Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לבעלי מכונות הקפה שבינינו - שימוש חוזר בקפסולות:

ירחמיאל
שימו לב! השרשור הזה בן 2239 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה דווקא נחמד למי שרוצה אספרסו מהקפה האהוב עליו אבל לא רוצה לבזבז המון על מכונה שטוחנת קפה ומכינה אספרסו (יש דבר כזה בכלל? הרי צריך לדחוס את הקפה)

לפי דעתי זה סבבה אבל זה קצת מאבד מהפרקטיות של הנוחות. אבל לא צריך לשלול ישר.

1. בוודאי שיש.

2. כדאי לשלול מה שנוגד את ההיגיון הבריא. ברגע שיש נכונות להתעסק, זאת אומרת להשקיע זמן, אז יש 17 דרכים אחרות וטובות יותר להשקיע מאותו בנק זמן כך שיניב תוצאה טובה יותר.

נספרסו ושות' זה חיסכון הזמן האולטימטיבי, עם חתיכת פשרה באיכות הקפה ובעלות האסטרונומית לכוס. ניסיון להפר את המשוואה ולהוסיף זמן לתהליך ההכנה הוא אבסורד.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אף אחד לא מסתכל על מימד אחר וחשוב לא פחות - רמת הטחינה של הקפה.

צריך למצא את רמת הטחינה הנכונה לכל סוג של קפה כדי לקבל את התוצאות הטובות ביותר ממנו. למכונות קפה שונות, רמות קליה שונות של קפה וזני קפה שונים יש רמות טחינה שונות. בנוסף צריך מטחנה איכותית.

כל הרעיון מאחורי נספרסו זה הקלות והמהירות שבה ניתן להוציא מנת קפה. ברגע שאתה מתחיל להתעסק עם הקפה כל היתרון של נספרסו נעלם וכבר עדיף לרכוש מכונת קפה ידנית ומטחנה איכותית.

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרעיון הזה יכל להיות חצי טוב אם היה ניתן להכין מראש את הקפסולה ולא רק לפני השימוש.

לא מצאתי תהליך הכנת קפה יותר מסובך מהתהליך הזה שלפני שתיית הקפה

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משתמש ברב פעמיות קרוב לשנה, שהעלו פה מפלסטיק ורשת מתכת ולא מאילו עם הכיסוי אלומיניום.

ברגע שמוצאים את הקפה עם הטחינה המתאימה זה יוצא לא רע בכלל. אבל זה בדיוק הקאץ, מאוד קשה למצוא קפה שנמכר בזול יחסית שהוא גם טוב וטעים (אישית) וגם טחון מתאים (כדי לחסוך את הקטע של ההתעסקות והטחינה).

ניסיתי את כל סוגי הקפסולות התחליפות (נספרסו יקר לי אישית). בחישוב של 4-6 כוסות ביום. זה חוסך, מי ששותה פחות מזה אז כבר זניח לדעתי, אלא אם כן באמץ יש עניין של אג'נדה סביבתית.

Sent from my SM-N9500 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב, אבסורד.

לגבי אג'נדה סביבתית - מקינטה או מכונת אספרסו רגילה מספקות את הסחורה בצורה טובה באותה מידה, עם פחות התעסקות. פילטר - טוב באותה מידה, הפילטרים המשומשים מתפרקים אצלי מהר מאוד בקומפוסט.

מטחנה טובה היא תשלום חד פעמי לכלי שישרת אותך למשך עשור או שניים או שלושה, אבל לך תשכנע את הדור הנוכחי להשקיע במשהו שישרוד מעבר לאורך חיים ממוצע של טרנד.

אין שום התעסקות במטחנות, מקסימום מנקים פעם בשנה.

יאללה הלכתי לטחון את הקולומביה ב-30₪ לק"ג שקליתי שלשום. יחי האבסורד, גם זול וגם טרי וגם מוכן בשנייה.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שממש אוהב קפה בשלב מסויים מבין שמכונת אספרסו ידנית ומטחנה איכותית זה בלתי נמנע ולא ניתן לברוח מזה.

כל השאר זה פשרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התעסקות מיותרת.

מי שממש אוהב קפה בשלב מסויים מבין שמכונת אספרסו ידנית ומטחנה איכותית זה בלתי נמנע ולא ניתן לברוח מזה.

כל השאר זה פשרות.

נכון אבל אין כמו למזוג מים למיכל של הנספרסו, להכניס קפסולה וללחוץ. רצף פעולות קטן שיוצר קפה מעולה.

מאסתי בשימוש יומיומי מכונות מקצועיות ובטחינה, ובכל הסבטוחה הזאת.

היום אני משתמש במכונה רק לסוגי קפה מסויימים מאוד, שזה כבר הפך בבית למעין "טקס".

אח.. ג'מייקה בלו מאונטיין.

