Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבחן - ריינג' רובר וולאר

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 2224 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בן המשפחה החדש ביותר של מותג לנד רובר נחת במערכת למבחן - איווק מגודל או מחליף הגיוני לריינג' ספורט?

ריינג-רובר-וולא&#1.jpgריינג-רובר-וולא&#1.jpgריינג-רובר-וולא&#1.jpg

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוולאר נכנס לחניה הקטנה וכולו משדר "הגעתי -אפשר להתחיל"...

ריינג' רובר וולאר הוא אבולוציה של הקו העיצובי העדכני של לנד רובר שהחל ב-2012 ולוקח אותו צעד קדימה.

קשה להישאר אליו אדיש. הוא רחב מאוד ונמוך, תא המנוע הארוך יוצר רושם שהרכב נמשך לאחור. השבכה הקדמית שלו עצומה ומקנה לו חזות מאיימת במראה של המתנחל התורן בשמאלי. תפיחות בתי גלגלים תורמות למראה האגרסיבי וידיות הדלתות מתחבאות בתוך הדלת ויוצרות מראה זורם.

אבל נראה שהמעצב גילה התלהבות יתר והשתמש בעודף אלמנטים עיצוביים. פס תחתון שחור כפול ומעין כתם שחור בקדמת דלת הנהג. צמד כונסי אויר פיקטיביים שחורים על מכסה המנוע (חשבתי שרק להאמר H2 יש את השטות הזו) ואחרי כל השחור הזה - דיפיוזר כסוף מאחור. ניקח את כל הרשימה האחרונה, נעלים אותה בפוטושופ והאוטו יראה לטעמי הרבה יותר טוב. מצד שני, במלחמה על תשומת הלב של הנובוריש הפוטנציאלי כל האמצעים כשרים.

כמו העיצוב החיצוני, גם בפנים התחושה הראשונית מהממת. צמד מסכים מרשים במרכז הקונסולה עם חוגות המשנות יעודן בהתאם לתפריט, הגה רב פקדים ותא מרכזי עם פתיחה כפולה מדליקה. אבל הרושם הראשוני מתפוגג די מהר והמציאות הפרקטית מכה בחוזקה. המסך התחתון מתגלה כחסר יעילות לחלוטין. תפקידו להציג את אפשרויות המזגן ואת בורר התוכניות לנהיגת שטח (terrain respone) . הוא נמוך מדי מכדי לתפעל אותו בזמן נהיגה, לא מספיק אינטואיטיבי, ושורת כפתורים פשוטה ולא מתחכמת היתה לבטח טובה ויעילה יותר.

הפקדים על ההגה נשלטים ע"י חיישני מגע - לפחות כשבא להם. פעולתם לא אחידה ולא כל הפקדים יושבים בפוזיציה נוחה לתפעול עם האגודל. ההגה עצמו נעים, משקלו טוב, הוא מהיר יחסית עם 2.5 סיבובים בין נעילות ויש לו מעט שטח מת במרכז.

הכיסאות עוטים עור ואלקנטרה. הם נעימים למגע אך קשים יחסית ולא תומכים כראוי. הכיוון שלהם חשמלי אך בסיסי מאוד. מאחור שני מבוגרים יישבו בנוחות רבה עם מרווח רגליים מצוין. המושב האמצעי מיועד לילד האהוב פחות במשפחה ומחייב פיסוק רחב בשל התעלה המרכזית.

יצאנו לכביש המהיר. המתלים סופגים יפה בורות וחריצים בכביש, אבל בניגוד למצופה מרכב ברמת מחיר כזו, הנסיעה אינה נינוחה. מגוון שלם של רעשים נוכח כל הזמן. מנוע הדיזל נשמע חזק מדי על פני כל רצועת הסל"ד ורעשי רוח מתחילים כבר ב-100 קמ"ש. במושב הקדמי הם נשמעו חזקים מבאחורי, כנראה בגלל גומיות אטימה בדלתות. מהצמיגים בקע הימהום וגם פעולת המתלים הרעישה. לשם המחשה, מעבר על כפל אספלט בכביש נבלע על ידי תנועת המתלה אבל נשמע היטב. לא מתאים לרכב שאמור לגמוע מרחקים בנוחות.

שילוב מנוע וגיר הוא לא יותר מבסדר בשיוט. התיבה היא מסוג ZF8 שנחשבת מצטיינת ברכבים אחרים. כאן היא מהוססת בנכונות שלה לשתף פעולה עם רגל ימין כבדה. עם נתון מומנט של 51 קג"מ כבר ב-1500 סל"ד, המנוע מגיב יפה לשינויי לחיצה על הדוושה, אבל ביציאה לעקיפה מהירה המחייבת הורדה של הילוך או שניים, כל העסק עובד באיטיות מבעסת. גם בירידות ארוכות, התיבה לא מיהרה להוריד הילוך ורק מספר לחיצות על הבלם הסבו את תשומת ליבה לעניין.

