Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ירידת מתח במצבר

igorza9
שימו לב! השרשור הזה בן 2245 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי בעיה בכל פעם שאני מדליק ומכבה את המאוור או את המפשיר חלונות ולוחץ על הכפתור במזגן של סירקולציית אוויר המתח של המצבר יורד מ 14.4 ל 12.6 אם אני לא נוגע בכפתור הזה המתח נשאר 14.3 גם עם אורות ערפל מזגן ורדיו ווישרים והמאוור של הרדיאטור רכב שברולט מאליבו 2013 2.0t

עריכה אחרונה על ידי igorza9
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כול ציין איזה רכב יש ברשותך כולל שנת ייצור ונפח מנוע.

התופעה שאתה מציין בהחלט יכולה להופיעה ואינה בהכרח תקלה.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסל"ד סרק תפוקת האלטרנטור היא יחסית נמוכה לכן כאשר אתה מעמיס על האלטרנטור צרכנים כבדים האלטרנטור לא מסוגל לספק את הזרם הנדרש לכן המתח נופל.

נסה להפעיל את אותם צרכנים כאשר סל"ד המנוע קבוע סביב 1800-2000 סיבובים לדקה ותגלה שהמתח עולה מעל 13.4 וולט.

בקיצור הכול תקין מפתחות בפנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסל"ד סרק תפוקת האלטרנטור היא יחסית נמוכה לכן כאשר אתה מעמיס על האלטרנטור צרכנים כבדים האלטרנטור לא מסוגל לספק את הזרם הנדרש לכן המתח נופל.

נסה להפעיל את אותם צרכנים כאשר סל"ד המנוע קבוע סביב 1800-2000 סיבובים לדקה ותגלה שהמתח עולה מעל 13.4 וולט.

בקיצור הכול תקין מפתחות בפנים.

זהו, שלא הכל תקין.

אלטרנטור במכונית חדישה אמור לכסות את כל הצרכנים, גם בסל"ד סרק.

12.6V זה מתח נמוך מידי, ולרוב זה מעיד על בעיה באלטרנטור.

הטעינה לא אמורה להתגבר משמעותית על עליית הסל"ד - זה אלטרנטור, לא דינמו.

גש לחשמלאי רכב שיבדוק לך טעינה בעומס.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי פשוט אני יגיד לך מה דווקא בעומס המתח לא יורד לי אבל לאחר שאני מכבה את המזגן ולוחץ על סירקולציית אוויר המתח יורד ל12.6

איך אתה מודד את המתח ואיפה בדיוק ?

לפי דעתי מתח צריך להיות יותר גבוה מ13+ וולט בכל מצב כאשר אלטרנטור עובד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זהו, שלא הכל תקין.

אלטרנטור במכונית חדישה אמור לכסות את כל הצרכנים, גם בסל"ד סרק.

12.6V זה מתח נמוך מידי, ולרוב זה מעיד על בעיה באלטרנטור.

הטעינה לא אמורה להתגבר משמעותית על עליית הסל"ד - זה אלטרנטור, לא דינמו.

גש לחשמלאי רכב שיבדוק לך טעינה בעומס.

חבר'ה, לפני שאתם כותבים דברים לא נכונים תבדקו בספרות טכנית עדכנית של בוש או של ייצרן הרכב באיזה תנאים האלטרנטור מסוגל לספק את הזרם הנקוב (המוצהר).

בקצרה אני שוב פעם אחזור על דברים שכתבתי כבר 100 פעמים :?

נניח וברכב מותקן אלטרנטור של 90 אמפר זרם מוצא מקסימלי אשר מתקבל בסל"ד של 1800-2000 סיבובים לדקה של המנוע.

בסל"ד סרק של 600-680 סיבובים לדקה זרם המוצא המקסימלי הוא בסביבות 36 אמפר עבור אלטרנטור סטנדרטי מכאן אתם יכולים להבין

שהאלטרנטור לא מסוגל לספק את צריכת הזרם של כול הצרכנים בסל"ד סרק. במציאות הזרם אפילו יותר נמוך לאחר שהאלטרנטור מתחמם מכיוון

שהנתונים שכתבתי נמדדים בטמפ' של 20-25 מעלות צלזיוס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתח של 12.6V בקטבי המצבר בסל"ד סרק נמוך מידי.

כשיצרן המכונית מתכנן את מערכת החשמל הוא מוודא שהמתח בקטבי המצבר לא ירד מתחת ל 13.4V.

אחרת אחרי שעה עבודה המצבר פשוט יתרוקן, חד וחלק.

לא מאמין ?

בוא אראה לך בוולוו שלי, עם אלטרנטור בן 45, כשכל המערכות פועלות איך מתח המצבר בקטבים לא יורד מ 13.4V.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בצג הדיגטלי ברכב זה לא עושה את זה קבוע אולי כשקר אז יותר עוד קצת לא יודע היום לא ירד לי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איגור,

כול עוד לא נלדקה מנורת אזהרה בלוח השעונים המרמזת על מתח טעינה נמוך/גבוה או/גם המצבר מתרוקן לאחר חניית לילה ואינך יכול להניע את הרכב אתה יכול להיות רגוע.

ברכב מודרני להבדיל מרכבים יישנים במידה וקיימת בעיה של מתח טעינה גבוה/נמוך או ריפל גבוה מחשבי עלולים 'להשתגע' ולגרום לשלל בעיות שאצלך לא קיימות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2245 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...