Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות לגבי מוסד ללימודי הנדסה (אריאל או מכללות)

bitoNNz
שימו לב! השרשור הזה בן 2217 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

אני יודע שהנושא נידון פה רבות (קראתי את רוב הפוסטים שנתקלתי בהם עד 2004), אני מניח שעם השנים דברים משתנים ואשמח ל28 סנט שלכם.

חבר מעוניין להירשם ללימודי הנדסה, אבל הוא התרסק בפסיכומטרי.

נתיב לאקדמיה בבן גוריון והשלמת בגרות בפיזיקה + עליה מ4 יח' ל5 במתמטיקה יגזלו זמן רב וזה סיכון, אם בכלל יעמוד בתנאים (מעבר לעלויות הגבוהות).

לכן, האלטרנטיבות הן ככל הנראה מכללות ואוניברסיטת אריאל.

אשמח לדעתכם (במיוחד לדעתם של מעסיקים בתחום) כיצד רואים את המכללות באופן כללי ובהשוואה לאריאל.

אני לא מגיע מהתחום, לכן קשה לי לתת לו עצה מגובשת בנושא.

הבנתי שעם אריאל יש בעיות מבחינת מלגות, והעובדה שהיא מעבר לקו הירוק לפעמים מקשה על סטודנטים להשתלב בתעסוקה.

בנוסף, הבנתי שבראודה מאוד מוערכת בתחום, אך השאיפה היא להישאר יותר במרכז/דרום (אפקה/ חולון/ סמי שמעון/ אריאל/ אחר).

האם מכללות ידועות במסלולים כאלה ואחרים באופן מיוחד שיכול להטות את הכף?

תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 50
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

באיזו הנדסה מדובר? אני מניח שיש הבדל גם בין המכללות השונות בין הנדסת תוכנה לבין מכונות.

מעבר לכך, אני כן חושב ששווה להתאמץ, להשקיע ולהתקבל באוניברסיטה מוכרת שנחשבת בתעשייה, אם כי קיימות גם מכללות הנחשבות טובות בתעשייה בתחומים מסוימים.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיזו הנדסה מדובר? אני מניח שיש הבדל גם בין המכללות השונות בין הנדסת תוכנה לבין מכונות.

מעבר לכך, אני כן חושב ששווה להתאמץ, להשקיע ולהתקבל באוניברסיטה מוכרת שנחשבת בתעשייה, אם כי קיימות גם מכללות הנחשבות טובות בתעשייה בתחומים מסוימים.

תודה על המענה.

מה שבעיקר מעניין אותו זה הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, הנדסת מכונות והנדסה ביו-רפואית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא בדק אולי בבר אילן? ממה שאני זוכר רף הקבלה שם נמוך יותר מאשר בבן גוריון, אך בכל זאת היא אוניברסיטה מוכרת יותר מאשר אריאל.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החבר שלך עושה טעות. הוא מנסה לעגל פינות אבל לקבל תמורה מלאה. העולם לא עובד ככה בסופו של דבר.

לדעתי, מי שעשה 4 יח' מתמטיקה, בלי פיסיקה ו"התרסק" בפסכימוטרי (מה שזה לא אומר) לא בשל כרגע להתחיל לימודי הנדסה (אולי תעשיה וניהול, לא מעבר). הנדסה היא מקצוע מאוד מתמטי. בלי רקע טוב (או לפחות סביר) החבר הזה יעוף אחרי סמסטר מהלימודים. בוא נגיד בעדינות - בשבוע הראשון יעשו לו טובה ויחזרו על כל החומר של 5 יח' מתמטיקה. משם זה רק נהיה יותר גרוע.

דוקא מסלול של מכינה + חזרה על הפסיכומטרי מאוד תורם ל"נחיתה רכה" למי שלא היה כוכב בתיכון בתחום. זה אמנם מצריך עוד שנה ועולה כסף, אבל זה יכול מאוד לעזור להוריד את הלם המפגש הראשוני עם הפקולטה להנדסה, ולכן לשפר את סיכויי ההצלחה של החבר.