בכביש המפותל הוולאר נכנע די מהר. רכב המבחן צויד במתלי אויר אופציונאליים אך גם במצב דיינמיק המוקשח והמונמך, הסיבובים של כבישי הצפון גרמו לו להתנדנד ולהתפזר. הוולאר נסחף בתוך הנתיב בחוסר נוחות מופגן.

הבלמים גילו עמידות נאה ולא הורגשה דעיכה בבלימה. פרובוקציות אלימות בתוך הסיבוב גרמו לזנב לצאת מעט.

פרק השטח היה קצר אך מפתיע. הוולאר, שנראה בהתחלה נמוך ולא בנוי לרדת מאספלט, התגלה כבעל יכולת להתרומם על מתליו (האופציונאליים ברכב המבחן) למרווח גחון של 24 מ"מ. לא רע בכלל. המחיר הוא שניתן לתאר על פי החבטות בישבן כל אבן וגרגר חצץ שעולים עליו. השיכוך במצב הזה מינימאלי להחריד אבל היכולת בהחלט קיימת.

מפתיע לגלות בוולאר את הצפצפה של מובילאיי. גם בקרת שיוט אדפטיבית חסרה, מביך משהו ברכב פרימיום שהושק ב2017. וכאילו לא די בכל הרעשים והלחשים שנוכחים בכל זמן שהרכב בתנועה, באה התראת סטייה מנתיב ומזעזעת את כל יושבי הרכב. אשתי הפולניה לא גוערת בי בכזו אסרטיביות.

לאורך השנים, ריינג' רובר יועד לאצולה הבריטית, השבעה, העשירה בעלת הנימוסים המפוארים.

אפשר להמשיל את ריינג' רובר ללורד בריטי מעודן שמעת לעת נועל את מגפי הבוץ הגבוהים שלו ויורד לאורווה לקחת את סוס הת'ורוברד לשם יציאה לציד שועלים.

איך שהוא, הוולאר יצא להם קצת אוהד ווסטהאם יונייטד - גס, קולני ושיכור - לא בטוח שלזה הם כיוונו.

הוא נראה מצויין בהתחלה, אבל לא עובר הרבה זמן עד שמגרעותיו הופכות אותו למעייף.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

You can always count on Americans to do the right thing - after they've tried everything else.

W. Churchill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך שהוא, הוולאר יצא להם קצת אוהד ווסטהאם יונייטד - גס, קולני ושיכור - לא בטוח שלזה הם כיוונו.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

נראה לי הגדרה קולעת.

מאוד סיקרן אותי הרכב אבל אחרי קריאת המבחן אני מרגיש שאני מבין את הפואנטה. את ה600 אש"ח שלי הייתי שופך על Q7.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כלכך מסכים עם פבל לגבי איך שהיא נראית. כמעט שלמות, לפחות בהשוואה לכל SUV אחר בשוק.

פשוט להזיל עליה ריר...

מה שאני לא יכול להגיד על אחותה המוזרה למראה, הדיסקברי.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא כזה אוהב אייפדים ענקיים שתקועים במרכז הקונסולה.

אבל פה זה איכשהו נראה אלגנטי יותר, איך שזה משתלב בעיצוב הכללי.

אסתטית אני מסכים איתך אך היתרון במסכים גבוהים הוא שכמעט לא צריך להסיט את המבט מהכביש בנווט. בשבוע שעבר נסעתי אלפיים קילומטרים בחמישה ימים על A4 קוואטרו עם מסך גבוה וזה עבד בסדר גמור. בנוסף, בלוח המחוונים מולך יש מסך זהה שיכול גם לשמש כנווט.

רק מה, אף אחד מהם לא מסך מגע והכנסת המידע עברה דרך גלגל בורר אותיות מסתובב. מתרגלים לזה אבל כמובן שלא ניתן לתפעל בנהיגה.

בוולאר המסך הראשי נמוך מאוד, ומסך תפקוד הפונקציות נמוך עוד יותר.

2017-Audi-A4-interior-from-driver-seat.jpg

עם גולף ידנית 1995 (1.4) לומדים לא לבזבז אף טיפה של כח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק ראיתי בתחילת השבוע בפרנקפורט, הוא מהמם!

עיצוב הפנים שלו הפתיע אותי מאוד, לטובה כן?

ממש מבאס לשמוע שכל השאר הוא איך לאמר חצי כח? באסה באמת באסה.

2017 Type R

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי זה בגלל שאני מזדקן, אבל המגמה לבטל כל כפתור אפשרי ולהחליפו במסך מגע מקומם אותי. פשוט לא נוח, ומסוכן לתפעול תוך כדי נהיגה.

מילא אפשרויות קידוד מסויימות או אופציות ניהול מסלול.

אבל תחנות רדיו? מזגן? חימום מושבים?

מבין שאפשרויות תפעול כל הפיצ׳רים ברכבים המודרניים, בייחוד המפוארים שבהם, הוא כמעט אינסופי. ואין מקום לכל הכפתורים גם על הגג.

