Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיסה בWizz, מי נפל ומי ממליץ?

CartMan2oo5
שימו לב! השרשור הזה בן 2227 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טסתי איתם עשרות פעמים (טס המון לרומניה)

5 נפשות, יוצא שחסכתי לא מעט כסף, יצא לי גם לקנות כרטיסים ב 70 יורו הלוך ושוב.

קרה שטיסות התעכבו, אבל לא יותר משעתיים.

בסה"כ,לדעתי תמורה מעולה לכסף.

יכול להבין אנשים שלא מעניין אותם לחסוך על חשבון נוחות - לגיטימי לגמרי,אבל אין סיבה להשמיץ חברה שכן מאפשרת זאת למי שמעוניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 81
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אז סולל, תמשיך להוציא את כספך כראות עיניך. כנראה שאתה במיעוט.

ללא ספק,

אני גם המיעוט שלא בחר את ההנהגה הנוכחית.

כזה אני... "שונה"

ועל זה שר שלום חנוך "הציבור מ_____ ולכן הציבור (לא) משלם"

לפני שעתיים קיבלתי את ההודעה הזאת מחברים... שהבינו שאת הלילה יבלו על ספסל בשדה

במלדיבים או שישלפו ארנק ויחזרו הביתה כמו בני אדם.

אין ארוחות חינם ואין אהבות שמחות.

mal.jpg

עריכה אחרונה על ידי סולל הדרך
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיפור ממש לא מרשים, הדברים האלה קורים בכל חברה.

דוגמא: לפני מספר חודשים היתה תקלה ב-A350 כמעט חדש של Cx שהמריא מת"א להונג קונג. המטוס עשה סיבובים מעל הים משך שעתיים שלוש כדי לשפוך דלק, ושב לתל אביב, המריא ממנה רק כעבור מספר ימים. ךא LCC, לא חברה קקיונית. מטוס בן חצי שנה של אחת מחברות התעופה הנחשבות לטובות בעולם.

לפני מספר חודשים מטוס A380 של AF נחת נחיתת חירום ב-Goose Bay שבקנדה בגלל תקלה חמורה במנוע. לקח קרוב ל-24 שעות לחלץ את הנוסעים, אשר נאלצו להמתין בתוך המטוס. (ד"א כמה חודשים אח"כ מטוס של אלעל נחת באותו מקום בגלל התראת שווא, אלא מטוס חלופי הגיע הרבה יותר מהר, כנראה במחיר עיכוב טיסה אחרת בניו יורק).

תקלות כאלה קורות על בסיס יום יומי בכל חברת תעופה. לייחס את זה למודל ה-LCC יהיה שטות מוחלטת.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלילה.

התקלות לא מיוחסות לLCC

היחוס הוא לטיפול בנוסעים כשמתרחשת תקלה (כמובן כתלות בנסיבות המקום) שעושה את ההבדל.

בסקוט הם היו ישנים על הספסלים בטרמינל.

ב SQ זה מלון או טיסה חלופית, בלי קשר לעניין הפיצוי שלא קיים (או נדיר) ב LCC

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שבמזרח אסיה הבלגן חוגג.

באירופה יש חוקים נוקשים מאד לגבי עיכובי טיסות, ולנו יש "חוק טיבי" שמחייב את החברות לספק שירותי תקשורת, מזון ולינה וכן טיסה חלופית במיידת האפשר בתלות במשך העיכוב, והקנסות על החברות במצבים שאינם "כוח עליון" כבדים מאד. לא קנס לרשויות אלא פיצוי לנוסעים המעוכבים, בסכומים שמגמדים את מחירי הכרטיסים.

סיפרתי על המזוודות שלי שלא הגיעו לקפלאויק. הפיצוי הוא 150 דולר למזוודה בלי שום מו"מ (ובלי קשר להפעלת ביטוח הנסיעות שלי, שהשירות שלו יוצא מהכלל).

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישראל היא מדינת חוק ואין לי ספק שחברות ה LLC עומדות בתור ומתעקשות לשלם את שכפה עליהם ח"כ טיבי.

הדיון העקר הזה מיצה את עצמו. כל אחד יקח ממנו את מה שיבחר.

איחלתי לחייל הצלחה בהמשך דרכו.

תם הטקס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שלא ישלם לפי חוק טיבי ישלם יותר לפי החוק האירופי.

