Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התקנת מערכת בב.מ.וו

iamdudi
שימו לב! השרשור הזה בן 2133 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם, אז התחדשתי בבמוו סדרה 2, הרכב פגז, המערכת המקורית די זבל.

אחרי כמה התקנות גרועות בשנים האחרונות אני מתכוון להצליח עם הרכב הזה ולכן מתייעץ לפני.

הסט אפ המקורי הוא כזה:

1. מגבר מקורי של במוו

2. רמקולים 4" במגש האחורי

3. רמקולים 4" בדלתות הקדמיות

4. רמקול סנטר (שאין לי בו שום רצון בעיקרון)

5. שני סאבים מתחת למושב

אחרי חפירות רבות בפורומים בחו"ל הגעתי לכמה מסקנות

1. טווטרים - הזמנתי פנלים לצידי הדלת עם מקום לטוויטר (שמגיעים עם המערכת של HK)

2. המגבר הנוכחי חמוד אבל בגדול עדיף להעיף אותו, יש חברה שמייצרת צמה לבמוו להחלפת המגבר במגבר אחר, מהפורומים רשום לדאוג שהמגבר תומך ב balanced inputs, אני לא לגמרי מבין מה זה אומר אבל מכל מה שקראתי הבחירה המועדפת על הרכב הזה היא jl audio xd600/6 ככל הנראה הוא מתאים להגדרה הקודמת ובונוס - הוא נכנס בול במקום המגבר המקורי.

עכשיו פה אני מתחיל להסתבך, החלטתי להחליף את הרמקולים הקדמיים בקומפוננט (הטוויטרים ייכנסו בצידי הדלתות איפה שהמראות) - יש המון המלצות על ה focal הבאים, הם מתאימים לבמוו היטב, הם גם די זולים.

רמקולים אחוריים, רוב האנשים שמים focal pc 100 או כל רמקול אחר 4" coax

סאבוופרים זו הבעיה האמיתית, מתחת למושבים יש מקום built in לשני סאבים (שהנוכחיים דיי גרועים), מדובר על סאבים 8" שטוחים מאוד, שוב אם ניצמד ל focal, משהו כזה.

אין לי העדפה מיוחדת ל focal למרות ששמעתי עליהם דברים טובים וסה"כ המחירים נוחים, חבר שאני מעריך מאוד את דעתו המליץ לי על phd ואני מאמין שאוכל להשיג ציוד שלהם במחיר נוח יחסית אבל לא בדקתי עדיין ומדובר על ציוד ברמה גבוהה להבנתי המאוד דלה.

עכשיו השאלות

1. האם להחליף את הסאבים המקוריים בסאבים חדשים (עלות סד"ג של 1700 ש"ח לשני סאבים) או ללכת על סאב 8" 10" בקופסה קטנה בבגאז - אם המגבלה של המקום המקורי מתחת למושב לא מאפשרת באס נורמלי אז חבל על כל המאמץ - זו השאלה הכי גדולה שלי כי טעות פה תעלה הרבה כסף ואני כנראה לא אתקן את זה אחרי.

2. מגבר - אני אלך על משהו מהסדרה XD של JL audio, בתאוריה אולי כדאי ללכת על משהו כמו 800/8 ושיניע את 6 הרמקולים בנפרד ואז שני ערוצים או כל אחד לסאב מתחת למושב או לגשר עבור סאב חיצוני

3. אפשר גם לפצל לשני מגברים 600/6 עבור הרמקולים (שוב כל ערוץ אקטיבי) ולהוסיף מגבר נוסף קטן עבור הסאבים/סאב חיצוני (היתרון בזה הוא שההגברה תהיה איכותית יותר, וה 600/6 ייכנס במקום המקורי, את המונו הקטן אני בטוח אצליח להעלים איפשהוא, החיסרון הוא שזה מייקר את הסיפור

4. אם סאב קטן לבגאז' - איזה לקנות? כזה שדורש קופסה קטנה.