מי שמחפש תואר קל ושיאכילו אותו בכפית, יגלה בסוף שיותר קשה למצוא עבודה עם תואר כזה, וכשכבר מוצאים המשכורת (והעניין), איך נגיד, פחות טובים.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החבר שלך עושה טעות. הוא מנסה לעגל פינות אבל לקבל תמורה מלאה. העולם לא עובד ככה בסופו של דבר.

לדעתי, מי שעשה 4 יח' מתמטיקה, בלי פיסיקה ו"התרסק" בפסכימוטרי (מה שזה לא אומר) לא בשל כרגע להתחיל לימודי הנדסה (אולי תעשיה וניהול, לא מעבר). הנדסה היא מקצוע מאוד מתמטי. בלי רקע טוב (או לפחות סביר) החבר הזה יעוף אחרי סמסטר מהלימודים. בוא נגיד בעדינות - בשבוע הראשון יעשו לו טובה ויחזרו על כל החומר של 5 יח' מתמטיקה. משם זה רק נהיה יותר גרוע.

דוקא מסלול של מכינה + חזרה על הפסיכומטרי מאוד תורם ל"נחיתה רכה" למי שלא היה כוכב בתיכון בתחום. זה אמנם מצריך עוד שנה ועולה כסף, אבל זה יכול מאוד לעזור להוריד את הלם המפגש הראשוני עם הפקולטה להנדסה, ולכן לשפר את סיכויי ההצלחה של החבר.

מי שמחפש תואר קל ושיאכילו אותו בכפית, יגלה בסוף שיותר קשה למצוא עבודה עם תואר כזה, וכשכבר מוצאים המשכורת (והעניין), איך נגיד, פחות טובים.

אני די מסכים איתך, אבל העניין הוא כזה:

הוא לא מעוניין לחזור על פסיכומטרי כי לטענתו הלחץ פוגע בו משמעותית.

מבדיקה עם בן גוריון, הוא יצטרך לעלות ל5 יח' מתמטיקה ופיזיקה בציון 90 + לשפר כ-15 נקודות את הפרק הכמותי (דרך המכינה שמחליפה פסיכומטרי) - כדי להתקבל לביו-רפואה/ מכונות (חשמל כנראה יהיה בעייתי יותר).

אם לא יצליח בתום השנה הזו להתקבל לבן גוריון, יגיע לאותה נקודה של קבלה לאפקה/ HIT/ אריאל/ SCE/ עזריאלי וכו'.

זה אומר בכל אופן להתחיל תואר בגיל 26 באחד מהמוסדות הללו.

הוא בדק אולי בבר אילן? ממה שאני זוכר רף הקבלה שם נמוך יותר מאשר בבן גוריון, אך בכל זאת היא אוניברסיטה מוכרת יותר מאשר אריאל.

בר אילן ות"א עושות מכינה שמחליפה רק ציוני בגרות, כך שבכל מקרה יידרש לשיפור פסיכומטרי, והבעיה המהותית היא שם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא לא מעוניין לחזור על פסיכומטרי כי לטענתו הלחץ פוגע בו משמעותית.

הוא צריך לשקול אולי קריירה בתור סטנדאפיסט. מה לגבי הלחץ בלימודים? כשאתה צריך להגיש עוד שבוע תרגיל שאתה אפילו לא מבין מה אתה נשאל? כשאתה מקבל 30 (אחרי פקטור) במועד א' בקורס שמהווה תנאי קדם בערך לכל דבר בסמסטר הבא? מה יקרה אז?

מבדיקה עם בן גוריון, הוא יצטרך לעלות ל5 יח' מתמטיקה ופיזיקה בציון 90 + לשפר כ-15 נקודות את הפרק הכמותי (דרך המכינה שמחליפה פסיכומטרי) - כדי להתקבל לביו-רפואה/ מכונות (חשמל כנראה יהיה בעייתי יותר).