בינתיים אין בישראל LCC ארוכי טווח (נורווגיאן טסה מכאן רק לאירופה), כך שקשה להן להתחמק מתשלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה סולל טס במזרח אסיה בעיקר שם בהחלט יש הבדל בין חברות LCC לחברות Legacy.

באירופה ובעיקר בארצות הברית השירות של חברות הLegacy דומה (ולפעמים אפילו פחות טוב) מחברות הLCC.

כל החברות כמעט מתמחרות כרטיסי לייט ללא מזוודות ושירותים נוספים. המרווח צפוף בישיבה. רוב הזמן (במיוחד בטיסות פנימיות) נוסעים באוטובוס למטוס. בתור מישהו שטס כ-30 פעמים בשנה, הסיבה העיקרית שאני טס בLegacy היא עקב תנאי המועדונים, הנקודות והשדרוגים. לטוס בתיירים באייר פראנס לא שונה כלל מלטוס בתיירים בוייז אייר.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שמח שזה נגרר לדיון מרתק.. אבל ניסיתי להמשיך בהזמנת טיסה דרך האתר שלהם לראות מה האופציות וכמה שאלות:

1. אם אני בוחר בחבילת BASIC, הצ'ק אין דרך האתר יעלה לי כסף נוסף? כי בחבילת הPLUS שלהם ראיתי שיש הוא בחינם

2. ראיתי תוספת תשלום למזוודה של 20 קילו, היה רשום מחיר של 250 שקלים.. זה מחיר לכיוון אחד?

3. על בחירת מושבים ארוחה וכו אני מוכן לוותר, אבל בשביל לא לטעות איזה עוד תשלומים צפויים לי חוץ מהמזוודות? בהנחה שכולנו ניכנס למטוס עם תיק גב קטן.

4. ראיתי שכל הטיסות חזור מרומניה ב6 בבוקר.. לא משנה באיזה יום אני בוחר, זה אומר שאין יותר טיסות בשעות אחרות? מצד אחד זה ממש תסכול להתארגן לטיסה ב3 לפנות בוקר, זה הפסד של יום שלם ומצד שני הטיסה חזור היא ההכי זולה בכל הסיפור, ז"א שאם ארצה לטוס חזור דרך חברת תעופה אחרת זה יעלה לנו את עלות הטיול משמעותית.. הצעות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. הצ'ק אין דרך האתר לא עולה כסף. מה שעולה כסף הוא צ'ק אין מוקדם (יותר מ-24 או 48 שעות לפני הטיסה), מה שנותן לך איזה יתרון בבחירת מקומות ישיבה.

2. כל התוספות הן לכיוון. זה מקור הפרנסה של החברות. המחיר תלוי בקו ובתאריך ונע בין 70-250 ש"ח. לנסיעה עד שבוע מזוודה יכולה להספיק לשני אנשים, ואם מדובר בשלושה לילות אפשר להסתפק בתרמיל גב.

3. מה לעשות - החברה אירופית, הטיסות יוצאות מאירופה מוקדם בבוקר על מנת לחזור אליה לפנות ערב. אחד הדברים שמאפיינים את החברות המוזלות הוא שעות לא נוחות, ובמקרים רבים טיסות משדות משניים (למשל בוארשה לפחות חלק הה-LCC טסות משדה משני בשם מודלין, ולא משופן הראשי. ויזאייר טסים משופן). רוצה שעות נוחות - שלם לחברה מסורתית. גם זה לא תמיד עובד.

4. בדקת את כל שאר החברות הטסות לרומניה? יש בדיוק חצי תריסר - אלעל, טארום, בלואייר, ויזאייר, ארקיע וישראייר. בדוק את כולן, בדוק חבילות של ישראייר וארקיע (בשנה שעברה טסתי לסופ"שים בסופיה ובבלגראד בדילים מעולים של טיסה + מלון *5 של ישראייר). אתה לא חייב לטוס בשני הכיוונים בואותה חברה, בחר לפי מה שחשוב לך - תאריך, שעה, מחיר, שירותים כלולים וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טסנו עם וויז פעם אחת את ההלוך לסופיה, אם לא הייתה אמא נחמדה עם הילדים שלה שקנו בטעות את כסאות החירום והיו חייבים להחליף, וקיבלו ממני ומאשתי ים של חטיפים ושוקולדים כאות תודה, הייתי מתפגר. בחיי שזאת הייתה צפיפות נוראית, הברכיים שלי התחילו לכאוב אחרי כמה דקות שישבנו בסידור הרגיל לפני שעברנו למושבי החירום.

