Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכישת מחשב נייד שמתאים גם ללימודים

non22
שימו לב! השרשור הזה בן 2224 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

כרגע משתמש במחשב נייח ישן שהתחיל לעשות קצת בעיות ואי אפשר להעמיס עליו יותר מדי, ומחשב נייד ממש עלוב ללימודים (משמש רק להצגת קבצי PDF וגם את זה הוא לא עושה בצורה טובה.)

מעוניין לרכוש מחשב נייד שישמש אותי ביום יום (שיחליף לי גם את הנייח, עם אופציה חיבור למסך 22" של הנייח) ובקרוב מתחיל לעבוד קצת על אוטוקאד בלימודים ורוצה שזה יעבוד בצורה טובה. לא יודע להגיד מה בדיוק הרמה שאני אצטרך באוטוקאד. (הנדסת בניין - אם מישהו יודע זה יעזור)

אז זהו אלה הדרישות אוטוקאד, סרטים,אינטרנט, אם יריץ איזה משחקים בינוניים למרות שאני לא משחק יותר מדי יותר טוב, מעדיף מסך 15.6.

אשמח להמלצות למשהו מתאים וטוב בכמה שפחות כסף - אם אפשר באיזור ה2500 ש"ח.

תודה.

Renault fluence 2.0L 10

01 FIAT Punto HGT

01 FIAT Punto ELX

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 67
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מתוך ניסיון של שני בנים שלי - מחשב "13.3-14 עם מעבד i5 מעודכן (אולי יהיה מי שימליץ על i7, הוא יותר יקר וצורך יותר אנרגיה. הסטודנטים שלי מסתפקים ב-i5 לפחות אחד מהם משתמש באופן אינטנסיבי במאתלאב אם כי אין שימוש באוטוקאד), לפחות 8 ג"ב זכרון (רצוי עם אופציה להרחבה עתידית) ו-SSD.

מחשב כזה יעלה סביב 3500-4000 ש"ח, אבל עדיף להשקיע את הסכום כעת כדי שהמחשב לא יהפוך בלתי שמיש כעבור שנה - שנה וחצי.

לסטודנט חשוב שהמחשב יהי חזק פיזית, כיון שמחשב שנתון במארז לא מספיק חזק ייהרס מהר מאד בתיק הגב. תכונה חשובה נוספת היא סוללה שתספק כוח למספר שעות גם אם אין גישה לשקע חשמל חלק מהזמן.

חשוב להשקיע גם בציוד נוסף - במיוחד תיק נוח, מרופד ואטום למים, וגם בעכברון איכותי. וכדי להסתדר עם החבר'ה - להחזיק מפצל על מנת לאפשר שיתוף של שקעי טעינה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא תמיד בעד לקנות מחשב חדש, כי גם למחשבים ישנים יש מעבדים מאוד טובים לסטודנטים. אולי כדאי להוסיף זיכרון ולהחליף את הדיסק קשיח ל-SSD.

במחשב של אמא שלי היה דיסק קשיח בן 5. החלפתי ל-SSD של חברת SILICON POWER (דרך אמזון) והמחשב פשוט טס.

אם בכל זאת אתה מעוניין לקנות מחשב נייד חדש: הייתי קונה מעבד I5 דור שביעי עם 8GB זיכרון ו-256GB דיסק קשיח בטכנולוגיה SSD, מסך ברזלוציה FHD.

עריכה אחרונה על ידי gbguy
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם פות"ש יציין את מפרט המחשב הישן שלו אפשר יהיה להתיחס לאפשרות השדרוג. מכל מקום, אם אין לו מעבד מהשנתיים האחרונות כנראה שיהיה עדיף לו להשקיע במחשב חדש.

זה לא סותר שדרוג של המחשב הישן - SSD קטן יכל לעשות פלאות - אבל יש הבדל בין מי שכל מה שצריך זה להריץ כרום עם שני טאבים לבין מי שצריך לבצע פעולות שמצריכות לא מעט כוח עיבוד. אני מניח שאמא שלך שייכת לקבוצה הראשונה (כך גם אשתי, היא קיבלה את מחשב ה-i3 מדור שלישי עם 8 ג"ב זכרון שצלע אצלי, ועם החלפת הדיסק הקשיח ל-SSD קיבל חיים חדשים).

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

SSD נותן תחושה של מהירות בגלל זמן עליה קצר של מע' הפעלה וטעינת תוכנות וקבצים אבל לא יעזור אם הדרישה היא לכח עיבוד, כמו במקרה של עבודה עם מתלאב.

