Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיסה בWizz, מי נפל ומי ממליץ?

CartMan2oo5
שימו לב! השרשור הזה בן 2200 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא מזמן נחספתי לעולם הטיסה בהזמנה אישית, הזמנתי עד היום 2 טיולים לחול שכללו מלון מבוקינג וטיסה מסקייסקננר.

אני וחבר החלטנו שבא לנו טיסה סוליקו לבוקרסט, נכנס כהרגלי לסקיי סקננר, הזנתי תאריכים וקפץ לי מחיר שפזל לכיווני, טיסה של 700 של ליחיד הלוך ושוב.. נכנסתי לאתר וזה מה שהופיע לי..

Untitled.png

לפי מה שאני מבין, אם אני מקדים את הטיסה ביומיים זה יעלה לי 250 שקל..?? לא ממש מבין בזה.. בכל מקרה אשמח להערות בונות.. מה אצטרך לשלם לאקסטרא..? לצורך ההשוואה אותה טיסה דרך ישראייר תעלה לי 850 שקל לאדם. אז האם באמת משתלם או לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 81
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

טוב אתה צודק!

בעקבות ההערה שלך נכנסתי שוב וראיתי שציינתי רק מחיר כיוון.

בכל מקרה, טיסה הלוך ושוב בחיפוש המחודש דרכם זה 1008 ש"ח.

מה התוספת למזוודה ל2 הכיוונים?

אם הבנתי נכון, הושבה זה לבחור מקומות ישיבה לפני.. משהו שאני יכול לוותר עליו. אבל נגיד ואחליט שלא, מה המחירים?

אם זה לא מחיר אחיד, אשמח לייעוץ איך לדעת בדיוק.

והאם המחירים המצויינם באמת משמעותיים בבחירת ימים?

ז"א אם אחליט לטוס ב27 למרץ ולחזור ב1 לאפריל אשלם הלוך+חזור רק 520 שקל לאדם?! זה מטורף..

תודה..! :)

Untitled.png

עריכה אחרונה על ידי CartMan2oo5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן. מזוודה די יקרה, כמדומני כ 40 יורו לכיוון לרומניה. אם אתה רוצה כולל הושבה כבר עדיף לקחת את החבילה הבינונית שעוללת גם וגם. שים לב למידות המותרות של תיק היד ולמשקל. מותר אחד בלבד (ולא תיק גב ועוד מזוודה לקבינה, או אפילו תיק כתף). אחד זה אחד. אפילו לא שקית נוספת. יבדקו אותך על המילימטר.

אם אתה בא מוכן לשחק לפי הכללים לא צריכות להיות לך הפתעות. מבחינתי זה אוטובוס עם כנפיים. לוקח אותי לאן שאני צריך להגיע וזהו. לא מעניין פינוקים ושטויות בטיסה קצרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שרואים בצילומסך שלך, התאריך שבחרת הוא הכי יקר בפער די גדול, אם תקדים את הטיסה קצת אתה חוסך לא מעט. לדוגמה, יום אחד אחורה בהלוך ובחזור יחסכו לך כ 230 שקלים. הקדמה של יומיים- מעל 350.

תבדוק אם המחירים בתאריכים האחרים אכן כמו שהם מופיעים בכותרות פה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהניסיון הרב שיש לי בחברות האשפה האלו. בחשבון כללי החיסכון איתם לא גדול אלא אם אתה מתפשר על הכל ועולה למטוס כמו נזיר טיבטי בצום.

חלק מהחופשה זה גם חווית הנסיעה.

בשביל 200-300 ש"ח לא הייתי חוסך וטס כמו בנאדם בחברה מסודרת.

עוד חודש לא תזכור את המאתיים ש"ח אבל חווית הטיסה הזולה לא תשכח מהר.

Sent from my iPhone using Tapatalk

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי יש ניסיון קטן בהזמנת כרטיסים עצמאית בכלל ובטיסות עם LCC (שזה low cost carriers) בפרט:

1. המחירים משתניחם מיום ליום ומשעה לשעה. כל כרטיס שנמכר גורר עליית מחיר הכרטיס הבא. לכן ככל שתקדים להזמין כרטיס כך יהיה יותר זול.

2. יש תאריכים מבוקשים, החברותמ תמחרות זאת מראש, וכמובן שהאמור בסעיף 1 בולט בהם עוד יותר.

3. בנסיעה קצרה קח רק תרמיל גב, הוא תמיד יעלה אתך למטוס.

