Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השכרת רכב באמסטרדם

Yair4
שימו לב! השרשור הזה בן 2219 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

אני ובת זוגתי עתידים להשתחרר מהצבא בקרוב ואנחנו מתכננים טיול של 9 ימים לאמסטרדם. כחלק מהטיול אנחנו זקוקים לרכב לחמישה ימים (בפועל ארבעה , אך הבנתי שבגלל שהטיסה חזור שלנו היא אחרי 12 בצהריים אני נדרש להשכיר את הרכב ליום נוסף בכדי להגיע בסמוך לטיסה ולא שעות לפני). כמה שאלות אליכם:

1. ככה"נ נשכיר מחברת EuropeCar כי הם החברה היחידה שמשכירה במחירים סבירים לבחור בן 21 (כמובן שמדובר על classs עד משפחתיות קטנות)אז רציתי לשאול האם יש איזשהם ריג'קטים הידועים לכם על החברה הנ"ל? והאם יש עוד חברות הידועות לכן שמשכירות ל'קטינים' במחיר סביר (שאר החברות דורשות לפחות 15 יורו ליום בנוסף למחיר המקור לנהג מתחת לגיל 24).

2. ההפרש בין לקחת את הרכב לכל התקופה (משדה התעופה ל9 ימים וחזור לשם) לבין לקחת את הרכב מסניף בתוך אמסטרדם עצמה לחמישה ימים וחזור לשדה תעופה הוא 80 דולר , להבנתי קיים חיוב נוסף של החזרת הרכב לסניף המקורי שעלול למחוק את ההפרש הזה לכדי הפרש זניח. מה העלות של זה בדר"כ והאם באמת כדאי לי להתעסק בבירוקרטיה הקטנה הזאת בכדי לחסוך כסף או שמדובר באמת בגרושים? (חשוב לזכור שגם כל יום שאני מחזיק ברכב מדובר על בערך 10 יורו חנייה ליום).

3. ביטול השתתפות עצמית - אני נהג די מנוסה (4 שנים רישיון בארץ) ובנוסף לכך יצא לי לגמוע כבערך 4000 ק"מ בכבישי אוסטריה - גרמניה עם אבא שלי (כנהג משנה בטיול לפני צבא) . אין לי כוונה להכניס את הרכב בקיר או להשתולל איתו אלא רק להתנייד במדינה בשביל הטיול , השאלה האם זה סיכון שכדאי לקחת והאם אתם בתור נהגים בחו"ל משלמים זאת בכל זאת? (סכום ההשתתפות בקבוצת רכב שאקח היא כ 700 דולר). מדובר על באיזור 150 דולר.

4. ביטוחים שונים- במעמד ההשכרה רשום שהמחיר כולל ביטוח מגניבה או נזק הנגרם לאוטו , אבל קיימים סעיפים נוספים (לא כלולים במחיר) שמדברים על אותו ביטוח בידיוק רק עם המילה 'Super' לפני ללא שום הסבר מה ההבדל ביניהם סליחה על הביטוי, אבל מה זה החרא הזה? לדוגמא - Super Collision Damage Waiver כאשר במחיר המקורי נכלל Collosion Damage Waiver (ללא המילה 'סופר'). מדובר על תוספת תשלום של בערך 100 דולר לכל תקופה ההשכרה ורציתי להבין על מה מדובר בכלל.

עוד טיפים לצעיר בכדי להוריד עלויות / פחות סבך בהשכרה עצמה יתקבלו בברכה! חשוב לציין שהאנגלית של שניננו ברמה די גבוהה כך שאין לי בעיה להתחכך עם שירותי לקוחות שונים בכדי לסדר דברים מראש ולטייל בראש שקט.

תודה מראש לעוזרים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמנם לא שכרתי בהולנד, אבל שכרתי בלא מעט מדינות באירופה, והכללים ברורים מאד:

1. לא נוהגים בתוך אמסטרדם!!!!! (וצריך עוד כמה סימני קריאה). יש רכבת לסכיפהול, בסיום השהות באמסטרדם סעו לשם, ואז תצא ממשרד ההשכרה ישר לכביש המהיר, תחסוך לעצמך את ההסתבכות בעיר הזו, שהנהיגה בה היא סיוט.