אם לא יצליח בתום השנה הזו להתקבל לבן גוריון, יגיע לאותה נקודה של קבלה לאפקה/ HIT/ אריאל/ SCE/ עזריאלי וכו'.

זה אומר בכל אופן להתחיל תואר בגיל 26 באחד מהמוסדות הללו.

אתה חייב לספר לחבר שלך שתואר בהנדסה הוא אולי ההיפך מח"ל. בסוף כל סמסטר יש מבחנים, קשים, ואם אתה לא עובר אתה חייב לחזור על הקורסים. בחלק מהקורסים יש גם חובת הגשה, לפעמים שבועית. הקבלה לתואר היא החלק הכי קל בתואר.

לדעתי, אם בסוף שנה של מכינה הוא יהיה רחוק מלהתקבל, אז הוא צריך לחשוב על כיוון אחר בחיים. והוא חייב דחוף להבין שלחץ וקושי הם חלק אינטגרלי מהחיים, בטח במסלול לא קל כמו הנדסה.

עריכה אחרונה על ידי pooh-bear

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אני רוצה לקחת את השרשור צעד אחד קדימה: תבדוק את ההתמחויות שהמכללות מציעות. אילו הייתי יודע מראש את הנתון בזה, יכול להיות שלא הייתי לומד איפה שאני לומד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא צריך לשקול אולי קריירה בתור סטנדאפיסט. מה לגבי הלחץ בלימודים? כשאתה צריך להגיש עוד שבוע תרגיל שאתה אפילו לא מבין מה אתה נשאל? כשאתה מקבל 30 (אחרי פקטור) במועד א' בקורס שמהווה תנאי קדם בערך לכל דבר בסמסטר הבא? מה יקרה אז?

אתה חייב לספר לחבר שלך שתואר בהנדסה הוא אולי ההיפך מח"ל. בסוף כל סמסטר יש מבחנים, קשים, ואם אתה לא עובר אתה חייב לחזור על הקורסים. בחלק מהקורסים יש גם חובת הגשה, לפעמים שבועית. הקבלה לתואר היא החלק הכי קל בתואר.

לדעתי, אם בסוף שנה של מכללה הוא יהיה רחוק מלהתקבל, אז הוא צריך לחשוב על כיוון אחר בחיים. והוא חייב דחוף להבין שלחץ וקושי הם חלק אינטגרלי מהחיים, בטח במסלול לא קל כמו הנדסה.

אני חושב שהכוונה בלחץ היא שהמתכונת של מבחן פסיכומטרי היא לאו דווקא מתאימה לכולם, לא החוסר יכולת להתמודד עם לחץ של עבודות ומבחנים. משער שזו אחת הסיבות שבן גוריון יצרו נתיב חלופי.

אני מבין מה אתה אומר ואעביר לו את זה.

נכון להיום הנתונים שלו כן מספיקים כדי להתקבל למכללות הללו (תוך עשיית בגרות בפיזיקה/ קורס מבוא כלשהו במכללה), השאלה אם לא באחת מהאוניברסיטאות היוקרתיות, שווה לחשוב על כיוון אחר?

וכמובן, תודה רבה לכולכם על העזרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אני רוצה לקחת את השרשור צעד אחד קדימה: תבדוק את ההתמחויות שהמכללות מציעות. אילו הייתי יודע מראש את הנתון בזה, יכול להיות שלא הייתי לומד איפה שאני לומד.

התמחויות במובן שלמשל HIT מציעים הנדסת חשמל בהתמחות של ביו-רפואה?

אשמח לחידוד, מדוע לא היית לומד איפה שאתה לומד/ איך הנתון ישפיע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רציתי ללמוד בקרים, וזה תחום די כללי בחשמל.