4. יש חברות הכוללות טרולי קטן במחיר הכרטיס, או שמתמחרות אותו בזול. שים לב שהחברות מגבילות את מספר הטרולי העולים למטוס (בויזאייר זה 75 ל-A320 ו-95 ל-A321) והם נספרים בכניסה למטוס, כך שמי שלא שילם תמורת כרטיס משופר יצטרך, קרוב ודאי, לשלוח את המזודה לבטןו המטוס. זה קורה בגייט, בלי התראה, וגם בלי תשלום נוסף, והסכנה לאובדן קטנה מאשר בשליחה בצ'ק אין, אבל עדיין קיימת. מדיניות המטען בכלל, ומטען היד בפרט, שונה מחברה לחברה ולעתים בין קוים שונים באותה חברה, וצריך לשים לב אליה כדי לא לשלם תוספות במפתיע, כאעשר התוספת בצ'ק אין תמיד תהיה גבוהה מאשר בהזמנת השירות מראש.

5. סולל - כל החברות, חוץ מכמה יוקרתיות, עוברות למודל התמחור של LCC, עם מחיר בסיסי נמוך ותוספת על כל שירות - או אפשרות לרכוש "חבילות" של כרטיס פלוס משהו (למשל מזוודה) במחיר קצת מוזל לעומת רכישת כל פריט בנפרד - אבל זה רק בתנאי שתרכוש את הכל בהזמנה הראשונית. אני לא קורא לחברות האלה פח. נכון, זה לא SQ, אבל What you pay is what you get ובטיסות קצרות אפשר לסבול גם מושב של "29. בטיסות ארוכות (והיו לי כאלה - טיסות של 7-8 שעות בין TLV-KEF) זה כבר לא כיף. החברות המסורתיות בדרך כלל מצהירות על מרווח של "30-32, אבל לפעמים בגלל מבנה המושב זה לא באמת יותר מרווח.

6. אם אתם זוג וטסים בויזאייר כדאי לשלם את ה-20 או 30 אירו תמורת חברות במועדון ההנחות שלהם לשנה, בדרך כלל זה מתקזז ויותר ברכישת 4 כרטיסים.כיון שהמחירים בלי ועם חברות במועדון מוצהרים אין בעייה לחשב את הכדאיות.

7. בנסיעה עד שבוע מזוודה אחת תספיק לזוג, אלא אם אתם מתכננים קניות מטורפות.

8. כדאי לקנות מאזניים לשקילת מזוודות, עולים דולרים בודדים באיביי\עליקאספרס (ועשרות דולרים בדיוטי במטוס), כדי לחלק נכון את המשקל בין המזוודות והתיקים בטיסה. לשים לב שההקפדה על מידות ומשקל של מטען היד (וגם של המזוודות) תלויים בשדה יותר מאשר בחברה, בת"א יחסית מחפפים, יש מקומות בהם חריגה של 100 גרם תגרור תשלום נוסף.

9. אם יש לך בחירה בין טיסה ב-A320 לטיסה ב-A321 בחר ב-A320, הוא יהיה יותר מרווח.

10. צ'ק אין בשדה עולה תוספת כסף - צריך לבצע אותו מראש דרך האפליקציה. בארץ אין לך בעיה להדפיס את כרטיס העליה למטוס, בחו"ל אתה מוריד קובץ לטלפון ומציג אותו (וגם מעביר QR בקורא האופטי). כמובן שאתה יכול להשתמש בשיוה הזו גם בנתב"ג.

11. אינך חייב לטוס את שני הכיוונים באותה חברה או מאותו שדה - בנסיעה האחרונה שלי קניתי 3 כרטיסים: הלוך בויזאייר לריגה, חזור בויזאייר מוילנה, ומריגה לוילנה באיירבאלטיק. הבן הבכור שלי טס לפראג עם ויזאייר וחזר עם טראוול סרויס כי זה מה שהתאים מבחינת שעות ומחיר. לרומניה יש מבחר עצום של טיסות באיזה 4 או 6 חברות לפחות (אלעל, טארום, ויז, בלואייר, דומני גם ישראייר ועוד), תוכל להרכיב את הנסיעה כרצונך.

12. סולל - החברות האלה אינן "חברות פח". הן העתיד של התעופה ההמונית, וזה נכון בחל העולם - הקהל מצביע בעד מחיר זול, גם תמורת העדר שירות. בישראל אנחנו מכירים את זה בעיקר בטיסות לאירופה כיון ש(עדיין) אין טיסות מתל אביב למזרח אסיה או לאמריקה במודל הזה, אבל בעולם הוא מתפתח מהר, למשל נורווגיאן שמפעילה טיסות LC מאנגליה הן למזרח אסיה והן לאמריקה, ועד כמה שאני מבין הוא מתפתח גם אצל LCC אסייניים. הוסף לכך את ההתפתחות של מטוסים צרי גוף ארוכי טווח שיאפשרו חיבור ישיר בין צמדי ערים עם תנועה יחסית קטנה ותקבל את המודל בכל מקום.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם אחושרמוטה חברות פח ולא עתיד לכלום.

