Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גיר רובוטי.... כמה שנים אחרי...?

bw9
שימו לב! השרשור הזה בן 2237 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היות ויש C4 ו- C4 פיקאסו עם הגיר האוטומטי הרגיל, כן, ה- AL4, והמנועים הישנים ןהטובים של PSA, למה להיענס למיטות..

אפילו אולי, חולות?

רנו 9 83, רנו 11 87 (5 ש'!), רנו 19 95 (5 ש'!), מגאן 2001 (5 ש'!), סניק 2007 ועכשיו סיטרואן C4 2007.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני שאתם מפחדים אותו ומחזירים אותו למכוניות סוסיתא, אני חייב לציין שכל רכב יש לו את הבעיות שלו וכשצריך לטפל זה עולה כסף. הסיכוי שרכב חדש מיבואן יכנס למוסך לצורך טיפול שגרתי הוא גבוה יותר מרכב שהוא קצת יותר ישן.

אני לא שמעתי על טיפול מיוחד על הגירים הרובוטים של יונדאי. ברנו פלואנס דיזל מחשב גיר לפעמים מחזיר את נשמו לבורא אחרי תקופה ארוכה (בערך ב-200 אלף), לפורד יש הארכה של אחריות הגיר (לא יודע ספציפית לאיזה דגמים, אבל בחיפוש קצר בפורום תמצא את כל המידע). לגבי VAG: יש הטוענים שיש גירים מצוינים ויש גירים פחות טובים. נפתחו כאן עשרות שרשורים עבור הגירים של VAG וממליץ לך לקרוא ולהבין.

בסך הכל הגיר הוא מאוד מהנה לנהיגה, וכנראה הגירים האלו הולכים להיות ברוב המכוניות החדשות.

אני לא בטוח למה אתה רואה את העולם בשחור ולבן, אבל לומר שרכבים עם גיר פלנטארי הן משהו מיושן ולא רלוונטי הוא לא מחובר למציאות.

אמנם הגירים הרובוטים של קיה/יונדאי נחשבים לאמינים יותר, אך לא נראה עדין שהם משתווים לרמת האמינות והשקט הנפשי של הגירים הפלנטארים.

לכן, לדרבן אדם לקנות גיר רובוטי עם חצאי אמיתות (ויש כמה כאלה בהודעתך) זה משהו מאוד לא הוגן לעשות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב המכוניות החדשות שנמכרות הם בעלי גיר רובוטי (חד או דו מצמדי), אפילו פות"ש דיבר על רכבים שהוא מעוניין לרכוש הם בעלי גיר הרובוטי המדובר. אני לא יודע על איזה מכוניות הוא דיבר ספציפית. אבל אין מה לעשות, יש את הצפרדע וצריך לדעת איך לאכול אותה.

הענין האמינות הוא פלוסופיה בפני עצמה: האם מדובר על חלק אחד שידוע שהוא מתקלקל או כל המכלול? ברוב המכוניות מדובר על חלק אחד, שהיום מוסכים יודעים לטפל בתקלה.

בנוסף, הרבה מוסכים בישראל לא מחליפים שמן ופילטר גיר ברכבים בעלי גירים פלנטרים. התוצאה היא התכונות של השמן נאבדות וכך נוצרת שחיקה בתוך הגיר. ואז צריך לעשות שיפוץ/טיפול יסודי רק לגיר או להחליף את הגיר.

לכן לכל רכב צריך לדעת את שדרת הטיפולים, להכיר את המחלות ובהתאם לדעת אם שווה לרכוש את המוכנית או לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שאמינות של פלנטרי עדיפה כשמשלמים טיפה יותר בתחנת דלק אבל מבקרים פחות במכון הגירים.

לגבי הגירים

ממה שאני יודע הגירים של ואג דורשים החלפות של חלקים אחרי 30 עד 60 אלף קמ בממוצע.

הגיר dct שיש בקיות עושה בעיות לקראת ה300 אלף קמ. אותו דבר בפלואנסים למיניהם.