2. עלות שכירת הרכב הולכת לפי מחזורים של 24 שעות מקבלת המפתחות, בדרך כלל עם גרייס של 14 או 29 דקות. אם הטיסה שלכם חזרה ארצה היא ב-12:00 אתה צריך לתכנן חזרה לשדה סביב 8:30 (צריך לתדלק, להחזיר את הרכבף לסגור את הניירת ולהגיע לטרמינל - הכל אורך זמן). אני מניח שלא תעזוב את המלון לפני 9 בבוקר ולא תקח את הרכב לפני 10-11, כך שתגיע כמעט לכפולה של 24 שעות.

3. ביטול השתתפות עצמית - חובה. ההשתתפות העצמית יכולה להגיע לאלפי אירו. יתרון נוסף - באירופה כל פגיעת חצץ נחשבת נזק שמחייבים בו. אם יש לך ביטול השתתפות עצמית אינך צריך לדאוג. אל תשכח שאתה נוהג במקומות לא מוכרים ויכולות להיות הפתעות, גם אם אינן באשמתך.

4. מתחבר לסעיף הקודם - כל ה"סופר" פירושם הקטנת או ביטול השתתפות עצמית. לרכוש!!

5. אזהרה חמורה: בהולנד נוהגים לפי כל הכללים. אני תמכוון כל הכללים, בלי יוצא מהכלל. תביא בחשבון שהגאטסו נולד בהולנד, ושם הוא מכויים להפיק דו"ח בחריגה של 2 קמ"ש מעל המותר. אם מדובר באיזור מיתון תנועה (zone 30) הקנס, לאותה חריגה, כפול. בכבישים המהירים יש תמרורים אלקטרוניים כל 500 מ' עם הרבה מאד מגבלות משתנות (שתקפן עד התמרור או היציאה הבאים). הקפדה יתרה על הצמדות לימין, על נהיגה במעגלים רבי נתיבים, על כל מה שלמדת. וכן חפש בגוגל driving in netherlands.

6. הרמזור האירופי - אתה מכיר מאוסטריה את הפניה שמאלה כאשר הרמזור הנגדי ירוק. אם העדשה עגולה זה פועל כך אם יש עליה חיצים - אתה "מוגן" מפני תנועה נגדית או חוצה. שים לב שבהולנד אין רמזור מרוחק, אם חעברת את הרמזור עליך לחצות את הצומת. אם תעצר אחרי הרמזור הרמז היחיד לכך שהוא התחלף לירוק יהיה צפירות, וגם אלה יגיעו מאוחר, להולנדים הרבה סבלנות על הכביש.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמסטרדם אין חניה בכלל. תל אביב זה גן עדן לעומתה.

שאר הולנד גם עמוסה, תתכונן לעמוד הרבה בפקקים למעט בסופ״ש.

חוזר על האזהרה למהירות. מודדים גם מהירות במקטעים וקונסים.

לעומת זאת התחבורה הציבורית די טובה.

תבלו!

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמנם לא שכרתי בהולנד, אבל שכרתי בלא מעט מדינות באירופה, והכללים ברורים מאד:

1. לא נוהגים בתוך אמסטרדם!!!!! (וצריך עוד כמה סימני קריאה). יש רכבת לסכיפהול, בסיום השהות באמסטרדם סעו לשם, ואז תצא ממשרד ההשכרה ישר לכביש המהיר, תחסוך לעצמך את ההסתבכות בעיר הזו, שהנהיגה בה היא סיוט.

2. עלות שכירת הרכב הולכת לפי מחזורים של 24 שעות מקבלת המפתחות, בדרך כלל עם גרייס של 14 או 29 דקות. אם הטיסה שלכם חזרה ארצה היא ב-12:00 אתה צריך לתכנן חזרה לשדה סביב 8:30 (צריך לתדלק, להחזיר את הרכבף לסגור את הניירת ולהגיע לטרמינל - הכל אורך זמן). אני מניח שלא תעזוב את המלון לפני 9 בבוקר ולא תקח את הרכב לפני 10-11, כך שתגיע כמעט לכפולה של 24 שעות.

3. ביטול השתתפות עצמית - חובה. ההשתתפות העצמית יכולה להגיע לאלפי אירו. יתרון נוסף - באירופה כל פגיעת חצץ נחשבת נזק שמחייבים בו. אם יש לך ביטול השתתפות עצמית אינך צריך לדאוג. אל תשכח שאתה נוהג במקומות לא מוכרים ויכולות להיות הפתעות, גם אם אינן באשמתך.