הוא בהחלט מהווה שדרוג אבל לא תמיד פתרון. מאוד תלוי בשימוש. לא יודע מה הצרכים של אוטוקאד ולכן לא יודע להמליץ במקרה הספציפי הזה.

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש ברשותי מחשב נייח עם מעבד של אינטל דור רביעי מסוג I5. המחשב טס ומריץ מטלב בצורה חלקה. אפילו בהשוואה למעבד I3, אני מרגיש את ההבלים בעיקר בהתקנות.

אני מאמין שכוח העיבוד של המעבדים האחרונים הוא מאוד חזק, לכן קשה לי לקבל את הדעה שמעבדים ישנים גרועים מאוד לצרכים של היום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבכור שלי עבר מ-i5 דור 4 ל-i5 דור 8, שני המחשבים עם 8 ג"ב RAM, לשניהם SSD . העבודה עם מאתלאב היא עולם אחר עם המחשב החדש. למעשה החליף מסיבה זו ובגלל הצורך לרכוש סוללה חדשה, מכל שאר הבחינות הישן סיפק את הצרכים. המחשב הישן עבר לאחיו הצעיר שעוסק בלימודים לקראת הרשמה לאוניברסיטה ולא זקוק לכוח העיבוד הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סביר להניח שההבדל הגדול בגלל כמות הליבות והאם המעבד לחסכון/ביצועים ולא בגלל ההבדל בין הדורות.

בניגוד לנייחים שכמות הליבות ידועה וברורה וגם הביצועים ביחס לתדר, בניידים יכול להיות i7 עם 2 ליבות וכו'.

עריכה אחרונה על ידי none77
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המלצה שלי, הכי חשוב תיקח נייד עם מעבד החדש 8250U, אין צורך להוסיף לI7 8550U כי ההבדל ביניהם בתכל"ס לא שווה את הכסף ותלוי רק באיכות הקירור, לי יש נייד של XIAOMI NOTEBOOK PRO עם 8250U וביזכות הקירור המצויין שלו אני יכול להריץ את כל הליבות ב3.4GHZ ולקבל בכיף קרוב ל800 נקודות בCINEMABENCH R15, נייד עם קירור חלש אפילו עם I7 8550U לא יצליח להחזיק תדרים כאלה ויהיה חלש ברבה.

אז 8250U+SSD ואתה מסודר, ואם אפשר תיקח עם כרטיס MX150, ניכנס בתקציב.

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא תמיד בעד לקנות מחשב חדש, כי גם למחשבים ישנים יש מעבדים מאוד טובים לסטודנטים. אולי כדאי להוסיף זיכרון ולהחליף את הדיסק קשיח ל-SSD.

במחשב של אמא שלי היה דיסק קשיח בן 5. החלפתי ל-SSD של חברת SILICON POWER (דרך אמזון) והמחשב פשוט טס.

אם בכל זאת אתה מעוניין לקנות מחשב נייד חדש: הייתי קונה מעבד I5 דור שביעי עם 8GB זיכרון ו-256GB דיסק קשיח בטכנולוגיה SSD, מסך ברזלוציה FHD.

למה דור שביעי? הדור השמיני עדיף בהרבה מבחינת ביצועים וצריכת חשמל.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לבחור תקציב מוגבל. שים לב שאני הצעתי להגדיל את התקציב, אבל לא היתה תגובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דור 8 יכנס ועוד איך בתקציב אפילו בישראל. אם פותח הדיון מוכן לשקול Manufacturer refurbished ב-ebay אפשר למצוא מציאות מטורפות לדוגמא Dell XPS 9360 מעבד דור 8 ב-4,000 שקל כולל משלוח ומיסים. מחשב דומה בארץ מתחיל מ-6,500 אלף שקל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכנס, ואפילו בחריגה קלה אפשר לקנות דגמים מאוד נחמדים באילת אם יש מי שירכוש לו שם. וכשאני מדבר על דגמים נחמדים - אפשר למצוא דל ווסטרו עם מסך 14", מעבד i5 מהדור השמיני, 8GB ראם, הרדיסק 1TB וSSD 128GB, כרטיס מסך כלשהו של AMD (לא משהו לגיימינג, אבל כנראה עדיף על זה של אינטל) ו3 שנות אחריות עד בית הלקוח. נראה לי שעם קופון ההנחה של KSP באילת (100₪ הנחה) הוא יעלה משהו כמו 2650₪.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...