כמובן שהכל מחוות דעת ששמעתי וקראתי ולא מסטטיסטיקות מבוססות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

300 אלף ק"מ? גם גיר אוטומטי יכול להתקלקל בק"מ כזה, ואפילו להגיע לשיפוץ או החלפה בק"מ נמוך יותר.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כך כנראה שמאזדה, מכונית המכילה את אחד מהמנועים האטמוספריים הטובים בעולם ומציעה יכולות דינמיות מאוד עכשווית היא מיושנת.

כנל דגמי פיגו ששפת העיצוב החדשה שלה לא פחות ממהפכנית היא מיושנת.

גם פורד קוגה החדשה והפוקוס המתוחה פשוט... מיושנות, על אף שסדרת המנוע שלהם היתה כמה שנים ברצף מנוע השנה.

אין קשר בין ציוד רכב בגיר רובוטי לשיקולו כרכב מתקדם. לנסות לעשות חישובים כאלה על בסיס סוג גיר היא לא מקצועית בעליל.

מלבד קיה/יונדאי (בטויוטה איני בקיא) שאני רואה את הגיר שלהם באור שונה, מאות דפי הפורום הטכני יספרו לך את הסיפור של שאר הגירים הרובוטים הדו מצמדיים היבשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיר הזה מאוד יקר יחסית לגירים אוטומטים הרגילים, והחלקים שלו יקרים.

קלאץ' שמחליפים כל 60 אלף ק"מ בממוצע בעלות בין 3 ל5 אלף שקל.

חלקים אחרים שיכולים להתקלקל עולים עוד יותר.

מצד שני אתה מקבל גיר מאוד מתקדם, יעיל, שחוסך בדלק והופך את הרכב להרבה יותר זריז,

וגם עם הזמן הגיר לא "מזדקן" ולא נהיה עצל ובועט בהעברות כמו הגיר הפלנטארי.

היה לי את הגיר הזה ברכב הקודם ועכשיו קניתי רכב חדש עם אותו הגיר בלב שלם.

בכללי ואג לא מצטיינים באמינות, ולכן הגיר ברכבים האלה לא יוצא דופן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע מאיים.... ולא כדאי...

מהניסיון האישי שלי..

יש לי פוקוס 2008, נוהג בה 5 שנים, 72,000 ק"מ.. והגיר מרגיש מצוין.

אם הייתי קונה רכב חדש, אולי פחות היה אכפת לי מהנושא...

אני קונה משומש.. והפחד שעלויות מהסוג הזה "יפלו במשמרת שלי" מלחיצות...

זה כאילו שאני צריך לקחת בחשבון עלויות תיקון של עוד 1/5 מהסכום כבר במעמד הקנייה.

ניקח סקודה ראפיד לדוגמא...

עלות: 50,000 ש"ח.

עלות קלאצ'/חלקי גיר אחרים שיכולים לצוץ כבר בחודשי הרכישה הראשונים.. עוד 10,000...

זו סתם הערכה גסה לפי דבריך.. קלאצ' בין 3-5 אלף ש"ח וזו הקטנה שבדאגותיי?!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, לפי הסטנדרטים של היום, פוקוס 2008 זאת עגלה איטית להחריד ששותה דלק בצורה מוגזמת.

יש לנו את הפוקוס מאותם שנים במשפחה עם 140 אלף ק"מ, שמורה מאוד ושנה שעברה החלפנו משאבת דלק(אלפי שקלים) והשנה החלפנו גיר(אלפי שקלים), לכן גם הרכב שלך לא כזה חסון מתקלות.

72 אלף ק"מ זה ק"מ נמוך, בטח לשנה 2008 . אני מדבר על הזדקנות של גיר פלנטארי עם ק"מ 150 אלף ק"מ פלוס.

לגבי הראפיד, לפני הקניה אתה צריך לעשות בדיקה מקיפה לרכב ובדיקה מקצועית במכון מתמחה ואג ולכן אין סיבה ש"פתאום" אחרי הקניה יצוצו בעיות מהסוג הזה. בגרסאות הראשונות(שנת 2009ו גם שנתיים אחרי, בערך) שהגיר יצא היו בעיות עם מוח גיר ומכטרוניק וצריך לבדוק שהם הוחלפו ברכב. סך הכל, היום, הגיר מפגין אמינות ממוצעת בהתחשב לזה שהקלאץ' הוא חלק שנשחק וצריך להחליפו, כמו בגיר ידני, ולכן זה לא נחשב לתקלה.