4. מתחבר לסעיף הקודם - כל ה"סופר" פירושם הקטנת או ביטול השתתפות עצמית. לרכוש!!

5. אזהרה חמורה: בהולנד נוהגים לפי כל הכללים. אני תמכוון כל הכללים, בלי יוצא מהכלל. תביא בחשבון שהגאטסו נולד בהולנד, ושם הוא מכויים להפיק דו"ח בחריגה של 2 קמ"ש מעל המותר. אם מדובר באיזור מיתון תנועה (zone 30) הקנס, לאותה חריגה, כפול. בכבישים המהירים יש תמרורים אלקטרוניים כל 500 מ' עם הרבה מאד מגבלות משתנות (שתקפן עד התמרור או היציאה הבאים). הקפדה יתרה על הצמדות לימין, על נהיגה במעגלים רבי נתיבים, על כל מה שלמדת. וכן חפש בגוגל driving in netherlands.

6. הרמזור האירופי - אתה מכיר מאוסטריה את הפניה שמאלה כאשר הרמזור הנגדי ירוק. אם העדשה עגולה זה פועל כך אם יש עליה חיצים - אתה "מוגן" מפני תנועה נגדית או חוצה. שים לב שבהולנד אין רמזור מרוחק, אם חעברת את הרמזור עליך לחצות את הצומת. אם תעצר אחרי הרמזור הרמז היחיד לכך שהוא התחלף לירוק יהיה צפירות, וגם אלה יגיעו מאוחר, להולנדים הרבה סבלנות על הכביש.

תודה רבה על התשובה המפורטת

לגבי הנסיעה בתוך הולנד , כמובן שלא תכננתי להתנייד בעיר אלא בחלק השני של הטיול שהוא מתוכנן לכפרים הקטנים הסמוכים (כפרי הדייגים וכו') בתור העיר אך ורק בעזרת תחב"צ (לכן הזכרתי את עלות החנייה שתהיה במלון כי בימים הראשונים האוטו יהיה 'מושבת' לגמרי).

רק אשאל שאלה נוספת לגבי ביטול ההשתתפות עצמית . כשהתייעצתי עם אבי (שלו עבר השכרות בחו"ל גדול מאוד) הוא טען שנזק קטן (הזכיר שריטות בפרט) לא נכנסות תחת ביטול השתתפות עצמית כך שאם אשרוט את הרכב אצטרך לשלם למרות השירות הנוסף שרכשתי (יכול להיות שהוא טועה?)

ושעניין הנזק במקרה של תאונה הוא סטטיסטיקה שאצטרך לקחת בחשבון (אם לקחת את הסיכון או לא). בנוגע לשאר התוספות, כל ה'פינוקים' הללו מוסיפים למחיר ההשכרה סכום שכמעט ומכפיל את הסכום המקורי.

נתתי לדוגמא את עניין הנזק , אך יש סעיף נוסף של גניבה (כאמור - 'סופר הגנה מגניבה'). איזה הבדל עלול להיות במצב של גניבה? פשוט הפחתה במחיר ההשתתפות העצמית במקרה של גניבה? (נראה לי תמוה לשלם אקסטרה על דבר כזה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבא צודק - ואבא טועה. זה תלוי בתנאי ההשכרה באותה חברה ובאותה מדינה. דוגמא אחרונה, בפורים לפני שנה: שכרתי רכב ליממה (והחזרתי אחרי 12 שעות). למרות שהיה לי ביטוח החזר ההשתפות עצמית* הוספתי 6 אירו תמורת ביטול השתתפות עצמית. זה הוכיח עצמו, כיון שקיבלתי גרוטאה חבוטה, ועם אותם 6 אירו לא היה לי שום דין ודברים נוסף עם חברת ההשכרה.

* ביטוח החזר השתתפות עצמית - שירות שניתן על ידי חלק ממתוכי ההשכרה (למשל rentalcars.com) וחברות הביטוח, אשר מחזיר ההשתתפות העצמית עד גבול מסויים (בד"כ כמה מאות אירו) אם יש תביעה. החסרון בהשואה לביטול השתתפות עצמית בחברת ההשכרה הוא שאתה צריך לשלם את ההשתתפות העצמית ואחר כך לתבוע - יש לך חיוב בחשבון האשראי ויש לך עוד ביורוקרטיה. עם זאת יש מדינות או חברות בהן לא ניתן לבטל השתתפות עצמית, ואז השירות הזה כדאי. בד"כ לכיסויי ה-super יש השתתפות עצמית (סכום נפוץ הוא 600 אירו אבל יש הבדלים בהסכמי השכרה שונים) ואז הביטוח הנוסף כדאי.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לביטול השתתפות עצמית יש לפעמים חריגים. בד״כ שמשות, גלגלים ומרכב תחתון. גם מפתחות ותדלוק לא נכון. צריך לקרוא את האוטיות הקטנות בכל הסכם ולראות אם ביטול השתתפות עצמית מכסה גם את הדברים האלה.

