Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סוזוקי SX4 או יונדאי I30 לנהג צעיר

hosamz
שימו לב! השרשור הזה בן 2251 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

אני נהג צעיר ששוקל לקנות רכב לצרכי עבודה, הנסיעה השנתית שלי תהיה כ-7K ק"מ משולב עירוני/בינעירוני.

התקציב הוא עד 35K ש"ח.

לאחר חיפוש שעשיתי אני רואה שסוזוקי SX4 ויונדאי I30 מנוע 1.6 עונות על הצרכים שלי אבל לצורך התמקדות בדגם אחד אני אשמח לדעת איזה רכב יותר אמין, נוח, איכותי ויותר זריז הן בתאוצות והן בשיוט בינעירוני ובביצוע עקיפות?

כמו כן, האם זה נכון שקיה סיד בעלת ביצועים יותר טובים משני הרכבים הללו (זה נכון שהיא מאיצה למאה ב11.4 ש' לעומת שני הרכבים האחרים שלוקח להם יותר מ12 ש'?), והאם קיים הבדל בכלל בין קיה סיד וI30 חוץ מכיול מתלים?

*ראוי לציין שהרכב לעיתים ישמש 4 נוסעים ומכאן שאני לא מחפש רכב מיני אלא משפחתי*.

אשמח מאוד לעזרה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

SX4 רק מדגם 2010 ומעלה (עליה לכביש מאמצע 2009) - מזוהה בכיתוב הספק 119 (או 120) כ"ס. הדגם הזה מגיב טוב, אם כי איני יכול להשוותו לדגמים האחרים שציינת. הדגמים עד 2009 ועד בכלל (107 כ"ס) עייפים. מבחינת אמינות ה-SX4 - אם טופל כראוי - מצויין. נוחות היא עניין אישי (ואתה מדבר על רכב בן 8 פלוס מינוס, שהמושב שלו שחוק, וזה נכון לכל דגם).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קנה מזדה ספיריט 2 ליטר 2009, 9.5 למאה לדעתי בתנאי שהיא מטופלת והמנוע נותן קומפרסיה טובה.

Opel INSIGNIA 2013 2.0T Edition - For me

ReflashTeam IL stage 1 Remap.

Opel INSIGNIA 2015 2.0T Cosmo - For the wife ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קנה מזדה ספיריט 2 ליטר 2009, 9.5 למאה לדעתי בתנאי שהיא מטופלת והמנוע נותן קומפרסיה טובה.

חשבתי על זה, אבל אקזמפלר טוב דורשים עליו מעל המחירון ומציינים בשיחה ש"חבל להגיע לראות הרכב אם תרצה להתווכח על מחיר", ואני לא פראייר לשלם על רכב משפחתי מחירון אפילו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש גם יונדאי i30 דור ראשון עם מנוע 2 ליטר. לא מכיר אותו, אבל אם אתה מחפש משפחתית קצת חזקה בסכום כזה אולי זו גם אופציה.

בנוסף, הייתי מחפש גם פלואנס 2 ליטר - יש סיכוי לא רע שתמצא אחת בתקציב.

לגבי ביצועים בכלל - נתון של אפס למאה יתן לך אינדיקציה, אבל יכול להיות שדוקא תאוצות ביניים (80-120) שהן אולי הכי קריטיות יהיו הפוכות מנתון ה-0-100 (כלומר, רכב שמאיץ מ-0 ל-100 בחצי שניה פחות עלול להאיץ מ-80 ל-120 ברבע שניה יותר). בנוסף, זמן תאוצה זה חשוב, אבל זה לא ממש נותן אינדיקציה לאיך התאוצה הזו מרגישה - כמה הרכב מתאמץ, מרעיש ומושך הילוכים. בכל מקרה, כל סגמנט המשפחתיות 1.6 אטמוספריות הוא לא בדיוק המקום הנכון לחפש תאוצה, רובן ירגישו פחות או יותר דומות.

מעבר לזה, לדעתי האישית, לקנות רכב שפחות מתאים לך רק כי מבקשים עליו פחות ממה שכתוב בחוברת מסויימת במקום רכב שכן מתאים לך (ושעליו מבקשים יותר ממה שכתוב באותה חוברת) זו בדיוק ההגדרה המילונית של פראייר. אבל כל אחד ומה שטוב לו.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון מאוד, לפעמים שווה לשלם טיפה יותר בשביל רכב שייתן גם יותר, לדעתי הסוזוקי והיונדאי משעממות ואפורות, נהג צעיר גם צריך שיהיה לו רכב "צעיר", והמזדה אחלה של רכב.

Opel INSIGNIA 2013 2.0T Edition - For me

ReflashTeam IL stage 1 Remap.

