Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סטרטר תקוע, מוסך רמאי - דימקס 2005

minkin
שימו לב! השרשור הזה בן 2244 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הגעתי למוסך חדש בגלל קצר בסטרטר, אחרי שהחליף למשופץ שיחרר את הרכב ואחרי יום התחיל נזילה גדולה של שמן מנוע, חזרתי אליו והחליף צינור בעומק המנוע באורך כ 20 סמ, מצחיק שהעלות צינור הדק הזה עלה כ 350 שקל לא כולל עבודה, שילמתי ולקחתי את הרכב ובאותו היום הרכב שוב נתקע, יש מצבר והסטרטר משמיע קליקים, הגיע טכנאי מטעם הגרירה והניעה לי, שמתי את הרכב במוסך והוא החליף שוב סטרטר למשופץ אחר ואומר לי שצריך מצברים חדשים, לא הסכמתי להחליף אותם ובאתי למוסך לקחת את האוטו ושוב הסטרטר עושה קליקים, פתחתי יוטיוב ועשיתי נעילת זרם בין 2 מגעים בסטרטר תוך כדי שמישהו עוזר לי ומניע בסוויץ, הרכב הניע ונסעתי הביתה, חיזקתי ברגים בחיבורים בסטרטר והכול עובד, השאלה אם לחזור למוסך ולהיכנס באמא שלו או שבעצם פתרנו את התקלה?

Dodge Ram Lariat 2018

ŠKODA Yeti 2.0 TDI 2011

Isuzu Dmax 3.0 TD 2005

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלפה הראשונה הסטרטר היה תקול אז החליף אותו עד כאן הכל בסדר. בפעם השניה שכח כניראה לחזק את חיבורי הסטרטר למקורות המתח אבל אז שביקש ממך להחליף מצברים לא הסכמת כך שלא יצא כסף נוסף מלבד הסטרטר שהיה תקול בפעם הראשונה והוחלף בצדק. על מה תיכנס בו בדיוק? פתרת את הבעיה בעצמך בסטרטר השלישי שלא חוייבת עליו וגם על השני לא חוייבת אלא רק על הראשון שבאמת היה נחוץ החלפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הבעיה טופלה תמשיך הלאה, ולא תכנס שוב למוסך הזה כי כנראה הוא לא ממש מקצועי, לא חסר מוסכים המומלצים פה בפורום וידועים במקצועיות שלהם

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה חזרה על עצמה היום בבוקר יש רק קליקים, עשיתי שוב נעילת בין 2 מגעים והניע בלי בעיה, חזרתי למוסך והבנאדם אומר לי שעדיין הבעיה במצברים ובחיים לא יניע, הסברתי לו שנסיתי להניע עם כבלים ככה שיוצא 3 מצברים ביחד ולא מניע, הוא עדיין מתעקש שהבעיה במצברים. איך זה הגיוני שהמצברים מניעים את הסטרטר רק אחרי נעילת 2 המגעים לשניה?

אם המצברים היו חלשים הייתי שומע ניסיונות של הסטרטר להניע ולא קליקים בלבד.

Dodge Ram Lariat 2018

ŠKODA Yeti 2.0 TDI 2011

Isuzu Dmax 3.0 TD 2005

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד אחד קליקים מהסולינואיד זה אכן סימפטום ידוע למצבר חלש. ולכן כניראה הבעל מקצוע מקובע על זה.

מנגד, אם יש סטרטר בריא בגישור ידני של המגעים, אין שום קשר למצברים.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעניות דעתי מדובר במפל מתח על הסולונואיד ולכן לא מניע . צריך להוסיף מגבר התנעה - ממסר פשוט ואז הסולונואיד יקבל מתח כמו שצריך . חשמלאי היה צריך לבדוק זאת ברגע הראשון .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעניות דעתי מדובר במפל מתח על הסולונואיד ולכן לא מניע . צריך להוסיף מגבר התנעה - ממסר פשוט ואז הסולונואיד יקבל מתח כמו שצריך . חשמלאי היה צריך לבדוק זאת ברגע הראשון .

גם לדעתי זאת התשובה הנכונה.. אלא אם כן כל פעם מחליפים סטרטר ומשאירים את האטומט הישן

זה הסיבה שבדברים שקשורים לחשמל ניגשים לחשמלאי רכב ולא למוסך כללי

בהצלחה

רמי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך אומר אמסלם ? אז אני אסביר . במשך השנים נוצרים מפלי מתח עקב המגעים שכבר אינם חדשים ואינם מוליכים את הזרם כבראשונה . אותו מפל מתח גם קיים במגעי הסוויטש ולכן המתח לא מגיע במלואו לסטרטר וזו מקור הבעייה . אגב , נדמה לי שבמכוניות עם מנועי דיזל הממסר בא עם הרכב כשהוא חדש . נתקלתי בהרבה מקרים בעיקר במכוניות ישנות יחסית שהסטרטר הוחלף למרות שהיה תקין היות והחשמלאי לא בדק כמה מתח מגיע לסטרטר .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2244 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...