בהולנד שכרתי פעם מחברה מקומית - BB&L. היו טובים מאוד.

ויחד עם כל זה - לא הייתי נוהג בהולנד. תחבורה ציבורית מעולה. גם רכבות וגם אוטובוסים. למה להתעסק עם מכונית? שלא נדבר על הקנסות - לא מכיר איד שלא חזר מהולנד עם מזכרת של 50-100 יורו קנס...

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גאריכו, אין שום בעיה לנהוג בהולנד. רק לא במרכז אמסטרדם. התחבורה הציבורית טובה אבל אם אתה רוצה להגיע למקום שאינו צמוד לתחנת רכבת זה מתחיל להיות די מסורבל להתגלגל באוטובוסים. וגם איכות שירותי הרכבת הולכת ומדרדרת. בעבר הרחוק נאמר שאפשר לכוון שעון שויצרי לפי הרכבת ההולנדית (וכאשר הייתי בחילופי סטודנטים ברוטרדם ב-1980 זה היה נכון גם לגבי אוטובוסים), ב-2005 הרכבת מאמסטרדם לבריסל אחרה בלמעלה משעתיים ושינתה את המסלול כך שאנשים נאלצו לחפש קונקשנים בתנועה הדלילה של יום ראשון, ולא היה מדובר במשהו חריג במיוחד.

ההערות שלך לגבי ההשתתפות העצמית נכונות. נושא הדלק הוא תמיד אחד החששות שלי, כיון שאני מורגל בבנזין ובאירופה לא פעם מדובר בדיזל.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וותר על ההשכרה.

הרבה מאלה ששכרו רכב בהולנד חזרו עם קנסות.

אם בכל זאת החלטתם לשכור. סע לאט. תמיד מספר קמ"ש פחות מהמהירות המותרת. וחובה לקחת gps מובנה ברכב שיראה לכם את המהירות המותרת בכל קטע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המהירות המותרת מצויינת גם על אבני הקילומטרים בידי הדרך, כל 100-200 מ ובדאי בכבישים המהירים. בחלקים המרכזיים של המדינה כל כמה מאות מטרים על השלטים האלקטרוניים (ואם לא מצויינת על שלט זה מדובר בבירת המחדל, דומני שהיום 130 קמ"ש, אבל צריך לודא).

היה לי פעם מקרה שבו נסעתי בטעות כמה קילומטרים בשביל אופניים, ההולנדים עזרו לי להחלץ מהטעות. ואם יצאתי בשלום מהמצלמות בכל רחבי אירופה כנראה שהשד לא כל כך נורא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לנמנעים מהשכרה - למה לך ? אין שום סיבה לשכור רכב בהולנד, יש תחבורה ציבורית מעולה, נגיה ולא יקרה והקנסות והאכיפה בכביש איומים.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לדעתי לא סיפור לנהוג בהולנד אם שומרים על הכללים. כמובן לא באמסטרדם.

בכלל כשאני נוהג במקום זר, אני מחפש בגוגל על כללי הנהיגה והחניה באותה מדינה, ומקפיד על המהירות המותרת. לאחר זמן מה אפשר לראות לפי האוכלוסיה המקומית מה הולך ומה לא.

אם אתם עושים כמה ימים באמסטרדם וכמה ימים בחוץ, הייתי כמובן שוכר רכב רק לימים מחוץ לאמסטרדם והייתי שוכר מלון גם מחוץ לאמסטרדם. לא רואה שום טעם לשלם מחיר גבוה יותר בתוך העיר במקרה כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתעלק

מה הדרך היעילה מאמסטרדם להיטהורן וחזרה?

חיטהורן, לא היטהורן. האות G נהגית בהולנדית כ-ח'.

מפות גוגל משיבות בפשטות : A6 עד Emmloord ומשם בכביש המקומי. בדרת תעברו באזורים המיובשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדור פורח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2219 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...