Peugeot 208GTI 2017 and Hyundai Tucson 1.6T 2019. 😀

Hyundai Tucson 2.0L Open sky 2016-2019- Sold Hyundai Elantra 2006 2.0L 2006-2016-Sold, Peugeot 206XS 2015-2021 Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התחדשתי בגאג'יה Synchrony Digital משומשת (מאוד) אבל עובדת פגז. טוחנת קפה במקום (אבל מקבלת גם טחון, אם מבקשים יפה). לטעמי, מכונה אוטומטית זה השילוב בין פינוק ומינימום טרחה מצד אחד, קפה טחון טרי ואיכותי מצד שני, ועלויות קפה נמוכות מצד שלישי. החסרון הוא כמובן מחיר הקנייה הגבוה (אלא אם מוצאים יד2 בזול, כמוני).

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עברתי ממכונה אוטומטית לידנית. קניתי מכונה של Saeco Intelia. שתיתי איתה קפה כ-4 חודשים והרגשתי שהיא לא ממצה את הקפה. האספרסו לא יוצא כמו בית קפה.

משם התקדמתי למכונה ידנית של רוקט: Rocket Apartamento ומטחנה של Eurica Mingion. אני מכין 3 כוסות אספרסו ביום, לוקח לי כ-30 שניות להכין כוס קפה והיא יוצאת מושלמת. לקח לי כ-חודש (ועשרות כוסות קפה שנשפכו) כדי ללמוד איך להגדיר את רמת הטחינה. כל פעם שאני מחליף סוג של קפה אני צריך לכוון את המטחנה מחדש אבל עם הניסיון זה נעשה יותר ויותר פשוט. הקפה פשוט מושלם, אין דרך אחרת לתאר את זה.

אגב, מכונת קפה בסדר גודל שיש לי מצריכה הדלקה לפחות חצי שעה לפני השימוש כדי שהיא תגיע לטמפ' הנכונה וגם תחמם את הכוסות לטמפ' הנכונה. בשביל זה יש לי טיימר דיגיטלי שמוגדרות בו שעות שתיית הקפה שלי (בוקר ואחרי העבודה).

אני מניח שכל אחד בוחר את התחביבים שלו, ואחד האהבות הגדולות שלי זה קפה. אני נהנה מההתעסקות איתו ככה שכל הכנת כוס קפה היא חוויה עבורי ואני בהחלט יכול לחיות בלי נספרסו ובלי האוטומטית.

התמונה יוצאת לי בהפוך והיום עדיין לא האחד באפריל, אפשר לראות את הסטאפ שלי פה: https://prnt.sc/imhzjc

עריכה אחרונה על ידי קאררה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קאררה, אהבתי!

אשמח לטיפים מבעלי ניסיון על רכישת מכונה משומשת יד שנייה.

Peugeot 208GTI 2017 and Hyundai Tucson 1.6T 2019. 😀

Hyundai Tucson 2.0L Open sky 2016-2019- Sold Hyundai Elantra 2006 2.0L 2006-2016-Sold, Peugeot 206XS 2015-2021 Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עברתי ממכונה אוטומטית לידנית. קניתי מכונה של Saeco Intelia. שתיתי איתה קפה כ-4 חודשים והרגשתי שהיא לא ממצה את הקפה. האספרסו לא יוצא כמו בית קפה.

משם התקדמתי למכונה ידנית של רוקט: Rocket Apartamento ומטחנה של Eurica Mingion. אני מכין 3 כוסות אספרסו ביום, לוקח לי כ-30 שניות להכין כוס קפה והיא יוצאת מושלמת. לקח לי כ-חודש (ועשרות כוסות קפה שנשפכו) כדי ללמוד איך להגדיר את רמת הטחינה. כל פעם שאני מחליף סוג של קפה אני צריך לכוון את המטחנה מחדש אבל עם הניסיון זה נעשה יותר ויותר פשוט. הקפה פשוט מושלם, אין דרך אחרת לתאר את זה.

אגב, מכונת קפה בסדר גודל שיש לי מצריכה הדלקה לפחות חצי שעה לפני השימוש כדי שהיא תגיע לטמפ' הנכונה וגם תחמם את הכוסות לטמפ' הנכונה. בשביל זה יש לי טיימר דיגיטלי שמוגדרות בו שעות שתיית הקפה שלי (בוקר ואחרי העבודה).

אני מניח שכל אחד בוחר את התחביבים שלו, ואחד האהבות הגדולות שלי זה קפה. אני נהנה מההתעסקות איתו ככה שכל הכנת כוס קפה היא חוויה עבורי ואני בהחלט יכול לחיות בלי נספרסו ובלי האוטומטית.

התמונה יוצאת לי בהפוך והיום עדיין לא האחד באפריל, אפשר לראות את הסטאפ שלי פה: https://prnt.sc/imhzjc

היה לי את הפתרון של הטיימר ואז השתדרגתי לSonoff. הטיימר מכוון מהנייד. אם בא לי קפה, מדליק מהנייד כדי לא לקום פעמיים. אם אתה ממש רוצה להשקיע, אפשר לבנות תסריטים בifttt שיעבדו לפי השעון המעורר שלך או טריגרים אחרים.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משתמש בשקע של OSRAM Lightify. אם יש כבר אורות חכמים של פיליפס או משהו בסגנון זה מתחבר למערכת.

ממתג לי מכונת קפה עם גוף חימום של 2400 וואט בלי בעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתוב עליו 2200, אני מעביר דרכו בערך שליש מזה, המכונה שלי עדינה יחסית.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...