תמיד יהיו כאלו שחיים דרך החור של הגרוש ועכשיו גם יכולים לנצל את סגנון החיים הזה בטיסות לחו"ל ואת אלו שמסתכלים על מכלול הדברים.

אני לא רוצה לטוס עם תרמיל כמו סטודנט

לא רוצה שיורידו לי את הטרולי

לא רוצה לשבת במושב שמתאים לגמד קטוע רגלים

לא רוצה להגיע למטוס באוטובוס במקום בשרוול.

בטח לא בשביל כמה מאות שקלים.

Been there done that...

עד שעתיים טיסה... ניחא

בטיסות לארה"ב דרך גרינלנד זו קמצנות פושעת או מזוכיזם לשמו.

Sent from my iPhone using Tapatalk

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לי לטוס עם 3 חברות לאוקוסט, עם קובלט וTUS לקפריסין ועם איזיג'ט לנאפולי.

אני חייב לציין את הטיסה באיזיג'ט - פשוט כי זה השאיר אותי בהלם.

המדיניות מזוודה? הוגנת, בניגוד לWIZZ אגב אפשר להכניס טרולי סביר למטוס במחיר הכרטיס - הטרולי שאני לוקח איתי גם לטיסות שכר רגילות נכנס גם פה ועבר במתקן של איזיג'ט ללא בעיה, בנוסף הם לא גובים על משקל של המזוודה אלא רק בודקים את הגודל(יש להם התנייה שאתה תעלה את המזוודה בעצמך לתא אבל, אם אתה לא מצליח היא כנראה כבדה מידיי) - תיק גב פשוט דחסתי לטרולי, שהגעתי ליעד הוצאתי אותו והחזרתי לטרולי בלילה לפני הטיסה.

כמו שספירל אמר, בהלוך בישראל לא בדקו את הגודל מזוודה בחזור כן, ואין חוכמות(כמובן שהישראלים שניסו להתחכם היו צריכים לשבת בצד ולעשות מקצה שיפורים).

המרווח מושבים? סך הכל היה מעולה! אני חייב להגיד באיירבוס שטסתי בו היה מרווח לרגליים יותר מהבואינג של אלעל שלקח אותי לפני שנה מלוטון לארץ (ולא הרבה שונה מאשר חברות סטייל לופטנזה לדוגמא) - ואלעל לא חברת לאוקוסט(בקרוב היא גם תציע "תת" שירות כזה אבל שירות כזה במקום UP שמחוסלת).

זמנים? בהלוך איחור של 10 דקות בחזור מדוייק, שום בעיה הכל קורה בזמן.

אהבתי את הבורדינג-פס האלקטרוני, לא עמדתי בשום תור באף דלפק - המשכתי ישירות לאבטחה ואת כל הגייטים עברתי בעזרת הכרטיס האלקטרוני, מגניב!.

טרמינל 1 סבבה לגמרי סך הכל, גם ככה החוויה הקניונית של השדה"ת היא לא הכוס תה שלי - החיסרון שבחזור נוחתים בטרמינל 3 וצריך לקחת שאטל פנימי כדי לחזור לאוטו שחנה ב1.

אז נכון, שהזמני טיסה לא אידיאלים(מוצ"ש עד רביעי ב8 בבוקר - מה שאומר שצריך לקום לפנות בוקר) וזה היה בסוף ינואר(למרות מזג האוויר המדהים שהיה בנאפולי) - אבל היי - טסתי לנאפולי ב310 שקל הלוך-חזור.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי איתם ניסיון טוב בשלוש טיסות אחרונות.

Peugeot 208GTI 2017 and Hyundai Tucson 1.6T 2019. 😀

Hyundai Tucson 2.0L Open sky 2016-2019- Sold Hyundai Elantra 2006 2.0L 2006-2016-Sold, Peugeot 206XS 2015-2021 Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טסתי עם וויז לפני ארבעה חודשים ללונדון, ההלוך היה די מעצבן כי הטיסה התעכבה ובמקום להמריא בתשע בערב היה עיכוב עד חצות ואז קיבלנו הודעה שהטיסה נדחתה לשעה 12 בבוקר ביום למחרת.

לקחו אותנו ללילה בהרודס תל אביב, הסעה חזרה לשדה בבוקר וארוחת בוקר במלון.

לפחות קיבלתי מהם פיצוי הוגן בלי הרבה טירטורים, שלחתי מייל שמגיע לי ככה וככה כסף וכעבור יומיים אישרו שאכן מגיע לי הסכום.

דרך אגב אם אתה טס עם וויז כדאי לעשות חבר מועדון כי הוא נותן הנחה משמעותית על הכל.

הטיסה הייתה סבירה, לא משהו מיוחד אבל גם לא כמו כל המתלוננים פה.

