Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סטייג 1 לגולף 1.4 טורבו

david12
שימו לב! השרשור הזה בן 2128 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי חברה יש לי גולף שנת 11 עם מנוע 1.4 טורבו ו 122 כוחות סוס

חשבתי לשים לרכב צ'יפ ורציתי לשאול אם זה שווה את זה? האם ארגיש הבדל משמעותי או שזה בקטנה? דיברתי עם מוסך אנרג'י בחיפה ואמרו שזה מוסיף 30 כוח סוס ו 40 עם דלק 98 (הגיוני?) במחיר של 2200 שקל..

והאם יש ירידת ערך אם כן בכמה?

ניסיתי למצוא תשובות בקשר לזה וזה לא היה חד משמעי

תודה רבה מראש לעוזרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית אני ממליץ ללכת על APR, אצלם יש אפשרות לקחת את התוכנה לניסיון של שבוע עד כמה שזכור לי, ההספק הוא גם באיזור ה 40 כ"ס בשימוש עם דלק 95.

אין ירידת ערך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. תבחר בתוכנה שמתאימה לאוקטן 98 אך ורק אם אתה מתכנן לתדלק ב-100% מהפעמים אוקטן 98 בלבד!

אם לא, אז תבחר בגרסה של אוקטן 95 שמתאימה גם לאוקטן 98.

2. לא אמורה להיות ירידת ערך

3. בגלל שמדובר במנוע קטן יחסית עם טורבו קטן, אז השיפור אינו משמעותי ולדעתי לא שווה את העלות והבלאי המואץ..

אבל אתן לך להחליט לאחר שתקבל אפשרות להתנסות לפני הרכישה (כפי שהציע ROEi1)

4. השינוי המוצהר ע"פ APR עבור אוקטן 95 הוא 142 כ"ס ומומנט 25 קג"מ

5. בנסיעה רגילה אין שינוי לרעה בתצרוכת הדלק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית אני ממליץ ללכת על APR, אצלם יש אפשרות לקחת את התוכנה לניסיון של שבוע עד כמה שזכור לי, ההספק הוא גם באיזור ה 40 כ"ס בשימוש עם דלק 95.

אין ירידת ערך.

1. תבחר בתוכנה שמתאימה לאוקטן 98 אך ורק אם אתה מתכנן לתדלק ב-100% מהפעמים אוקטן 98 בלבד!

3. בגלל שמדובר במנוע קטן יחסית עם טורבו קטן, אז השיפור אינו משמעותי ולדעתי לא שווה את העלות והבלאי המואץ..

תודה רבה על התשובה, הציעו לי באנרגי את ה SLS tuning, מה דעתכם? או שללכת "על בטוח" ולהתנסות עם תוכנת apr?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

איך העובדה שזה בלאי מואץ מסתדרת עם הקביעה שאין ירידת ערך? בלאי מואץ אמור לגרום לירידת ערך.

ובמקרה הספיפי הזה, אם מדובר בתיבת dsg לא הייתי נוגע ביד שנייה שבוצע בו שיפור. התיבה מספיק רגישה גם בלי שום שיפור, אז בטח שאחרי שמגבירים מומנט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

חשוב לציין שמדובר בסטייג' 1 ולכן:

מידת הבלאי המואץ תלויה בסגנון הנהיגה.

כאשר הרכב בסטייג'1, רוב הסיכויים שהקונה לא ידע על קיום התוכנה ולכן ברור שלא יוכל לדעת שנגרם בלאי מואץ.

זה נכון כמובן, בתנאי שהרכב לא נכנס למוסך מורשה יבואן לפני הרכישה, כי אז יופיע הסימון TD1 שהתוכנה איננה מקורית.

בנוגע ל-DSG,

נכון ה-DSG7 נחשב לגיר עדין.

כל עוד העדכון, לא גורם לחריגה ממגבלת המומנט המוצהרת 25 קג"מ, לא תהיה פגיעה בתיבת ההילוכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

חשוב לציין שמדובר בסטייג' 1 ולכן:

מידת הבלאי המואץ תלויה בסגנון הנהיגה.

כאשר הרכב בסטייג'1, רוב הסיכויים שהקונה לא ידע על קיום התוכנה ולכן ברור שלא יוכל לדעת שנגרם בלאי מואץ.