Opel INSIGNIA 2015 2.0T Cosmo - For the wife ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש מחפש רכב שיוביל 4 אנשים. המאזדה לא מקיימת תנאי זה. בכלל, במקביל ל-SX4 (שעדיין נמצא אצלי ומשרת את בני) היתה לי גם מאזדה 3, אם כי עם מנוע 1.6. שתי המכוניות עלו לכביש בהפרש של כמה ימים בספטמבר 2010. בכל רגע העדפתי את הסוזוקי - גם בגלל הכוח (אבל, כאמור, זה מנוע ה-1.6 האנמי) וגם בגלל הנוחות שפשוט לא קיימת במאזדה. מי שישב מאחור סבל מהגג המשופע, וגם בעמדת הנהג די סבלתי. לא שהסוזוקי היא רכב מרווח במיוחד, אם כי הגובה נותן לו מה שמרווח הסרנים מחסיר, ומבחינת נוחות הואן 2 דרגות מעל המאזדה.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש גם יונדאי i30 דור ראשון עם מנוע 2 ליטר. לא מכיר אותו, אבל אם אתה מחפש משפחתית קצת חזקה בסכום כזה אולי זו גם אופציה.

בנוסף, הייתי מחפש גם פלואנס 2 ליטר - יש סיכוי לא רע שתמצא אחת בתקציב.

לגבי ביצועים בכלל - נתון של אפס למאה יתן לך אינדיקציה, אבל יכול להיות שדוקא תאוצות ביניים (80-120) שהן אולי הכי קריטיות יהיו הפוכות מנתון ה-0-100 (כלומר, רכב שמאיץ מ-0 ל-100 בחצי שניה פחות עלול להאיץ מ-80 ל-120 ברבע שניה יותר). בנוסף, זמן תאוצה זה חשוב, אבל זה לא ממש נותן אינדיקציה לאיך התאוצה הזו מרגישה - כמה הרכב מתאמץ, מרעיש ומושך הילוכים. בכל מקרה, כל סגמנט המשפחתיות 1.6 אטמוספריות הוא לא בדיוק המקום הנכון לחפש תאוצה, רובן ירגישו פחות או יותר דומות.

מעבר לזה, לדעתי האישית, לקנות רכב שפחות מתאים לך רק כי מבקשים עליו פחות ממה שכתוב בחוברת מסויימת במקום רכב שכן מתאים לך (ושעליו מבקשים יותר ממה שכתוב באותה חוברת) זו בדיוק ההגדרה המילונית של פראייר. אבל כל אחד ומה שטוב לו.

את האמת שגם חיפשתי יונדאי I30 מנוע 2000 אבל לא מצאתי ולכן התחלתי לחפש 1.6, בכל אופן אני לא מחפש לצאת ראשון מרמזור אבל כן חשוב לי רכב שיתקדם טוב ולא יהיה אחרון ביציאה אבל כן חשוב לי היה לדעת אם סוזוקי SX4 עם המנוע החדש זריזה יותר או את הI30.

לגבי הפלאונס, היא נחשבת לאמינה? כי פשוט אין לי את הזמן לבקר איתה במוסכים על תקלות מיותרות אלא מעדיף רק כמה שיותר אמין שלא יראה מוסך אלא לטיפול שנתי.

לגבי ההגדרה פראייר: יש במה שכתבת משהו אבל כפי שציינתי קודם, אני לא מחפש לצאת ראשון מהרמזור ומעבר לכך לשלם על רכב 2008/9 כ-5K ש"ח ואף יותר מעל המחירון נראה לא סביר ובמיוחד שאני מתכנן בעוד שנתיים להחליף לרכב חדש יותר (שיהיה באותה העת בן 3 שנים על כביש ולא 9).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול לאשר לך שה-SX4 תגיבה יפה ללחיצה על הגז, ומוסיף שגם הרים לא מרתיעים אותה (אני תושב חיפה). אבל, כאמור, איני יכול להשוות אותה לשום דגם חוץ מהמאזדה שהיתה לי במקביל, ולסויפט וה-S-קרוס שיש לי כעת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב חברים, כנראה שאני הולך על רנו פלאונס 2.0 כי היא בטח תענה על כל הפרמטריפ.

מצאתי בקרסו אחת מודל 2012 עם 70K, האם כדאי לקנות מהם או מאדם פרטי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחי ולי יש נסיון טוב בקנייה מקרסו טריידאין אבל מה שחשוב זה הרכב ומצבו.

אתה מקבל שנתיים אחריות (בשנה השנייה יותר מצומצמת) וגם מימון אם אתה לקוח של בנק הפועלים.

אם הרכב מתאים לך ותפגין רצינות הם ילכו לקראתך במחיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחי ולי יש נסיון טוב בקנייה מקרסו טריידאין אבל מה שחשוב זה הרכב ומצבו.

אתה מקבל שנתיים אחריות (בשנה השנייה יותר מצומצמת) וגם מימון אם אתה לקוח של בנק הפועלים.

אם הרכב מתאים לך ותפגין רצינות הם ילכו לקראתך במחיר

תודה, אני ניגש מחר אל הסניף הקרוב ולראות כיצד מתקדמים. וגם כן למעט האמת יצא לי לדבר עם כמה אנשים פרטיים אבל אחד ציין שהרכב עבר תאונה, השני ציין אי נכונות להגיע למכון בדיקה (במרחק סביר ממקום מגוריו) אלא רק בתוך העיר שבה הוא מתגורר חחח. אז נותר לנסות את מזלי אצל קרסו.

שבוע טוב נשמה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2251 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...