אבל תשאירו לנו את הבסיסיים ביותר, אלה שמשתמשים בהם תדיר - נגישים בכפתורים נוחים וברורים לתפעול.

דעתכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רגע רגע רגע רגע רגע

אשכרה הרכב הזה נמכר כאן עם מובילאיי? פשוט צעד הזוי של היבואן.

מעבר לכך - עיצוב פנימי נאה, אבל מבחוץ עדיין נראה כמו פורד אקספלורר.

רגל וחצי, 4 כ"ס.

מדוע לא כדאי לקנות פרארי:

אין תא מטען (כן, כן).

פאקינג אביר בסיאט לבנה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפעם אתחיל מהשורה התחתונה: אין לי ספק שהוולאר יהיה להיט בקרב קהל היעד שלו, בגלל (או למרות) כל מה שהוזכר כאן ומה שאני הולך לכתוב. למה? ומי בכלל קהל היעד? אגיע לזה בסוף.

אז גם לי יצא לבחון את הוולאר, וגם בשעות החשיכה הוא נראה פשוט מצוין: החרטום הקדמי מעוצב היטב ומשדר נוכחות אך בלי להיות מוגזם או מופנם מידי. גם הפרופיל והחלק האחורי משדרים יוקרה, נוכחות וטוב טעם. אהבתי מאוד.

מבפנים העסק אפילו יותר יפה: יוצא לי לשבת בהמון רכבים חדשים, כך שעם הזמן רף הריגוש שלי מעיצוב פנים הלך וגבה, אבל הוולאר מבפנים פשוט שבה אותי: פבל פירט בדיוק מה הולך שם אז לא אחזור, אבל רק אסכם ואומר שעיצוב הפנים הוא פשוט חגיגה לעיניים. כיף כיף כיף.

איך הוא מרגיש ומתנהג בפועל? זה כבר משהו אחר:

קרקושים וחריקות מביכות (בעיקר הרעש שמכסה הכוסות עושה כשמנסים לפתוח ולסגור - חריקות כאלה אפילו לא היו לי בפלסטיקה של הדייהטסו סיריון שהחזקתי לפני יותר מעשור), 2 מסכי מגע עם אינטואיטיביות והיגיון שגורם לי להתגעגע לאייטיונז יימח שמו והנדסת אנוש פשוט מביכה: נבירה בתתי-תפריטים וב-3 מסכים כדי למצוא הגדרות פשוטות, מסך ענק שבעצם שולט רק על המזגן ועל בורר מצבי הנהיגה וכו' וכו'.

גם כשמניעים ואשכרה מזיזים את הדבר היפה הזה (אני בחנתי אותו בכבישים עירוניים בלבד), העסק מרגיש במקסימום בסדר: למרות שתיבת ההילוכים המהוללת העונה לשם ZF8 לא מבריקה פה, לא מרגישים מחסור בכוח ומי שיקנה אותו בהחלט לא ירגיש נחיתות בהתגלגלות בכביש וגם במיאוצים מרמזור לרמזור. אבל הוולאר רוכן ומקפץ יותר מהצפוי, התנהגות הכביש שלו היא במקסימום "בסדר" וגם שיכוך המהמורות הוא סביר וזהו. לא משהו להתגאות בו ובטח לא לכתוב עליו הביתה (למרות שאנחנו בעצם כן עושים את זה בשרשור הזה :D ).

אז למה כתבתי את מה שכתבתי בהתחלה? כי למרות כל המגרעות, אני בטוח שזה לא יזיז לקהל היעד העיקרי שלו, שרובו אם לא כולו לא בכלל יעז לנסות לרדת איתו לשטח או לאתגר אותו דינמית. הוולאר הוא אחלה של מקדם פוזה, ג'יפון עם נוכחות ועם מיוחדות שרוב ,אם לא כל הקונים שיחשקו בו ישימו עליו כסף מיד אחרי הישיבה באולם התצוגה מבלי לטרוח ולבחון אותו בכביש, ושם, באולם התצוגה, הוא מנצח בענק: נראה ומרגיש מיליון דולר (אולי הג'יפון עם העיצוב הכי יפה לטעמי, ביחד עם הסטלביו של אלפא), מרשים מבחוץ ושובה-לב בעיצוב הפנים, כולל המסכים המדוברים והכפתורים שנראים פשוט מעולה, וגם מערכת הסטריאו תעיף את הסכך לכל מי שינסה רק להרים את הווליום.

לסיכום: אס עם באס שמתנהג כמו ערס.

עריכה אחרונה על ידי Mr_Shankly

Cadillac ATS Premium 2015

Citroën C5 Aircross Shine PK 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמישהו יסביר לי איך רכב שבארה"ב נמכר ב-50,000 דולר (173,000 ש"ח) מוצע בארץ "החל מ-" 535,000 ש"ח??
83 מס קניה

17 מע"מ

20 מס יוקרה

רווח למשווק

...... י

תעשה את המתמטיקה לבד

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2224 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...