עלות החזקת רכב מחשבים בצורה שכוללת את כל ההוצאות, ביטוח, דלק, טיפולים, תיקונים, איבוד ערך, ולא נקודתית על תקלות.

בצורה כמו שאתה מציג את זה, אני יכול להגיד גם את ההפך. הפוקוס שלך צורכת כל כך הרבה דלק שבסכומים שאני יכול לחסוך על דלק ברכב עם גיר רובוטי, אני יכול להחליף את הקלאץ' ועוד ישארו לי אלפי שקלים עודף.

ככל שהרכב זול יותר, כל טכנולוגיה מתקדמת הופכת להיות לא משתלמת להחזקה כי יקר לתקן אותה וכבר אין את כל ההוצאות כמו ברכבים החדשים, כמו ביטוח מקיף ואיבוד ערך. כל תקלה של אלפי שקלים בולטת מאוד בעלויות ההחזקה, לעומת רכבים היקרים יותר ששם זה טיפה בים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמינות ממוצעת ?! הנה גיר רובוטי ואג ששרד 150K https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?p=5611785

אבל הוא היוצא מן הכלל . רוב הוואגיות שבצי לא שרדו ק"מ כזה .

אחוז מאד גבוה של תקלות גיר ואנחנו מדברים על דגמי 2015

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, לפי הסטנדרטים של היום, פוקוס 2008 זאת עגלה איטית להחריד ששותה דלק בצורה מוגזמת.

יש לנו את הפוקוס מאותם שנים במשפחה עם 140 אלף ק"מ, שמורה מאוד ושנה שעברה החלפנו משאבת דלק(אלפי שקלים) והשנה החלפנו גיר(אלפי שקלים), לכן גם הרכב שלך לא כזה חסון מתקלות.

72 אלף ק"מ זה ק"מ נמוך, בטח לשנה 2008 . אני מדבר על הזדקנות של גיר פלנטארי עם ק"מ 150 אלף ק"מ פלוס.

לגבי הראפיד, לפני הקניה אתה צריך לעשות בדיקה מקיפה לרכב ובדיקה מקצועית במכון מתמחה ואג ולכן אין סיבה ש"פתאום" אחרי הקניה יצוצו בעיות מהסוג הזה. בגרסאות הראשונות(שנת 2009ו גם שנתיים אחרי, בערך) שהגיר יצא היו בעיות עם מוח גיר ומכטרוניק וצריך לבדוק שהם הוחלפו ברכב. סך הכל, היום, הגיר מפגין אמינות ממוצעת בהתחשב לזה שהקלאץ' הוא חלק שנשחק וצריך להחליפו, כמו בגיר ידני, ולכן זה לא נחשב לתקלה.

עלות החזקת רכב מחשבים בצורה שכוללת את כל ההוצאות, ביטוח, דלק, טיפולים, תיקונים, איבוד ערך, ולא נקודתית על תקלות.

בצורה כמו שאתה מציג את זה, אני יכול להגיד גם את ההפך. הפוקוס שלך צורכת כל כך הרבה דלק שבסכומים שאני יכול לחסוך על דלק ברכב עם גיר רובוטי, אני יכול להחליף את הקלאץ' ועוד ישארו לי אלפי שקלים עודף.

ככל שהרכב זול יותר, כל טכנולוגיה מתקדמת הופכת להיות לא משתלמת להחזקה כי יקר לתקן אותה וכבר אין את כל ההוצאות כמו ברכבים החדשים, כמו ביטוח מקיף ואיבוד ערך. כל תקלה של אלפי שקלים בולטת מאוד בעלויות ההחזקה, לעומת רכבים היקרים יותר ששם זה טיפה בים.

הוא עשה 75 אלף ב5 שנים
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמינות ממוצעת ?! הנה גיר רובוטי ואג ששרד 150K https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?p=5611785

אבל הוא היוצא מן הכלל . רוב מהוואגיות שבצי לא שרדו ק"מ כזה עם גיר מקורי.

אחוז מאד גבוה של תקלות גיר.

ואנחנו מדברים על דגמי 2015

כתבו את זה על סמך שמועה כנראה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2237 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...