בסופו של דבר טסתי ללונדון עם מזוודה של 32 קג בחזור ועם טרולי הלוך חזור במחיר של 1900 שקל, הפיצוי שקיבלתי מוויז היה 2500 שקל אז אין לי שום תלונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טסתי איתם.

בהלוך יצאתי דיביל והיה עלי טרולי עודף . קצת עיניים לדייל הקרקע הגיי, ועבר בלי חיוב (זו העיצה הבאה שלי לנמרוד בשרשור הרווק הנצחי, לעבור קבוצה. טכנית זה יותר קל ממה שחושבים).

כל השאר, טיסה רגילה. יושבים במטוס, הוא עולה, הוא יורד, יורדים מהמטוס. רגיל.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכם חברים!

אני מבין שפשוט בכל חברת תעופה בהזמנת הכרטיסים אני צריך להתמקד בפרטים ובעלויות הנוספות, אני מקווה שאני יעשה את זה נכון. ייתכן שבסופו של דבר באמת אני אוסיף כמה שקלים ואטוס בחברה שאני מכיר כבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, כתבתי כברף כל החברות עוברות לשיטה של פריטת הרכיבים לפרוטות, עם אופציה לרכישת חבילה בהנחה או עם איזה צ'ופר (נני - קנה כרטיס + מזוודה ותקבל באותו מחיר בחירת מושב).

לכל חבר ניואנסים שונים, כך שצריך ללמוד את הפרטים. בסופו של דבר טסתי בלא מעט LCC והסתדרתי היטב - ויז, ואו, נורווגיאן, פעם אחת אפילו איירפראנס עשו לי תרגילים טיפוסיים ל-LCC.

סולל - כתבתי ואני חוזר: תמשיך להתלונן על "חברות פח" - אבל כל החברות עוברות לשיטות האלה. אז כנראה ש-SQ היא עדיין שמורת טבע, וב-EK תוכל לשלם כמה אלפי דולרים ולקבל סויטה עם מקלחת צמודה (ואספקה של מים 6 דקות בטיסה), אבל מרבית החברות עוברות לכמה דרגות תמחור - אל על בשיטות החדשות שלה מייצגת מאד, ואני מכיר זאת מהאתרים של לא מעט חברות מסורתיות: דרגה בסיסית זולה בלי שום הטבות והעדר אפשרות לשינוי, דרגת ביניים ודרגה יקרה עם כל ההטבות כולל אפשרות לביטול או שינוי הכרטיס ללא תשלום נוסף או בתשלום מינימלי.

חברות אמריקאיות מתחילות לפרק את ה-IFE אפילו בטיסות טראנסקונטיננטליות של 6 שעות ויותר - ממילא הנוסעים משתמשים במחשבים ובטאבלטים שלהם, אז מספקים להם שקע טעינה ו-USB ומתחילים לספק WiFi (היה לי שירות כזה לפני שנתיים בנורווגיאן, מספיק לואטסאפ אבל לא יותר מזה). ולמקטרים על אלעל - ראיתי סרטון שמישהו צילם ב-789, עושה רושם שהתקינו שם מערכת בידור לעילא ולעילא.

דרך אגב - אין טיסות בין אירופה לארה"ב דרך גרינלנד - זה אמנם אמצע הדרךף אבל אין שם שדה תעופה שיכול לתמוך בכך, כיון שהשדה היחיד שלהם עם מסלול מספיק ארוך צמוד לכפר של 500 תושבים. אתה מתכוון לטיסות דרך איסלנד שהפכו פופולריות מאד עם FI ועם WW, אני ממליץ מאד להמנע מטיסות אלה בעקר בחורף לא בגלל השירות (כן, המטוסים של WW סופר צפופים, אבל לא זה המפתח) - אלא בגלל אמינות, שנובעת משגיונות מזג האויר, וגם כיון ש-KEF שדה לא במיוחד ידידותי לנוסע. לדוגמא - הטיסה מת"א לקפלאויק לפני שבועיים נחתה ב-EGS במזרח האי והמשיכה רק כעבור 12 או 24 שעות, והשבוע KEF נסגר לאיזה יומיים, הכל בגלל מזג האויר הסוער. אבל גם הישיבה במטוס צפוף, כפי שכתבתי, לא כיף. ולפחות אלה של WW צפופים מאד (אין לי ניסיון עם FI). במקרה זה אפילו אם הטיסות יוצאות בזמן הקונקשן יכול להיות ארוך מאד ולכן עדיף לשלם תמורת טיסה ישירה, ובדקך אולי להרויח איזה אינצ' במרווח הרגליים.

לגבי עליה למטוס בשרוול או באוטובוס - זה תלוי בחברה אבל גם בשדה התעופה. לפני מספר שנים נחתתי פעמיים בפרנקפורט במטוסים גדולים (346) של לופטהנזה והירידה מהמטוס היתה לאוטובוס שנסע כמה קילומטרים לטרמינל.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...