אני חושב שאם אתה הולך למכללה צריך לשים דגש גם על התמחות.

אני בסופו של דבר הלכתי להתמחות הספקים (הייתה לי אפשרות גם לתקשורת).

גם התייעצתי כאן לאן ללכת, ובסוף החלטתי שכדאי עבורי הספקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם רשמתי בטלפון ולא היה לי זמן לענות באופן יותר מעמיק:

בעיקרון אני סטודנט, להגיד שאני יודע משהו שבאמת קשור למקצוע כאשר אעבוד, אני פשוט אשקר כי לומדים הרבה מאוד דברים כללים שהם מבוא לתעסוקה או מבוא להתמחות (3 סמסטרים אחרונים בסמסטר). לא אגיד שהלימודים לא מענינים, הם מעניינים מאוד (מלבד קורס מתמטיקה שלומדים אותו בשביל לקבל כלים הנדסים ללימודים).

להגיד לך באופן גורף שכל הסטודנטים שמסימים ללמוד והם לא מוצאים עבודה? קשה לי להאמין, כי כל הזמן אומרים שחסר מהנדסים טובים.

היתרון הגדול של מכללות שהלימודים יותר קלים ביחס לאוניברסיטה. אני לא אומר שבמכללה תלקק דבש, אבל יש לך מרחב זמן בשביל לעבוד אם זו השיקול שלך.

לגבי מה שאמרתי לגבי בקרים: אני הבנתי ממרצה שבקרים הוא תחום מאוד מצומצם ביחס לבקרה. בבקרים התעסקות מול מפרטים ודרישות לקוח, ובקרה זה עולם מלאו באקדמיה. להגיד שאני מבין עדין? התשובה היא לא.

אני החלטתי ללכת להספקים בגלל כמה סיבות:

1. יש חוסר במהנדסים בהספקים. אז דרישות סף יהיו פחות נוקשות מול תקשורת.

2. לפי מה שראיתי בכמה מוסדות לימוד, רובן לומדים תקשורת.

3. אחרי מספר שנים של ניסיון, אבל לגשת לבחינות ממשלתיות בשביל לזכות בתעודה חשמלאי מהנדס.

בהספקים יש עבודה בכל הארץ, לעומת בתקשורת רוב העבודה היא במרכז. כמות המשרות בהספקים תמיד גדולה כי התחום הוא מאוד רחב, רק צריך לדעת לחפש ולמצוא.

בזמנו פתחתי שרשור על הדילמה שלי לגבי התמחות, אתה מוזמן לקרוא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבתי פוסט ארוך שנעלם בשליחה.

בקצרה - שמעו היטב לפו הדב. חוץ מנימת הזלזול בתעו"נ הוא צודק: הנדסה מתבססת על מתמטיקה. לפני הרבה מאד שנים דיברתי עם פרופסור בכיר בטכניון, שהיה אחראי על קבלת סטודנטים, והטענה שלו היתה פשוטה: המדד היחיד להצלחה בלימודים בטכניון הוא ציון הבגרות במתמטיקה.

לפיכך החבר צריך להוכיח שהוא מסוגל לכך - לימודי מתמטיקה (מכינה אוניברסיטאית היא מסלול מצויין) ותרגול אינטנסיבי על מנת לשפר את הפסיכומטרי. אם לא יצליח בכך אין לו מה לחפש בלימודי הנדסה.

הערת אגב - אני מכיר כמה אנשים שסיימו מסלולי הנדסה ביורפואית במכללות. אני לא טוען שהם מייצגים כיון שאלה אנשים שאני פוגש בנסיבות ספציפיות - הם עוסקים במתן תמיכה טכנית בציוד רפואי. עבודה שמצריכה הבנה הן של המערכות הטכנולוגיות והן של הצדדים הרפואיים\ביולוגיים שבהם הן פועלות, אבל בהחלט לא בגדר פיתוח או משהו דומה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...