אני מכוון לsq , לא לפוצץ יותר מדיי ווליום, שומע גם אלקטרוני אבל גם מלודיות, רוק, פופ ורוצה סאונד טוב. אני לא אודיופיל אבל יש לי אוזן של אודיופיל - משמע קשה לי לראות את עצמי מוציא 5000 שקל על קומפוננט אבל אוהב את הסאונד של קומפוננט טוב.

תקציב - הכי חשוב, אני מעריך שאני אגמור ב 5500 לחלקים לפי הברייק דאון הבא:

1. מגבר - 2000-2500

2. סט קומפוננט - 800

3. קואקס אחוריים - 600

4. סאב/ים - 1700

שימו לב שההתקנה אמורה להיות החלפה כמעט ישירה ופשוטה מאוד (הכל פה OEM לכן דווקא פה לא אמור לצאת הרבה כסף, אני כן אוסיף קצת בידוד על הדרך.

בקיצור - אשמח לעזרה, מה הייתם עושים במצבי

עריכה אחרונה על ידי iamdudi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תן לנו עוד פרטים על הרכב.

ומה חסר לך היום במערכת?

כי לרוב מערכות כאלו הן לא הכי זבל. לא היי אנד. אבל יכולות לתת תוצאה טובה.

אולי להוסיף פרוססור חיצוני. / מגבר אחר. מה הבעיה בקיים

גלגלצ: דיווחי תנועה ביציאה ממצרים. עומס תנועה ענקי ממחלף סיני עד מחלף ים סוף, משה תיזמן 40 שנה. תודה לך משה.

מודעת מכירה ................ פרויקט איטום על הרכב שלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהניסיון שלי המערכת המקורית רחוקה מלהיות זבל. כמובן תמיד אפשר יותר טוב.

האם הרכב חדש?

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

* חשוב לדעת את דגם המערכת המלא שיש כרגע.

גם חובבי סאונד רק נחמד, בד"כ משפרים את המערכת.(רק בגרסאות הקצה המערכת טובה)

היכן ממוקם המגבר הנוכחי, בדש או בתא המטען.

הרעיון של האיזון ה.. balanced inputs כאשר ההספק עולה, יורד ההספק למידים בדלתות (לאזן סאונד ולשמור עליהם)

מגיע קצת יותר הספק לוופרים מתחת לכסאות.

לשם-לב, בד"כ , החיבור למידים מאחור, מגיעים תדרי מיד בערך מ 150H - לא מספק תדרים נמוכים לסאבוופר.

לכן לא מחברים אליהם מגבר לסאב וופר .

חיבור אות לסאב-וופר יתבצע מחוטי הוופרים מתחת לכסאות.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות.

המערכת נקראת Hi fi, קוד באזור 676 למי שזה אומר משהו.

תגדיר זבל? הרמקולים שטוחים לחלוטין (זה הרמקול בדלתות הקדמיות) לא בהירים מספיק(זה בגלל שאין טוויטרים)

הסאבים הנוכחיים לא יורדים נמוך מספיק ולא פאנצ'יים מספיק

תוסיף על זה ווליום נמוך מדיי משמע החלפה של כל מה שיש באוטו בעיניי.

אגב גם את ה harman ksrdon שבאה כתוספת המון מבקרים ומשדרגים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה על ההקפצות המיותרות.

אופציה נוספת היא להתייחס לסאבים מתחת למושב כמידבאס ולהוסיף סאב בבגאג בשביל low bass.

במקרה כזה האם הסאבים שהבאתי כדוגמא יכולים להתאים או שאני צריך לחפש פיתרון אחר דוגמת קומפוננט 3 way (יכול להיות שהשאלה שלי מטומטמת לחלוטין אבל זה רק כי אין לי נסיון בתחום)

ההבנה שלי היא שבגלל שהקופסאות של הסאבים כל כך קטנות + ה driver כזה שטוח אין אופציה לייצר low bass אמיתי, לכן הרבה בחרו ללכת על סאב נוסף בבגאז'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקציב לא כזה גבוהה לרכב פרימיום ,ואם אתה חושב שההתקנה לא תעלה הרבה אתה גם טועה.

