת אפשר לעשות איזה קארפול. עשינו ניסיון כזה כמה פעמים, זה עובד, אבל מצריך התגמשות (מתי יוצאים ומתי חוזרים) - בהחלט אפשרי.

לגבי החניון - כן, זה מטורף. לא שומעים את המכונות של החפירה :) אבל בהחלט חוטפים סחרחורת קלה עם כל הסיבובים האלה... מה שכן, אפשר "לגנוב" חנייה בקומות גבוהות יותר עד שהקניון החדש יפתח שם (מי צריך עוד קניון במיקום כזה??? אין מספיק?).

היום: Fiat Bravo Tjet

בעבר: Ford Focus Mk3 2.0 Titanium, BMW Z4 E85 3.0, BMW 118i F20
בעבר הרחוק: האיטלקיה האדומה - Fiat Punto Evo MultiAir Turbo 135 HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש, אני גר לא רחוק ממך, בקרית אונו ונוסע כל יום לעבודה בבורסה בר"ג, שזה אפילו קצר יותר מהדרך שלך. וגם אני השתעשעתי ברעיון לרכב על אופניים חשמליים במקום על הרב-קו.

כששאלתי את אשתי לדעתה, ענתה לי: "למה שפשוט לא תיקח חבל ותתלה את עצמך על העץ הקרוב? זה הרבה יותר מהיר מלהמר מתי ידרסו אותך ומה יהיה הנזק".

האמת, צודקת.

נוסע כל יום בדיוק את המסלול שלך.

כשיצא לי לנסוע אותו באוטובוס, לקח לי לפחות פי 2 זמן מבאופניים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...