בחזור טסנו עם בולגריה אייר שאמנם התעכבו משהו כמו שעתיים וחצי, אבל היה לנו מטוס אמבראר חדיש ומרווח, שירות מצויין, ואוכל טוב וכשר.

טסנו גם עם איזי ג'ט למילאנו וחזרנו עם אג'יאן שניהם היו טובים.

אג'יאן אחת החברות שאנחנו הכי אוהבים לטוס איתם. שירות מעולה, תמיד בזמן.

וויז נורא מקפידים על גודל הטרולי אם לוקחים תיק שעובר את המגבלות של המתקן בשדה"ת משלמים ישר.

התענוג שמוביל אותך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני טסתי עם וויז לקלוז' וחזרה (רומניה), נזקקתי רק לטרולי קטן באותה נסיעה והשקעתי עוד כמה גרושים במושב מרווח. הטיסה יצאה על הדקה לשם ויצאה על הדקה חזרה. הצוות היה אדיב וחביב, המטוס היה נקי והאוכל (בתשלום לא גבוה יחסית) היה אכיל.

אם הייתי טס יותר פעמים הייתי מצטרף למועדון שלהם שנותן הטבות ומאפשר את כל האקסטרות במחיר שפוי לגמרי.

אני לא חושב שיש כלל שנכון תמיד בבחירה בין חברת לאו קוסט לחברה שאיננה כזו, הכל תלוי במקרה הספציפי (ולמשל אצלי, לא הייתה אף חברה שטסה ישירות לקלוז' ולא היה לי מה לחפש בבוקרשט) מה גם שהיום אנו מגלים שגם חברות "רגילות" הופכות ל"ללאו קוסט" וגובות מחירים על כל מיני תוספות, מושבים "מיוחדים" וכיו"ב.

כאמור, החוויה עם וויז הייתה אצלי חיובית מאד.

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

agent amos

אני גובה 1.86 זה ממש סבל הצפיפות בוויזאייר ? אני בדרך כלל טס עם אל על לסופיה

ב737-800 וגם ב737-900 ודי נוח לי המרווח רגליים.

טסנו גם עם איזי ג'ט למילאנו וחזרנו עם אג'יאן שניהם היו טובים.

אג'יאן אחת החברות שאנחנו הכי אוהבים לטוס איתם. שירות מעולה, תמיד בזמן.

וויז נורא מקפידים על גודל הטרולי אם לוקחים תיק שעובר את המגבלות של המתקן בשדה"ת משלמים ישר.

*pontiac tempest 1992 V6 3.1 liter

Pontiac - we are driving excitement

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רנו - טיסה לסופיה זה שעתיים וחצי. טיסה קצרה, כך שגם אם מדובר במושבים צפופים זה נסבל.

אגיאן מצויינים, איני זוכר איזו בעיה מיוחדת במושבים שלהם (טיסה לאתונה וחזרה לפני שנתיים).

קשה להשוות למטוסים של אלעל כיון שלאלעל מטוסים עם דרגות צפיפות שונות - חלקם נוחים וחלקם שימורי סרדינים. (אני מדבר על ה-738, לא יצא לי לטוס ב-739 שלהם).

נושא הדיוק ראוי לדיון נפרד, כיון שלחברת התעופה שליטה מאד חלקית בנושא. יש הרבה מאד גורמים שמשפיעים על אישורי המראה, ולפעמים אפשר לשבת שעה במטוס בהמתנה לאיזה סלוט שצריך להתפנות בצד השני של היבשת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית מעדיף לשלם קצת יותר ולטוס כמו בן אדם. חשוב לי להגיע במצב מתפקד ובזמן וכשמדובר בחברות עם טיסה אחת ביום זה קצת בעייתי.

בטיסה האחרונה שלי טסתי עם לופטהנזה עם קונקשן במינכן והטיסה יצאה באיחור של 40 דקות. לי היה זמן בקונקשן אבל להרבה נוסעים זה היה צפוף. הטיסה קוצרה בזכות טיסה במהירות גבוהה יותר (עולה לחברת התעופה לא מעט בדלק), לפני הנחיתה דאגו להחליף מקומות לנוסעים עם לחץ של זמן שיוכלו לרדת ראשונים וכשהמטוס עצר כבר חיכו למטה מיניבוסים עם אנשי צוות שלקחו את הנוסעים לטיסות ההמשך שלהם תוך עקיפת כל הבירוקרטיה. אלה זברים שאין ב LCC וכשאני נוסע לעבוד הם חשובים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...