זה נכון כמובן, בתנאי שהרכב לא נכנס למוסך מורשה יבואן לפני הרכישה, כי אז יופיע הסימון TD1 שהתוכנה איננה מקורית.

בנוגע ל-DSG,

נכון ה-DSG7 נחשב לגיר עדין.

כל עוד העדכון, לא גורם לחריגה ממגבלת המומנט המוצהרת 25 קג"מ, לא תהיה פגיעה בתיבת ההילוכים.

לגבי הלא יוכל לדעת. נראה לי שזה לא מוסרי בתור מוכר להעלים מידע שכזה מהקונה.

יש מצב שזה אף נחשב לא חוקי מכוון שיש תמימות דעים שכאשר מישהו בא לקנות רכב יד 2 הוא מניח שמלבד טיפולים ותיקונים לא בוצעו שינויים משמעותיים ברכב (ואם כן אז שהמוכר יציין אותם). אבל כמובן שאני לא משפטן אז אני לא בטוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

אם אני הייתי מוכר רכב שבוצע בו עדכון תוכנה, הייתי משתף את הקונה מראש.

אגב, גם אם הרכב נמכר והרוכש מיודע מראש, אינני בטוח שתחול ירידת ערך עקב עדכון התוכנה.

לדוגמא חברנו banji man, מכר לא מזמן סיאט איביזה 1.2 TSI שהייתה עם סטייג'1 ולא צויין שהוא נאלץ להפחית במחיר עקב העדכון הנ"ל.

קישור: https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?645194-%D7%A1%D7%99%D7%9B%D7%95%D7%9D-%D7%A9%D7%9C-%D7%9B%D7%9E%D7%A2%D7%98-%D7%90%D7%A8%D7%91%D7%A2-%D7%A9%D7%A0%D7%99%D7%9D-%D7%95%D7%AA%D7%A9%D7%A2%D7%99%D7%9D-%D7%90%D7%9C%D7%A3-%D7%A7-quot-%D7%9E-%D7%A1%D7%99%D7%90%D7%98-%D7%90%D7%99%D7%91%D7%99%D7%96%D7%94-1-2-DSG/page4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון מאוד, הצהרתי מראש לכל הקונים הפוטנציאלים שלרכב יש תוכנה. אף אחד לא התרגש מכך במיוחד כנראה בגלל שהרכב היה מאוד שמור ומטופל בקפידה. לבסוף התוכנה הוסרה והרכב חזר למצבו המקורי לפי בקשת הקונה .

הגיר נבדק בקפידה ע"י הקונה גם במכון שמבצע בדיקות לפני קניה וגם במוסך צ'מפיון ובשניהם הגיר נמצא תקין.

אני לא חושב שגרמתי לבלאי כל שהוא בשל התוכנה.

עריכה אחרונה על ידי banji man

ביואיק  SUV

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי איזה תוכנה, הרוב הגדול היום מציע התנסות או לפחות החזר כספי מלא תוך פרק זמן מסוים, ולכן כמו שאר החברה פה גם אני הייתי ממליץ להתנסות.

לגבי בלאי וכו לדעתי האישית ומהנסיון האישי שלי (4 רכבי וואג, ב 3 היה סטייג 1 ובאחד היה אפילו סטייג 2) זה לא מורגש בכלל, לא ראיתי שום אינדיקציה לכך, צריכת הדלק כאמור הנסיעה רגילה נשארת זהה.

והחלק החשוב ביותר הוא שהשינוי מורגש ועוד איך מורגש, יתרה מכך בכל רכב ורכב השינוי היה כ"כ משמעותי שזה הרגיש כמעט כמו רכב אחר, בין אם מדובר על איביזה 1.2 ובין אם מדובר על קופרה.

מה שכן חשוב מאוד זה כל הנושא של האחריות, לגלות את זה שיש תוכנה תמיד היה אפשר אבל בעבר לא חיפשו זאת, היום לעומת זאת כל המוסכים המורשים בודקים זאת, וזה משהוא שצריך לשקול בצורה מאוד רצינית במידה והרכב עדיין באחריות.

2017 Type R

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...
שימו לב! השרשור הזה בן 2128 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...