מה שהייתי עושה זה זה קודם כל לשדך למערכת המקורית פרוססור ,אתה יכול ללכת על פרוססור

כמו אודיסון BIT10 או BIT10D אם יש למערכת המובנת יציאת MOST אופטית

רק שזה ייקר עוד יותר את העסק ,סט קומפוננט 4 אינצ איכותי מקדימה כמו מורל הייבירד 402

ושימוש בוופרים המקוריים מתחת לכיסאות כמידבאס\וופר

שימוש במגבר המקורי להגברת הסט האחורי והוופרים מתחת לכיסאות ,והוספה של

מגבר 4 ערוצים כמו למשל מגברים של ARC אודיו מסידרת ה XDI או KAR

שיגביר את הסט הקדמי וסאב בגישור כמו ARC12 של ארק אודיו.

אם אתה מתעקש גם על סט אחורי אתה יכול ללכת על 2 סטים 4 אינצ

של מורל וירטוס 402 ועל מגבר 5 ערוצים של ארק מסידרת ה XDI

ממליץ לך לעיין בגלריה של עילית קאר אודיו

ועל יוסי כבעל מקצוע בפרט.

http://www.ecaudio.co.il/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובה, הסיבה שאני חושב שההתקנה פשוטה פה היא שיש צמה שמאפשרת חיבור PNP של המגבר, אין צורך להעביר כבלים כלל, בתיאוריה אם יהיה לי כוח אני יכול לעשות את זה לבד (ואין לי כוח)

לא חשבתי להרחיק עד מורל hybrid והאמת אופציה מצויינת מה שכן חייב לשמוע לפני, מקום שהיית ממליץ לי ללכת להתרשם מהם?

בנוסף - מה דעתך על jl audio xd 800/8?

שיניע את כל הסיפור?

סט קומפוננט

coax אחורה

וופרים (מקוריים)

סאב חיצוני - משהו דוגמת jl audio 10w3v3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דודי מה שלומך?

לפני שאני מתחיל בכלל - האם בדקת את הפתרונות באתר של גרמניקס?

http://www.germaniks.com

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי אדי,

אכן בחנתי. הם משווקים ציוד של gladen כרמקולים שאני אכן שוקל אותם כאופציה לסאבים מתחת למושבים (שאולי ישמשו כמיד באסים אם אוסיף סאב חיצוני).

הבחירה שלי תהיה בין ה gladen ל focal ל bavsound עבור סאבים מתחת למושב, הביקורות לכולם טובות באותה מידה.

לבינתיים כבר הזמנתי סט קומפוננט של focal ל BMW, השגתי אותו במחיר ממש טוב והביקורות מצויינות - מקווה שלא אתאכזב אבל לא רואה סיבה למה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה הרבה יותר וופרים מאשר סאב וופרים.

עדיין חשוב להבין עד כמה שימור המערכת המקורית חשוב לך - האם אתה רוצה להשתמש בה בתור המערכת הראשית? או בהכרח לשמר אותה אבל להשתמש בנגן חיצוני?

תבדוק בבקשה דודי אם למערכת שלך יש יציאת MOST - זה ישנה את כללי המשחק מבחינתי.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לך MOST אז אתה יכול לקנות מוצר של MOBRIDGE או את האח התאום שלו BIT DMI מבית אודיסון ולקבל יציאה אופטית ומשם כבר להתחבר לכל אינטגרטור שבא לך...

אם זה בכיוון תבדוק את מוצרי אודיסון PRIMA

הליקס DSP SIX למשל

או כל אינטרגרטור אחר.

אם זה כיוון טוב עבורך אפשר להתקדם לשם - אם פרוססור ומיחשוב לא בכוון אז הייתי ממליץ ללכת על האופציה של צמה תואמת מקור והJL.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2133 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...